Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 14:02

Experiente intr-un magazin de arme

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 11 Dec 2015, 17:30

Acum cat e topicul cald :mrgreen: :in Craiova nu mai sunt decat 2 magazine vii-la Vali si la Ajvps si niciunul nu are pe stoc 10x22t(nu au la Arrows,de unde cumpara si ei).Stiti careva vreun magazin pe langa Craiova unde gasesc munitia cu pricina sau imi fac drum pe la Pitesti/Bucuresti,desi n-as vrea sa o fac musai pentru trebusoara asta ca nu face ocaua cat daraua.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Mugurel66 pe 11 Dec 2015, 20:58

Sint 4 , 1 in Craiovita linga Orizont a lui Dragos si nea Marian pe drumul spre gara ,la circa 200 metri de la facultate pe dreapta
.
Mugurel66
Nou membru
 
Mesaje: 37
Membru din: 02 Mai 2011, 22:13

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 12 Dec 2015, 08:43

Multumesc.De cel din cv9 auzisem ceva insa nu stiam cu exactitate daca si unde se afla iar despre nea Marian nu mai stiam nimic am vazut doar ca in locul unde avea el magazinul acum se vand toale si galosi.Inca o data,multumesc.Si ca sa fim on topic,cum ti s-a parut magazinul din Craiovita?
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Mugurel66 pe 17 Dec 2015, 20:59

Micut marfa bunicica baieti serviabili in rest bani sa ai :D si pofta de vanatoare :lol:
Mugurel66
Nou membru
 
Mesaje: 37
Membru din: 02 Mai 2011, 22:13

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde atamanu' pe 23 Dec 2015, 22:15

Buna seara, am fost azi la magazinul din centrul Pitestiului, Kem Kem, nota obisnuita de-a lungul anilor, preturi mai mari decat la toate celelalte din oras, marfa f.f.f. putina, aceeasi ,,jumatate administrativa", Tache, absenta total, dialog cu peretii, probabil i s-a parut lipsit de importanta produsul cautat, mai importante erau incasarile(niste hartii 5 si 10 lei si una de 50), ma mir ca le avea si pe acelea la ce marfa are si mai ales ce atitudine. Tin sa mentionez ca ,,cealalta jumatate", dl. Mircea Cimpoieru, este alta calitate de om , a incercat sa salveze situatia in doua rinduri, scuzandu-se ca si cind lui i-as fi adresat intrebarea si parca jenindu-se de atitudinea colegului.In Pitesti recomand cu caldura magazinul familiei Sima: competenta vasta la ambii frati, (de senior ce sa mai spun), amabilitate enorma izvorita probabil dintr-o educatie solida, preturi in masura normalului sau chiar mai jos!
atamanu'
 
Mesaje: 4
Membru din: 23 Oct 2012, 16:41

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 14 Iun 2017, 07:53

Un moment de reactivare.
Nasul meu a ramas fara arma, viza la 5 ani!
Rog un amic sa il ajute.
Il duce la S.C. Guntech S.R.L. Japcari mai mari nici ca am vazut!

170 lei pe luna pentru depozitare arma si 200 lei pentru tranzactie!
Nesimtire totala cand sunt magazine cu 50 lei pe luna la depozitare si tarif de 65 de lei la tranzactie. Plus amabilitate cat cuprinde.

Deci evitati GUNTECH cat puteti!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 14 Iun 2017, 16:44

Au un site minunat..... x_x
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3078
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde cybelle pe 14 Iun 2017, 19:45

Corect Mugurele, este japca oe fata.
Insa, pot da inca minim doua nume de magazine din Bucuresti care merg pe aceleasi sume...de cand haul...
Suntem obisnuiti sa facem bani din specula, nu din productie, plus valoare, etc...
Vand carti de gramatica. E ieftine...
Avatar utilizator
cybelle
Veteran
 
Mesaje: 1576
Membru din: 24 Mar 2007, 16:05
Locaţie: Magurele

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 15 Iun 2017, 14:47

Da-le Cybelle!
Pana acum am cam tacut, fiecare cu politica lui.
Dar cand am inmultit 24 minim de luni cu 170 lei si am tras linie langa un MP 153 nou, mi-a sarit tandara!
Adica daca esti la colt, ia si o galeata de muie!
Pe unde o sa pot o sa le fac antireclama si o sa ii huidui peste tot de japcari nenorociti!
De ce la Amis este bun simt, ca cu ai am facut comparatia?
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde cybelle pe 21 Iun 2017, 06:08

