Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 21:18

Experiente intr-un magazin de arme

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde madalin122582 pe 03 Mar 2011, 08:30

La capitolul imbracaminte, incaltaminte si alte echipamente erau foarte aprovizionati. Arme...doar 3 erau in rastel. Echipamente de pescuit: foarte mare oferta
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde sturionu pe 03 Mar 2011, 10:59

Customer care?
Da, pentru ca nu ai cumparat nimic!

Dar cere sa pui mana pe niste cartuse - dureaza un sfert de cas pana le aduce de la ascunzis, din hruba, ma rog, de unde le-or aduce. Si daca mai vrei dupa aia sa mai vezi si altceva, mai dureaza inca: ti le ia pe astea, se duce la buker, vine cu celelalte, uf!!! Parca sunt speriati de bombe! Grija fata de clienti inseamna si sa nu iti bati joc de timpul lor.

Apropo de Armusa (ca dau si eu dintr-una in alta), am luat cam tot ce aveau, Armusa era o noutate pentru mine - nu puteam sa nu le incerc. Dar nu-mi mai trebuie, prea bubuie, tata, ma doare capatana :shock:

Un aspect negativ a mai fost cand am intrebat de 18-le ala expus, in ce calibru este, mai aveau un pic si dadeau telefon la un prieten - habar nu aveau!

Amabili, nu zic nu, da' sa stai juma'de ceas in magazin ca sa pipai cateva cutii de cartuse...

La echipament, da, e-n regula, pui mana, probezi, te duci la casa, in cinci minute esti OK! La fel si la alea-alea pentru pescuiala.

Pe ansamblu, sunt peste linia de plutire, oricum, dar - zic eu - inca departe de Arrow, de Dan de la km 0 etc sau de fratii de la Pitesti. Ah, si inca unii de laudat, la Timisoara, cu scuze ca nu am notat detaliile.

Stu
Avatar utilizator
sturionu
Membru important
 
Mesaje: 146
Membru din: 25 Feb 2009, 10:54

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde mariusica pe 08 Mar 2011, 13:54

[quote="adrian_ppp"]O sa pun o bila
Si cateva bile negre pentru magazinul din Oradea,sun ieri..alo buna ziua.....ma numesc... doresc si eu sa stiu daca gasesc la dvs un remington model 700 cal 30-06..stati un pik sa intreb colegi....avem...bine multumesc..e modelul care il aveti afisat pe site..cu luneta suporti etc..la pretul de pe site....aaaaaa Nu ala nu il avem si nu il mai aducem....Dar avem model 700 fara sina si luneta...si avem si sina si suporti si luneta....si la cat se ridica pretul..?
pe site 2089 in magazin 3200
sina suport luneta..gratis
in magazin luneta 1950+80 euro+sina...
Pai daca nu ai un lucru de ce drccc ii mai faci reclama...sau mai e o varianta..desfaci sina,suporti si luneta ...si surpriza o vinzi cu bucata la 3 triplu pret...100 bile negre si pe acolo mai trece...cine vrea o tzapa...
Blaser R93 cal 30.06
Tikka T3 cal 300win mag
Sauer 202 Forest cal 243
Mauser M98 cal 8x57 js
mariusica
Membru activ
 
Mesaje: 81
Membru din: 08 Feb 2011, 17:38
Locaţie: Caransebes

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 11 Mar 2011, 00:07

Inca o data nota 10 pentru baietii de la magazinul din brestii din craiova.Acum vreo cateva zile ma aflam prin zona si am trecut pe la ei fara vreun scop anume-primire calda,aceleasi preturi de bun simt plus ca m-au lasat sa ma joc cu o italianca de 3000 de euroi,chiar daca le-am zis ca nu am bani sa o cumpar.Toata stima pentru baieti.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde mariusica pe 17 Mar 2011, 18:20

adrian_ppp scrie:Am deschis acest topic deoarece uneori m am lovit de "amabilitatea" armurierilor , care nici nu m-au bagat in seama si in momentul in care au facut-o au folosit un ton apasat de parca i-am deranjat.
Vi s-a intamplat asa ceva?

