Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 21 Feb 2017, 11:49
MLD Guns
MLD Guns

Sfat achizitie carabina semiautomata

Va rugam insistent sa cititi regulile de utilizare ale acestui Forum. Forumul este public dar este legiferat de citeva reguli a caror cunoastere este obligatorie pentru orice utilizator .

Sfat achizitie carabina semiautomata

Mesajde Sergiu Bodea pe 31 Dec 2016, 00:26

Buna ziua domnilor vreau sa-mi cumpar o carabina semiautomata si nu sunt decis.Este vorba despre Benelli argo e wood 30 06 56 cm sight sau Benelli argo e class 300 win 51 cm rib sau Benelli argo e wood 300 win 61 cm sight.Tragaciul cum se comporta? Astept raspunsuri de la cine ma poate ajuta.Luneta care vreau sa o montez pe ea este un Schmidt bender 2,5 x 10 56.
Sergiu Bodea

Re: Sfat achizitie carabina semiautomata

Mesajde blackcrotal pe 31 Dec 2016, 07:45

Sergiu Bodea scrie:Buna ziua domnilor vreau sa-mi cumpar o carabina semiautomata si nu sunt decis.Este vorba despre Benelli argo e wood 30 06 56 cm sight sau Benelli argo e class 300 win 51 cm rib sau Benelli argo e wood 300 win 61 cm sight.Tragaciul cum se comporta? Astept raspunsuri de la cine ma poate ajuta.Luneta care vreau sa o montez pe ea este un Schmidt bender 2,5 x 10 56.

Salut dle Sergiu Bodea,
Iar ai dat cu "bata in balta" adica iar ai postat unde nu trebuia si risti sa fi luat la misto ( in cel mai bun caz) sau sa fi banat .
Inteleg ca esti nerabdator sa achizitionezi un incarcator sau o arma dar cauta mai intai.
Citeste titlurile temelor si ale topicurilor deschise si numai dupa aceea pune intrebarea la locul potrivit.
Acum eu iti spun ce trebuie sa faci dar data viitoare . . .
- Scri un mesaj aici , iti ceri frumos scuze pentru ca ai postat unde nu trebuia si rogi un moderator sa mute topicul tau unde trebuia .
Vezi ce simplu este ?
La Multi Ani cu ocazia anului nou !
Razvan
Razvan
Membru Simpatizant ANDA
blackcrotal
Veteran

Locaţie: Bucuresti

Mesajde bogus pe 31 Dec 2016, 09:11

Alegerea e foarte buna, am folosit Argo in 9.3 cativa ani, si acum imi pare rau dupa arma aia si cu prima ocazie in care voi avea ceva bani in plus imi voi cumpara din nou una, ceea ce voriam sa-ti spun este sa-ti iei totusi varianta Comfortech indiferent ca e vorba de simplul E sau Green Amazonia sau E Battue care mie mi se pare absolut superba de fapt e si cea pe care reintentionez sa o cumpar.
Argo E Battue
Imagine

Eu am avut Comfortech dar am tras si cu un Wood in 300wm al unui prieten, diferentele de recul sunt uriase
Tragaciul se comporta bine, nu stiu acum sa-ti explic in termeni tehnici legati de arc, presiuna care trebuie sa exerciti asupra lui etc cum e fata de alte tragace dar eu am avut o senzatie buna la declansare si am fost multumit de el. Daca vrei sa folosesti arma la goana luneta nu prea se preteaza, daca va fi la panda e ok
PS
@blackcrotal, mai usor cu pianul pe scari frate, tu vrei sa lasi moderatorii fara pita de la gura
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
bogus
Veteran

Locaţie: Cluj Napoca

Mesajde yoghi pe 31 Dec 2016, 12:05

@sergiu

arma ta se numeste Browning Bar.Eu asa am vazut ca scrie pe ea. :D
Benelli,Krico,Colt,Marlin,Walther,Arminius, Deringer,Winchester,Merkel,Mauser,FN Herstal,Ruger
yoghi
Veteran

Locaţie: Romania

Înapoi la Reguli de utilizare