La Amis intotdeauna s-a putut.
Alt om, alt material, alta viata.
Ps: finul meu are armele la Rent Arm( Gara de Nord, in diagonala cu Arrow) si preturile sunt mega decente.
Sunt oameni si oameni...
Vand carti de gramatica. E ieftine...
Avatar utilizator
cybelle
Veteran
 
Mesaje: 1576
Membru din: 24 Mar 2007, 16:05
Locaţie: Magurele

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde biriuck pe 21 Iun 2017, 20:43

Am trecut si eu zilele acestea pe la RentArm. Nu stiam de preturile pentru custodie dar mi-a placut la ei, oameni foarte amabili.

Azi am fost la magazinul EliteHunting in Constanta. Amabilitate, profesionalism, decorat frumos, marfa expusa "aerisit", destule arme expuse (pentru toate buzunarele). Mi-a placut, pacat ca e cam departe de mine
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde iliealexandruionut pe 07 Noi 2017, 12:23

Salutare,

Recent am avut si eu o experienta cam neplacuta,cu un magazin de arme din Mogosoaia.Le am calcat pragul acum vreo luna ,pt prima data.Permisul era la vizat dar aveam copie color la toate paginile ,semnatura si stampila de la serviciul arme plus cateva randuri scrise de seful serviciului in care zicea ca si cum.Domnisoara de acolo NU a vrut sa mi vanda munitie cum ca in loc de 12 eu am trecut 12/1 la rubrica munitie!!!
In acest moment,de 12 am doar o semi si baietii de la arme nu au trecut 12 simplu (cum era trecut mai sus si taiat) si au trecut 12/1.Fiind sambata ,nu a avut domnisoara cum sa sune la nr de pe copie sa verifice si,nu a vrut sa mi vanda,invocand cate probleme poate avea.Am zis ok,mergem la Arrow unde,acolo s a putut!
Iau permisul vizat si zic sa mai incerc odata..Gasesc acolo patronul (Laurentiu parca..)vorbea la telefon si a tot vorbit pret de 20 min timp in care eu am asteptat ca un cersetor uitandu ma prin magazin.Dupa 10 minute de asteptare apare duduia de prima data(duduie-termen din vechime fara sa aibe tenta licentioasa sau tendentioasa!!)si asteptam impreuna sa termine domnul convorbirea.Dupa ce verific stocul de munitie la alice si glont pt calibrele mele ,se consulta amandoi si cu o atitudine de mila fata de mine,umilul consumator imi zic ceva de genul,,hai sa i dam ,da sa faci o copie de pe permis daca e sa stim unde i trimitem".Dupa care ,domnul aproape tipand la mine ca ii pot face probleme cu aia de la arme mi a spus sa repar greseala.Degeaba i am explicat ca de vreo 5 ani de cand am arma asta cumpar munitie de peste tot(si cumpar frate!!!) si nu am avut vreodata probleme el o tinea pe a lui.Concluzii:
-la capitolul munitii slab tare,dar tare de tot(cand am fost eu!)cal 12 si 9,3 X 64
-desi micut ,magazinul arata bine si are multe haine si echipamente de calitate.
-atitudine fata de consumator 0 si iar 0.Foarte superior in exprimare si mod de comunicare 99% defectuos.

Drept urmare ,in vecii vecilor amin NU mai calc acolo si ma bucur ca alti 3 prieteni mi au urmat sfatul.

Zi faina si catare tuturor.
-
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde yoghi pe 07 Noi 2017, 19:12

Asta cu 12/1 sau 12/12 este o prostie inventata de politistii din ceva judete sa deosebeasca semiautomatele de paralele.O aiureala care doar incurca.

Atat in lege cat si in registre e rubrica de marca si model , dar cum in multe cazuri nici propietarul nu stie ce model de arma are ,ce sa ceri altora .

