Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 14:28

Alegerea primei arme si a calibrului

Daca topicul tau a ajuns aici, inseamna ca: nu ai gandit cand ai postat, nu ai respectat regulile sau membrii vechi ai forumului, sau pur si simplu ai postat o tampenie fara sens, sau in bataie de joc, sau fara sa te intereseze daca nu cumva subiectul a mai fost discutat inainte de 100 Ori. Pe scurt, ca ne consideri fraierii tai si ca ai avut senzatia cu nu avem altceva mai bun de facut decat sa raspundem la intrebari tampite, sau formulate fara discernamant, sau in bataie de joc.
Limbajul agramat si analfabetismul te vor aduce aici in timp record.

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Ursus2006 pe 28 Ian 2015, 08:20

Era bine la microfon, mai ales pentru Ghinda , dar stau prost cu tehnologia.

Binecuvantat este Dumnezeul nostru, totdeauna, acum si pururea si-n vecii vecilor.
Corul: AMIN!
Sfinte Dumnezeule, Sfinte tare, Sfinte fara de moarte, miluieste-ne pe noi ( de 3 ori)
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Si acum si pururea si in vecii vecilor. Amin!
Prea Sfanta Treime, miluieste-ne pe noi. Doamne curateste pacatele noastre. Stapane, iarta faradelegile noastre. Sfinte cerceteaza si vindeca neputintele noastre, pentru numele Tau.
Doamne miluieste( de 3 ori). Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh.Amin! Si-acum si pururea si in vecii vecilor. Amin!
Tatal nostru, Care esti in ceruri, sfinteasca-se Numele Tau, vie Imparatia Ta, faca-se voia Ta………………
Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh.
Cantaretii: Amin!
Cu duhurile dreptilor, celor ce s-au savarsit, odihneste Mantuitorule, sufletul adormitului robului Tau, pazindu-l pe dansul intru viata cea fericita, care este la tine, iubitorule de oameni.
Intru odihna Ta, Doamne, unde toti sfintii Tai se odihnesc, odihneste si sufletul robului Tau, ca Tu singur esti fara de moarte.
Slava……..
Tu esti Dumnezeu care te-ai pogorat in iad si ai dezlegat durerile celor ferecati; insuti si sufletul robului Tau, odihneste-l.
Si acum….. Nascatoare…..
Una curate si preanevinovata Fecioara, care ai nascut pe Dumnezeu mai presus de fire, roaga-l sa mantuiasca si sufletul adormitului robului tau.
Miluieste-ne pe noi, Dumnezeule, dupa mare mila Ta, rugamu-ne Tie, auzi-ne si ne miluieste.
Cantaretii: Doamne miluieste ( de 3 ori)
Inca ne rugam pentru odihna sufletului adormitului robului lui Dumnezeu…………….. si pentru ca sa I se ierte lui toata gresala de voie si cea fara de voie. Ca domnul Dumnezeu sa aseze sufletul lui unde dreptii se odihnesc. Mila lui Dumnezeu, imparatia cerurilor si iertarea pacatelor lui, de la Hristos, Imparatul cel fara de moarte si Dumnezeul nostrum, sa cerem.
Cantaretii: Da Doamne
Preotul: Domnului sa ne rugam
Cantaretii: Doamne miluieste
Dumnezeul duhurilor si a tot trupul, care ai calcat moartea sip e diavol l-ai surpat si ai daruit viata lumii Tale, Insuti Doamne, odihneste sufletul adormitului robului Tau……………….in loc luminat, in loc cu verdeata, in loc de odihna, de unde a fugit toata durerea, intristarea si suspinarea. Si orice greseala ce a savarsit el cu cuvantul, cu lucrul sau cu gandul, ca un Dumnezeu bun si iubitor de oameni iarta-l ( D-zeu sa-l ierte). Ca nu este om care sa fie viu sis a nu greseasca; numai Tu singur esti fara de pacat, dreptatea ta este dreptate in veac si cuvantul Tau este adevarul.
Diaconul: Domnului sa ne rugam
Cantaretii: Doamne miluieste
Cat u esti invierea si viata si odihna adormitului robului Tau………….
Hristoase Dumnezeul Nostru si Tie slava inaltam, impreuna cu cel fara de inceput al tau parinte si cu Preasfantul si bunul si de viata facatorul Tau Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin!
Cel ce a inviat din morti, Hristos, adevaratul Dumnezeul nostrum, pentru rugaciunile Preacuratei MAicii Sale, ale sfintilor, maritilor si intru tot laudatilor Apostoli, ale preacuviosilor si de Dumnezeu purtatorilor parintilor nostril si ale tuturor sfintilor, sufletul robului Sau…………
Mutat de la noi, in lacasurile dreptilor sa-l aseze ( cantaretii: Amin), in sanul lui Avraam sa-l odihneasca ( Amin ) ; iar pe noi sa ne miluiasca, ca un bun si de oameni iubitor.
Cantaretii: Amin!
Diaconul: Intelepciune drepti sa ascultam sfanta Evanghelie de la Ioan citireeee:
Zis-a Domnul catre iudeii care venisera la Domnul: Adevarat, adevarat zi voua; Cel ce asculta cuvantul Meu si crede in cel care m-a trimis pe Mine are viata vesnica si la judecata nu va veni, ci s-a mutat din moarte la viata. Adevarat, adevarat zic voua, ca vine ceasul si acum este, cand mortii vor auzi, vor invia. Caci precum Tatal are viata in sine, asa i-a dat si Fiului sa aiba viata in sine; si i-a dat lui putere sa faca judecata, pentru ca este Fiul Omului. Nu va mirati de aceasta, caci vine ceasul in care toti cei din morminte vor auzi glasul Lui; si vor iesi cei care au facut cele bune, spre invierea vietii, iar cei care au facut cele rele, spre invierea osandirii. Eu nu pot sa fac de la mine nimic, precum aud, judec; dar judecata Mea este dreapta, pentru ca nu caut voia Mea, ci voia Tatalui Meu, care m-a trimis.
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde tehărău pe 28 Ian 2015, 09:41

