Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 11:09

MISTRET Sezon 2010-2011

Vanatoarea la mistret, la goana panda sau dibuit este una din cele mai raspindite vanatori din Romania . Zona de deal si munte , campie , Delta - toti vanatorii asteapta sezonul de mistret cu mare placere . Aici discutam totul despre vanatoarea de mistret, metode de vanatoare, munitia si calibrele pentru mistret, tehnici de vanatoare .

Moderator: CCM

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde madalin122582 pe 31 Oct 2010, 17:00

Va salut,

Ieri am avut o colectiva la mistret. Intamplarea a facut ca Vineri mi-a ajuns si mie mult-asteptata Zastava M70 in 30.06. Am profitat de ocazie sa o scot in teren desi nici nu stiam la ce distanta era reglata. Asa ca, in prima bataie, am luat MP153 la spinare dar si Zastava, sperand ca la pranz, dupa ce mancam sa dau si eu 2-3 cartuse.
La ora 9 eram toti in standuri si a inceput prima bataie. Am avut un caine foarte priceput cu noi. Eu eram in stand, cu MP-ul in mana, dar mai trageam cate un ochi la Zastava. Dupa 15 minute, tentatia m-a doborat. Am lasat MP-ul si am luat zastava in brate. O admiram, epolam cu ea, o pozam, ma uitam pe catare sa vad cum se vede si am bagat si 5 cartuse RWS Clasic de 9,7 gr (le-am bagat mai mult de curios sa vad cu se incarca. E prima mea carabina). Nici nu incarcasem bine arma ca am auzit un mic cutremur. Am auzit cainele latrand si mi-am dat seama...sunt porcii...Deja corpul imi era invadat de adrenalina. Uitasem complet de Baikal. Mainile incepusera sa imi transpire. Auzeam "trenul" cum vine...si venea exact pe mine. Eram asezat la marginea unei paduri. Bataia venea din padure si iesea in campie...exact unde eram eu pus. Am eliberat siguranta armei si am pus Zastava la ochi. Ma gandeam..."cum se poate...nu am tras niciodata cu zastava...nu stie pe cat e regala...daca e reglata...ce corectia sa aplic". In acelasi timp auzeam turma cum se apropie. Si au iesit: 4 porci, la cate 40-50 de kg fiecare. Fara scroafa. Mi-au iesit la 100 de metrii si veneau direct catre mine. Mi-am zis ca am timp suficient sa ma pliez pe arma. am pus la ochi, am luat in catare primul porc. Dupa2 secunde, am dat drumul al foc...cam la 70 de metrii. Glontul s-a dus peste porcusor. L-am vazut. Am bagat repede al doilea cartus. Turma venea tot catre mine. La 20 de metrii de mine, toti 4 au facut brusc stanga si au intrat intr-o leasa. am pus din nou catarea pe ultimul din turma pentru a avea timp suficient. am pus catarea pe omoplat si am dat drumul la foc. L-am lovit in stomac. A cazut in foc, a stat 5 secunde apoi s-a ridicat. L-am vazut ca e lovit rau si nu am dat al doilea cartus. Stiam ca nu o sa mearga mult. dupa 50 de metrii a cazut. De remarcat ca intrarea cartusului e foarte mica dar iesirea e dezastruasa. Nu mi-a placut ce a facut. Trebuie schimbat cartusul. Caut modelul de cardus care nu face ravagii.
Deci, ieri am facut inaugurarea noii mele arme intr-un mod foarte inedit si neasteptat. ce mi-a parut rau a fost ca vanatoarea s-a inchis foarte repede. La ora 11 eram in drum catre casa. Bineinteles ca am continuat acasa pana seara in noapte. Mai jos gasiti cateva poze facute.
Respect
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde madalin122582 pe 31 Oct 2010, 17:50

Nu stiu de ce, dar pozele nu s-au upload-at. Repostez pozele:
In drum catre fondul de vanatoare
Imagine

Locul unde am asteptat eu:
Imagine

Poze cu "amanta" mea facute in stand
Imagine
Imagine

Porcul doborat. aprox. 50 de kg
Imagine

Iesire foarte urata a cartusului:
Imagine

Eu..inca sub efectul adrenalinei :)
Imagine

Cel din stanga-tatal meu, cel din mijloc sunt eu si cel din dreapta un bun prieten. Poza facuta la ora 10.30 dimineata, dupa incheierea vanatorii. Ma felicitau cu o tarie :)
Imagine

