Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Aug 2019, 20:15

Recomandare munitie pt Baikal MP 153 - semiautomata

Totul despre cartusele si munitiile de vanatoare, cu alice sau proiectil unic

Moderator: Cristi

Re: Recomandare munitie pt Baikal MP 153 - semiautomata

Mesajde violiv pe 06 Ian 2011, 09:40

Ce-o fi asa greu sau scump sa pui o sticla de plastic de 2l plina cu apa, sa masori 100 de pasi si sa te apuci sa tragi in ea ?...inca se mai vede cu ochiul liber! In general "rezista" la multe focuri trase asa ca poti sa experimentezi cartuse din toate dimensiunile de alica si gramajele la aceeasi sticla :mrgreen: Surprizele placute apar cand te duci sa vezi ce s-a intamplat cu sticla si cu alicele :twisted: :lol:
violiv
Veteran

Locaţie: Constanta

Mesajde ursulache pe 19 Ian 2011, 22:11

salutam vanatorimea
am fost detinatorul unei mp 153.arma buna la toate...inghite oricefel de magarie,chiar si curatarea la un an...
tirul la 100 m la tinte in miscare este poveste.chiar si cu arme nemtesti,belgiene sau italiene peste 50 m este aventura.nu am folosit arme englezesti-doar un foc.am folosit cartuse rio de 2,5 la fazani si rate cu rezultate foarte bune.gramajele mari necesita corectii mari si nu produc satisfactii.ca arma universala si de "tavaleala"este ideala.
ursulache
ursulache
Membru activ

Mesajde violiv pe 19 Ian 2011, 22:51

Ei, uite c-am gasit un subiect in care suntem de aceeasi parere in toate punctele exprimate: arma, distanta de tragere, cartusele cu gramaje mari. Se pare ca nu suntem chiar atat de departe unul de altul.
Respect!
violiv
Veteran

Locaţie: Constanta

Anterior

Înapoi la Discutii despre munitii, caracteristicile lor, performante