Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 11:05

Cumpar pui Brac

Rase de caini de vinatoare permise de AGVPS, discutii despre VANATOAREA cu caini , dresaj aplicat , performante in teren , poze cu vanat si caini , samd . Pentru alte performante legate de caini de vanatoare va rugam sa accesati threadul de mai jos .

Moderator: mialxx

Cumpar pui Brac

Mesajde Alexandru81 pe 08 Iul 2017, 18:03

Buna ziua,

Va cer ajutorul, caut un pui de brac.
Zona de vanatoare Constanta si Tulcea, vanat mic, pasari in general.

Am tot cautat si am gasit o multime de pui dar nu stiu nimic despre crescatori respectivi.

Daca aveti informatii despre un anume crescator va rog sa imi comunicati.

De ieri a aparut pe OLX un anunt in care un domn din Voluntari vine catei, cu pedigree si toate cele.
A pus domnul poze cu masculul pe care il foloseste la vantoare.
Daca sunt adevarate sau nu, nu am cum sa stiu.

Cred ca voi merge pe varianta aceasta daca nu primesc de veste unde altundeva as putea ca cumpar.

Din ce am vazut pana acum e cam sigurul anunt in care este specificat ca provin din famile de "vanatori".

Cu respect,

Alexandru.
Alexandru81
Nou membru
 
Mesaje: 43
Membru din: 03 Oct 2016, 23:37

Re: Cumpar pui Brac

Mesajde salus pe 10 Iul 2017, 12:01

Stiu o sursa buna, mai are un pui mascul, 2 luni. Parintii puiluil sunt folositi intens la vatatul mic, cu rezultate bune la fazan si iepure (am fost cu ei la vanatoare si i-am vazut la lucru). Proprietarul este padurar, vinator de peste 35 de ani, creste caini de vanatoare pentru uz propriu.
Pedigree si alte asemenea.......... nu cred ca are, nu este comerciant de caini.
Este undeva in Gorj, daca esti interesat, pot sa iti dau nr. lui de tel.
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: Cumpar pui Brac

Mesajde Alexandru81 pe 10 Iul 2017, 15:21

Salut Salus,

Iti multumesc pentru informatie.

Am gasit un mascul de 2 luni de la un domn vanator din Bucuresti.

Am intrebat in stanga si in dreapta pana sa iau decizia, din acest motiv am cautat ajutor aici.

A mai aparut un doritor pentru catel si am luat decizia sa il iau, cu o zi in urma.

Multumesc inca o data,

Alexandru.
Alexandru81
Nou membru
 
Mesaje: 43
Membru din: 03 Oct 2016, 23:37


Înapoi la Caini de vanatoare la ..... vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Publicitate