Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 15:13

Cel mai mare craniu de urs din lume a fost furat din Romania

Un subiect de exceptie si care poate genera multe discutii ! Cum facem vanatoare la urs: la panda sau la dibuit? Cat costa o autorizatie la urs? Care sunt cele mai bune tehnici de vanatoare la urs, cand e mai potrivit sa-l vanezi, primavara sau toamna? Poate reusim ca prin aceste discutii ca si vanatorii romani sa poata impusca urs fara sa-si vinda casa !

Moderatori: Ghinda, CCM

Cel mai mare craniu de urs din lume a fost furat din Romania

Mesajde eagleman pe 11 Noi 2009, 15:03

Cel mai mare creniu de urs de pestera din lume, implicit si din Romania a fost furat din tara si scos la vanzare pe Internet.
Detalii in stirea de mai jos...
Se fura tot din tara asta....Absolut tot !

http://www.descopera.ro/dnews/5097694-c ... ut-pe-ebay
eagleman
Veteran
 
Mesaje: 904
Membru din: 22 Feb 2007, 16:23

Re: Cel mai mare craniu de urs din lume a fost furat din Romania

Mesajde DORU-VS pe 11 Noi 2009, 15:49

Si cine este de vina?Impresia mea, este , ca toti suntem de vina,toleram infractiunea ,ne facem ca nu vedem, ca nu stim si uitati unde s-a ajuns!Si asta inca nu este nimic.Toti cerem statului, sa ne dea,sa ne faca, etc,dar noi face evaziune , noi nu platim taxele, noi incalcam legile si ii luam la misto pe cei putini care le mai respecta(asa cat pot fi respectate pt. ca in Romania legile sunt facute"cu susta"cum spunea cineva),dar vrem sa fim respectati.O vorba din batrani spune "respecta ca sa fii respectat"dar....
Suntem tara mistoului si a nesimtirii ,cred ca ne meritam soarta.
DORU-VS
Membru important
 
Mesaje: 215
Membru din: 12 Ian 2008, 21:30
Locaţie: VASLUI

Re: Cel mai mare craniu de urs din lume a fost furat din Romania

Mesajde marius 45 pe 11 Noi 2009, 16:44

Daca au putut scoate ei bratarile dacice cu craniul nu cred ca a fost mai greu,mai ales ca acum se trece mult mai usor prin vama....in Romania totul dar apsolut totul se pare ca e de vanzare si are un pret....
marius 45
Membru important
 
Mesaje: 253
Membru din: 07 Noi 2008, 17:01
Locaţie: PE GRINDURI

Re: Cel mai mare craniu de urs din lume a fost furat din Romania

Mesajde adrian negoita pe 11 Noi 2009, 21:40

marius 45 scrie:Daca au putut scoate ei bratarile dacice cu craniul nu cred ca a fost mai greu,mai ales ca acum se trece mult mai usor prin vama....in Romania totul dar apsolut totul se pare ca e de vanzare si are un pret....

pai cu bratarile nu a fost deloc greu de scos,stiu si cum se scoteau deoarece se bagau in baia de ulei a masinilor si cine se apuca sa desfaca baia de ulei in vama?asa sau scos si cosoni de aur si tot ce sa vrut,mai greu a fost dupa ce s-au dat in git unul pe altul!
adrian negoita
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 29 Iun 2009, 09:44
Locaţie: orastie


Înapoi la Vanatoare de urs

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Publicitate