Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 17:27

Expozitie IONEL POP

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Expozitie IONEL POP

Mesajde Mikerinos pe 15 Mai 2019, 12:26

Dragi Camarazi !!!

Am deosebita plăcere de a vă invita să participați la deschiderea noii expoziții permanente dedicate ilustrului scriitor, vanator si pescar, Ionel Pop, sâmbătă, 18 mai 2019, ora 14:00, la Muzeul Cinegetic "August von Spiess" din Sibiu, str. Școala de Înot nr. 4.

Expoziția prezintă obiecte personale, trofee, manuscrise sau vestigii ale Văii Frumoasei, ce au aparținut lui Ionel Pop sau în legătură cu acesta și locurile pe care le-a colindat de-a lungul vieții sale.

O sa va placa !!! Sunt sigur ca o sa va placa :-)

Waidmannsheil !!!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Mikerinos
Membru activ
 
Mesaje: 115
Membru din: 22 Noi 2008, 20:21

Re: Expozitie IONEL POP

Mesajde Ghinda pe 16 Mai 2019, 06:50

O sa trec. Am fost acolo si mi-a placut!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Expozitie IONEL POP

Mesajde Mikerinos pe 28 Mai 2019, 14:36

Stimati camarazi de vanatoare !

Daca nu ati reusit sa ajungeti la inaugurarea Salii/Expozitiei memoriale Ionel Pop, va oferim mai jos cateva imagini din aceasta.

Cu nostalgie si emotie....., pentru cel care a fost marele nostru scriitor si model intr-ale vanatorii - Ionel Pop.

Waidmannsheill !!!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Mikerinos
Membru activ
 
Mesaje: 115
Membru din: 22 Noi 2008, 20:21


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Andrei0794, Viorel Florin şi 59 vizitatori

Publicitate