Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 20:32

jimny,vitara sau pinin?

Membrii nostri sunt rugati sa-si posteze aici experientele legate de pasiunile lor extra vanatoare , legate strict de ceea ce inseamna MOTOARE !

Moderatori: Alin3006, mialxx, popaliviu, the_mav, RazvanGTC, GTC Auto SHOP

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Adrian Spinu pe 29 Ian 2018, 16:35

Ai dreptate, este Y61 TD6. Aveam altceva in cap.
Dar cum facem, vin am eu, dar ne despart vreo 600 km... :D
Una peste alta, cum am zis si mai sus, buna masina Patrolul, si nu stiu pe nimeni care a avut sa il fi schimbat pentru altceva.
Adrian Spinu
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2017, 19:28
Locaţie: Buzau

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde catelarul pe 29 Ian 2018, 20:17

Vreau sa-mi exprim inca o data recunostinta fata de toti cei care au intentionat sa ma ajute si sa le multumesc si de ce nu...astept si oferte
catelarul
Membru activ
 
Mesaje: 66
Membru din: 17 Dec 2008, 12:48

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Adrian Spinu pe 29 Ian 2018, 22:33

Eu v-am spus, pot sa va ajut doar cu masinute(GV si Jimny) numai cu volan pe dreapta.
Adrian Spinu
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2017, 19:28
Locaţie: Buzau

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde ventura pe 30 Ian 2018, 06:09

Din punctul meu de vedere, un L200 cu MT-uri este ideal pt. vânătoarea la câmpie.
Spațiu si putere suficienta, diferențial blocabil, garda la sol....
Ca bani te învârti tot la preț de mașinuțe (4-5000 €).
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde catelarul pe 30 Ian 2018, 07:04

Vreau sa-mi exprim inca o data recunostinta si sa multumesc colegilor care vor sa ma ajute si de ce nu...astept oferte
catelarul
Membru activ
 
Mesaje: 66
Membru din: 17 Dec 2008, 12:48

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde biriuck pe 30 Ian 2018, 15:04

pipabh scrie:Vitara, 1.6l. Nu multe masini ajung unde ajunge aceasta masina!

Confirm.
In plus fata de mult laudatul Jimny, este foarte stabila si mai incapatoare. De vreo cativa ani am una si am urcat (si mai ales, am si coborat intreg) unde nici nu ma gandeam ca pot sa urc cu masina la munte :mrgreen:
Am bagat-o si la campie si pot sa zic ca asta e o joaca fata de munte (cu cauciucuri corespunzatoare fireste).

Recomand Vitara in 1.6 oricand pentru asa ceva, atentie insa ca daca e "cheala", trebuie ceva modificari ;)
La inceput am zis ca imi trebuie o masina mai de tavaleala sa ma duca pana la drumul principal si de asta s-a achitat lejer. Au urmat apoi investitii in ea ca sa pot face din ce in ce mai multe (gume de noroi, kit de inaltare Ironman) pentru ca.... de ce nu? :mrgreen:

O am de vanzare pentru ca tocmai mi-am luat o jucarie mai mare. Acesta a fost singurul dezavantaj al Vitarei - spatiul. Pentru 2 oameni si un caine plecati la un iepure si un fazan este ok, dar, cand pe langa bagaje trebuie sa o umpli si cu niste mistreti sau ai de carat bagaje pentru 3 saptamani, incep problemele.
Ar mai fi o problema pe la tabla. In general, sunt foarte proaste la tabla dar cu un tratament corespunzator stai multi ani linistit.

Cam asa arata dupa o tura pe camp :mrgreen:
IMG_20171230_153825.jpg


si asa dupa una pe munte :oops:
IMG_20171021_175805.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde vpetrisor pe 30 Ian 2018, 17:04

Eu am o Vitara dar motorul este putin mai mare , este de 2L. Sunt foarte multumit de aceasta masina. De suferit transformari a suferit si ea ( a fost inaltat putin ).
Clipboard01.jpg

20160409_164832.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Sfatul meu este Vitara, plus ca ai o comunitate foarte deschisa la discutii si sfaturi pe forum dedicat vitarei.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
vpetrisor
Nou membru
 
Mesaje: 26
Membru din: 29 Dec 2009, 21:21

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde mialxx pe 30 Ian 2018, 21:55

