Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Apr 2024, 06:13

alegerile dauneaza grav vanatorii

Sectiune dedicata normelor de etica vanatoreasca , scrise si nescrise , comentarii , gesturi etic regretabile , relatari , obiceiuri vechi , etc

Moderatori: liviur, MAsterD

alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Remo pe 30 Oct 2014, 16:44

Salut colegii. Poate nu ati aflat inca, dar duminica nu se va mai organiza vanatoare. Am verificat la mai multe asociatii, toti au primit de la AEST-ul local o adresa prin care se invoca un ordin al IGPR care interzice organizarea actiunilor de vanatoare in 02.11.2014, pentru a asigura un climat de ordine si siguranta a sanatatii si a bunurilor bla bla si pentru a evita bla evenimente bla bla transportul de bla bla bla arme bla munitii.

Mai pe scurt, e un moment prea important in viata partidului pentru a se permite unor "oameni de rand" sa iasa din casa cu arme.

Nu stiu ce ziceti voi, dar eu am aflat doua lucruri:
- ma duc la vot duminica.
- am impotriva cui vota.
Mai ramane sa ma hotarasc cu cine votez.

Planuiesc de asemenea sa nu-i spun nevestei ca nu se organizeaza vanatoare. Va crede ca stau cu familia din propria mea vointa in loc sa fiu plecat ca in fiecare weekend de pana acum. he he he :mrgreen:
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde iliealexandruionut pe 30 Oct 2014, 20:01

si la noi lajvps giurgiu este aceeasi situatie..ba mai mult daca se merge in turul 2 nici atunci nu se va putea....pe o parte este de inteles aceasta masura..pe alta:ASTIA CHIAR NU STIU CA INCEPE SEZONUL?!?!NU PUTEAU SA PUNA ALEGERILE INAINTE DE 01.11?!?! :lol:

catare plina tuturor sambata
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Sly_Fox pe 30 Oct 2014, 20:15

Pe vorbe nu se face nimic. Actul legal care reglementeaza acest lucru il aveti,stiti ceva de el :roll:
Daca nu exista negru pe alb,transpus pe o hartie si parafat,egal cu zero. Lumea se duce la vanatoare,pentru ca au autorizatii eliberate deja. :mrgreen:
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5664
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde tehărău pe 30 Oct 2014, 20:29

In anii trecuti, la noi nu s-a facut vanatoare de alegeri. Azi se dadeau autorizatii pentru duminica. Dar mi-e teama ca incep telefoanele...
Insa duminica, la ultima vanatoare, vorbeam cu un sef de ocol. Cand i-am spus ca nu cred ca o sa se faca vanatori de alegeri, avand experienta anilor trecuti, mi-a zis ca nu exista reglementare legala care sa interzica vanatoarea. Asa ca, vorba lui @Sly_Fox: are cineva ceva scris?!?
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde pipabh pe 30 Oct 2014, 21:02

Nici la noi la Oradea nu s-au dat autorizatii pentru grupa in ziua alegerilor doar pentru sambata.
Acum vin si va intreb: stie careva dintre voi care este cadrul legal care nu ne da voie sa vanam in ziua alegerilor?
S-a anuntat undeva, s-a dat ceva lege, norme de aplicare etc........
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Remo pe 30 Oct 2014, 22:11

Exista hartia. Dupa stiinta mea toate asociatiile au primit-o astazi - desi inoficial se stia ceva de ieri.
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde AdrianLica pe 31 Oct 2014, 09:00

La Dolj s-a intamplat...ca la olteni. BAEST a dat dispozitie inclusiv pentru sambata, vanatorii au inceput sa sune si sa-si exprime nemultumirea, apoi s-a revenit si s-a dat voie sambata pana pe la ora...15 :)). Pe ce considerent, nu stiu. Iar cei de la AJVPS au luat hotararea sa nu se vaneze nici sambata, nici duminica, pentru a "nu incurca" treburile :D. Din cate stiu privatii vor face vanatoare sambata. AJVPS-ul nu se dezminte de la vechile obiceiuri...
AdrianLica
Veteran
 