Dar ...ca vanzatorul sa nu vanda pe acest motiv nu am auzit.
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 07 Noi 2017, 19:36

Grea negustoria.....grea...
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3078
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde biriuck pe 07 Noi 2017, 23:11

iliealexandruionut scrie:-la capitolul munitii slab tare,dar tare de tot(cand am fost eu!)cal 12 si 9,3 X 64

Au munitie de 9.3x64?! Stiu pe cineva care cauta intens :D
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 08 Noi 2017, 08:25

Nu au vandut mai ales ca nu era permisul. Asta am patit si eu. Tot la gara la Arrow. De aia am facut un topic cu ce acte trebuie. La arme mereu e ceva aiurea. Iti ia permisul de sofata si dovada aia e buna. Lasi permisul la politie, nu poti cumpara munitie. Eu as merge mai departe, inseamna ca nu am voie sa mai detin armele, ca asa scrie negru pe alb in lege si respectam, ca boii, litera.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 08 Noi 2017, 10:36

Ghinda scrie:Nu au vandut mai ales ca nu era permisul. Asta am patit si eu. Tot la gara la Arrow. De aia am facut un topic cu ce acte trebuie. La arme mereu e ceva aiurea. Iti ia permisul de sofata si dovada aia e buna. Lasi permisul la politie, nu poti cumpara munitie. Eu as merge mai departe, inseamna ca nu am voie sa mai detin armele, ca asa scrie negru pe alb in lege si respectam, ca boii, litera.

Asta cu copia vizata e una,dar cu permisul in mana sa faci figuri ca si cum cine stie ce mare favor i-ai facut...nu e in regula.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3078
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde iliealexandruionut pe 08 Noi 2017, 11:27

biriuck scrie:
iliealexandruionut scrie:-la capitolul munitii slab tare,dar tare de tot(cand am fost eu!)cal 12 si 9,3 X 64

Au munitie de 9.3x64?! Stiu pe cineva care cauta intens :D


scuze Daniel..62.
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde iliealexandruionut pe 08 Noi 2017, 11:32

Ghinda scrie:Nu au vandut mai ales ca nu era permisul. Asta am patit si eu. Tot la gara la Arrow. De aia am facut un topic cu ce acte trebuie. La arme mereu e ceva aiurea. Iti ia permisul de sofata si dovada aia e buna. Lasi permisul la politie, nu poti cumpara munitie. Eu as merge mai departe, inseamna ca nu am voie sa mai detin armele, ca asa scrie negru pe alb in lege si respectam, ca boii, litera.


Oarecum,ai dreptate..dar doar putina!
La fix 2 zile dupa ce am lasat permisul,cu hartiuta in mana am vanat la Suceava.Cei de la ARROW mi au dat munitie.Mai sun pe unul ,altul ce au magazine de arme (pitesti si giurgiu)si zic ca e porcarie si ca trebuia sa mi dea!PLus ca exista stampila,semnatura,numar inregistrare,nr tel si cateva randuri scrise de mana!

Iar la capitolul atitudine....sau poate daca luam ceva toale scumpe se purtau altfel?
Ce i drept la suta mea de euro munitie cumparata nu cat sa castige si ei.. :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 08 Noi 2017, 20:53