Jimny sunt extrem de bune usoare nu te lasa la greu, singurul deficit e spatiul. Am un Jimny din 2014 si singura modificare ce am facut-o am demontat bancheta spate si uite asa am spatiul de care am nevoie, am si un cos metalic pe cirligul de remorca pt. vinat. Pt. doua persoane e suficient, are si cainele loc.
Acum depinde de pretentiile fiecaruia, eu zic ca toate masinile de teren fac ce trebuie sa faca, sau pt. ce sunt construite.
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 953
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde catelarul pe 31 Ian 2018, 09:25

Ma intereseaza vitara d-voastra d-le Biriuck,ceva detalii sau este expusa pe un sait de van zari? cum va pot contacta?
catelarul
Membru activ
 
Mesaje: 66
Membru din: 17 Dec 2008, 12:48

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde biriuck pe 31 Ian 2018, 09:38

Inca nu am facut postarea de vanzare. O fac azi cu toate detaliile
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Adrian Spinu pe 31 Ian 2018, 23:16

Vitara argintie cu 2,0 este de vanzare?
Nu a spus nimeni de Vitara ca nu e masina buna. Este extraordinara, scurta, lata, motorul de 1,6 trage decent, cel de 2,0 este super. Problema la ele ar fi rugina, pentru ca sunt destul de vechi. Dar acestea doua prezentate mai sus arata f bine. Cea gri arata f bine, are si motorul f bun. Dar, in general, te doare capul la toate masinile cu overfendere. Indiferent ca e Vitara, Jimny, Toyota sau mai stiu eu ce balaur. Cele cu aripi simple, si fara ornamente aplicate, chiar daca nu arata la fel de bine, sunt mai ok cu rugina.
E stiut ca fiecare cioara isi lauda puii, dar eu am acum si GV si Jimny, nu m-am insurat cu ele, asa ca va spun cateva asemanari si deosebiri.
Vitara trage bine cu 1,6, dar Jimny cu 1328cmc are mai multi cai si kg mai putine, deci trage si mai bine. La off-road, ambele merg bine, dar una rupe planetare fata, cealalta are punte rigida, deci nu le rupe. Cea cu punte rigida(Jimny), in schimb, la mers normal, da senzatia de caruta cu roti de lemn.
Jimny are pe fata punte rigida si tendoane, cu o suspensie mai lunga pune roata jos in orice pozitie, Vitara are bascule, ca o masina de strada.
Ruginite sunt amandoua, Jimny fara overfendere nu exista, Vitara este cu putin mai lata, dar la lungime interioara sunt la fel, adica foarte mici.
La offroad, un Jimny cu macar blocant spate este din desenele animate cu Spider-Man, se catara peste tot. Fara flanse sau jante intoarse, se si rastoarna la fel cum se catara, adica foarte repede.
Adrian Spinu
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2017, 19:28
Locaţie: Buzau

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde ventura pe 01 Feb 2018, 08:49

Te vad destul de priceput, asa ca lansez o intrebare.
Care ar fi diferentele majore de constructie intre Jimny si Samurai?
Eu am un samurai care se poate catara unde nici eu care-l cunosc nu indraznesc sa o fac. Iar la capitolul rasturnari... nu a fost vreodata cazul.
Si nu am modificari la el. Deloc. Adica am cauciucuri AT si kit reductor 4.16, dar astea nu influenteaza stabilitatea...
Ma mira sa aud ca Jimny se culca usor...
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde biriuck pe 01 Feb 2018, 16:52

catelarul scrie:Ma intereseaza vitara d-voastra d-le Biriuck,ceva detalii sau este expusa pe un sait de van zari? cum va pot contacta?

Am reusit sa gasesc timp si pentru anunt
http://www.vinatorul.ro/public/forum/viewtopic.php?f=127&t=17712
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2695
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Adrian Spinu pe 01 Feb 2018, 19:15

Jimny si Samurai seamana f mult la sasiu si punti. La Samurai difera suspensia, si nu prea cred sa fie de mare ajutor foile de arc la Samurai. Cu toate astea, eu am avut Jimny dat peste cap, si de vina este clar ecartamentul foarte mic, 1350 mm . Ampatamentul este mai mare la Jimny fata de Samurai, cu 20 cm. Jimny are 100 kg in plus.
Nu am valoarea reala a ecartamentului la Samurai, cu jantele standard, vorbesc de valoare masurata de mine, nu din hartii sau de pe internet.
Dar, daca are ecartamentul cu putin mai mare, si ampatamentul este deja cu 10% mai mic la Samurai fata de Jimny, si acele 100 de kg in plus sunt pozitionate mai sus la Jimny decat la Samurai, aceasta poate fi cauza pentru care Jimny se rastoarna mai usor decat Samurai.
Adrian Spinu
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2017, 19:28
Locaţie: Buzau