Mesaje: 310
Membru din: 18 Mai 2010, 20:54

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde NightSirc pe 31 Oct 2014, 09:11

AdrianLica scrie:La Dolj s-a intamplat...ca la olteni. BAEST a dat dispozitie inclusiv pentru sambata, vanatorii au inceput sa sune si sa-si exprime nemultumirea, apoi s-a revenit si s-a dat voie sambata pana pe la ora...15 :)). Pe ce considerent, nu stiu. Iar cei de la AJVPS au luat hotararea sa nu se vaneze nici sambata, nici duminica, pentru a "nu incurca" treburile :D. Din cate stiu privatii vor face vanatoare sambata. AJVPS-ul nu se dezminte de la vechile obiceiuri...

AV-urile fac si duminica organizate :D
Nu au nimic negru pe alb sa le opreasca, de ce sa o faca?
Avatar utilizator
NightSirc
Veteran
 
Mesaje: 332
Membru din: 11 Noi 2008, 08:53
Locaţie: Furcitura nucului!

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Ghinda pe 31 Oct 2014, 09:34

Daca este hartia ar trebui postata. Din experenta mea, va zic, negru pe alb aici ca nu exista, este incalcare flagranta a legii. In cel mai rau caz, ar putea transmite o hartie cu o recomandare, doar atat. Doar ca asa s-a cam incetatenit sa fie "liniste". Adevarul este ca suntem un popor de idioti, in frunte cu conducatorii, politistii(nu degeaba sunt bancurile alea) si cu certitudine, daca se face vanatoare, se va suna la 112. Daca se face mai pe langa localitati. Din pacate nu sunt in masura sa fiu conducator de AV sau altceva, pentru ca, sigur faceam vanatoare!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7683
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde chivi pe 31 Oct 2014, 10:29

Am pasaj, pot iesi, nu? Cine ma tine duminica in casa, nu scrie nimic pe hartia mea ? Dar pot vota. Anul asta trebuie sa schimbam hotii.
Desteapta-te, ROMANE !!! Deci, inca dormim
Avatar utilizator
chivi
Veteran
 
Mesaje: 414
Membru din: 10 Aug 2009, 17:24

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde liviur pe 31 Oct 2014, 11:35

La buzau s-au retras autorizatiile colective. Le-a venit adresa scrisa ieri.
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 831
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde cristian pe 31 Oct 2014, 12:03

Cum adica s-au retras autorizatiile colective?!
Poate exista doar o recomandare din partea celor de la AEST de care domnii de la ajvps- consiliul-putea sau nu sa tina cont. Asa cum spunea si Mugurel este vorba doar despre o recomandare care incalca flagrant legile. Atat timp cat cei de la privat fac vanatoare sambata nu inteleg de ce cei din "sistem" nu? Sambata nu sunt alegeri......Nimeni, absolut nimeni din cei care conduc "sistemul" nu are sange in c...e sa scaneze si sa puna pe forum acest faimos "ordin"? Ma opresc aici pentru mi-e scarba de conducatorii de cacat pe care ii avem!
IJ 43 EM 12/70 ,Ejectoare, Dreapta 0.5 shock, Stanga 1.00 shock
cristian
Veteran
 
Mesaje: 328
Membru din: 12 Iun 2006, 19:19
Locaţie: Bucuresti

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde armi pe 31 Oct 2014, 22:42

A.J.V.P.S.-urile merg dupa zicala " Capul plecat s... p..."
Ce ii doare pe ei in kot de dorintele fraierilor cotizanti.
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde ssteffan pe 01 Noi 2014, 01:00

De cand IGPR a ajuns organ legislativ? Idiotii aia (ca tot s-a folosit termenul si e foarte bine folosit) sa dea ordine pentru oograda lor...
ssteffan
Veteran
 
Mesaje: 855
Membru din: 04 Apr 2008, 21:10
Locaţie: Giurgiu

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde adisan77ro pe 01 Noi 2014, 19:51

