Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 15 Dec 2019, 00:09

Autorizare a doua arma letala

Modificari recente ale legilor legate de vanatoare

Moderator: biriuck

Re: Autorizare a doua arma letala

Mesajde Septimiu pe 15 Mar 2019, 07:31

Confirm si eu treaba cu petitia. Daca ceva functioneaza brici in MAI atunci acel ceva este departamentul care se ocupa de sesizari. Am rezolvat 2 situatii (e drept ca fara legatura cu arme si munitii) foarte rapid in urma unor sesizari.
Daca ne referim strict la arme si munitii e greu de spus daca as face o sesizare si cred ca mai degraba as incerca sa rezolv prin alte metode si asta doar din motivul expus de @the_mav cu legea interpretabila si musca pe caciula. Cand spun alte metode ma refer la putina implicare si din partea solicitantului. Eu tin minte ca la a doua arma am fost sunat de politistul care trebuia sa vina in control sa programam vizita si a inceput sa se planga ca nu sunt masini ca sunt in misiune si atunci am mers eu cu masina dupa el si apoi l-am dus inapoi la sectie.
La Cluj nu am auzit sa se depaseasca termenul comunicat la depunerea cererii dar nici mai repede nu se da autorizatia.
12/76 | .30-06 Springfield
Septimiu
Veteran

Locaţie: Cluj-Napoca

Anterior

Înapoi la Unde-i lege nu-i tocmeala!