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde wolfff pe 01 Feb 2018, 21:01

cand modificam eu vitara si jimny multi nu stiau cu ce se mananca...eu zic daca aveti sfaturi pt om sa le dati din experienta nu din auzita sau "google-ite"...btw:dintre toate cel mai slab e l200 din toate punctele de vedere.
wolfff
Membru activ
 
Mesaje: 64
Membru din: 26 Sep 2016, 19:02

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Adrian Spinu pe 01 Feb 2018, 23:18

Si de cand modificati Dvs Vitara si Jimny, poate au mai vazut si altii masini de pe vremea aia.
Eu nu am dat nici o informatie google-ita. Am spus doar ce stiu din experienta. Asa cum am spus, vand asemenea masini, am avut destule, am in permanenta o masina mai mult sau mai putin modificata cu care ies la padure. Daca nu ma credeti, va pot trimite cateva poze cu mormanele de piese de la jucariile astea de oameni mari. Daca totusi va intereseaza, va pot oferi:
GV an 2004, 2,0 benzina, gri metal, 4 usi, AC, jante aluminiu, optional MT-uri Insa turbo Dakar noi, nemontate;
GV an 2004, 2,0 diesel, verde/gri, 2 usi, AC, jante aluminiu, MT-uri Insa turbo Dakar folosite, dar in stare buna, inclusiv pe rezerva;
Jimny an 2003, 1328cmc, gri metal, jante aluminiu, piele partiala.
Samurai modificat, suspensie pe arcuri elicoidale, roll cage, troliu fata, jante intoarse, anvelope Silverstone aproape noi, blocant spate.
GV si Jimny sunt de UK, neinmatriculate, ofer numere provizorii, Samurai e inmatriculat pe Romania, cu volan pe stanga, dar nu poate fi condus pe strada.
Cat despre L200, am avut unul singur, Navara am avut 3 bucati.
Daca imi aduc aminte, si L200 si Navara au LSD pe spate, nu blocant cum spunea cineva intr-o postare.
Sunt si ele bune cu treba lor. Daca sunt goale, nu au nici o sansa in noroi, la munte nici atat, se suspenda in orice denivelare. Dar cand ai de dus cainii, cand ai de dus 1-2-3-5 mistreti,ceva baloti cu hrana pt animale, sunt cele mai bune masini.
Adrian Spinu
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2017, 19:28
Locaţie: Buzau

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde pipabh pe 01 Feb 2018, 23:45

wolfff scrie:cand modificam eu vitara si jimny multi nu stiau cu ce se mananca...eu zic daca aveti sfaturi pt om sa le dati din experienta nu din auzita sau "google-ite"...btw:dintre toate cel mai slab e l200 din toate punctele de vedere.

"Barosane" in ale masinilor care info sunt "goagalite" din cele de mai sus? Ai postat sa te afli in treaba pana una alta.
L200 e alta categorie fata de vitara, GV, jimny si alte masinute! Care sunt acele puncte de vedere "toate" la care e mai slab L200? Daca ai experienta in astfel de lucruri scrie-o nu judeca opiniile altora. Spune ce greseste unul si ce spune ok altul. Am spus-o de mii de ori : "daca ai "ani de experienta" in spate nu inseamna ca esti si cel mai cel (priceput, bun...)" Dovedeste-o! Colegu : "adrian spinu" a spus cateva aspecte care multi nu le stiau. Tu cu ce vii? Dai in cap cu parul si atat, romaneste. Bravo!
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1657
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde wolfff pe 02 Feb 2018, 06:34

pipabh scrie:
wolfff scrie:cand modificam eu vitara si jimny multi nu stiau cu ce se mananca...eu zic daca aveti sfaturi pt om sa le dati din experienta nu din auzita sau "google-ite"...btw:dintre toate cel mai slab e l200 din toate punctele de vedere.