Cei de la Alba au spus ca nu au primit nimic in scris si ca este doar o recomandare, asa ca maine...vanatoare :D
RABDAREA incepe atunci cand nu mai ai RABDARE
adisan77ro
Veteran
 
Mesaje: 715
Membru din: 15 Noi 2011, 13:56
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde tibi_anghel pe 02 Noi 2014, 13:08

Sunt asociatii care au dat autorizatii in grup restrans pe care aparea scris "cu exceptia zilelor de 2 si 16". Un lucru bun in toata chestia asta este ca se anticipeaza un tur doi, adica masinaria de vot o sa lase o aparenta de democratie. Ma intreb insa ce va urma? Vor incepe sa stranga armele inaintea "vizitelor de lucru"? Se vor interzice lunetele si armele cu glont? Cine stie!?
tibi_anghel
Membru important
 
Mesaje: 226
Membru din: 09 Dec 2005, 14:31

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde soimu` pe 02 Noi 2014, 19:59

da, vor interzice tot mai mult si tot mai multe... pentru ca pot si pentru ca vor
soimu`
Veteran
 
Mesaje: 695
Membru din: 25 Sep 2009, 13:57

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde von BRAUN pe 02 Noi 2014, 21:41

Vorba nu se coase la dosar ! La noi, in Botosani, nu a fost nicio problema nici cu autorizatiile si nici cu iesirile in teren. Si cum sa stai acasa de 1 noiembrie doar pentru ca niste viitori posibil presedinti vor sa-i alegem iar shoshoii sa topaie nestingheriti pe camp !
Cum au spus si colegii de mai sus, nu este niciun normativ care sa interzica vanatoarea doar pentru ca
sunt alegeri iar daca prin tara pe undeva, s-a dat vreo dispozitie, mana pe pix si la scandal cu ei, pentru ca este abuz clar !
Laa urma-urmei, ori noi, ori ei !

von Braun
Decat sarac si in puscarie, mai bine liber si bogat !
Avatar utilizator
von BRAUN
Membru important
 
Mesaje: 142
Membru din: 16 Iun 2013, 17:10

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Daniel.Marius pe 03 Noi 2014, 02:39

...mana pe pix si la scandal cu ei...


Pe dracu. Va fi fix pix. Cred ca-mi scot autorizatie de poligon la Bucuresti pentru turul 2. Sa vad cine o sa mi-o refuze.
Daniel.Marius
Membru activ
 
Mesaje: 80
Membru din: 06 Apr 2014, 08:48

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde pipabh pe 03 Noi 2014, 07:31

Daniel.Marius scrie:
...mana pe pix si la scandal cu ei...


Pe dracu. Va fi fix pix. Cred ca-mi scot autorizatie de poligon la Bucuresti pentru turul 2. Sa vad cine o sa mi-o refuze.


Sa ne spui si noua daca ti s-a eliberat sau ti s-a refuzat!!!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Remo pe 03 Noi 2014, 09:00

Nu stiu ce sa zic despre planul tau cu poligonul. Eu, cand am auzit ca nu pot merge la vanatoare, m-am gandit imediat ca ma tratez cu o iesire mica, dar vioaie, la poligon, mai ales ca voia si un prieten sa vina sa-si regleze luneta de goana. Am sunat, deci, la poligon si am aflat ca la ei nu doar duminica a fost inchis, dar si sambata - tot in urma unei adrese oficiale, la care s-a adaugat si o vizita din partea AEST-ului. Cat despre adresa primita de asociatiile de vanatoare, nu am vazut-o personal, dar directorul uneia dintre asociatiile cu care am vorbit mi-a citit-o la telefon si cuprindea, in dulcele limbaj de lemn drad IV, cele pe care le-am descris pe scurt in prima mea postare. Finalul adresei spunea textual "se interzice", nu "se recomanda" sau "se propune", asa ca era dificil de luat ca recomandare. Oricum, vad ca au fost zone din tara in care interdicitia nu s-a aplicat, ceea face toata treaba si mai greu de digerat.
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Daniel.Marius pe 03 Noi 2014, 09:56

@Remo . Ok, te rog daca se poate sa-mi faci rost de actul acela scris. Un pic de DNA pe capul lor nu strica.

