Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Aug 2019, 05:52

Mai vanam mistret anul viitor?

Vanatoarea la mistret, la goana panda sau dibuit este una din cele mai raspindite vanatori din Romania . Zona de deal si munte , campie , Delta - toti vanatorii asteapta sezonul de mistret cu mare placere . Aici discutam totul despre vanatoarea de mistret, metode de vanatoare, munitia si calibrele pentru mistret, tehnici de vanatoare .

Moderator: Vechio

Re: Mai vanam mistret anul viitor?

Mesajde Sly_Fox pe 25 Iul 2018, 19:34

Mda, cică a ajuns și la Luciu scrie Independentul de Ialomița. Se anunță vremuri grele, mai ales pentru crescătorii de porci.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Sly_Fox
Veteran

Locaţie: Ialomita

Mesajde Alexandru 26 pe 29 Iul 2018, 19:28

Buna seara!
Si daca pute rau in delta si sunt multi porci morti ce masuri se iau? Daca e asa cum spuneti trebuiau colectati porci morti...Ma tem ca porci morti vor fi oe toate hotarele tari noastre si no sa-i stranga nici dracu sa-i incinereze sau sa- i ingroaoe
Alexandru 26

Mesajde Sly_Fox pe 29 Iul 2018, 22:34

Sună mai mult a reproș împotriva forumiștilor și nu este cazul. Dacă vrei să știi care sunt măsurile luate încearcă la cei de la Direcția Sanitară Veterinară, dacă nu sunt cooperanți să îi înveți tu care sunt procedurile. Ai greșit interlocutorii! :?
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Sly_Fox
Veteran

Locaţie: Ialomita

Mesajde yoghi pe 30 Iul 2018, 00:01

Alexandru 26 scrie:....Ma tem ca porci morti vor fi oe toate hotarele tari noastre si no sa-i stranga nici dracu sa-i incinereze sau sa- i ingroaoe

Eu ma tem ca dupa ce tu vei ingropa sau incinera porcii de la asociatia ta,vei vrea sa participi si la strangerea celor din Delta.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
yoghi
Veteran

Locaţie: Romania

Mesajde Alexandru81 pe 30 Iul 2018, 13:51

Buna ziua,

Am vb cu un prieten acum doua zile.Tatal lui este padurar in IMB.
De mai mult de o luna sunt formate echipe mixte (jandarmi, padurari) de cautare a mistretilor.
Domnul respectiv a spus ca nu au gasit pana acum nici un mistret mort si cautarea a fost facuta temeinic.
Din spusele lui nici prin imprejurari nu au gasit nimic colegii lui.
Sa nu fiu inteles gresit, au gasit mistretii, practic ii urmaresc zilnic dar nici unul nu a murit de cand a inceput nebunia cu PPA.

Alexandru.
Alexandru81
Nou membru

Mesajde Alexandru 26 pe 19 Feb 2019, 20:34

Buna seara!
Nu m-am referit aici la asociatiile de vanatoare...nici pe de parte gandul. M-am referit la o anumita parte a autoritatilor care mai mult fac treaba din sau cu pixul. Munca asta nu cade doar in respinsabilitatea asociatiilor...si nu cred ca acestea sunt primele obligate sa actioneze...
Imi cer scuze ca nu m-am exprimat corect.
Alexandru 26

Mesajde Ghinda pe 31 Iul 2019, 06:38

Ce se mai aude de PPA?
In Ilfov tropaie de zor!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran

Locaţie: Bucuresti

Mesajde drflorea pe 31 Iul 2019, 07:54

Vorbeste intodeauna cu blandete si tine aproape un toiag noduros - vei ajunge departe
drflorea
Membru activ

Mesajde Ciprian_1 pe 31 Iul 2019, 09:27

Ciprian_1
Nou membru

Mesajde yoghi pe 31 Iul 2019, 23:42

Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
yoghi
Veteran