"Barosane" in ale masinilor care info sunt "goagalite" din cele de mai sus? Ai postat sa te afli in treaba pana una alta.
L200 e alta categorie fata de vitara, GV, jimny si alte masinute! Care sunt acele puncte de vedere "toate" la care e mai slab L200? Daca ai experienta in astfel de lucruri scrie-o nu judeca opiniile altora. Spune ce greseste unul si ce spune ok altul. Am spus-o de mii de ori : "daca ai "ani de experienta" in spate nu inseamna ca esti si cel mai cel (priceput, bun...)" Dovedeste-o! Colegu : "adrian spinu" a spus cateva aspecte care multi nu le stiau. Tu cu ce vii? Dai in cap cu parul si atat, romaneste. Bravo!



barosane,tu probabil ca ai l200 :D,esti subiectiv sa zic...sau nu.
ce conteaza este ca nu m-am luat in contradictoriu cu nimeni,doar am zis parerea mea,ce crede fiecare sau ce stie nu este nimic gresit,nu eu am pomenit de l200 sau alte masini aici,ci doar am dat cu parerea nu cu parul.
omul a vrut sa-si ia o masina nu avion,nu cred ca a dorit ca topicul lui sa ajung pana aici,i-am scris parerea mea pe prima pagina.
toate cele bune .
wolfff
Membru activ
 
Mesaje: 64
Membru din: 26 Sep 2016, 19:02

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Adrian Spinu pe 02 Feb 2018, 07:30

Suntem intr-un topic dedicat masinilor de vanatoare, nu cred ca se supara initiatorul topicului. Eu cred ca toate discutiile si argumentele sunt de ajutor pentru cineva care are aceeasi intrebare ca initiatorul topicului, dar nu o pune, ci se multumeste sa urmareascs discutia, si gaseste informatiile de care are nevoie.
Eu asa am facut in alte probleme, doar am citit discutiile, si am strans multe informatii importante despre diverse modele de arme(asta ma interesa acum).
Cat despre treaba cu vechimea, e clar ca vechimea/experienta te ajuta, dar nu te face cel mai bun, ba chiar sunt cazuri in care unii au vechime si atat, nu exceleaza cu nimic in acel domeniu.
Daca revenim la L200, o sa ma refer tot la modelul 2000-2005, pe care il consider pretabil pentru vanatoare. Modelul mai nou, si mai scump, nu are nevoie de discutii, cine vrea camioneta noua pentru vanatoare se duce si o ia de la magazin, ca oricum merg toate cand sunt noi.
L200 vechi merge bine, daca gasiti un Warrior e si mai bun, are scaune de piele( nu e vorba de lux, ci de faptul ca se curata usor pielea fata de stofa). Are garda la sol mare, bena este identica la dimensiuni la toate camionetele din aceeasi perioada. Tot ce tine de transmisie merge bine, nu am vazut stricate, insa motoare am vazut cateva stricate. Mai exact, chiuloase stricate multe, si balansoarele din bloc se strica. Pentru campie merge, dar distributia maselor la masina asta nu o ajuta la noroi. Are spatele mult prea usor, de aceea i-au pus probabil LSD din fabrica. Dar cam asta e la camionete, trebuie lasat spatele usor pentru a putea incarca marfa mai multa. De aceea nu trebuie facuta comparatie intre un Vitara si L200. Vitara este mult mai adunata, soferul este pozitionat la mijlocul masinii, si rotile cand incep sa traga, trag! Camionetele, pe noroi, cu 4x4, tot patineaza .
Adrian Spinu
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2017, 19:28
Locaţie: Buzau

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde catelarul pe 02 Feb 2018, 08:53

Va salut,bineinteles ca urmaresc cu multa atentie discutiile chiar cu admiratie pt cunostintele vaste ale unor colegi in domeniul 4x4,ramin la jimny eventual o vitara buna,am ajuns la concluzia ca trebuie sa cumpar dintr-o anumita zona a tarii si de la o anumita categorie de proprietari.
catelarul
Membru activ
 
Mesaje: 66
Membru din: 17 Dec 2008, 12:48

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde mialxx pe 02 Feb 2018, 18:45

Uitati masina pe care o am, nu o dau pe nici una din categoria ei. Nici GV in doua usi nu-i mai spatioasa, si nu bate Jimny.
Cu stima
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 953
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Adrian Spinu pe 02 Feb 2018, 19:02

Puteti sa faceti, va rog, o poza mai de aproape la prinderea pe carligul de remorcare? Multumesc! Este confectionat artizanal, sau se gaseste de cumparat?
Adrian Spinu
Membru activ
 
Mesaje: 86
Membru din: 12 Dec 2017, 19:28
Locaţie: Buzau

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde yoghi pe 02 Feb 2018, 20:37

mialxx scrie:Uitati masina pe care o am, ........