@Toata lumea - Va rog, daca exista ceva scris de catre AEST catre asociatiile de vanatoare cat si spre poligoane, va rog sa mi le scanati si sa le trimiteti pe privat.

Aceasta actiune nu mai este doar un abuz al celor de AEST sau IGPR. Ma gandesc ca e ceva de la nivel guvernamental. Si spun asta deoarece nu cred ca cineva din IGPR e intratat de idiot patentat incat sa-i treaca prin creier sa incalce legea cu o astfel de actiune. Desi ca nu am mari sperante ... ma rog.

Acesta actiune daca ea intradevar exista, nu e doar un abuz la adresa posesorilor de arme din Romania. E ceva mult mai grav, un abuz la adresa tuturor oamenilor cinstiti si onesti din aceasta tara nu doar posesori de arme. Stim ca acest guvern cat si toata clasa politica ne considera o amenintare la adresa lor, viitori infractori, braconieri si criminali, dar au mers prea departe considerand ca au dreptul sa incalce legea si noi sa nu facem nimic. Incercarea nelegala si imorala prin care au vrut sa-si asigure linistea se pare ca are un substrat nu numai legat de siguranta votarilor, ce si de siguranta lor.

Nu cred ca ar fi trebuit sa se gandeasca la asa ceva, nici in cele mai negre vise, dar se pare ca acest comportament va deveni unul permanent daca nu vom lua masuri. Frica de cei care detin si folosesc arme nu e doar o fobie din punctul lor de vedere ce este o reala amenintare la adresa statului reprezentat de ei. Un stat corupt si imoral, pus pe interziceri de drepturi pentru a le asigura celor ca ei linistea pentru a comite mai multe ilegalitati. Practic cu acest "ordin" am devenit inamicii lor directi fara sa fi facut ceva. Pana si comunistii incercau cumva sa inveleasca astfel de practici.

Asa ca, dragi colegi, pregatiti-va pentru vremuri tulburi in noua Romania a PSD-ului si domniei IGPR-ului. Asta doar daca noi nu facem nimic.

Astept sugestiile voastre cat si orice document pentru a putea incerca sa ducem aceasta "batalie" in forma legala ... deocamdata.
Daniel.Marius
Membru activ
 
Mesaje: 80
Membru din: 06 Apr 2014, 08:48

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Clujeanul pe 03 Noi 2014, 11:15

Scuze, dar ce treabă are DNA-ul cu asta?
Clujeanul
Veteran
 
Mesaje: 807
Membru din: 19 Iul 2009, 07:22
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde von BRAUN pe 03 Noi 2014, 11:59

Aceasta actiune nu mai este doar un abuz al celor de AEST sau IGPR. Ma gandesc ca e ceva de la nivel guvernamental. Si spun asta deoarece nu cred ca cineva din IGPR e intratat de idiot patentat incat sa-i treaca prin creier sa incalce legea cu o astfel de actiune. Desi ca nu am mari sperante ... ma rog.

Sigur este o "initiativa privata" a unor prefecti, un mod penibil de a-si manifesta supusenia fata de stapanire !

von Braun
Decat sarac si in puscarie, mai bine liber si bogat !
Avatar utilizator
von BRAUN
Membru important
 
Mesaje: 142
Membru din: 16 Iun 2013, 17:10

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde cristian pe 03 Noi 2014, 12:21

La noi la Dambovita nu s-a dat nici sambata ca sa fie batjocora pana la capat......
Multumim din inima .........celor din consiliu care isi bat joc de noi!
Si fututi si ...fara autorizatie.....
Sa va fie rusine !
IJ 43 EM 12/70 ,Ejectoare, Dreapta 0.5 shock, Stanga 1.00 shock
cristian
Veteran
 
Mesaje: 328
Membru din: 12 Iun 2006, 19:19
Locaţie: Bucuresti

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Daniel.Marius pe 03 Noi 2014, 13:17

von BRAUN scrie:Aceasta actiune nu mai este doar un abuz al celor de AEST sau IGPR. Ma gandesc ca e ceva de la nivel guvernamental. Si spun asta deoarece nu cred ca cineva din IGPR e intratat de idiot patentat incat sa-i treaca prin creier sa incalce legea cu o astfel de actiune. Desi ca nu am mari sperante ... ma rog.

