Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 15:11

Vand semiautomata Browning BAR Longtrack Composite

Anunturi de Vanzari-cumparari pentru orice tip de arma

Moderator: the_mav

Vand semiautomata Browning BAR Longtrack Composite

Mesajde bibicu pe 27 Apr 2013, 07:32

Semiautomata Browning BAR Longtrack calibrul .30-06, composite, de vanzare.
Are montata si reglata, o luneta de goana iluminata, Ultima X6, 1-6x24, tub de 30mm, japoneza, pe montura rapida "Contessa".
Este cumparata noua de mine direct din Austria in 20 decembrie 2010(factura). In total cred ca am tras maxim 2 cutii de cartuse(nu a fost folosita pentru trageri in poligon, strict doar la vanatoare). Este reglata pentru Sako de 14,3g Hammerhead dar am incercat si cu 9.7g si 11,7g si merge la fe cel putin pana la 150m(mai departe nu am avut unde trage).
Se pare ca ii place la nebunie Sako. Este "mortala" la propriu si la figurat.
Impreuna cu arma, pe langa magazia originala de 2 cartuse, se mai dau 2 incarcatoare(Browning), unul 4 si unul de 10 cartuse.
De asemenea o curea Browning si o cutie dreptunghiulara de plastic pentru transport.
Ca sa evit vesnica intrebare "de ce o vinzi" va spun ca nu are teava stamba si tragaciul pierdut si ca prin bunavointa lui alin(!) caruia ii multumesc, am altceva in .30.06.
Cum nu ma dau banii afara din casa, doua arme in acelsi calibru nu au loc in dulap.
La sectiunea Optica si monturi am pus in vanzare montura sora a celei de mai sus pe care am folosit-o tot pe BAR compositul descris cu o luneta de panda(la vanzare este insa impreuna cu o baza pentru Mauser Zastava).
Pretul armei in configuratia descrisa si cu toate acareturile este de 2200 Euro.
Atentie, nu se vinde nimic separat decat pentru un pret de nerefuzat :lol: .
PS.
Daca se doreste si a doua montura (pentru de ex. pentru o luneta de panda pe aceeasi arma asa cum am avut-o eu), renunt la vanzarea de la sectiunea "optica" si se mai adauga 300 euro.
Cum s-ar zice 2 in 1, 2500 euro rotund.
Monturile sunt QD si se numesc Simple Black. Sunt fabricate de Portaottica Contessa - Italia.

0722249061, MP sau e-mail pentru poze acotoraci@gmail.com
PS. Recunosc impotenta temporara de a posta poze aici.....dar jur ca o sa incep tratamentul.
Avatar utilizator
bibicu
Veteran
 
Mesaje: 710
Membru din: 15 Dec 2010, 22:31
Locaţie: Arad

Re: Vand semiautomata Browning BAR Longtrack Composite

Mesajde bibicu pe 13 Mai 2013, 16:56

Imagine
Pret nou 2100 pentru doritori, insa nu pentru mult timp ca am remuscari la gandul de a o vinde.
Avatar utilizator
bibicu
Veteran
 
Mesaje: 710
Membru din: 15 Dec 2010, 22:31
Locaţie: Arad

Re: Vand semiautomata Browning BAR Longtrack Composite

Mesajde bibicu pe 25 Mai 2013, 23:43

Un nou look, ce se vede este inca 2100 Euro.
Imagine

Imagine
Avatar utilizator
bibicu
Veteran
 
Mesaje: 710
Membru din: 15 Dec 2010, 22:31
Locaţie: Arad

Re: Vand semiautomata Browning BAR Longtrack Composite

Mesajde bibicu pe 28 Mai 2013, 07:46

Nu mai este de vanzare.
Multumesc moderatorilor
Avatar utilizator
bibicu
Veteran
 
Mesaje: 710
Membru din: 15 Dec 2010, 22:31
Locaţie: Arad


Înapoi la Vanzari- cumparari arme lise si ghintuite, de tir si cu AC

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: DanCo, NicuNicuta, uzzy, Viorel Florin şi 29 vizitatori

Publicitate