Scurt update din Craiova:pe la Vali nu am trecut de ceva vreme,nu stiu ce o mai fi,pe Garii la nea Marian am fost saptamana trecuta pentru targuieli si mi-a placut,marfa multa,preturi bune,oameni amabili,la baietii din Craiovita am trecut astazi sa vand o arma si sunt foarte ok,cu drag le voi mai calca pragul si mai ramane magazinulde sub ajvps,de langa fostul hotel Jiul.Ma fratii mei oameni,ma ce se intampla acolo e demn de filmele cu posti.Acum putina vreme ma roaga un prieten sa trec pe la pravalia cu pricina sa ma chiorasc la o pusca cu ac care se dorea a avea sistemul IGT de la Gamo.Varianta Hunter e arma,eu am un Whisper,zic sa ma uit sa vad cum arata desi eram jurat sa nu mai calc vreodata pe acolo.Intru,dau buna ziua,imi raspund pustile la salut ca ala de dupa tejghea nu catadicseste si incepe circul.Ii spun ca vreau sa vad si eu gamo aia din raft,zice nu,ii arat permisul de port si scoate un sunet indescifrabil,un fel de marait amestecat cu un gajait gutural,ii arat de departe o autorizatie de cumparare si devine interesat.Autorizatia era pentru arma de vanatoare insa nu i-am aratat-o decat pasager si nici nu a trebuit mai mult.Acum,la igt apare o problema pe care am constatat-o pe pielea mea:cand pistonul e pe duca intensitatea sunetului pe care il face arma ce se descarca este mai slaba,in loc sa scoata un sunet puternic,clar scoate un fel de part mai tare si de intensitati diferite,asta ca sa stim la ce ne raportam.Imida cu o oarecare scarba arma si soc si groaza,nu era IGT.Care nu stiti,la Gamo cu IGT scrie IGT pe arma,imposibil sa nu vezi.Asta era Gamo Hunter cal 5,5 mm dar varianta clasica,cu arc.Ii zic negustorului ca nu e igt,ca e cu arc la care vine bomba de raspuns:nu stii tu,e IGT cu arc.Raman perplex,zic asta ori e beat,ca obisnuieste,ori e prost,ca-l vad,ori nici el nu vrea sa fie asa insa viata a fost cruda.Incerc sa-i spun ca asa ceva nu exista,zice ca nu stiu eu,ii arat in permis ca am un Whisper si pare o secunda derutat,la care arunc bomba:ma lasi sa o percutez in gol,sa aud sunetul?Daca ii ziceam sa o pun pe ma-sa capra si el sa aplaude in timp ce savarseam lucrarea iar la sfarsit sa-mi zica tata si tot era mai bine.Omul ia foc la propriu,efectiv se vedea cum ii ies flacari pe urechi si imi zice sa ies afara,ga la el nu e poligon de tragere.Ce vrei,sa tragi cu arma la mine in magazin sa auzi cum face,NA,si percuteaza in gol.Incep sa rad,isi da seama de ce a facut si tace incurcat.Arma suna ok,ies afara ca un mare marlan,fara sa dau binete si dus am fost.Va recomand cu caldura sa mergeti la cosmelia cu pricina,daca sunteti masochisti,veti fi serviti a la carte.Sa nu uit,la vanzare au fix aceleasi arme de acum 8 ani de cand m-am facut eu vanator,o semi gao browning si cateva bagabonteli trase la greu.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 09 Noi 2017, 09:24

Cu permisul am patit-o si eu acum 8 ani,la Huntershop.Pana sa imi dea permisul,adica la aproape 1 an si jumatate de cand luasem examenul :? am umblat cu o autorizatie de cumparare care avea scris pe spate TINE LOC DE PERMIS ,o stampila si un nr de inregistrare.In Craiova luam munitie fara probleme intrucat nu eram singurul in situatia asta insa ajung la Oradea cu niste treburi.Trec pe langa Huntershop si intru cu gand sa vad pravalia si sa iau niste cartuse,sa nu plec cu mana goala.Ma uit prin magazin,frumos,curat,si cer 2 cutii de cartuse.Omul imi cere,normal,actele,ii dau autorizatia si buletinul,se uita la ea si zice:nu pot sa-ti dau munitie fara permis.Pai asta tine loc de permis,suna la aest dolj sa intrebi,daca nu ma crezi.Ma refuza politicos,imi da actele inapoi si imi zice ca fara permis nu-mi da.Inteleg situatia,dau buna ziua si plec si dus am fost.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 09 Noi 2017, 18:08

Totul ține de cei de la arme, fiecare județ având propriile reguli. Comercianții de arme și muniții procedează după cum sunt instruiți. Cum de multe ori legea nu este foarte explicită în privința anumitor proceduri, se merge pe indicațiile primite de la serviciile arme sau mai rar pe încredere. Totuși bănuielile și precauțiile domină în acest domeniu, așa că nu este de mirare să apară situații precum cele descrise.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 12 Noi 2017, 20:38

Pe cei de la Huntershop i-am inteles,oamenii nu voiau sa-si aprinda paie in cap si nu m-am suparat.Problema este alta:daca tot suntem asa ca o tara si pe tot cuprinsul ei respectam aceleasi legi,hotarari,ordonante etc,de ce nu e peste tot la fel?O stampila a politiei ar trebui sa fie la fel de "buna"si in Dolj,si in Bihor si in Galati.Doar zic.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 12 Noi 2017, 22:26

