Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 17 Oct 2019, 10:44

bock cu pat reglabil

Discutii despre arme lise, munitii, calibre, etc . Multiple compartii intre arme, munitii pentru arme, tipuri de vanat, balistica, samd.

Moderator: Cristi

bock cu pat reglabil

Mesajde prodalcom_lucian pe 28 Aug 2019, 14:44

Buna ziua, As vrea sa achizitionez un bock cu pat reglabil in genul celui de la 828 u (Benelli). Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi. Bugetul este pe langa 10 000 RON + -. Multumesc
prodalcom_lucian

Locaţie: suceava

Re: bock cu pat reglabil

Mesajde violiv pe 28 Aug 2019, 16:48

Din cate stiu eu, e cam singura basculanta la care se poate regla pozitia patului fata de bascula. Tocmai pentru ca imprumuta conexiunea si patul de la semiautomatele firmei.

Sint insa multe altele la care se poate ajusta pozitia obrazarului si a talpii patului.
Cinergy cu pat sintetic, Beretta la modelele sportive, etc.
violiv
Veteran

Locaţie: Constanta

Mesajde prodalcom_lucian pe 29 Aug 2019, 09:12

Din pacate nu gasesc la vanzare mai nimic de genul. Initial am vrut 828 U dar am vazut ceva rewiuri in care s-ar comenta ca ori nu percuteaza, ori nu ejecteaza, sau ca nu e bine echilibrata. As vrea sa pot sa vad vreo doua variante de genul dar nu prea am ce vedea pe aici pe unde se agata harta. M-am uitat si la Fabarm variantele sporting, Beretta , dar nu este mai nimic pe stoc si nici nu poate cineva sa iti spuna o data exacta cand vor veni.
prodalcom_lucian

Mesajde Tudo pe 04 Sep 2019, 20:20

salutare,
nu stiu din ce oras din nordul tarii esti, dar daca ajungi vreodata prin Iasi, te pot ajuta sa vezi 2 bucati Benelli 828 U, una pe argintiu si cealalta neagra, desi cel mai bine pentru tine a-r fi daca ne-am intalni in poligon la Botosani, doar ca eu stau destul de prost cu timpul liber...
Legat de probleme cu acest model pot sa spun ca din cele aprox 1000-1200 cartuse trase nu am avut nici o problema de ejectare sau de percutare. O singura data, din aceeasi cutie de cartuse de 24g la talere am avut 2 cartuse la care cuiul percutor a lasat urma pe capse doar ca focul nu s-a declansat, in rest nu am avut niciodata probleme cu arma.
Tudo
Nou membru

Locaţie: Iasi

Mesajde prodalcom_lucian pe 19 Sep 2019, 12:11

Tudo scrie:salutare,
nu stiu din ce oras din nordul tarii esti, dar daca ajungi vreodata prin Iasi, te pot ajuta sa vezi 2 bucati Benelli 828 U, una pe argintiu si cealalta neagra, desi cel mai bine pentru tine a-r fi daca ne-am intalni in poligon la Botosani, doar ca eu stau destul de prost cu timpul liber...
Legat de probleme cu acest model pot sa spun ca din cele aprox 1000-1200 cartuse trase nu am avut nici o problema de ejectare sau de percutare. O singura data, din aceeasi cutie de cartuse de 24g la talere am avut 2 cartuse la care cuiul percutor a lasat urma pe capse doar ca focul nu s-a declansat, in rest nu am avut niciodata probleme cu arma.

Multumesc de intentie. Abia acum am vazut mesajul tau. Deja am ales sa achizitionez 828 U silver. Pe saptamana viitoare imi ajunge arma. Multumesc inca o data
prodalcom_lucian

Înapoi la Arme de vanatoare lise