tot respectul pt baieti din mosnita noua...care te lasa sa vezi orice arma au in magazin...chiar daca le spui ca nu ai bani pentru ea...ti-o arata iti explica..iti recomanda...sant de nota 10000..si mai ales..sant langa tine pe toata durata sederi in magazin....sincer nu poti sa nu cumperi ceva...macar de rusine..si tot cumperi ceva...
Blaser R93 cal 30.06
Tikka T3 cal 300win mag
Sauer 202 Forest cal 243
Mauser M98 cal 8x57 js
mariusica
Membru activ
 
Mesaje: 81
Membru din: 08 Feb 2011, 17:38
Locaţie: Caransebes

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde adrian negoita pe 12 Aug 2011, 17:06

Pt cei din hunedoara si imprejurimi,o veste noua,si buna zic eu,Bianca isi deschide un nou magazin mult mai mare si mai frumos,nu ca asta de il are nu ar fi,dar ala nou o sa fie superb,locatia ......la nea Ion la filiala,si nea Ion,se muta in vechiul magazin al lui Florin !!!
adrian negoita
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 29 Iun 2009, 09:44
Locaţie: orastie

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde stefan 3006 pe 14 Aug 2011, 09:34

mariusica scrie:
adrian_ppp scrie:Am deschis acest topic deoarece uneori m am lovit de "amabilitatea" armurierilor , care nici nu m-au bagat in seama si in momentul in care au facut-o au folosit un ton apasat de parca i-am deranjat.
Vi s-a intamplat asa ceva?

tot respectul pt baieti din mosnita noua...care te lasa sa vezi orice arma au in magazin...chiar daca le spui ca nu ai bani pentru ea...ti-o arata iti explica..iti recomanda...sant de nota 10000..si mai ales..sant langa tine pe toata durata sederi in magazin....sincer nu poti sa nu cumperi ceva...macar de rusine..si tot cumperi ceva...

Este adevarat sant niste baieti deosebiti !
Avatar utilizator
stefan 3006
Veteran
 
Mesaje: 544
Membru din: 07 Ian 2009, 18:28

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Adrian S pe 17 Aug 2011, 10:47

adrian negoita scrie:Pt cei din hunedoara si imprejurimi,o veste noua,si buna zic eu,Bianca isi deschide un nou magazin mult mai mare si mai frumos,nu ca asta de il are nu ar fi,dar ala nou o sa fie superb,locatia ......la nea Ion la filiala,si nea Ion,se muta in vechiul magazin al lui Florin !!!

Faina fata Bianca. :wink:
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Nautilus pe 05 Sep 2011, 01:14

La magazinul din Str. Doamnei (Bucureşti) era un personaj la fel de înţepat ca o măslină înfiptă pe o scobitoare (de altfel şi culoarea de bronz obţinut sub soarele Indiei în generaţiile mai vechi din familia lui cam amintea de o măslină) care mă lua peste picior când l-am întrebat de CZ: că el nu ştie, că oricum el aduce orice fel de CZ, dar nu ştie date, şi că nu are importanţă, că să fie autorizaţia acolo, nu ştie cât costă, o să coste cât o să coste...

M-am abţinut să-l întreb cât costă o oră cu doamna mă-sa şi am decis că nu vreau să mai calc vreodată pe acolo :mrgreen:

~Nautilus
Avatar utilizator
Nautilus
Veteran
 
Mesaje: 309
Membru din: 21 Dec 2009, 20:01
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde violiv pe 16 Dec 2011, 21:06

In acelasi spirit:

In urma cu doua saptamani, cu ceva trebi prin B, dau si o raita prin magazinele de puscoace.
Mi-am facut drum special pe la Beretta pentru ca-mi spusese un amic c-ar avea in raft o Browning Auto 5, in stare buna...cat pe ce s-o ia, el fiind mare amator de Browning dar ca nu i-a placut garda tragaciului de aluminiu lasata la culoarea metalului. Mi-a sunat interesant - asta insemna un model usor al marcii. :shock:

Am gasit arma in raft, vanzatoarea foarte amabila m-a lasat s-o pipai un picut, chiar mai mult :roll: , ocazie cu care am descoperit ca arata destul de binisor la partile metalice, fara urme serioase de uzura cu toata varsta inaintata (undeva la 40 ani), doar cu lemnul un pic "imbatranit". Acest model de arma poseda o faimoasa bucsa ce-i asigura functionarea si care trebe schimbata la un numar de 1-2-3000 focuri functie de "taria" cartuselor folosite. In acelasi timp, sistemul cu lung recul al tevii are nevoie de un arc tapan ca sa functioneze asa ca manualul recomanda pastrarea armei cu teava demontata. Cum astea sunt punctele slabe le-am aruncat un ochi si-am vazut ca-s numa bune de schimbat. Pun totul la loc si bag de sama ca-i lipseste cu desavarsire gheruta extractoare. :shock: :o :shock:

Intreb pe doamna daca arma functioneaza si-mi zice ca da. Sigur? Sigur ! Apoi ii arat gauricea in care ar fi trebuit sa fie gheruta. Zice ca nu se pricepe. Arunc un ochi in raft si zaresc o Breda cu acelasi sistem de functionare, patent dupa Browning. O cer si pe aia si incerc sa-i arat despre ce-i vorba. Asta nici macar nu clinteste inchizatorul iar teava e "sudata" de carcasa nu cu lung recul.... Cu chiu cu vai deblochez inchizatorul si pe interior arata ca si cum ar fi fost scapata in noroi cu vreo 5 ani in urma si lasata asa. :oops: :oops: :oops: Oricum, vede gheruta si pricepe ca lipseste ceva de la Browning si ca fara cea piesa arma nu functioneaza.
O rog sa-mi dea numarul de telefon al proprietarului armei sa negociez cu el si-mi spune ca armele sunt aduse de ei din Italia ??? !!!
Ne intelegem sa ia legatura cu seful si armurierul lor sa vada ce pot face. Rog frumos sa nu incerce nimeni s-o dezasambleze - modelul are toate piesele din interior fixate cu suruburi prin carcasa, suruburile avand la randul rol cate un contrasurub. Cum sunt toate aparente si "normale" (cap cu fanta pentru surubelnita dreapta) si cum vin din fabrica stranse serios, orice tentativa de demontare se vede pe ele ca naiba dar arma cu pricina parea "virgina" la capitolul asta. Dupa vreo 3 zile si tot atea telefoane aflu verdictul: armurierul lor n-o poate face (sa ma mire asta ??? ) si primesc o reducere de vreo 300 lei la pretul initial.
Iau legatura cu prietenii de peste ocean si gasesc toate piesele necesare, dau si comanda pentru ele...totul OK

Exact acum o saptamana, vineri, sun la magazin, vorbesc cu doamna respectiva si-i spun ca peste o saptamana, adica astazi (16.12.2011) , vin sa iau arma...ca n-am cum mai degraba. Totul perfect....ma asteapta.
Azi pe la 10 dau un tar si vorbesc cu o alta doamna, cu care mai schimbasem cateva vorbe cu ocazia altor telefoane. Spun ce vreau, spune ca totul e OK, magazinul e deschis si ma asteapta. Spun ca bat drumul de la Constanta si n-as vrea sa fie degeaba. Spune ca nu-i nicio problema. (nu-s paranoic, da' ghinionul meu proverbial m-a invatat ca niciodata nu-s suficiente precautii !!!)
Trag tare prin aglomeratia nebuna de vineri si ajung in timp util la magazin.
Sunt intampinat cu:
- Va rog sa ma scuzati! S-a produs o incurcatura, colega are treaba pe la ceva oficialitati si nu mai ajunge...
- Nu-i nimic, zic eu, nu neaparat cu colega am treaba ci cu arma. Si c-o gheara in piept ca n-o mai zaresc e in raft: Unde-i arma?
- Am trimis-o la curatat impreuna cu un lot de arme !!! !!! :shock: :? :? Asa e politica firmei, din cand in cand sa trimitem armele la armurier la curatat !!! :lol: :lol:

Intr-adevar, din raft lipsesc si vreo 3-4 semi Beretta ce erau prezente la precedenta "intalnire" si care aratau precum pomenita Breda, proaspat sosite din transeele primului razboi mondial.