:D :D :D :D
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde the_mav pe 28 Ian 2015, 10:30

AMIN.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Clujeanul pe 28 Ian 2015, 11:05

Da cineva si ceva sarmale magnum? Cu carne de capra puscata la 400 de metrii in fuga...
Clujeanul
Veteran
 
Mesaje: 807
Membru din: 19 Iul 2009, 07:22
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Alin3006 pe 03 Feb 2015, 01:21

laurul scrie:
yoghi scrie:Omul a intrebat ceva;cam stramba intrebarea dar pt ca este pusa de un viitor candidat la examenul de vanatoare Nu este de Neinteles.

Un raspuns in gluma este ok dar altele cu ""mars in pustii"" si salamul din frigider"" sunt mai pe linga ""inteligenta vanatorului"" pomenita mai sus.
""

Yoghi, lucrurile nu stau chiar asa.....
Multi incepatori, dar din soiul ala cu bun simt, intra pe forum si intreaba banalitati care pentru ei sunt noutati.
Chiar si fara a folosi functia search, pe care probabil ca, la momentul intrebarii, nu au descoperit-o.
Si li se raspunde, nu ii ia nimeni la goana si raman forumisti. Ia ghici de ce???!!!

Dar cand cimpanzeul care da cu piciorul in usa incepe si isi bate p......de cei de la care asteapta ajutor, nu te mai mira ca primeste raspunsuri in bascalie si i se raspunde pe limba lui. E singura pe care o intelege.

Ce ai fi facut daca , al tau client dat exemplu mai sus, in loc sa plece imbufnat, iti spunea ca esti ageamiu si te trimitea sa pieptani cateaua? Mai erai client oriented?

Sunt retorice intrebarile...


Touche. Planeta maimutelor exista deja pe Facebook, in diversele grupuri de vanatoare.
Chiar azi il certa unul pe Catalin Vrabie si ii spunea ca ¨se face singur de ras cu gramatica pe grupul vanatorilor¨.
Ei uite, taman asta vreau eu sa evit. Daca forumul asta ajunge vreodata macar aproape de nivelul acelui grup, jur ca il inchid cu mana mea.
Maimutele au suficient loc virtual, din pacate ne lovim tot mai des de ei in viata reala si suntem practic ultimul bastion de cultura intr-o lume vanatoreasca dominata de primate. Asa ca aici nu fac nici un rabat.
Daca vor sa afle chestii, sa faca macar efortul pe care il fac cei care le raspund: sa caute subiecte, sa posteze unde trebuie, sa dea buna ziua si sa se exprima in limba romana. Dialecte de smenari nu vreau acici.

