Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 10:33

Orizo Monviso

Tot ce tine de echipamentul pentru teren al unui vanator , mai putin armamentul . Nici nu stim cite ne vin in ajutor - important este sa le gasim .

Moderatori: liviur, george_ciprian86

Orizo Monviso

Mesajde Linx-Linx pe 23 Sep 2010, 19:55

Dragi Colegi,

Sunt pe cale sa-mi comand o pereche de bocanci Orizo Monviso:


http://www.orizo.it/en/prodotto.php?itemid=416&cat=92

Stie cineva ceva despre acest produs? Mentionez ca am nevoie in special pentru perioade de 10-12 ore la minus 20/25 grade Celsius, in muntii Bacau/Covasna/Harghita.

Poate recomanda cineva altceva ? buget 500 ron ? exclus cordura sau orice alta textila ?

Multumesc,
Sorin
prietenia buna se tine cu socoteala cinstita
Avatar utilizator
Linx-Linx
Nou membru
 
Mesaje: 52
Membru din: 29 Iun 2009, 18:54

Re: Orizo Monviso

Mesajde Sly_Fox pe 23 Sep 2010, 20:09

Am eu o pereche de Orizo, asemanatori cu cei din imagine. Sunt din cauciuc si material textil, dar nu stiu ce fel de textil, talpa vibram.
Ii port doar iarna pe ger, altfel se prajesc picioarele in ei.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Orizo Monviso

Mesajde dragosbahnea pe 24 Sep 2010, 08:13

Linx-Linx scrie:Dragi Colegi,

Sunt pe cale sa-mi comand o pereche de bocanci Orizo Monviso:


http://www.orizo.it/en/prodotto.php?itemid=416&cat=92

Stie cineva ceva despre acest produs? Mentionez ca am nevoie in special pentru perioade de 10-12 ore la minus 20/25 grade Celsius, in muntii Bacau/Covasna/Harghita.

Poate recomanda cineva altceva ? buget 500 ron ? exclus cordura sau orice alta textila ?

Multumesc,
Sorin

Pai din link-ul indicat rezulta ca pretul e de 207 euro, ceea ce, din ce-am auzit despre Orizo, nu prea merita. La banii astia sigur gasesti ceva mai bun. Pe de alta parte spui ca ai un buget de 500 lei, nu stiu, incearca ceva Kamik (cred ca sunt canadieni sau americani) sau vezi ca sunt cativa colegi forumisti (aici sau pe site-ul vecin) care au la vanzare bocanci buni, numa' sa fie marimea ta. Bafta la cumparaturi.
dragosbahnea
Veteran
 
Mesaje: 494
Membru din: 12 Iul 2009, 17:35

Re: Orizo Monviso

Mesajde madalin122582 pe 24 Sep 2010, 08:49

nu merita pretul...sunt din "rubber"...la bani astia iti iei din GORE-TEX...eu am asa ceva : http://www.arw.ro/produs.php?p=4659 si sunt la jumatate din pret si sunt foarte multumit de ei
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Orizo Monviso

Mesajde keops pe 25 Sep 2010, 07:54

In conditiile date cred ca ar merge o pereche de Red_Head de la cabelas.
Am luat o pereche acum 2 ani si nu-i pot purta decat cat e zapada pina la brau. ::))
Si am dat vreo 200 de dolari.
Keops
keops
Membru activ
 
Mesaje: 98
Membru din: 15 Mai 2008, 09:13
Locaţie: Giurgiu

Re: Orizo Monviso

Mesajde bogdanel pe 25 Sep 2010, 11:56

salut,

Nu iti recomand Orizo - mi-am luat eu iarna trecuta o pereche de bocanci de la ei "pt vanatoare" si imi intra apa in ei, ei ziceau ca sunt impermeabili, da de unde...(cumparati de la military-shop), dupa o saptamana i-am dus inapoi, au fost ok ca i-au primit...nu eram prima persoana care inapoia incaltaminte ,,, ceea ce am luat de la Orizo si a fost ok, o pereche de parazapezi...in rest doar designul de ei....Daca vrei bocanci, ok de munte samd -- mergi la Hymalaia la Unirii , pe linia lui 16, ei iti pot da si sfaturi legate de tipul de bocanc de care ai nevoie,
succes.
Avatar utilizator
bogdanel
Membru important
 
Mesaje: 288
Membru din: 13 Oct 2009, 20:29
Locaţie: Bucuresti

Re: Orizo Monviso

Mesajde nicupusca pe 28 Iun 2013, 11:44

ai testat bocanii? ce pare ai despre ei?
noul meu site despre pantofi si ghete online
Avatar utilizator
nicupusca
 
Mesaje: 4
Membru din: 28 Iun 2013, 10:23


Înapoi la Echipamente pentru vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

Publicitate