Intrarea "curata"
Imagine
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Sly_Fox pe 31 Oct 2010, 18:25

Felicitari si la cat mai multi mistreti in catare. Glontul RWS a fost UNI Clasic sau ID Clasic?(la 9,7gr banuiesc ca a fost ID Clasic)
Cum trofeu nu are, tot ce pot sa iti spun este sa il mananci sanatos. :D
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde madalin122582 pe 31 Oct 2010, 18:52

Mutumesc Sly_Fox,
Purcelul a fost mancat pe jumatate de participantii la vanatoare. A iesit un chef pe cinste.
Glontul a fost ID Clasic de 9,7. Cred ca am facut o alegere foarte proasta pe care o regret. Mai ales ca am cumparat 20 de astfel cartuse pe care am dat aprox 250 de lei. Dar am avut de ales intre ele si S&B de care am citit ca nu prea se impaca cu Zastava. Am cautat SAKO hammerhead dar la Valcea nu am gasit. O sa folosesc aceste cartuse pentru exercitii si dupa ce ma dumiresc care fac cele mai putine daune, o le cumpar.
Respect
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde violiv pe 01 Noi 2010, 10:31

Pentru noroc, bafta, etc. nu prea se ureaza felicitari :oops:

Intai: s-o stapanesti sanatos si sa-ti aduca impliniri pe masura dragului ce i-o porti!

Apoi: mai merita sa-mi racesc gura spunand a nu stiu cata oara ca nu se iese cu arma noua in teren fara s-o fi probat inainte??? Realizez ca multi nu realizeaza ce tampenie majora este asta. Sincer, daca as putea as institui o pedeapsa de genul: amenda egala cu valoarea armei si un sezon suspendare :twisted: pentru asemenea adevarata infractiune.
In final: ID clasic este un proiectil special creat sa faca exact asa cum a facut si este dedicat animalelor mai fragile in piele cu gandul de a exploda cat mai repede si a oferi socul initial (chestia care l-a dat jos in foc) dar jumatea din spate sa penetreze adanc si sa omoare...daca vrei, este echivalentul pentru lopatar al lui UNI pentru mistret. Foarte interesante pozele pentru ca nu prea-l foloseste nimeni, cu atat mai putin la mistreti.
"La mate" puteai sa tragi si cu brenneke si sa se intample asa. Schimbarea proiectilului se impune dar motivatia schimbarii cartusului "ca face ravagii" este complet pe langa vanatoarea la mistreti. In realitate este un proiectil prea mic si prea fragil pentru un mistret si ar trebui sa-ti doresti un proiectil care sa poata face asa distrugeri si daca intalneste ceva mult mai tare decat mate in cale. Ce ravagii a produs? O tara de perete abdominal stricat si tot continutul matelor imprastiat in burta? Cata carne s-a aruncat per total?
Ai avut bafta de cel putin 3 ori la respectivul eveniment si asta inseamna ca ti s-a cam consumat bafta pe sezonul acesta (c-au iesit porcii la tine nu se pune :mrgreen: , da' ca au continuat sa vina spre tine si dupa un foc ratat, ca ai reusit sa agati unul cu arma care trage unde vrea ea nu unde vrei tu, ca a picat destul de repede desi rana nu-i nici pe departe asa "rapid mortala" cum ai crezut...astea chiar sunt noroc chior.
Data viitoare va veni un vier de 250 kg, cu coltii de 30 cm, va trece la travers la 90 m, vei trage primul foc pe dedesubt, al doilea in pulpa din spate (daca la 20 m distanta iti trebe cel putin o palma corectie cred ca realizezi ca la 90-100 m iti trebe aproape o lungime de porc) si numa o sa-l zgarii o tara, cat sa moara peste o zi si 15 km.
Cu parere de rau, nu pot sa te felicit pentru isprava. Nu vreau sa-ti stric bucuria, da "Dumnezeul incepatorilor" isi mai si arunca privirea in alte parti uneori.
P.S. dupa ani de zile si zeci de pagini de discutii, exemple practice din teren, poze cu proiectile si ce-au facut in mistreti ca mai trage cineva cu arma din raft si cu proiectil de tap inca nici nu-i asa mare bai...da' ca un sef de grupa si organizator de vanatoare te primeste asa sau ca se mai gasesc inca sa-l felicite pentru asta chiar e culmea. N-am nimic cu voi, face fiecare cum crede da' nu asta-i calea cea dreapta......A! Mi-am amintit: asa fac "vanatorii adevarati"!