Urmeaza un telefon la colega ....armele sunt la un armurier inafara Bucurestiului si nu-s diponibile decat luni dupa-amiaza, nu se poate face niciun efort sa-mi parvina arma in cursul zilei, nici macar sambata dimineata.... apoi un dialog de tampiti:
Eu: intr-adevar, asta e politica firmei: sa tina numa arme curate bec in raft... :lol: :lol: :lol:
Ea: colega stia ca veniti la sfarsitul saptamanii....
Eu: vineri e cumva la mijloc si eu nu stiu, Luni e cumva sfarsit de saptamana ???
Ea: da' n-aveti de ce sa va suparati !!! N-am avut cum sa va anuntam, ca n-ati lasat numarul de mobil....am aflat acum jumate de ora ca nu mai ajunge colega si-am incercat sa va contactez !!!
Eu: tanti! acu jumate de ora eram in Pantelimon....etc. etc.
Ea se scuza a n-spea oara si-i scapa: Eu nu prea stiu ce e prin magazin !!! !!! !!! :? :cry: :oops:

Trag usa dupa mine, nu dau "buna ziua!" la plecare si inghesui in stomac vreo mie de injuraturi prea urate pentru a fi amintite...

Si cand ma gandesc ca, la precedenta vizita, eu spusesem ceva de genul: "ce-mi plac mie "vanzatorii" care ofera spre vanzare arme de care ti-e frica sa te atingi de "curate" ce sunt !!! Asa-mi trebe daca nu-mi tin gura....


OK! Nu-i o problema asa mare o fuga pana la B vineri dupa-amiaza, m-as fi mirat sa n-am macar o pana de cauciuc da ghinionul meu s-a manifestat plenar de data asta .........

O singura nedumerire am: Ce aia ma-sii cauta o blonda vopsita intr-un magazin de arme ??? Sa spuna ca ea nu prea stie ce e in magazin ???

Recomand cu caldura vizite pe acolo...daca reusiti sa-l gasiti.


Eu pe acolo nu mai calc....nici sa mi-o trimita la pachet n-o mai vreau...numa la gandu' c-ar fi putut fi atinsa de respectiva blonda
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 16 Dec 2011, 22:10

Violiv e un om rau.Merita bataie.Multa.Eu cand i-am intrebat pe unii de Gualandi in sabot era sa mi-o iau pe coaja,credeau ca fac misto de ei.Draga maestre,lasa nerozia unor profani sa treaca nestingherita,ei sunt doar o picatura intr-un ocean infinit.Lumineaza-ne calea cu sfaturile domniei tale si lasa micile pasiuni micilor oameni si indruma-ne asa cum o tot faci de ceva vreme.Stiu ca in limbaj de forum se pune drept tipat la cineva,dar RESPECT VIOLIV!
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde aghiuta pe 16 Dec 2011, 22:45

Eu ma intreb,ce se intampla daca ma duceam eu sa cumpar o arma de la ei?
Nu am nici pe departe cunostintele lui Vio si,drept urmare,as asculta ce spune "consultantul de vanzari".
Apropo de arma vizata de Vio,daca o luam eu, nestiind nimic despre ea,o plateam si ajuns la prima vanatoare constatam ca nu o pot folosi,cum ar fi trebuit sa procedez?
Sa bat iar drumurile la Bucuresti,sa-i lamuresc pe aia ca nu eu sunt de vina ca nu are gheara extractoare,ca nu am demontat arma,ca...........
Si pana la urma, chiar daca s-ar fi rezolvat favorabil mie, cine-mi deconta carburantul consumat degeaba,nervii iritati la maxim si toate celelalte?
De ce nu sunt unii in stare sa respecte consumatorul si in felul asta sa se respecte si pe ei insisi?
Nu e vina blondei de acolo,e vina patronilor magazinului, care nu dau doi bani pe consumator si cauta doar profit, cu orice pret.
Dupa parerea mea este NESIMTIRE.
De evitat magazinul,indiferent ce oferte au.
Avatar utilizator
aghiuta
Veteran
 
Mesaje: 1815
Membru din: 06 Ian 2009, 17:13
Locaţie: Suedia

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde HUNTING MAN pe 16 Dec 2011, 23:03

Despre ce magazin este vorba,cumva cel de langa asociatia generala,de langa Sf.Gheorghe? :lol:
A-m fost si eu astazi pe acolo pe la ora 13.
HUNTING MAN
Veteran
 
Mesaje: 667
Membru din: 20 Iun 2008, 21:09

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Ghinda pe 16 Dec 2011, 23:11

Nu ma pot abtine:

Am gasit arma in raft, vanzatoarea foarte amabila m-a lasat s-o pipai un picut, chiar mai mult

Si doar atat?

