Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 19:22

Colt_Alb

Locul in care sa povestim despre noi, sa ne strangem amintirile, sa ne cunoastem mai bine. Sa daruim si celorlalti o particica din bucuriile noastre. Si sa ne consemnam peregrinarile pentru anii cand ne vom hrani din amintiri.

Moderatori: the_mav, Mircea-B

Colt_Alb

Mesajde Colt_Alb pe 01 Dec 2016, 03:01

Buna seara si bine v-am gasit!

Sunt membru al acestui forum de aproape un an, timp in care l-am frunzarit cu placere seara de seara. Sa fie de vina foamea mea de informatie, continutul adesea "piperat" cu interventii care de care mai mucalite sau expunerile bine documentate ale membrilor forumului? Nu m-am hotarat inca si nici nu cred ca ar conta prea mult... Nu cred ca sunt prea original cand spun ca am inceput sa citesc un subiect si au trecut ore pana m-am hotarat sa-l las si pentru a doua zi sau am ras cu lacrimi la cate-o postare. Pentru mine insa, importanta este dorinta de a reveni mereu sa vad ce mai e nou, lucru greu de obtinut astazi cand timpul il obtii doar taind de pe lista ceea ce nu e cu adevarat important.
Odata cu aparitia intrebarilor mele (sper sa nu considerati abordarea egoista, dar mai e pana la a da si sfaturi) am hotarat sa trec si pe la panou cu o mica prezentare:
- locuiesc in Piatra Neamt, am 42 ani, am absolvit Facultatea de Silvicultura in 1998, dar nu am practicat profesia si sunt vanator cu acte in regula din august 2016
- sunt inca in acea faza in care-mi cumpar in fiecare saptamana alta arma... carabina desigur :D :D :D

Pofta vine mancand, asa ca sper sa trec cat mai repede din partea teoretica la partea practica a vanatorii si sa revin cu mandrie cu update-urile de profil lipsa.

Cu anticipatie, multumesc forumului ca e aici pentru noi toti!

Marian Hritcu
Colt_Alb
 
Mesaje: 3
Membru din: 04 Ian 2016, 23:35
Locaţie: Piatra Neamt

Re: Colt_Alb

Mesajde blackcrotal pe 01 Dec 2016, 08:00

Bine ai venit Marian si La Multi Ani !
Ai devenit membru al forumului pe 4 ianuarie 2016 si astazi 1 decembrie 2016 ai primul post pe forum. Probabil ca este o intamplare dar deloc intamplatoare . Subscriu si eu la impresiile bune pe care le-ai avut tu parcurgand forumul si sunt convins ca aceleasi impresii vei avea si peste 5 ani timp in care vei continua sa citesti diversele rubrici chiar da vei constata ca nu ai apucat sa citesti cu temeinicie nici macar 50 % din continutul forumului.
Urarile referitoare la vanatoare este de bun augur sa ti le faca un vanator.
Eu fiind pescar iti pot ura "fir intins" in viata si in activitatea ta !
La multi ani @ Colt Alb !
La multi ani tuturor membrilor forumului !
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Colt_Alb

Mesajde tehărău pe 01 Dec 2016, 21:13

Marian cu colțul alb, bine ai venit!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Colt_Alb

Mesajde liviur pe 02 Dec 2016, 14:04

Bine ai venit Mariane !
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 833
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: Colt_Alb

Mesajde laurul pe 02 Dec 2016, 21:33

Bine ai venit, Coltzatule !!!
@ blackcrotal.... ce frumos era sa fii asa de la inceput...
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!


Înapoi la Jurnal de forumist

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: mialxx şi 20 vizitatori

Publicitate