Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 14:28

Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Sectiune dedicata informatiilor cinegetice de larg interes , care merita sa fie cunoscute de toti userii nostri

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, the_mav, Mircea-B

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde Ihunt pe 06 Mar 2011, 16:06

Intalnire de constituire a "A.V.F.C.C.".........o pagina de istorie vanatoreasca.Multumiri celor ce s-au straduit si au reusit atat de bine sa organizeze totul.Se vede de departe ca gazdele fac totul din suflet si pentru suflet.In rest.....iarasi multumiri si felicitari atat gazdelor cat si participantilor.Daca se deschide lista pt. tabara de supravietuire va rog sa ma treceti primul(cu toate ca nu m-am oprit inca din tremurat--Gomez avea dreptate...poate maine dimineata).Nu radeti!!!!!ca pierdeti timpul!!!
Cand reusesc sa nimeresc tastele mai usor am sa mai scriu.....
Ihunt
Membru activ
 
Mesaje: 70
Membru din: 30 Aug 2009, 21:31

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde grigguti pe 06 Mar 2011, 18:55

adrian1123 scrie:Foarte frumos,organizare excelenta mancare foarte buna[mutumim celor care au pregatito] in poligon am fost incantat de arrma de calibrul 20 folosita[multumesc posesorului de drept,ai facut o alegre buna la cumpararea ei],a fost o intalnire reusita.multumim echipei de organizare.


Oricand Adriane. Intotdeauna am avut arme bune :wink: dar cu asta ce-i drept, am dat lovitura.
grigguti
Veteran
 
Mesaje: 799
Membru din: 13 Sep 2008, 12:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde Alezandru pe 06 Mar 2011, 19:59

Si eu sunt pe lista pentru intalnirea din delta, pentru programul "supravietuirea".
Multumiri inca o data organizatorului/lor
Avatar utilizator
Alezandru
Membru activ
 
Mesaje: 88
Membru din: 06 Feb 2010, 20:21
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde dragos13 pe 06 Mar 2011, 21:09

un weekend de exceptie , nu mi s-a mai intamplat de mult , organizare super profesionista , deja numar zilele pana la intalnirea din delta ( supravietuirea ) , deja am inceput de cand am intrat in casa :lol: ,multumesc tuturor pentru atmosfera creata , toate cele bune .
dragos13
Membru activ
 
Mesaje: 102
Membru din: 20 Iul 2010, 07:48

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde Carlos pe 06 Mar 2011, 21:16

Merg de trei ani la Maestru` Gigi, mai pe stat mai pe fuga! Ma asociez tuturor mesajelor de apreciere a ceea ce se petrece acolo de cand am fost prima oara si pana acum!
Erotic este sa te mangai cu o pana, pervers este sa te mangai cu toata gaina...
Avatar utilizator
Carlos
Membru activ
 
Mesaje: 94
Membru din: 10 Mai 2010, 14:22

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde bogdanel pe 06 Mar 2011, 21:30

Sustin vorbele Dl-ui "Carlos" - "Ma asociez tuturor mesajelor de apreciere a ceea ce se petrece acolo", pentru mine este prima intalnire a forumistilor si prima intrare in Poligonul Amis Hobby, am si avem (familia) de gand sa ne intorcem acolo, cum da caldura si este posibil camparea cu cortul.
Ramane memorabila replica ".... ce ma esti pudic ? " , una peste alta doua zile de pomina cu de toate, 9-10 cutii de cartuse trase la talere, atmosfera, oameni de comitet.
Salutam provincia si capitala.
Toate cele bune.
Avatar utilizator
bogdanel
Membru important
 
Mesaje: 288
Membru din: 13 Oct 2009, 20:29
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde Nicolas007 pe 06 Mar 2011, 21:50

Va salut cu respect!

In primul rand multumim organizatorilor, a fost un wekend deosebit, cu gazde si participanti deosebiti.In al doilea rand singura dezamagire si imi pare foarte rau ca domnul Calinescu nu a reusit sa ia macar o mentiune la concursul de tragere :lol: In rest totul a fost super oK.Si o sa ma interesez special pentru domnul Carlos din ce material era fakut piciorul . :shock:
Multa sanatate si mult respect!
Avatar utilizator
Nicolas007
 
Mesaje: 18
Membru din: 04 Ian 2011, 21:56

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde calinescu victor pe 06 Mar 2011, 22:49

Pai dupa o asa noapte furtunoasa , cine mai era in stare sa mai traga la talere!!! si asa eu zic ca am tras binisor fata de alti , nu dau nume ....
calinescu victor
Membru important
 
Mesaje: 226
Membru din: 05 Sep 2009, 16:15

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde bogdanel pe 06 Mar 2011, 22:51

calinescu victor scrie:Pai dupa o asa noapte furtunoasa , cine mai era in stare sa mai traga la talere!!! si asa eu zic ca am tras binisor fata de alti , nu dau nume ....


