Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Aug 2019, 02:31

Caut brac pentru monta

Rase de caini de vinatoare permise de AGVPS, discutii despre VANATOAREA cu caini , dresaj aplicat , performante in teren , poze cu vanat si caini , samd . Pentru alte performante legate de caini de vanatoare va rugam sa accesati threadul de mai jos .

Moderator: wachtelfeld

Caut brac pentru monta

Mesajde carp ionut pe 26 Feb 2012, 21:15

Am o femela brac german in varsta de 2,5ani care nu a mai fost data la monta, are pedigree este cumparata de la un antrenor austriac de la varsta de 3luni cu 450euro si apoi a fost dresata tot de el timp de trei luni si costurile sau ridicat undeva la 2500euro.Spun asta deoarece cainele isi merita fiecare banut dat,executa toate comenzile si depune o munca in teren extraordinara. Sunt din Iasi si datorita serviciului nu ma mai pot deplasa la persoana desemnata de antrenor la bucuresti care are un mascul foarte bun. Caut un mascul cu pedigree in Iasi sau in judetele vecine.
Ma puteti contacta la tel:0754.878.888, email: carp_a8@yahoo.com
Franchi bock 12/70 Mp 153 12/76 IOR 7x40
carp ionut
Nou membru

Locaţie: Iasi

Re: Caut brac pentru monta

Mesajde DART pe 26 Feb 2012, 22:07

Cand este vorba de gene si monta dirijata pt. a perpetua unele caractere native al unor exemplare de f.buna caltate acest impediment nu ar trebui sa te opreasca.Dar.....fiecare cu gandul sau.
DART
Veteran

Locaţie: Timisoara

Mesajde gabriel vasilescu pe 27 Feb 2012, 06:56

Salut ! Suna si tu la crescatori de Braci sa iei mai multe informatii, (vezi ca sunt si pe forum ex: Dr.m.v, Burcescu iti poate da multe sfaturi)
P.S. Mai mult ca sigur, nu superi daca suni.
Si cu arma la spinare, incetisor pe carare
gabriel vasilescu
Membru important

Locaţie: Capitala RO

Mesajde carp ionut pe 27 Feb 2012, 16:53

Atasez aici si pediggeul cainelui http://www.hazelline.ro/puppies/pups_vada/pups_vada.htm
Si o cheama Edalle of Hazelline prescurtat Ela
Franchi bock 12/70 Mp 153 12/76 IOR 7x40
carp ionut
Nou membru

Locaţie: Iasi

Mesajde Kristi pe 29 Feb 2012, 00:22

Sigur ai cumparat.o de la un antrenor austriac ? Catelusa este din linia lui Manuela Banu ...Bucuresti . Mama catelusei tale este proprietatea ei si la mascul este coproprietara :wink: ...deci ...
Scaneaza pedigree.ul cainelui asa cum este el si posteazal ...
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Kristi
Veteran

Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Mesajde Kristi pe 29 Feb 2012, 00:35

Se pare ca am gresit putin la mama catelusei , nu este proprietara Manuela , ci crescatoare ...dar ambii parinti ai catelusei tale sunt caini nascuti in canisa ei ...oricum asa cum te sfatuia si colegul DART , merita sa faci un drum mai lung pentru asa ceva , dar atentie , nu este suficient sa aiba pedigree ca sa poti scoate si la catelusi pedigree ....ai fost cu ea la vreo expo canina si a fost arbitrata ?
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Kristi
Veteran

Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Înapoi la Caini de vanatoare la ..... vanatoare