Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 13:42

Cum setez o alta telecomanda la zgrada electrice

Rase de caini de vinatoare permise de AGVPS, discutii despre VANATOAREA cu caini , dresaj aplicat , performante in teren , poze cu vanat si caini , samd . Pentru alte performante legate de caini de vanatoare va rugam sa accesati threadul de mai jos .

Moderator: mialxx

Cum setez o alta telecomanda la zgrada electrice

Mesajde carp ionut pe 29 Iul 2014, 08:53

Buna ziua.Va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o problema care nu ii dau de capat de ceva timp.Am o zgarda tip Sport Dog FR-200CE SWR/1 si i-am pierdut telecomanda, am cumparat o alta telecomada de acelasi tip si fel cum am avut tip FR-100 SWR/0 si nu pot sa o programez.Mentionez ca ambele au acumulatorii buni si ledurile dau semnale.Pe cartea de utilizare imi scrie ca se pot adapta inca 4 telecomenzi dar eu nu reusesc sa o adaptez.Multumesc si daca stie cineva o pot trimite sa o faca el.
Franchi bock 12/70 Mp 153 12/76 IOR 7x40
carp ionut
Nou membru
 
Mesaje: 38
Membru din: 25 Iul 2010, 01:26
Locaţie: Iasi

Re: Cum setez o alta telecomanda la zgrada electrice

Mesajde tomi pe 30 Iul 2014, 21:44

Imi pare rau dar cred ca ai aruncat banii, este ceva in legatura cu frecventa de emisie si receptie, nu orice telecomanda de la aceeasi firma si acelasi tip se potriveste la zgarda respectiva, e vorba de ceva coduri, etc, zgarzile multiple se cumpara la pachet cu telecomanda.
tomi
Veteran
 
Mesaje: 866
Membru din: 23 Feb 2009, 21:47

Re: Cum setez o alta telecomanda la zgrada electrice

Mesajde scirocco pe 30 Iul 2014, 22:58

Nu stiu sigur daca se poate dar te sfatuiesc sa gasesti un electronist care seteaza telecomenzi,spre exemplu pentru barcutele de nadit peste,poate reuseste sa-ti seteze si tie frecventa de lucru.Este doar sfat...
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Caini de vanatoare la ..... vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

Publicitate