Ma mir, ca banui ca este vorba de pravalia lui Geani si el e negustor.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7687
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde HUNTING MAN pe 16 Dec 2011, 23:25

Sa vedem ce ne spune,povestea trebuie terminata,si pe la Novarm era astazi o vanzatoare blonda si inca o colega de a dansei satena parca :lol: ,femei vanzatoare in magazine de arme,femei prezentatoare de stiri sportive la tv,o fi vreo politica de marketing :wink: ,barem primele nu sunt asa tinerele ca cele de la tv :lol: ,scuze dar nu m-am putut abtine. :lol: :lol: :lol:
HUNTING MAN
Veteran
 
Mesaje: 667
Membru din: 20 Iun 2008, 21:09

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 16 Dec 2011, 23:32

vanzatoarea foarte amabila m-a lasat s-o pipai un picut, chiar mai mult



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 16 Dec 2011, 23:34

Ghinda,golan batran :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Sly_Fox pe 16 Dec 2011, 23:49

Ghinda scrie:
Am gasit arma in raft, vanzatoarea foarte amabila m-a lasat s-o pipai un picut, chiar mai mult

Pai la prima vizita in magazin, Violiv a dat de fata mosului cea buna si supusa, in schimb la ridicarea armei a dat de fata Babei, cea a dracu' si de nepipait. :lol:
De aceia a plecat nervos din magazin. :wink:
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde OVI762 pe 17 Dec 2011, 00:40

Acum una proaspata.Aveam o oarescecum pica pe baietii aia de tin o pravalie de puscoace in Caracal.Pana,,maintenant''.Dupa o lunga abstinenta trec pe la ei,dau binete si mi se raspunde pe acelasi ton.In nemernicia mea,recunosc cum ca am trecut doar ca sa imi bat joc dar mutra vanzatorului exprima ceva curios:interesul.Intru,vad,intreb,raman masca.Preturi de Craiova,bun-simt,interes,deschidere la nou,oameni de 10.Plec multumit cu o cutie de Cheddite in buzunar basca niste unice promitandu-mi ca le voi mai calca pragul.Oamenii sunt ok si vad ca se perfectioneaza.Sper sa o tina tot asa. :)
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde vanatorul dibaci pe 17 Dec 2011, 07:24

Ghinda scrie:Nu ma pot abtine:

Am gasit arma in raft, vanzatoarea foarte amabila m-a lasat s-o pipai un picut, chiar mai mult

Si doar atat?

Ma mir, ca banui ca este vorba de pravalia lui Geani si el e negustor.

Magazinul de la aversa langa obor -nu cel de pe calea mosilor-mugurele
Nu are treaba Giani acolo si nici o legatura
vanatorul dibaci
Veteran
 
Mesaje: 1075
Membru din: 09 Sep 2007, 08:41

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde sturionu pe 17 Dec 2011, 10:28

Acesti comersanti pot fi pusi pe drumul cel bun (adica sa respecte pe cel care le asigura traiul) dor de catre clienti;
Necazul este ca sunt mereu "greenhorns", doritori sa se apuce de vanatoare, care le cad in plasa.
Solutia (ma rog, una dintre ele) este sa alcatuiasca un priceput o lista de magazine (pe localitati), iar membrii sa acorde stele in functie de experienta lor. Iar asta sa se vada tot timpul pe sait, eventual in maniera review-urilor de la cabelas.
Si sa acceptam ca un magazin unde eu sunt primit ca un prieten poate fi coltzos cu altul (intr-o imprejurare oarecare) fara ca eu sa-i fac reclama pentru ca am vreun beneficiu. Inca nu am primit vreun cartus moka pentru ca am vorbit de bine un magazin (din doua motive: nu ma cheama sturionu si nici nu sunt vreun Traian Boc!)
sa incepem lista cu (Eu numai aici imi mai bag nasul):
Bucuresti
Gipo - Gara; 5 stele pentru haine si accesorii, 2 stele pentru arme si munitii, 2 stele pentru "competenta" vanzatorilor, 4 stele pentru "amabilitate-respect-serviabilitate"
Arrow - Gara; 5 stele pentru arme si munitii, 4 stele pentru haine si accesorii, 5 stele pentru "competenta", 4 stele pentru "amabilitate-respect-serviabilitate"
Pitesti
Amis - (pe aici am trecut de fiecare data doar ca o furtuna, cu "tema fixa"): nu comentez haine si accesorii, 6 (din 5) pentru arme si munitii, 5 competenta, 6 "amabilitate-respect-serviabilitate"