P.P.S. am vazut in inca zeci de locuri da' acu a cazut magareata: METRI se scrie cu un singur "I" la final in orice situatie...este pluralul de la METRU
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde madalin122582 pe 01 Noi 2010, 12:15

violiv scrie:Nu vreau sa-ti stric bucuria, da "Dumnezeul incepatorilor" isi mai si arunca privirea in alte parti uneori

1. Tocmai ai facut-o. Si sti care e marea mea parere de rau? Arma am luat-o cu mine sa dau si eu 2 focuri in pauza de masa. Nu am putut sa o las in masina si a trebuit sa o car cu mine. Aveam cu mine Mp-ul. Ghinionul a facut sa vina turma exact cand studiam carabina. Nu am plecat de acasa cu intentia sa vanez cu ea. am fost suprins cu 30.06 in mana si am tras. Mistretul a fost lovit de mine in 20 de metrii. E totusi greu sa ratezi in distanta asta.
Am cumparat RWS ID Clasic pentru ca nu am avut de ales. Din pacate local gasesc doar RWD ID Clasic si S&B. Nici macar alte gramaje.
violiv scrie: Cata carne s-a aruncat per total?

Nu s-a pierdut multa carne. Dar pana acasa, am mers cu geamurile deschise la masina.
violiv scrie:Ai avut bafta de cel putin 3 ori la respectivul eveniment si asta inseamna ca ti s-a cam consumat bafta pe sezonul acesta (c-au iesit porcii la tine nu se pune , da' ca au continuat sa vina spre tine si dupa un foc ratat, ca ai reusit sa agati unul cu arma care trage unde vrea ea nu unde vrei tu, ca a picat destul de repede desi rana nu-i nici pe departe asa "rapid mortala" cum ai crezut...astea chiar sunt noroc chior.

Recunosc ca am avut un noroc pe care nu mi l-am dorit si pe care nu l-am asteptat. Pozele facute armei sunt chiar in stand. Era prima bataie, m-am asezat in camp deschis gandindu-ma ca nu o sa iasa chiar pe acolo. Eu faceam poze armei, o studiam cand au dat navala. Dar nu din astea ar trebui sa invat? Pe mine toata patania asta m-a invatat:
- niciodata nu sti cand iese vanatul, in ce cantitate si pe unde. In concluzie, fi mereu pregatit;
- corectia trebuie aplicata si in 20 de metrii. M-am gandit ca distanta e prea scurta si nu e nevoie.
- nu iesi cu arma nereglata in teren.

P.S.: Stiam ca metri se scrie cu un "i". Cred ca este un reflex de tastatura pe care incesc sa il corectez.
P.P.S.: E ultima oara cand mai postez poze sau intamplari. Desi tu ai fost cel care m-ajutat in alegerea calibrului, a armei, ma simt "vinovat" pentru postarea mea de mai sus
Respect
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Alin3006 pe 01 Noi 2010, 13:21

Madalin,

Rostul acestui forum este tocmai de a invata si a nu repeta greselile facute, ceea ce se pare ca in cazul tau a functionat. Desi a cam " dat cu barda " Violiv n-a fost rauvoitor, ci a incercat sa te faca sa intelegi ce ai gresit intr-un fel in care sa fie sigur ca nu uiti. :D
Ca nu mai postezi poze si intamplari...in principiu tot a ta va fi paguba, probabil vei ramane cu multe intamplari fara raspuns.
Legat de efectul proiectilului, cum spunea si Violiv, la distanta aia cu orice trageai, efectul era identic, mai ales ca porcul era mic.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde violiv pe 02 Noi 2010, 10:09

Nu am dat cu barda ci cu biciul :twisted:

Toti am fost incepatori, nimeni nu s-a nascut invatat....unii dintre noi au avut parte de cate unul harsait bine prin viata de vanator ca sa-i deschida ochii, altii invata din experientele personale.
@Madalin, cred ca-i observat ca desi imi mai place sa impung cand si cand c-o sarcasma, de certat efectiv cert rar de tot, numai atunci cand chiar consider ca s-a gresit rau si cu potentiale urmari severe....cert rau tocmai ca sa se tina minte patania. Mai pe scurt, ai facut si gandit cateva chestiute care-s pe langa vanatoarea la mistret in goana. Daca esti istet nu te vei opri din postat ci vei posta experiente si intamplari pentru care o sa meriti felicitari. Pana atunci: spor la gaurit cartoane!
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde dragosbahnea pe 02 Noi 2010, 12:15

@Madalin, colega, asta este, se mai intampla, senzatia o stiu din proprie experienta, :oops: . Dar oamenii au dreptate, n-are sens sa te superi de sa nu mai postezi niciodata nush'ce fotografii, ca nimeni n-a avut intentia sa te jigneasca.
P.S. Oricum, sunt sigur ca adrenalina a fost la maxim, :D
dragosbahnea
Veteran
 
Mesaje: 494
Membru din: 12 Iul 2009, 17:35

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde madalin122582 pe 02 Noi 2010, 14:52

Gata, mi-a trecut :D . Mai ales ca sambata ies din nou...doar cu MP 153. Mi-am luat o cutie sa Sauvestre 12/76 si il astept. Doar de-o mai iesi inca odata turma sa mai am ce posta :D . Am renuntat sa deschiderea la iepuri pentru mistret.
P.S. Adrenalina??? Ma gandeam ca imi plezneste inimma...asa ceva e cocaina pura...fara gluma
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde the_mav pe 06 Noi 2010, 09:49

pai cum "La tatzi ni'i greu, dar nu ni lasam", m-am intalnit si eu acum vreo saptamana cu cativa cavaleri negri, pierduti prin dealurile Moldovei... vreme superba, locuri demult neumblate, porci mult mai multi decat de obicei...
n'am gasit fratele exemplarului lui John de anul trecut, insa cred ca macar verisor primar tot era. cand ajung spre casa am sa si postez ceva poze, oricum nu am f multe.

catare plina tuturor
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Ghinda pe 07 Noi 2010, 20:08

Cum nu ai ca erai titular pe aparate!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde the_mav pe 07 Noi 2010, 20:45

Ghinda scrie:Cum nu ai ca erai titular pe aparate!

cateva cu telefonul, nu am avut aparatul la mine...
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Ghinda pe 08 Noi 2010, 13:12

Bune si alea!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Vechio pe 08 Noi 2010, 17:35

Mavule :( ,
Sunt convins că ai ajuns acasă :) .
Dacă tot ai fost responsabil cu aparatele; dacă tot nu-ţi strici mâna cu glonţu din cauza lui LISA, atunci pune poze'n puii mei că nu ţi-i greu şi-mi tragi arcu! :evil:
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Alin3006 pe 08 Noi 2010, 18:55

the_mav scrie:pai cum "La tatzi ni'i greu, dar nu ni lasam", m-am intalnit si eu acum vreo saptamana cu cativa cavaleri negri, pierduti prin dealurile Moldovei... vreme superba, locuri demult neumblate, porci mult mai multi decat de obicei...
n'am gasit fratele exemplarului lui John de anul trecut, insa cred ca macar verisor primar tot era. cand ajung spre casa am sa si postez ceva poze, oricum nu am f multe.

catare plina tuturor


Nu credem pana nu vedem. Chiar si facuta cu telefonul.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde scirocco pe 08 Noi 2010, 22:49

Stati blanzi fratilor,ca lu' Mavu ii e lene sa si respire...respira odata in loc de doua ori,daramite sa mai si scrie sau sa puna poze. :lol: :lol: Asa ca aveti pacienta....azi,maine le pune...nici nu stii cand trece timpu' 8)
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde newuser pe 15 Noi 2010, 17:41

14.11.2010
Argo 9.3x62
Sako Partition 18.5g

Imagine
wild wild...est
newuser
Veteran
 
Mesaje: 445
Membru din: 27 Iun 2008, 15:40
Locaţie: Romania

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Alin3006 pe 15 Noi 2010, 18:17

