Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 02:32

Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Exclusiv discutii legate de linii de singe , dresaj , concursuri de frumustete , probe de lucru , inclusiv canise , precum si prezentari ale raselor care nu sunt permise de AGVPS la vanatoare in Romania , samd .

Moderator: mialxx

Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde wachtelfeld pe 21 Sep 2011, 18:47

Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret din aceasta toamna va coincide cu finala organizata de catre AGVPS tot pt. aceleasi rase.
Datele stabilite vor fi 1-2 octombrie si organizarea o va asigura cum va obisnuit pana acum AVPS ACVILA dar de aceasta data si cu implicarea CLUBULUI NATIONAL DE CAINI DE ARET.
De aceasta data veti avea ocazia sa vedeti caini foarte bine lucrati, cu probe de lucru luate in afara tarii intr-un teren unde se vor popula 100 de fazani, deci cu o exceptionala bonitate si totodata se va organiza pt. proba de apa o simulare de vanatoare de rate la sarite.
Proba va contine in prima zi lucrul la camp, echivalat pt. doritori si pe sistem field trial iar a doua zi lucrul la apa , evolutii arbitrate de catre o brigada de 3 arbitrii compusa din D-l ing. Bogdan Emeric,D-l ing. Nicolae Stravoiu si D-l col. Mihai Bocanescu .
Sfarsitul celor 2 zile va avea loc intr-un cadru vanatoresc , mai exact pub-ul hotelului Ramada Nord, unde vor fi servite preparate din vanat pregatite dupa cele mai exclusivite retete ....cu siguranta ca va fi o surpriza placuta (eu deja le-am gustat si de abia astept intalnirea :wink: :D )
Datorita sponsorilor gasiti participarea si masa vor fi gratuite.
Lista celor deja inscrisi:
-Dr. Dan Ruja-deutsch kurzhaar
-Gabriel Serban- deutsch drathaar
-Cristian Misici- deutsch kurzhaar
-Cristian Baciou- deutsch kurzhaar
-Puiu Dumitru - deutsch kurzhaar
Lista ramane deschisa atat pt. participanti cat si pt. cei ce doresc sa asiste la aceasta inedita intalnire.
La sfarsitul zilelor va promit si dezvaluirea unei surprize extrem de placute ce vine dupa multi ani in ajutorul firavei noastre chinologii de vanatoare . :D
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Barzaune pe 21 Sep 2011, 19:25

Salutare si mult respect pentru ceea ce faceti. Unde putem veni sa vedem concursul? Multumesc.

Cu stima si multa admiratie.
Barzaune
Nou membru
 
Mesaje: 29
Membru din: 08 Ian 2009, 21:19

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde wachtelfeld pe 21 Sep 2011, 20:53

Imi cer scuze pt. faptul ca am omis locatia unde se va desfasura aceasta manifestatie.
Aceasta este fondul de vanatoare TAMAS al AVPS ACVILA.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde saddy pe 22 Sep 2011, 08:38

Salutare si felicitari pentru ceea ce faceti. Pune si tu mai multe informati despre fondul pe care se tine concursul cum ar fi traseul pana acolo, zona unde o sa se desfasoare si ora la care incepe concursul

P.S. Ink o data feliitari
saddy
 
Mesaje: 3
Membru din: 20 Oct 2010, 21:09

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Kristi pe 22 Sep 2011, 09:51

Locatia este undeva langa Corbeanca , se poate intra si din soseaua Bucuresti -Buftea si dinspre DN1 prin Corbeanca . Ora aproximativa este 8.00 , zona este superba , vanat din abundenta avand in vedere ca se introduc 100 de fazani , plus cel salbatic ...care si el este din belsug mai ales in aceasta perioada a anului . Cei care au participat in toamna si cei care citesc forumurile de vanatoare stiu despre ce este vorba . Luand in considerarea ca acea intalnire a fost un succes , participarea acum ar trebui sa fie mult mai numeroasa ...sau cel putin asa vad eu lucrurile ...
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde wachtelfeld pe 22 Sep 2011, 14:44

Am inteles ca avem la dispozitie si un teatru de vanatoare( schieB Kino -proiectie virtuala a diferitelor specii de interes vanatoresc si un computer ce face legatura intre arma dvs si acele specii)...asa ca cine vrea sa impuste virtual rate , gaste, mistreti, fazani etc isi poate lua arma cu el. :D
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde razvanBCR pe 23 Sep 2011, 21:06

va salut,cu respect!daca imi permiteti ,ma inscriu si eu cu un deutsch kurzhaar.va multumesc!
razvanBCR
Nou membru
 
