Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 20 Oct 2019, 23:10

Franchi Intensity 12ga semiautomata

Discutii despre arme lise, munitii, calibre, etc . Multiple compartii intre arme, munitii pentru arme, tipuri de vanat, balistica, samd.

Moderator: Cristi

Franchi Intensity 12ga semiautomata

Mesajde wizard pe 12 Sep 2019, 18:26

Buna ziua,
Deține cineva un Franchi Intensity de 12?
E una din putinele modele de semi in gama asta de preț (in jur de 1000 eur) pe care le-am gasit in perioada asta pe stoc.
Am văzut ca sunt destul de populare pe la americani. M-ar interesa părerea unui detinator, cum se comporta in timp,
daca au fost probleme, etc.
Mulțumesc!
wizard
Nou membru

Locaţie: Timisoara

Re: Franchi Intensity 12ga semiautomata

Mesajde violiv pe 14 Sep 2019, 22:24

Este practic varianta de buget redus a Benelli M2. Tata are o Affinity in 20/76. Aceeasi serie doar ca a aparut impreuna cu 12/76. Ce vrei tu este o mica evolutie, la 12/89.
Pot sa-ti spun ca functioneaza OK. E chiar ceva mai usoara ca Benelli. Este facuta in aceeasi uzina, pe teava scrie Benelli, piesele sint practic interschimbabile dar ... nu este Benelli. Aproape fiecare euro mai putin la pret se vede pe la vreo muchiuta, detaliu, etc.

Sint o gramada de Benelli si Beretta s-h la vanzare, la preturi comparabile. Cred c-ar fi o alegere mai buna.
violiv
Veteran

Locaţie: Constanta

Re: Franchi Intensity 12ga semiautomata

Mesajde wizard pe 15 Sep 2019, 19:57

Mulțumesc mult pt răspuns!
SH nu prea ma interesează - am avut o încercare și ce era sigur in anunț si la telefon nu a mai corespuns la fata locului, după ce am făcut și km buni...
wizard
Nou membru

Locaţie: Timisoara

Înapoi la Arme de vanatoare lise