Te rog nu te lua de Dl Grigguti ! :D
Multumesc.
Avatar utilizator
bogdanel
Membru important
 
Mesaje: 288
Membru din: 13 Oct 2009, 20:29
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde romeo72 pe 06 Mar 2011, 23:31

Multumesc gazdelor pentru ospitalitate si fiindca ne-au suportat,multumesc colegilor forumisti pentru prezenta deosebita la ,,asociatie''.Asteptam primul congres!.. :mrgreen:
Stiu ca in rai e mai bine, dar in iad sunt mai multi prieteni!
Avatar utilizator
romeo72
Membru important
 
Mesaje: 122
Membru din: 23 Mar 2010, 09:23
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde madalin122582 pe 06 Mar 2011, 23:47

Eu las pozele sa vorbeasca:
Doua bijuterii de arme
Imagine
Un taler frumos :lol:
Imagine
Domnul Sima, arbitrul si organizatorul concursului de talere
Imagine
Subsemnatul ...am avut nesansa sa fiu cap de tabel...tot raul spre bine :wink:
Imagine
Dragos13 facand cunostinta cu zapada :D
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Juristul concursului...a stat numai cu ochii pe arbitru :mrgreen:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Nicolas007 in actiune
Imagine
Adrian1123...un om deosebit...un armurier excelent...si castigatorul concursului :lol:
Imagine
Grigguti si-a luat o bijuterie de arma in cal. 20. Si, spre deosebire de altii (se stiu ei :oops: ) ne-a lasat pe toti sa pipaim, sa admiram si sa tragem in nestire cu arma lui. Multumiri Grig
Imagine
Un viitor forumist
Imagine
Maestrul incontestabil ce ne-a lasat o sansa sa castigam prin neparticipare la concurs
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde grigguti pe 07 Mar 2011, 00:06

bogdanel scrie:
calinescu victor scrie:Pai dupa o asa noapte furtunoasa , cine mai era in stare sa mai traga la talere!!! si asa eu zic ca am tras binisor fata de alti , nu dau nume ....


Te rog nu te lua de Dl Grigguti ! :D
Multumesc.[/quote

Eeeee, vezi daca m-am abtinut! Eu baiat bun, ma gandesc la voi aia mai mici si mai noi, sa nu plecati de acolo plangand si uite acum. Pai e frumos?!
Pe de alta parte daca te gandesti bine, am fost cap de lista ...
Ce-i drept ... Daca rasucesti lista. Crezi ca e usor sa te prefaci si sa tragi ca o cizma gaurita?
grigguti
Veteran
 
Mesaje: 799
Membru din: 13 Sep 2008, 12:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde gligorescu pe 07 Mar 2011, 05:25

Avatar utilizator
gligorescu
Nou membru
 
Mesaje: 35
Membru din: 27 Apr 2007, 15:39
Locaţie: Pitesti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde Carlos pe 07 Mar 2011, 08:47

Bogdanel, Nicolas007 & co. nu ma mai domniti atat ca ma simt mai batran decat sunt.
Daca nu am facut animite lucruri.... :D , nu le-am facut din falsa pudoare nu pentru ca asi fi vreun domn!
Erotic este sa te mangai cu o pana, pervers este sa te mangai cu toata gaina...
Avatar utilizator
Carlos
Membru activ
 
Mesaje: 94
Membru din: 10 Mai 2010, 14:22

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde Ghinda pe 07 Mar 2011, 08:57

Daca stiam ca este concurs mai ramaneam. Nu ca sa particip cu Carlos, doar asa de atmosfera.
Nicola daca era de metal cu incheieturi, mai am eu o pompita din aia pentru masina de cusut cu ulei de calitate. :lol:
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde Carlos pe 07 Mar 2011, 09:32

E de luat pe motor ca nu-i ingheata picioarele, numai sa nu-l scape la roata ca rupe spitele :lol: Avantaje si dezavantaje!
Erotic este sa te mangai cu o pana, pervers este sa te mangai cu toata gaina...
Avatar utilizator
Carlos
Membru activ
 
Mesaje: 94
Membru din: 10 Mai 2010, 14:22

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde adrian1123 pe 07 Mar 2011, 10:55