Amin, cum spunea diaconul Ursu!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Ursus2006 pe 03 Feb 2015, 08:48

Aline, nu poti avea pretentia ca oamenii sa scrie corect pe fecebook. E limbajul facebok, acolo scrie toata lumea. Si cu treaba si fara. Forumul este cu o mie de clase peste facebook, ar fi curata nebunie sa se scrie si aici la fel.
Cateodata, e distractiv si feisbucu' asta. In rest, Catalin Vrabie sa nu puna la suflet toate idioteniile. 8)
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde OVI762 pe 03 Feb 2015, 09:51

De aia nu mai semna Catalin condica pe aici,ca se certa cu dobitocii pe feisbuc?Lasa-i Cataline dracului de idioti,ca daca vrei sa vorbesti cu careva s-o gasii pe aci vreunul cu care sa poti tainuii fara sa iti mananci nervii;dar poate ca aici ai gresit si tu,te-oi fi apucat sa vorbesti despre vanatoare si i-ai bagat in ceata.
PS
Ziceti-mi si mie care stiti cazul cu care anume de pe feisbuc se certa al nostru ca poate vin o data mai ''cald''de la vanatoare si ma racoresc pe la aia pe pagina :mrgreen: :twisted:
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Alin3006 pe 03 Feb 2015, 11:47

Ursus2006 scrie:In rest, Catalin Vrabie sa nu puna la suflet toate idioteniile. 8)


Pai ar fi culmea sa le puna si are mai multa minte ca aia :lol: Prababil ca se distra la fel ca si mine, dar de la un punct e rasu-plansu.
@OVI- poti sa-i iei la rand tata, ca sunt o apa si un pamant.Pe aia normali ii cam stii de pe forum :lol: 8)
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde yoghi pe 03 Feb 2015, 13:08

laurul scrie:.......
Ce ai fi facut daca , al tau client dat exemplu mai sus, in loc sa plece imbufnat, iti spunea ca esti ageamiu si te trimitea sa pieptani cateaua? ....



eu folosesc in viata zilnica extremele:
f.politicos sau cele mai suparate injuraturi.

Raspunsul in caz ca ??
-stimate domn nu asa se numeste....
- stiu ce vorbesc pt fac acest lucru de 20 ani....
- nu este asa dar clientul are dreptate si va servesc....
- va rog sa va exprimati corect si civilizat.......


si :D
iesi afara in mortii matii de jegos handicapat....
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Sly_Fox pe 03 Feb 2015, 15:32

Apai Ursule draga,se vede ca ai fi fost bun de staret la o manastire de maici. Dar pana atunci,esti declarat oficial liderul spiritual al forumului. :D
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde AXP pe 03 Feb 2015, 15:57

Salutare tuturor;
Stimate coleg, @yoghi, imi place raspunsul tau,…, foarte obiectiv,…, instructiv, educativ, :D

Iar apropos de “facebook”,…, un paznic de vanatoare, …, isi spunea parea lui despre “feisbuc” asta, …, ca el o vede cam asa: … vin acasa si imi pun izmenele in geam … sa stie lumea ca sunt acasa, … , plec de acasa iau izmenele din geam, sa stie lumea ca nu sunt acasa, …, :D
Toate cele bune.
22LR; 9x19; 308Win; 9,3x62; 6,5x55; 12;
AXP
Veteran
 
Mesaje: 694
Membru din: 03 Iul 2014, 11:25
Locaţie: Cluj

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Adrian S pe 11 Feb 2015, 12:21

yoghi scrie:
laurul scrie:.......
Ce ai fi facut daca , al tau client dat exemplu mai sus, in loc sa plece imbufnat, iti spunea ca esti ageamiu si te trimitea sa pieptani cateaua? ....



eu folosesc in viata zilnica extremele:
f.politicos sau cele mai suparate injuraturi.

Raspunsul in caz ca ??
-stimate domn nu asa se numeste....
- stiu ce vorbesc pt fac acest lucru de 20 ani....
- nu este asa dar clientul are dreptate si va servesc....
- va rog sa va exprimati corect si civilizat.......


si :D
iesi afara in mortii matii de jegos handicapat....


