Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 08:13

Transfer de la o asociatie la alta

Sectiune dedicata informatiilor cinegetice de larg interes , care merita sa fie cunoscute de toti userii nostri

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, the_mav, Mircea-B

Transfer de la o asociatie la alta

Mesajde 223/12 pe 03 Iun 2008, 11:21

Cine-mi poate spune in ce mod se realizeaza transferul de la o asociatie de vanatoare la alta (ambele din Ro, evident :roll: :)? Care este procedura?
Multumesc anticipat!
„Puşca-i fiară nesătulă, dar celui ce ştie a o struni i se deschid porţile raiului...”
223/12
Veteran
 
Mesaje: 471
Membru din: 07 Ian 2008, 14:54
Locaţie: Locu' din care sare iepurele...

Mesajde Ionutz2222 pe 03 Iun 2008, 13:32

Te duci la asociatia la care vrei sa te transferi , vb cu presedintele asociatiei sa iti acepte transferul si ii expui motivele.Bine ar fi sa cunosti niste vanatori membrii la acea asociatie si eventual sa fi vorbit in prealabil cu un sef de grupa care sa vrea sa te ia la el(asta ca sa nu aterizezi din senin intr o grupa despre care nu sti nimic in oamenii te vor privi cu oarecare neincredere)Daca presedintele asociatiei te accepta , in continuare iti va spune si pasii de urmat .In principiu este vorba de cerere de inscriere in asociatie , cerere de transfer adresata asociatiei celeilalte , copii dupa permise ,poze,taxe de inscriere etc.. Toate astea le vei afla la fata locului , important este ca sa vrea sa te primeasca in asociatie caci cu vechea nu e nici o problema in a inceta colaborarea daca ai achitate toate darile catre ei. Bafta!!
"tragi cu pusca si ...ia foc"
Avatar utilizator
Ionutz2222
Membru important
 
Mesaje: 127
Membru din: 08 Iul 2006, 14:11
Locaţie: Fagaras / Sibiu

Mesajde 223/12 pe 03 Iun 2008, 14:08

Ionutz2222 scrie:Te duci la asociatia la care vrei sa te transferi (...) Bafta!!


Multumesc, Ionutz, nu eu ma mut la alta asociatie :roll: , am intrebat in numele altcuiva...
„Puşca-i fiară nesătulă, dar celui ce ştie a o struni i se deschid porţile raiului...”
223/12
Veteran
 
Mesaje: 471
Membru din: 07 Ian 2008, 14:54
Locaţie: Locu' din care sare iepurele...

Re: Transfer de la o asociatie la alta

Mesajde keops pe 22 Ian 2009, 12:31

Este posibil sa fi membru in mai multe asociatii?
legal vorbind.
Keops
keops
Membru activ
 
Mesaje: 98
Membru din: 15 Mai 2008, 09:13
Locaţie: Giurgiu

Re: Transfer de la o asociatie la alta

Mesajde Ghinda pe 22 Ian 2009, 12:32

Da! Si in o mie daca te tin pulpele!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Transfer de la o asociatie la alta

Mesajde violiv pe 22 Ian 2009, 13:30

Numa' sa fie toate afiliate la AGVPS altfel, conform unei prevederi complet anticonstitutionale din statulul agvps orice filiala afiliata la ei este obligata sa te excluda daca afla ca mai "cotizezi" si in alta parte......
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Transfer de la o asociatie la alta

Mesajde keops pe 22 Ian 2009, 13:32

Cu pulpele nu ar fi o mare problema chiar daca sint mai copt.
::))
Sa ma interesez de conditii.
Multam de raspuns.
Keops
keops
Membru activ
 
Mesaje: 98
Membru din: 15 Mai 2008, 09:13
Locaţie: Giurgiu

Re: Transfer de la o asociatie la alta

Mesajde Ghinda pe 22 Ian 2009, 13:38

violiv scrie:Numa' sa fie toate afiliate la AGVPS altfel, conform unei prevederi complet anticonstitutionale din statulul agvps orice filiala afiliata la ei este obligata sa te excluda daca afla ca mai "cotizezi" si in alta parte......

Daca afla. Nu sunt obligat sa bat toba! Si daca se afla nu au decat sa ma sufle de praf. Orice instanta imi va da castig de cauza. Si apoi chiar nu sa ma mai enervez cand vad ca cei care huzuresc pe banii nostrii ne reprezinta cu curul. Vezi restrangere sezoane de vanatoare si altele!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Transfer de la o asociatie la alta

Mesajde keops pe 22 Ian 2009, 15:17

Teoretic este dreptul meu sa ma afiliez la orice sau oricate asociatii legal constituite.
Ramine problema cu statutul lor.
::))
Pe care l-am insusit cand l-am semnat.
nasol momentu'.
Keops
keops
Membru activ
 
Mesaje: 98
Membru din: 15 Mai 2008, 09:13
Locaţie: Giurgiu

Re: Transfer de la o asociatie la alta

Mesajde tampa pe 23 Ian 2013, 13:34

:shock:
tampa
Membru important
 
Mesaje: 193
Membru din: 02 Mar 2011, 19:33


Înapoi la Utilitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 52 vizitatori

Publicitate