Sigur este o "initiativa privata" a unor prefecti, un mod penibil de a-si manifesta supusenia fata de stapanire !

von Braun


Yep, IGPR S.R.L. sau S.C. Guvernul S.A. s.a.m.d. Ma indoiesc ca aceste abuzuri sunt facute fara girul unui ministru sau chiar la indemnul vicepremierului Teleormanean. Vom vedea.

Clujeanul scrie:Scuze, dar ce treabă are DNA-ul cu asta?


La prima vedere nu are. Hai sa enumeram :

- Instigare la abuz in serviciu contra intereselor persoanelor ("Se zice" ca a venit un telefon de la mai marii "armelor" care au "recomandat" sa se ia legatura cu asoc. de vanatori sa nu se iasa la pac-pac in zilele de alegeri. "Se mai zice" ca s-a "recomandat calduros" sa nu se dea nici o autorizatie de iesire in poligon si pentru munitie pentru acealsi zile de vot...)

Abuzul in serviciu contra intereselor persoanelor

1. Conţinutul legal

Infracţiunea de abuz în serviciu contra intereselor persoanelor este prevăzută în art. 246 C. pen. şi constă în fapta funcţionarului public (sau funcţionarului) care în exerciţiul atribuţiilor de serviciu, cu ştiinţă, nu îndeplineşte un act sau îl îndeplineşte în mod defectuos şi prin aceasta cauzează o vătămare intereselor legale ale unei persoane.

Fapta anterior descrisă prezintă un pericol social deosebit, deoarece în materia­litatea ei, constituie o încălcare a legalităţii în activitatea de serviciu, săvârşită chiar de acela care este obligat în virtutea calităţii sale să o apere.

Abuzul în serviciu contra intereselor persoanelor are un caracter subsidiar, ceea ce înseamnă că abuzul săvârşit de un funcţionar public sau de un alt funcţionar se în­ca­drează în prevederile art.246 C. pen., numai dacă acest abuz nu are o incriminare distinctă în Codul Penal.

2. Condiţii preexistente

A. Obiectul infracţiunii. a) Obiectul juridic special este reprezentat de acele relaţii speciale privitoare la asigurarea bunului mers al unităţilor prevăzute în art. 145
C. pen. ori al altor persoane juridice, la buna desfăşurare şi realizare a activităţii de serviciu, care implică executarea îndatoririlor de serviciu în mod cinstit şi corect, precum şi relaţiile sociale privind apărarea drepturilor şi intereselor oricărei persoane împotriva funcţionarilor publici sau funcţionarilor.

b) Obiectul material. În cazul acestei infracţiuni de regulă nu există obiect material. Dar având în vedere expresia folosită de text: „vătămarea intereselor legale ale unei persoane”, atunci când aceste interese legale se referă la un bun, la un înscris, obiectul material va fi reprezentat de acel bun sau înscris. De exemplu, dacă un funcţionar public redactează ilegal un înscris sau ridică abuziv anumite obiecte, obiectul material va consta în înscrisul întocmit şi obiectele ridicate.


De [url="http://www.consultantavocat.ro/abuzul-in-serviciu-contra-intereselor-persoanelor/"]AICI[/url]

Pa aici competenta e de la nivelul parchetului tribunalului local.

Fapta prevazuta de un functionar public ca atare. Ce se intampla insa cand fapta nu e doar una si nu e doar la nivelul unui singur functionar public.

