Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 07:40

Magazin Interarms Bucuresti

Stiti un armurier bun, un mester care reconditioneaza paturi de arma sau un atelier de reparatii arme serios? Impartasiti si colegilor forumisti experientele voastre!

Moderator: liviur

Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde nikki pe 11 Feb 2019, 11:09

Deoarece sunt novice pe acest forum in primul rand va salut pe toti si sa va multumesc pentru timpul acordat dezbaterilor care, i-au ajutat pe membrii si pe toti ceilalti cititori in multe privinte ce tin de vanatoarea!
Ca multi altii m-am hotarat sa achizitionez o arma lisa suprapusa drept urmare am facut un studiu de piata si am probat afara mai multe arme am ajuns la concluzia ca ceva din gama beretta mi s-ar potrivi cel mai bine ,drept urmare am tras o fuga la Interarms Bucuresti unde am dat peste o atitudine si o abordare putin spus deplasata ,spun asta prin prisma uniua care a fost pe la Frankonia, MSZU ulm etc , pe aceasta cale va rog sa-mi impartasiti din experientele voastre cu aceasta firma cu privire la: profesionalism ,timp de livrare , seriozitate , (poate este doar o parere de-a mea), de aceea as vrea si alte pareri inainte sa demarez o colaborare cu acesti domni, va multumesc!
nikki
 
Mesaje: 11
Membru din: 29 Ian 2019, 12:16

Re: Magazin Interarms București

Mesajde the_mav pe 11 Feb 2019, 11:18

Pai concret, cred ca ar fi ajutor tuturor sa ne spui despre ce fel de atitudine si abordare putin spus deplasata este vorba… nu de alta, dar discutand pe acest subiect, ce ti se pare tie deplasat, altora poate li se pare acceptabil (sau viceversa).
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Magazin Interarms București

Mesajde Sly_Fox pe 11 Feb 2019, 12:38

Discuția trebuia continuată la un topic dedicat deja existent, respectiv:
viewtopic.php?f=55&t=6162&start=120

Cred că se impune ștergerea topicului și mutarea postărilor la topicul destinat experiențelor avute cu diverse magazine de arme. Problema deschisă de către noul coleg trebuie dezvoltată să vedem ce anume l-a nemulțumit.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Magazin Interarms București

Mesajde Ghinda pe 12 Feb 2019, 08:09

Basca un pic de binete!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Magazin Interarms București

Mesajde laurul pe 12 Feb 2019, 09:01

Omul a salutat, doar ca nu s a prezentat.
In ultima vreme am tot auzit persoane nemulțumite de respectivul magazin.
Termenele de livrare depind în mare parte de producător și în mai putina de dealer.
Eu unul n am avut nici o problema cu ei.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde the_mav pe 12 Feb 2019, 09:17

Laur, daca o fi cazul de vreun termen de livrare… cine stie ce i s-o fi parut deplasat de a deschis acest topic :? :? :?
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde Ghinda pe 12 Feb 2019, 09:19

Cine sunt astia?
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde laurul pe 12 Feb 2019, 09:23

the_mav scrie:Laur, daca o fi cazul de vreun termen de livrare… cine stie ce i s-o fi parut deplasat de a deschis acest topic :? :? :?

Problema nu e termenul mare de livrare de 6,12 luni pe are ți-l spun.
Ca pe ala ți-l asumi sau nu.
Problema e nerespectarea acestuia cu întârzieri de câteva luni.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde laurul pe 12 Feb 2019, 09:24

Ghinda scrie:Cine sunt astia?

Beretta de sub podul Pipera.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde Ghinda pe 12 Feb 2019, 09:26

Pai mie imi cam pareau normali. Pe partea de munitie. In rest scumpi in draci! Amabili da.
Bine ca nu cumpar arme din magazinele romanesti!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde nikki pe 13 Feb 2019, 11:52

buna ziua din nou, prin atitudinea deplasata m-am referit la aroganta afisata de personal care fara sa tina cont de doleantele mele incerca sa-mi vanda ceea ce aveau pe stoc fara sa tina cont daca respectivele produse (arme) mi se potrivesc sau nu si pe deasupra sa-mi vanda pe dedesupt diverse alte chestii ,deasemenea intre timp am discutat si cu un coleg de vanatoare care mi-a relatat ca a incercat la randu-i sa achizitioneze un produs de la ei si dupa 5 apeluri la care raspunsul a fost :suna-ma sapt viitoare ,a renuntat si a achizitionat produsul din alta parte ceea ce voi face si eu pt ca dupa toate probabilitalile colaborarea cu acesti domni e din start un esec!
Multumesc tuturor pt postari!
nikki
 
Mesaje: 11
Membru din: 29 Ian 2019, 12:16

Re: Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde Ghinda pe 13 Feb 2019, 13:55

Foarte bine faci!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Magazin Interarms Bucuresti

Mesajde Gordis pe 21 Feb 2019, 11:24

Buna ziua tuturor,

eu chiar pot spune cu mana pe inima ca am avut 2 experiente extrem de placute cu ei, soldate cu achizitionarea a 66.6666% din "arsenalul" personal. Sfatul meu: nu te lasa descurajat de vanzatorii blond-roscati...vorbeste sau incearca sa discuti/tratezi direct cu italianul cel tanar si robust.

Bafta !
Gordis
Nou membru
 
Mesaje: 36
Membru din: 18 Sep 2013, 14:59


Înapoi la Armurieri, ateliere de reparatii, produse de intretinut armele

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Publicitate