Foarte tare ultima "invitatie". Parca si vad fata aluia poftit afara :lol:
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde yoghi pe 11 Feb 2015, 13:36

Radeti voi dar in fiecare saptamana vine cate unul.
Ieri a venit cineva care dorea un boc cu un tragaci cu selector si ejectoare ,Browning ,Beretta stare f buna chiar nou la 1500lei, iar la la cinci minute un nene hotarat ca cumpere un Ak pt vanatoare dar cu cartuse.... ""mai lungi cum avea in armata "".Ambii aveau autorizatiile in buzunar. si erau buni banii lor mai ales ca aveam armele dar ...nu indeplineam conditiile ! :mrgreen:
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Don pe 14 Feb 2015, 11:11

Yoghi,cand mai ai clienti ca astia te rog sa ne faci cateva favoruri:
-povesteste-ne de fiecare data;
-sub un pretext oarecare fa-le cate o poza cu telefonul si posteaz-o aici sa vedem si noi cum arata exemplarele.
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde acsph pe 14 Feb 2015, 18:02

yoghi scrie:Radeti voi dar in fiecare saptamana vine cate unul.
Ieri a venit cineva care dorea un boc cu un tragaci cu selector si ejectoare ,Browning ,Beretta stare f buna chiar nou la 1500lei, iar la la cinci minute un nene hotarat ca cumpere un Ak pt vanatoare dar cu cartuse.... ""mai lungi cum avea in armata "".Ambii aveau autorizatiile in buzunar. si erau buni banii lor mai ales ca aveam armele dar ...nu indeplineam conditiile ! :mrgreen:


:lol: :lol: Mi-ai amintit de unu',vanator cu acte,pe cate l-am intrebat cu ce tip de munitie/calibru trage (avea un over&under si i-l conduceam la stand).Mi-a raspuns simplu:
"cu d'alea mari ..negre..bam,bam" :shock:
Muget,deci exist !
acsph
Veteran
 
Mesaje: 689
Membru din: 21 Sep 2012, 10:03
Locaţie: Ploiesti

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde iliealexandruionut pe 25 Aug 2015, 08:57

se incadreaza si asta la ,,dalea negre bam bam..'':
sparcky01 scrie:
Salutare, am si eu o intrebare, sunt incepator in domeniu si am vazut ca s-a dat drumu la prepelita. Intrebarea mea este daca autorizatia ep care trebuie sa o iau costa ceva? si cat e valabila? si cum ar trebui sa iau pe grup restrans sau cum? nu stiu exact cum se procedeaza. Si cam ce cartuse imi recomandati pentru pasari? Multumesc! o zi buna va doresc!

am ras de m am prapadit..la asta cu bam bam...
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Alin3006 pe 29 Aug 2015, 09:58

iliealexandruionut scrie:se incadreaza si asta la ,,dalea negre bam bam..'':
sparcky01 scrie:
Salutare, am si eu o intrebare, sunt incepator in domeniu si am vazut ca s-a dat drumu la prepelita. Intrebarea mea este daca autorizatia ep care trebuie sa o iau costa ceva? si cat e valabila? si cum ar trebui sa iau pe grup restrans sau cum? nu stiu exact cum se procedeaza. Si cam ce cartuse imi recomandati pentru pasari? Multumesc! o zi buna va dorescm...


Eu nu cred ca asta e de pus aici...omul nu stie si intreaba. Nu a batut campii..

Aia cu bam-bam...e no comment.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde pipabh pe 29 Aug 2015, 21:57

Alin3006 scrie:
iliealexandruionut scrie:se incadreaza si asta la ,,dalea negre bam bam..'':
sparcky01 scrie:
Salutare, am si eu o intrebare, sunt incepator in domeniu si am vazut ca s-a dat drumu la prepelita. Intrebarea mea este daca autorizatia ep care trebuie sa o iau costa ceva? si cat e valabila? si cum ar trebui sa iau pe grup restrans sau cum? nu stiu exact cum se procedeaza. Si cam ce cartuse imi recomandati pentru pasari? Multumesc! o zi buna va dorescm...


Eu nu cred ca asta e de pus aici...omul nu stie si intreaba. Nu a batut campii..

Aia cu bam-bam...e no comment.