Este un inceput?

PS Sau, s-ar putea face un capitol serios: magazine;
cu subcapitole de genul: Bucuresti, Arrow, Gara de Nord
in care sa acordam stele si sa le sustinem cu parerile noastre, ajungand (in timp si dupa multe interventii) la o imagine clara si oarecum corecta.
Avatar utilizator
sturionu
Membru important
 
Mesaje: 146
Membru din: 25 Feb 2009, 10:54

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Alin3006 pe 05 Apr 2012, 17:42

Legat de magazinul Arrow de la gara de Nord: domnul sictirit cu mustata a fost inlocuit de un tanar extrem de amabil. Schimbarea a fost absolut binevenita, a cumpara ceva de acolo a devenit - mai nou- o experienta placuta.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde solar18 pe 05 Apr 2012, 20:32

Magazinul Arw din spate de la magazinul COCOR - nota 10 pentru vanzatorii de acolo. Doi domni extrem de amabili si serviabili.
solar18
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 18 Oct 2010, 22:28

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde sturionu pe 05 Apr 2012, 20:54

E vorba de faimosul domn Dan, pe care mereu l-am laudat - si intotdeauna pe merit; pravalia cu pricina se ocupa acum NUMAI de vanatoare.
Avatar utilizator
sturionu
Membru important
 
Mesaje: 146
Membru din: 25 Feb 2009, 10:54

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde yoghi pe 06 Apr 2012, 01:32

Si lumea zicea :lol:

violiv scrie:
...... vanzatoarea foarte amabila m-a lasat s-o pipai un picut, chiar mai mult..,ocazie cu care am descoperit ca arata destul de binisor la partile ...,fara urme serioase de uzura cu toata varsta inaintata (undeva la 40 ani), doar ..un pic imbatranita. Intreb pe doamna daca..functioneaza si-mi zice ca da.. Zice ca nu se pricepe. Arunc un ochi..si incerc sa-i arat despre ce-i vorba...arata ca si cum ar fi fost.. in noroi .. si lasata asa...O rog sa-mi dea numarul de telefon ..
Ne intelegem so ia... parea virgina la capitolul asta. Dupa vreo 3 zile..primesc o reducere de vreo 300 lei la pretul initial.

Exact acum o saptamana, vineri, sun, vorbesc cu doamna respectiva si-i spun ca peste o saptamana,..vin .. Totul perfect si....ma asteapta.
Azi pe la 10 dau un tar si vorbesc cu o alta doamna, cu care mai schimbasem cateva vorbe cu ocazia altor telefoane. Spun ce vreau, spune ca totul e OK, .. si ma asteapta. Spun ca bat drumul de la Constanta si n-as vrea sa fie degeaba.
..Sunt intampinat cu:
- Va rog sa ma scuzati! S-a produs o incurcatura, colega are treaba la ceva oficialitati si nu mai ajunge...
- Nu-i nimic, zic eu, nu neaparat cu colega am treaba .
..lipsesc si vreo 3-4 ..ce erau prezente la precedenta "intalnire" si care aratau .. proaspat sosite ..

Urmeaza un telefon la colega ....nu.. poate..in cursul zilei, nici macar sambata dimineata....
Ea se scuza ..Trag usa dupa mine, nu dau "buna ziua!" la plecare

O singura nedumerire am: Ce aia ma-sii cauta o blonda vopsita .. Sa spuna ca ea nu prea stie
Recomand cu caldura vizite pe acolo...