Si asa ajungem la :

- Instigare la abuz in serviciu contra intereselor persoanelor (vezi mai sus)
- Abuz in serviciu in forma continuata
Abuzul in serviciu contra intereselor publice poate fi savarsit in forma continuata si anume, atunci cand faptuitorul, in executarea aceleasi rezolutii, repeta actiunea sau inactiunea sa la anumite intervale de timp. In aceasta forma, infractiunea se epuizeaza in momentul savarsirii ultimei actiuni sau inactiuni.


Si aici intra pe fir DNA. De ce?
Citind aici : http://www.pna.ro/comunicat.xhtml?id=5465 gasim urmatoarele infractiuni cercetate de catre DNA

- instigare la abuz în serviciu, în formă continuată,
- două infracțiuni de abuz în serviciu, în formă continuată,

Banuiesc, ma repet, nu e inventia IGPR sau a institutiei prefecturii. Vine de mult mai sus si are legatura cu detinatorii de arme. Noi suntem o amenintare reala la Statul si Guvernarea d-lui Ponta & company. Si sa fim drepti, asa e.

End of story.

Da, am consultat cativa avocati/procurori deja. Nu eu am inventat chestiunile acestea, nu sunt jurist.

Trebuie fapte dovedite. "Am auzit ca s-a spus" sau "s-a dat un telefon dar nu se poate proba" NU SUNT PROBE.

Astept probele domnilor.
Daniel.Marius
Membru activ
 
Mesaje: 80
Membru din: 06 Apr 2014, 08:48

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Ghinda pe 03 Noi 2014, 13:25

Sambata dimineata era parcarea pe DN1 de la OMV cater Bucuresti cu vanatori, care isi luau una alta de acolo. Deci se poate. Si si duminica s-a facut vanatoare.

Oricum cine gandeste ca daca nu se iese la vanatoare este in regula, este complet tembel. Parca daca am in cap tampenii, imi trebuie autorizatie ca sa scot arma. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Din contra, interzicand asta, poate excita vreun un vanator, ala o ia pe goarna de nervi si apoi scoate arma si apoi sa vezi ce se mai cauta vinovatii! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Iar regimurile de genul asta, toate, dar toate, au sfarsit de glontul de care se pazeau!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7683
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Ghinda pe 03 Noi 2014, 13:26

Probe nu cred ca o sa dea careva. De ce? Tot de frica si de cacanari prosti ce suntem! Ne meritam soarta, sa lingem pe vecie scuipatul altora!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7683
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Daniel.Marius pe 03 Noi 2014, 13:36

Ghinda scrie:Probe nu cred ca o sa dea careva. De ce? Tot de frica si de cacanari prosti ce suntem! Ne meritam soarta, sa lingem pe vecie scuipatul altora!


Atunci nu prea am ce sa fac.

Daca insa vor castiga si de data asta, a doua oara li se va parea normal. Insa mie, caruia i se trimit cateva email-uri si sunt sunat la telefon de catre colegii nostrii pentru ai ajuta in chestiuni ce tin de arme, nu mi se pare normal sa pierdem o batalie inainte de a o incepe. Oricum, daca castiga astia care au abuzat acum de noi, oricum se va restrange posesorii de arme. Invatati istoria daca credeti ca exagerez!
Daniel.Marius
Membru activ
 
Mesaje: 80
Membru din: 06 Apr 2014, 08:48

Re: alegerile dauneaza grav vanatorii

Mesajde Anndrei pe 04 Noi 2014, 00:51

Simbata am fost la mistret, dar duminica nu a vrut nimeni sa imi dea nici o autorizatie.
Sint membru la 2 asociatii in Bucuresti.
Nu am chef de cearta, credeti-ma, imi e sila de tot. Ar merita muiti, dar chiar imi este lehamite.
Esti inteligent daca crezi doar jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care e jumatatea.
Anndrei
Veteran
 
Mesaje: 335
Membru din: 07 Dec 2008, 20:03
Locaţie: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Etica si legi nescrise

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Publicitate