Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 08:02

caut femelade jagd ptr monta , ofer 150 ron

Rase de caini de vinatoare permise de AGVPS, discutii despre VANATOAREA cu caini , dresaj aplicat , performante in teren , poze cu vanat si caini , samd . Pentru alte performante legate de caini de vanatoare va rugam sa accesati threadul de mai jos .

Moderator: mialxx

caut femelade jagd ptr monta , ofer 150 ron

Mesajde stan patitul pe 01 Aug 2011, 22:48

salutare la toti iubitorii de ... prieteni loiali !

caut femela de jagd, peste 2 ani, ptr monta ! ofer 150 ron - daca femela accepta monta , NU doresc SA IAU VRE -UN PUI sau sa beneficiez de ceva.... doresc doar sa mi ajut ''tovarashul " , sa se mai elibereze de presiune !
dupa cum stim , jagdterrierul este un caine '' cu presiunea mult mai mare '' decat celelate rase .... sa zicem in linii mari .
- il tin in casa , este foarte sociabil, stie foarte multe comenzi ; shezi, culcat , stai , asteapta - le si executa .... :) dar si aporteaza ....aprope ca un brac, doar nu inoata ....a fost folosit la vanatoare . la 9 luni imi aporta gugustiuci .... :roll: deci a fost folosit numai la vanatoare , are pedigree, iar parintii , ambii sunt folositi de un paznic de vanatoare ... asa ca ceva material genetic exista ....
ma deplasez eu ,in zona ,orashul , satul unde este femela cu conditia ca acesta sa fie in perioada optima de a primi monta .... altfel..... daca femela nu este intre a 9 si a 13 zi de calduri ,nu va accepta cainele la monta ...maxim 200km de Bucuresti
nu sunt direct interesat daca va si face pui , acest obiectiv cred ca -l intereseaza strict pe stapanul femelei, eu doar ofer mascului si achit monta .
daca cel care ma cheama , tine femela in conditii saracacioase / insalubre sau plina de pureci , capuse , nu voi lasa masculul la monta , ci voi pleca imediat , nu doresc sa chinui un alt caine mai mult decat trebuie doar ca sa-l ajut pe al meu !!!
in cazul in care vor exista mai multi pui , ma ofer sa ajut material , vaccinuri si mancare specifica -ptr juniori si sigur o voi face , nu doar din ... scris ( sunt un caracter de om , care face iarna custi si cu izolatie polistiren - la canii de pem strada )
NU STIU sigur daca mai sunt femele in calduri , cred ca trebuia sa postez acum o luna /doua .
multumesc anticipat de intelegere !
0754462077 - stan patitul
stan patitul
 
Mesaje: 9
Membru din: 02 Noi 2009, 14:51

Re: caut femelade jagd ptr monta , ofer 150 ron

Mesajde mariusx pe 02 Aug 2011, 16:22

Frumos gest! 8)pacat sa nu fie interpretat gresit.
mariusx
Membru activ
 
Mesaje: 95
Membru din: 01 Sep 2009, 18:47
Locaţie: targoviste dambovita

Re: caut femelade jagd ptr monta , ofer 150 ron

Mesajde Mihalea pe 08 Sep 2011, 08:05

Am si eu un mascul de jagdterrier cumparat de la Cernica, il folosesc la toate vanatorile dar inca nu am gasit femela pentru el . Daca este cineva interesat, sunati! tel. 0762238200
Mihalea
 
Mesaje: 3
Membru din: 08 Sep 2011, 07:35


Înapoi la Caini de vanatoare la ..... vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 44 vizitatori

Publicitate