si mergi zilnic cu cosuletul in spate?
:mrgreen:
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3758
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde mialxx pe 03 Feb 2018, 01:39

Nu-i artizanal, se gaseste la magazinele de vinatoare. Acum nu stiu daca si in Romania au asa ceva, poti sa cumperi prinderea separat si cosul il confectionezi dupa bunul plac. Dar sa stii ca prinderea e garantata pt. 100 kg.
Daca esti interesat pot sa te ajut.
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 953
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde mialxx pe 03 Feb 2018, 01:44

yoghi scrie:
mialxx scrie:Uitati masina pe care o am, ........


si mergi zilnic cu cosuletul in spate?
:mrgreen:

Cum doresti. Sa stii ca se demonteaza cit clipesti.
Eu il dau jos doar cind agat remorca, in rest sta pe cirlig. E si pt. cumparaturi foarte practic, citeva baxuri de apa incap lejer, duc sacii de gunoi cu el.
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 953
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde dco pe 03 Feb 2018, 13:52

wolfff scrie:cand modificam eu vitara si jimny multi nu stiau cu ce se mananca...eu zic daca aveti sfaturi pt om sa le dati din experienta nu din auzita sau "google-ite"...btw:dintre toate cel mai slab e l200 din toate punctele de vedere.


Eu am L200 de ceva vreme ... nu am inteles ce ai vrut sa spui cu e cel mai slab dintre toate ... care toate si la ce anume e slab?
Colegii au si Jimny, si Samurai si Vitara sau Pajero 2.8 ... pentru vanatoare e chiar cel mai bun dintre toate, tu te refereai la offroad de concurs?

Daca as vana tot timpul singur mi-as lua Jimny model de pana in 2005 dar la drum lung e mai greu cu el, eu merg tot timpul la distanta mare, cu bagaje si de multe ori cu caini. Am tras pe multi din noroi de fiecare data, am mai si ramas impotmolit dar am troliu si ies imediat.

Mai conteaza si soferul, dar de aici pana la a spune ca L200 e cea mai slaba masina de vanatoare e cale lunga, ma pune pe ganduri experienta aia mare a ta!

In functie de necesitati, fiecare alege ce ii trebuie ... eu vanez si la deal si la ses, pentru mine L200 e perfect!
dco
Nou membru
 
Mesaje: 56
Membru din: 16 Iul 2013, 16:27

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Zeres Ciprian pe 03 Feb 2018, 18:07

Dintre cele 3 din titlu eu as alege jimny. Sunt la al doilea si le-am avut si pe celelalte doua.
Zeres Ciprian
Veteran
 
Mesaje: 412
Membru din: 07 Oct 2008, 16:59

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Rodka pe 03 Feb 2018, 19:24

Sa va spun pe scurt experienta mea de astazi cu Jimny:
4 persoane + cainele. Aam dat bancheta din spate jos si ne-am unit cu portbagajul ca sa avem loc. #-o
Cat de bune si nebune ar fi masinutzele astea nu se merita sa le iei la vanatoare.
Rodka
 
Mesaje: 12
Membru din: 02 Feb 2016, 17:25

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde kama3 pe 03 Feb 2018, 19:42

Pai 4 oameni stau naspa in Jimny si daca nu merg la vanatoare.
Nu cred ca poti spune de Jimny e naspa la vanatoare doar pentru ca nu incap patru oameni si cainele in ea.
Pentru vanatoare Jimny e optim in doua persoane si fara bancheta in spate.
4, 5mm
9mm
16
12
.270win
Avatar utilizator
kama3
Veteran
 
Mesaje: 367
Membru din: 23 Dec 2008, 13:21

Re: jimny,vitara sau pinin?

Mesajde Zeres Ciprian pe 04 Feb 2018, 08:57

Rodka scrie:Sa va spun pe scurt experienta mea de astazi cu Jimny:
4 persoane + cainele. Aam dat bancheta din spate jos si ne-am unit cu portbagajul ca sa avem loc. #-o
Cat de bune si nebune ar fi masinutzele astea nu se merita sa le iei la vanatoare.

Colegu, eu am un G Klasse 6x6 si mi se pare fff naspa ca ieri am vrut sa merg la vanatoare cu inca 11 colegi si 6 caini si s-au cam inghesuit........
Zeres Ciprian
Veteran
 
Mesaje: 412
Membru din: 07 Oct 2008, 16:59

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Off road si aventuri pe 2 sau 4 roti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

Publicitate