Eu pe acolo.. mai calc.....o mai vreau... respectiva blonda


Pai e normal sa faci recomandari ..dupa aste aventuri! :D :mrgreen: :lol:
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde liviur pe 14 Apr 2012, 09:52

Alin3006 scrie:Legat de magazinul Arrow de la gara de Nord: domnul sictirit cu mustata a fost inlocuit de un tanar extrem de amabil. Schimbarea a fost absolut binevenita, a cumpara ceva de acolo a devenit - mai nou- o experienta placuta.

Au "dispărut" şi infumuratii de la beretta moşilor (novarm ) motiv pt care mi-am mai luat câteva chestii de la ei.
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 833
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde cybelle pe 16 Apr 2012, 17:25

Alin3006 scrie:Legat de magazinul Arrow de la gara de Nord: domnul sictirit cu mustata a fost inlocuit de un tanar extrem de amabil. Schimbarea a fost absolut binevenita, a cumpara ceva de acolo a devenit - mai nou- o experienta placuta.


Aevarat ca a fost inlocuit, numai ca florin(dn sictirit cu mustatza) mai stia ce si cum cu vanatoarea...asta nou stie dor ce-i arati TU cu degetu'' pe raft..restul e CAN CAN.

respect
ps: stai sa vedem daca avem..poate..nu stim..sa vedem..verificam. :mrgreen:
Vand carti de gramatica. E ieftine...
Avatar utilizator
cybelle
Veteran
 
Mesaje: 1576
Membru din: 24 Mar 2007, 16:05
Locaţie: Magurele

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde newuser pe 18 Apr 2012, 10:54

cybelle scrie:
Alin3006 scrie:Legat de magazinul Arrow de la gara de Nord: domnul sictirit cu mustata a fost inlocuit de un tanar extrem de amabil. Schimbarea a fost absolut binevenita, a cumpara ceva de acolo a devenit - mai nou- o experienta placuta.


Aevarat ca a fost inlocuit, numai ca florin(dn sictirit cu mustatza) mai stia ce si cum cu vanatoarea...asta nou stie dor ce-i arati TU cu degetu'' pe raft..restul e CAN CAN.

respect
ps: stai sa vedem daca avem..poate..nu stim..sa vedem..verificam. :mrgreen:


Nu fi rau...si tu ai fost la inceput.
wild wild...est
newuser
Veteran
 
Mesaje: 445
Membru din: 27 Iun 2008, 15:40
Locaţie: Romania

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde Alin3006 pe 20 Apr 2012, 12:09

Vanatoarea se poate invata Cybelle. Bunul simt nu se poate invata, il ai sau nu-l ai. Baiatul ala il are, despre arme si vanatoare are tot timpul sa invete.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Experiente intr-un magazin de arme

Mesajde cybelle pe 20 Apr 2012, 20:55

Alin3006 scrie:Vanatoarea se poate invata Cybelle. Bunul simt nu se poate invata, il ai sau nu-l ai. Baiatul ala il are, despre arme si vanatoare are tot timpul sa invete.


Aici sunt deacord cu tine vav de baiatul acela.
Este on om care poate(si cred ca vrea) invatza multe.

respect
ps: problema este alta: in tot magazinul acela, nu gasesti un om(cel putin acum dupa ce a fost dat afara Mustaza) care sa se priceapa bine(nu foarte bine) sa dea un sfat vav de pescuit sau vanatoare. Adika, actiune putere, inele, vergi, rulmenti, de ce , de ce nu, etc sau.. ce varf sa folosesc la tzap, porc, ce calibru, etc.. sfaturi pertinente. :( :(
pps: cred ca mai simplu era sa-l modeleze pe Mustaza(la 40 de ani), decat sa inceapa sa redescopere roata din nou
ppps: Florin nu i-mi era prieten mie, decat cunostintza, deci nu pun palma la fund nimanui, dar teste de cunostintze in domeniu mai trebuie facute in magazinele de profil(pescuit&vanatoare SA)
Vand carti de gramatica. E ieftine...
Avatar utilizator
cybelle
Veteran
 
Mesaje: 1576
Membru din: 24 Mar 2007, 16:05
Locaţie: Magurele

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

Publicitate