Cum te scap din ochi te apuci de prostii cu " mitraliera " aia.
Bravo, felicitari!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde adrian_ppp pe 15 Noi 2010, 23:54

Argo RULEZZ
Avatar utilizator
adrian_ppp
Veteran
 
Mesaje: 2271
Membru din: 04 Oct 2006, 11:47
Locaţie: Bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Vechio pe 16 Noi 2010, 06:47

Faină treabă :D . Cum a reacţionat la TH şi câte a încasat (dacă nu te superi)?
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde newuser pe 16 Noi 2010, 16:07

Vechio scrie:Faină treabă :D . Cum a reacţionat la TH şi câte a încasat (dacă nu te superi)?

Am tras din fata cam 10-15 m in piept. Frana totala chiar daca era in fuga mare, dar mai misca trenul spate si finca a iesit singurel inainte de a incepe goana sa nu stau cu ochii pe el a mai primit 2 buc sa nu mai dea nici din coada si sa-l scutesc de suferinta
Pacat ca Sako nu-l mai incarca, mai am doar 25.
wild wild...est
newuser
Veteran
 
Mesaje: 445
Membru din: 27 Iun 2008, 15:40
Locaţie: Romania

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Marius pe 20 Noi 2010, 16:04

newuser scrie:Pacat ca Sako nu-l mai incarca, mai am doar 25.

Ajung pentru vreo 20-25 de porci, pana pe la mijlocul sezonului... :D :wink:
Felicitari, barosan porcu'!
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde newuser pe 23 Noi 2010, 16:14

Marius scrie:
newuser scrie:Pacat ca Sako nu-l mai incarca, mai am doar 25.

Ajung pentru vreo 20-25 de porci, pana pe la mijlocul sezonului... :D :wink:
Felicitari, barosan porcu'!

Macar pe jumatate sa fie si ma declar multumit :mrgreen:
wild wild...est
newuser
Veteran
 
Mesaje: 445
Membru din: 27 Iun 2008, 15:40
Locaţie: Romania

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde cata79 pe 24 Noi 2010, 11:39

adrian_ppp scrie:Argo RULEZZ

Subscriu... :mrgreen:
cata79
Membru important
 
Mesaje: 232
Membru din: 14 Oct 2009, 09:29
Locaţie: Alba-Iulia

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde florins pe 28 Noi 2010, 19:49

o zi de vanatoare care m-a impresionat cu adevarat , am cunoscut cativa vanatori care intradevar se pot numi "vanatori"
Imagine

Uploaded with ImageShack.us


acum puteti vedea tabloul , fotograful a fost in prima

Imagine

Uploaded with [URL=http://imageshack
florins
Membru activ
 
Mesaje: 69
Membru din: 20 Mar 2006, 09:38
Locaţie: bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde madalin122582 pe 28 Noi 2010, 21:09

Frumosi mistreti. Felicitari.

Care e al tau? cu ce au fost doborati? Detalii, pls :)
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Vechio pe 29 Noi 2010, 13:53

florins scrie:o zi de vanatoare care m-a impresionat cu adevarat , am cunoscut cativa vanatori care intradevar se pot numi "vanatori"...
Frumos tablou! (cam urecheat cel din dreapta tabloului - rândul 1) :D .
Ce vrei să spui cu asta?
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde Ghinda pe 29 Noi 2010, 20:54

10 au cazut azi! Dar, din pacate, nu sunt lasat sa pun poze!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: MISTRET Sezon 2010-2011

Mesajde florins pe 29 Noi 2010, 22:37

cel din mijloc este al meu, impuscat cu slug , am avut si carabina dar nu a fost chip sa iasa in camp. apropo de cel din dreapta care pare mai urecheat , a avut ghinionul sa-l dovedeasca un vanator care pt. prima oara se intilneste cu asa ceva si iata ce a iesit, cam sifonat. cartusul meu a fost B&P. o singura lovitura langa piciorul din stanga fata si ...gata. :wink:
florins
Membru activ
 
Mesaje: 69
Membru din: 20 Mar 2006, 09:38
Locaţie: bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vanatoare de mistret

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori

Publicitate