Mesaje: 43
Membru din: 28 Sep 2009, 15:40

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde wachtelfeld pe 23 Sep 2011, 21:14

Fara probleme doar lasati-mi numele dvs. si numele complet al cainelui si data nasterii. :D
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Ghinda pe 25 Sep 2011, 16:44

Se inscrie si eu cu Candy. Si o sa anunt si pe Carlos, poate vine cu Adolf.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Alezandru pe 26 Sep 2011, 13:39

Buna ziua,

As veni si eu cu bracuta mea? o cheama Bella si are aproape 7 luni, dar a invatat cate ceva pana la varsta asta, sper ca si pe viitor o sa mai invete :D
Se poate veni si cu juniori?

Multumesc,
Avatar utilizator
Alezandru
Membru activ
 
Mesaje: 88
Membru din: 06 Feb 2010, 20:21
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Kristi pe 26 Sep 2011, 16:31

Se poate veni si cu caine (indiferent ca este junior)si fara caine...este o intalnire benefica atat pentru cei care iubesc cainii sau vaneaza cu ei, cat si pentru cei care au in perspectiva sa.si achizitioneze un partener de vanatoare ... Toata lumea care doreste sa participe este bine venita !
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Marius pe 28 Sep 2011, 13:31

Vin si eu cu Ema, epagneul breton.
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3243
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Alezandru pe 29 Sep 2011, 07:34

Kristi scrie:Se poate veni si cu caine (indiferent ca este junior)si fara caine...este o intalnire benefica atat pentru cei care iubesc cainii sau vaneaza cu ei, cat si pentru cei care au in perspectiva sa.si achizitioneze un partener de vanatoare ... Toata lumea care doreste sa participe este bine venita !


Pai atunci vin si eu cu Bella, brac german, unde ne intalnim? si la ce ora?
Avatar utilizator
Alezandru
Membru activ
 
Mesaje: 88
Membru din: 06 Feb 2010, 20:21
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Alezandru pe 29 Sep 2011, 09:07

Apropo, se vine si cu pusca? :lol:
Avatar utilizator
Alezandru
Membru activ
 
Mesaje: 88
Membru din: 06 Feb 2010, 20:21
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde wachtelfeld pe 29 Sep 2011, 12:26

Intalnirea va avea loc la ora 7.00 la restaurantul McDonald's le langa intrarea in comuna Corbeanca.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Ghinda pe 30 Sep 2011, 08:19

Cu scuze, nu pot participa. Evenimente de familie.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Kristi pe 04 Oct 2011, 06:10

Revin cu cateva ipostaze surprinse de aparatele foto de la acest evenimnent ...
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Deocamdata acestea , pe parcurs in limita timpului disponibil voi mai descarca si le voi posta , imi cer scuze daca nu sunt intr.o ordine cronologica , eu am incercat pe cat posibil dar fotografiile sunt din partea a trei surse ...
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde wachtelfeld pe 04 Oct 2011, 11:22

Felicitari domnului Cristian Bacioiu si bineinteles cainelui Dragon pt. performanta aratata si locului 1 obtinut in Finala Campionatului AGVPS pt. cainii de aret.
In egala masura felicitari si domnilor Dr. Dan Ruja si catelei IVA, pt. locul 2 si d-lui Cristian Misici pt. locul 3 , scuze dar nu am retinut numele cateli...daca cineva il cunoaste va rog sa il postati.
Totodata felicitari tuturor participantilor la aceasta manifestare care a avut in primul rand ca scop promovarea raselor de caini de aret si demonstrarea adevaratei utilitati a acestora.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde Kristi pe 05 Oct 2011, 22:15

Va multumesc frumos dn. dr. si la randul meu va felicit pentru initiativa si aportul depus pentru ca acest eveniment sa se poate concretiza , de asemenea aduc multumiri tuturor celor care sau implicat in desfasurarea in conditii optime a acestui eveniment , sponsorilor , arbitrilor si tuturor participantilor...
Cu cat imi cunosc prietenii mai bine...imi iubesc cainele mai mult !
Avatar utilizator
Kristi
Veteran
 
Mesaje: 1526
Membru din: 26 Aug 2009, 13:57
Locaţie: CONTESTI DAMBOVITA

Re: Intalnirea de toamna a iubitorilor cainilor de aret

Mesajde iorga pe 16 Oct 2011, 18:23

cand mai este vreo intalnire?
iorga
 
Mesaje: 19
Membru din: 31 Mai 2011, 10:47


Înapoi la Caini de vanatoare - genetica , concursuri , canise , etc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

Publicitate