D-lor e un coleg de vanatoare !!!!!!!#! Nu e de planeta maimutelor e de planeta ROMANIA!!!!!!
Nu e posibil sa pui o asemenea intrebare dupa ce , teoretic , si aici pare ca doar teoretic, ai dat un examen!!!!! Cum ai luat examenul, unde dreaq` ai facut stagiatura??? Despre ce vorbim? Dupa ce intrebare a pus parca a visat noaptea ca vrea sa devina vanator si a pus si el o intrebare lamuritoare. Sincer, ma repet , dupa ce intrebare a pus poate l-as accepta cu mine la vannatoare in calitate de gonas nu ca si purtator de arma letala!!!!!!!!
Fiecare cu parerea lui , dar ganditi-va ce vanatori ati instruit multi dintre voi in timp. Asa ceva?! Nu am nimic cu omul , nu-l cunosc dar .........nu pui o asemenea intrebare pe un forum. Mai intai il rasfoiesti bine bine de tot si daca nu ai raspuns la o asemenea intrebare atunci dai pe google, intrebi un vanator unde esti la grupa , intrebi un vanator cu care merfi la vanatoare etc etc dar nu te faci de ras pe un forum cu ase.enea acoperire.
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde sorin28m pe 19 Sep 2015, 01:42

Ce "uameni"!
Va era asa greu sa ii dati un raspuns la o intrebare asa simpla ?
Numai de bascalie sunteti buni ....

@talli

Un Panzer VI iti trebuie tie...este bun si pentru incepatori si nici nu cred ca trebuie sa treci la Tiger sau alte acareturi in 5-6 ani. Poate peste 6-7ani o sa iti ramana mic si treci la un Apache.
Dar pana te faci VANATOR...cauta un corn (arbore,pom)si fa-ti un arc!
It's Not a Passion.
It's An Obsession.
Avatar utilizator
sorin28m
Membru important
 
Mesaje: 138
Membru din: 12 Mai 2005, 20:36
Locaţie: Arad

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde bowmadness pe 05 Ian 2016, 23:19

sorin28m scrie:Un Panzer VI iti trebuie tie...este bun si pentru incepatori si nici nu cred ca trebuie sa treci la Tiger sau alte acareturi in 5-6 ani. Poate peste 6-7ani o sa iti ramana mic si treci la un Apache.
Dar pana te faci VANATOR...cauta un corn (arbore,pom)si fa-ti un arc!

Pom? sa-l taie? mai bine lasa craca acolo si leaga numai sfoara de ea, un pic de sapun ii dau eu!
Doamne ce idiot! Nu poti nici sa razi.
ALICE! Who the f... is Alice?
Avatar utilizator
bowmadness
Membru important
 
Mesaje: 275
Membru din: 10 Sep 2010, 14:59
Locaţie: Romania

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde NightSirc pe 06 Noi 2018, 20:50

Sper sa nu deranjeze, aveam nevoie de un loc unde sa le incarc pentru un coleg forumist, multumesc de intelegere.
thumbnail.jpg
thumbnail (1).jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
NightSirc
Veteran
 
Mesaje: 332
Membru din: 11 Noi 2008, 08:53
Locaţie: Furcitura nucului!

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde tehărău pe 07 Noi 2018, 05:37

Diferenta e vizibila. Cel mai probabil glontul si tubul sunt facute de altii si nu la ei in curte si or fi schimbat furniforul. Goana dupa profit cauta produsul ieftin si de aici incepe lantul. Pana se prinde clientul ca s-a stricat produsul, cel ce a luat decizia si-a luat prima de obiectiv, actionarul si-a luat dividendele...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde NightSirc pe 10 Noi 2018, 14:14

Din pacate, trebuie sa fie intrutotul deacord...asa tara avem, asa calitate primim!
Avatar utilizator
NightSirc
Veteran
 
Mesaje: 332
Membru din: 11 Noi 2008, 08:53
Locaţie: Furcitura nucului!

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde NightSirc pe 11 Noi 2018, 01:43

Nu stiu de ce pe cea mai evidenta poza nu o afiseaza, mai incerc odata:
Imagine
Avatar utilizator
NightSirc
Veteran
 
Mesaje: 332
Membru din: 11 Noi 2008, 08:53
Locaţie: Furcitura nucului!

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde laurul pe 12 Noi 2018, 08:11

Gaco ?!?!....de unde sunt achizitionate cele doua loturi?!
Cred ca subiectul merita un topic separat ,nu de alta dar sunt sute , daca nu mii de utilizatori.
Importatorul ar trebui sa afle despre problema si sa ofere o explicatie.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde tehărău pe 12 Noi 2018, 11:15

E Geco cu litere mici. Așa e și sigla de pe cutie. Chiar că merită topic.
Mai am câteva Exoress și plus. Ambele cu "Geco". Am făcut poze dar cu telefonul dar e dificil de postat. Când ajung la un pc.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde marianmadalin32 pe 05 Ian 2021, 23:46