Așa este, doar că noi românii avem o problemă de coordonare. În unele județe o ștampilă are valoare, în altele nu. În unele județe dulapurile metalice pentru păstrarea armelor ce au câte o încuietoare pentru fiecare ușă sunt bune, așa cum este și normal, în alte județe se cer dulapuri cu câte două încuietori pe usă. În unele județe se eliberează autorizațiile într-o săptămână, în altele aștepți și două luni. În unele județe permisul rămâne întotdeauna la vânător, revenind cu el pentru ștampilă atunci când toate formalitățile au fost îndeplinite și verificările realizate, în alte județe trebuie musai lăsat la poliție ( de ce așa, nu am înțeles niciodată :roll: ).
Și mai sunt astfel de exemple.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 12 Noi 2017, 22:54

Pai de aia te iubesc eu pe tine Vulpe,ca esti vocea ratiunii.Dar,uneori,imi vine sa asta https://www.youtube.com/watch?v=JNhiy0sTl5M
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 10 Mar 2019, 22:06

Revenim cu marfa noua,Craiova si Bucuresti.Craiova prima,normal :mrgreen: Magazin Arrow,km 0,usor de ajuns,nu greu de parcat(parcarea subterana e la vreo 200m mai incolo).Sunasem cu o zi inainte,vorbisem cu oamenii,pareau ok,si chiar asa sunt,cat se poate de ok.Mi se pusese pata pe sp-urile de la s&b pt sacal,si inca mai am pata pusa,dar la alt topic,vorbesc cu oamenii,munitia era pe stoc,hai sa ne vedem.A doua zi tot aveam treaba prin Banie si vreo ora pauza ce zic in ideea capului din gandul meu:ia sa vad eu ce clocesc astia de la Arrow,ca prea pare bine pe site si nu cred sa fie chiar asa in realitate.Si,m-am inselat,si ce bine ca a fost asa.Pravalie frumoasa,spatioasa,aerisita,o placere,ce mai.Arme multe si felurite,echipamente si dichisuri,la fel.Dar oamenii...2 cetateni,el si ea,o prezenta blonda incantatoare,dar nu cum va ganditi voi :lol: :lol: si un baiat pe la un 30 si ceva.Ambii foarte politicosi,civilizati,pregatiti si cu o atitudine fata de client de m-a lasat masca.Imi era rusine ca am intrat incaltat si nebarbierit in magazin,prea de treaba sunt oamenii aia.Am luat ce am avut de luat,am mai dat comanda de mai mult,cand le-am zis ca daca e nevoie las avans au zis un categoric nu,ca nu e cazul...ce mai,m-au uns pe suflet.Cand a venit si restul comenzii am trecut si am luat-o,si a venit repede,nesperat de repede.Nota 10+ pentru Arrow ,m-au castigat de client permanent.La polul opus se afla Interarms,Bucharest,Romania.Importatori de Sako.Eu vreau Arrowhead II pt tap,in 30.06.EI SUNT IMPORTATORI.Sun,si dupa cateva incercari,raspunde unul:mdeaaah.Zic,buna ziua,vreau si io neste arouheaduri d"alea,ca cica alde matale le aduceti.Ce calibru,zice cetateanul?Aaaa,unul exotic,30.06 sprg.N-avem.Pai nu esti talica importator de Sako?Ba da.Si aduci?Nu stiu.Al dracului cu ce are pe casa ala care o mai suna la Interarmul vietii.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 11 Mar 2019, 08:28

=)) O pereche de gutani! =))
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 11 Iun 2021, 11:09

Inca o nota de 10 pentru Amis Pitesti!!!!
Adi si in special Gelu Sima.... Jos palaria!!!
Sunat, rezolvat, super decent!
Multumiri.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3078
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde the_mav pe 11 Iun 2021, 18:23

laurul scrie:Inca o nota de 10 pentru Amis Pitesti!!!!
Adi si in special Gelu Sima.... Jos palaria!!!
Sunat, rezolvat, super decent!
Multumiri.

Iar ai ramas fara boabe grele? :mrgreen: :mrgreen:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde laurul pe 11 Iun 2021, 21:34

the_mav scrie:
laurul scrie:Inca o nota de 10 pentru Amis Pitesti!!!!
Adi si in special Gelu Sima.... Jos palaria!!!
Sunat, rezolvat, super decent!
Multumiri.

Iar ai ramas fara boabe grele? :mrgreen: :mrgreen:

Nu s io ala.... Ghindaru e cu 14,3...
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3078
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Publicitate