Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 08:19

Merita toti banii !!!

Tot ce tine de echipamentul pentru teren al unui vanator , mai putin armamentul . Nici nu stim cite ne vin in ajutor - important este sa le gasim .

Moderatori: liviur, george_ciprian86

Re: Merita toti banii !!!

Mesajde CCM pe 06 Mar 2016, 22:20

Poate macar l-o mai citi...
Beretta, Chapuis, Rizzini, Manurhin, Pardini, SIG
CCM
Veteran
 
Mesaje: 739
Membru din: 10 Mar 2015, 21:13

Re: Merita toti banii !!!

Mesajde marc12/76 pe 30 Noi 2017, 11:11

Bocanci Gamo X-trail, al 4-lea sezon, inca in stare buna, eu avand 105kg .Super multumit de ei,
talpa Vibram Hunter , flexibila, nu obosesti la distante lungi parcurse pe jos, excelenta aderenta pe zapada/gheata, intaritura pentru fixarea gleznelor, interior membrana waterproof Sympatex. Dupa 4 sezoane se umezeste pielea, am tratat-o cu niste untura de foca, clar nu mai merg cu ei la panda.
Am mai comandat o pereche, cca. 400 lei.
marc12/76
Membru activ
 
Mesaje: 113
Membru din: 21 Noi 2014, 10:18

Re: Merita toti banii !!!

Mesajde andrei.balint pe 16 Mar 2018, 11:30

Chiar daca in urma cu cateva luni ,am intrebat membrii grupului ce parere au despre echipamentele Hillman si Deerhunter ,alegerea am facut-o dupa multe cautari si batai de cap .Le-am vazut pe amandoua ,pana la urma am achizitionat Hillman .Sincer sunt multumit ,sunt inovativi in echipamente fata de altele.Dar nu de Hillman vreau sa va povestesc acum ,ci de costumul Sitka ce mi-a ajuns in urma cu doua saptamani .Am ales sa cumpar echipamentul Sitka ,deoarece mergeam si in alte tari la vanatoare .La prima vedere,pe site nu am crezut in ele ,dar va pot spune ca in momentul in care le-am simtit in mana prima data ,mi-am dat seama ca sunt altceva .Pana acum am reusit sa il utilizez de 4 ori in Ungaria ,si sunt foarte multumit .Ce imi place cel mai mult la aceste echipamente este ca se pot imbina straturile perfect .Dimineata era frig ,aveam pantalonii lor ce pe laterale au fermoar ,apoi pe la amiaza cand a venit caldura ,in nici 5 minute am dat pantalonii aceia jos ,si am continuat vanatoarea .
Cat despre asa zisa dilema :Chiar retin mirosul corpului uman?Ei bine da!Chiar am vazut diferenta pe teren .
Ce imi place enorm de mult la acest brand este ca detin membrane ca si Gore-Tex ,lucreaza cu Primaloft ,Drirelease (nu transpir in el )si toate celelalte .
Din experienta ce am avut-o ,va propun sa va ganditi la aceste echipamente ,personal ,decat sa detin 3-4 echipamente pentru fiecare mod de vanatoare ,pt fiecare zona ,am ales sa merg pe un brand care m-a uimit sincer.
andrei.balint
 
Mesaje: 5
Membru din: 16 Aug 2017, 09:23

Re: Merita toti banii !!!

Mesajde aghiuta pe 16 Mar 2018, 14:19

Interesant.
Un link catre magazinul lor poti pune ?
Multumesc.
Avatar utilizator
aghiuta
Veteran
 
Mesaje: 1807
Membru din: 06 Ian 2009, 17:13
Locaţie: Suedia

Re: Merita toti banii !!!

Mesajde NicuNicuta pe 17 Mar 2018, 15:00

aghiuta scrie:Interesant.
Un link catre magazinul lor poti pune ?
Multumesc.

Hai ca le fac eu reclama: lalimitasupravietuirii.ro

E un baiat cumsecade, Andrei care a scris mai sus; probabil mai lucreaza cu inca cineva la acesta mica afacere. Vorbeste frumos la telefon si pretentios in acelasi timp.
Acm vre-o 3 ani l-am si vizitat un Lugasu de Jos, fiind in trecere pe acolo. Am probat ceva DeerHunter si Hillman, materiale faine dar mie nu mi se potrivesc croielile la statura mea.

Ultima si singura mea experienta cu magazinul online mentionat mai sus, nu a fost cea mai fericita; am facut o comanda pe la inceputul lui noiembrie si dupa un telefon in ianurie si unul acum acum 4 zile, am primit comanda alaltaieri :D Nu a fost cu mare suparare ca nu aveam nevoie neaparat de produsele alea.

Concluziile le trage fiecare.
Cu Stimă,
Nicolae
Avatar utilizator
NicuNicuta
Membru important
 
Mesaje: 284
Membru din: 23 Ian 2011, 23:10

Anterior

Înapoi la Echipamente pentru vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: bladutzu, Gaidos şi 34 vizitatori

Publicitate