Alexandru Nicu scrie:Nu stiu de ce, dar am impresia ca esti genul de persoana pentru care pantofii de lac sunt "all-season" si nu tii salamul numai in frigider, daca ma intelegi...:mrgreen:

Observ ca stai "bine" cu nervii. Ce-mi place :D
Cum vrei sa aiba unul rabdare cu tine cand tu ai un asemena comportament si mai ales, asemenea idei? Inca nu ai observat/invatat ca vanatorii asteapta orice ocazie ca sa-l ia peste picior pe unul? Pana la urma, si asta da farmec vanatorii. :)

Ca sa fiu on topic, mi-am permis sa iti fac o lista de topicuri existente pe formul ce contin raspunsuri la toate intrebarile tale, scrise de acesti semi-docti ai forumului, asa cum tu ii numesti, dupa cum urmeaza:

http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... 73&t=13571
http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... 73&t=13315
http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... =73&t=5767
http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... =73&t=5891
http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... =73&t=5963

Dar sincer cred ca acesta este topicul cu cel mai bun raspuns pentru intrebarea ta :twisted: :

http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... 73&t=12690

P.S Daca nu o sa vrea nimeni sa-ti fie vecin de stand, e de inteles, stai linistit.
P.P.S Sa ne spui si noua cand si unde mergi la vanatoare, te rugam :D


Bai asa de buni sunteti pe aici, ca numai teoria, gura, vorba si scrisul e de voi. Nimic practic. Cati dintre voi aveti videoclipuri filmate pe voi si urcate pe Youtube in care va demonstrati "maiestria" sau in care ii initiati pe ucenicii vostri ? Asta in cazul in care aveti asa ceva, ca unii pe aici poate doar au gustat seara din vanatul altora. Nu va mai dati asa superiori si nu mai oferiti raspunsuri arogante, ironice sau acide.
marianmadalin32
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Ian 2021, 17:16

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde pipabh pe 06 Ian 2021, 00:24

marianmadalin32 scrie:
Alexandru Nicu scrie:Nu stiu de ce, dar am impresia ca esti genul de persoana pentru care pantofii de lac sunt "all-season" si nu tii salamul numai in frigider, daca ma intelegi...:mrgreen:

Observ ca stai "bine" cu nervii. Ce-mi place :D
Cum vrei sa aiba unul rabdare cu tine cand tu ai un asemena comportament si mai ales, asemenea idei? Inca nu ai observat/invatat ca vanatorii asteapta orice ocazie ca sa-l ia peste picior pe unul? Pana la urma, si asta da farmec vanatorii. :)

Ca sa fiu on topic, mi-am permis sa iti fac o lista de topicuri existente pe formul ce contin raspunsuri la toate intrebarile tale, scrise de acesti semi-docti ai forumului, asa cum tu ii numesti, dupa cum urmeaza:

http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... 73&t=13571
http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... 73&t=13315
http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... =73&t=5767
http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... =73&t=5891
http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... =73&t=5963

Dar sincer cred ca acesta este topicul cu cel mai bun raspuns pentru intrebarea ta :twisted: :

http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... 73&t=12690

P.S Daca nu o sa vrea nimeni sa-ti fie vecin de stand, e de inteles, stai linistit.
P.P.S Sa ne spui si noua cand si unde mergi la vanatoare, te rugam :D


Bai asa de buni sunteti pe aici, ca numai teoria, gura, vorba si scrisul e de voi. Nimic practic. Cati dintre voi aveti videoclipuri filmate pe voi si urcate pe Youtube in care va demonstrati "maiestria" sau in care ii initiati pe ucenicii vostri ? Asta in cazul in care aveti asa ceva, ca unii pe aici poate doar au gustat seara din vanatul altora. Nu va mai dati asa superiori si nu mai oferiti raspunsuri arogante, ironice sau acide.

HOPA.... "the great Mioritic hunter" is here! Nu stiam ce ne lipseste! :D :D
Asta nu a intrat cu bocancii.... a intrat cu buldozerul!!!
D-le draga , citeste cu atentie ca inainte de a posta ceva aici ar trebui sa treci pe la prezentari si cu ocazia asta ne luminezi cu ceva link-uri de la postarile tale. ... pe you... sau cum se numeste chestia aia.
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde Ghinda pe 06 Ian 2021, 09:01

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Lesin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7686
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Alegerea primei arme si a calibrului

Mesajde ventura pe 06 Ian 2021, 09:51

S-a reactivat @Talli?
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Planeta maimutelor

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Publicitate