Madalin scria despre mine ca as fi castigat concursul de talere si alte lucruri frumoase pentru care multumesc,am castigat...un sfarsit de saptamana frumos,am cunoscut oameni deosebiti,m am distrat pe cinste am vazut arme frumoase,am tras cu 20 bun,deci castigul a fost mult mai mare.Despre concursul de talere ce sa spun?....ori au fost talerle mele mai mari,ori arma bine antrenata,cred mai repede a doua varianta
adrian1123
Veteran
 
Mesaje: 441
Membru din: 01 Oct 2009, 20:46

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde bogdanel pe 07 Mar 2011, 11:26

Carlos scrie:Bogdanel, Nicolas007 & co. nu ma mai domniti atat ca ma simt mai batran decat sunt.
Daca nu am facut animite lucruri.... :D , nu le-am facut din falsa pudoare nu pentru ca asi fi vreun domn!


Din pacate nu pot sa ma tutuesc, nu ne cunoastem de foarte mult sa imi permit acest lucru, eu debia am schimbat prefixul, am trecut pe 3, probabil daca te intalnei cu mama acum 30 ani puteam sa iti spun tata :D
Toate cele bune, iti respect dorinta :) , Te salut Carlos si toate cele bune.
Avatar utilizator
bogdanel
Membru important
 
Mesaje: 288
Membru din: 13 Oct 2009, 20:29
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde amis pe 07 Mar 2011, 12:37

Daca -mi amintesc bine clasamentul la talere a fost asa:
Locul 1===Tibi Anghel
Locul 2===.Adrian1123
Locul 3===Dragos13(Dupa baraj cu Nicolas007)
Locul 4===Nicolas007
Locul 5===Madalin?????-nu mai stiu precis
\\
\\
\\
\\
\\
\\
\\
\\
Ultimul loc==Grigguti

Locurile 1,2, si 3, au castigat cite o excursie in Libia cu bilete numai dus :lol:
Multumesc tuturor pentru participare,multumesc pentru aprecieri,scuze daca nu a fost totul perfect.
Multumesc in mod deosebit lui gliorescu, Ihunt(trebuie sa-ti mai dau eu 100 lei) , Nicolas 007 si Romeo pentru sprijinul acordat.
Multumesc echipei mele si in special Consoartei.
Multumesc si celor care au plecat si care au uitat sa intrebe -macar din politete- daca ii costa ceva :mrgreen:

Voi reveni si cu ceva poze.

Cu stima
amis
Veteran
 
Mesaje: 1149
Membru din: 05 Ian 2006, 20:51
Locaţie: Pitesti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde grigguti pe 07 Mar 2011, 15:39

amis scrie:...
Multumesc echipei mele si in special Consoartei.
Multumesc si celor care au plecat si care au uitat sa intrebe -macar din politete- daca ii costa ceva :mrgreen:
...

Cu stima

Corect, asa este si eu ma numar printre cei ce sunt in cauza (daca nu cumva singurul).
Imi cer scuze Gigi si promit sa ma revansez data viitoare.
Deh, ma simt asa de bine la tine incat uit ca sunt in deplasare si am impresia ca sunt acasa la mine.
Scuze inca o data si nu in ultimul rand vreau sa ii multumesc Gabitei, care inca o data ne-a suportat si ne-a tratat ca pe adevarati musafiri si domni nu ca pe niste "zurbagii" ce suntem.
Multumesc Gabi.
grigguti
Veteran
 
Mesaje: 799
Membru din: 13 Sep 2008, 12:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde madalin122582 pe 07 Mar 2011, 16:53

amis scrie:Multumesc si celor care au plecat si care au uitat sa intrebe -macar din politete- daca ii costa ceva :mrgreen:

Vinovat fara intentie :oops: Oricum, saptamana viitoare trec pe la poligon.
Respect
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde OVI762 pe 07 Mar 2011, 18:34

Imi pare sincer rau ca nu am putut fii alaturi de voi dar banuielile noastre sumbre legate de bunicul par sa se adevereasca.Ma bucur ca a fost totul bine-nici nu credeam ca se poate altfel-si sa stiti ca spiritual am fost si eu cu voi.Bravo baieti .
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde Ihunt pe 07 Mar 2011, 20:50

Multumesc in mod deosebit lui gliorescu, Ihunt(trebuie sa-ti mai dau eu 100 lei)

.........Pai suta nu a ramas(o mica atentie) pentru mentiunea de la concurs? :lol:
Ihunt
Membru activ
 
Mesaje: 70
Membru din: 30 Aug 2009, 21:31

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde gomez pe 07 Mar 2011, 20:58

daca v-a placut ,sa mai veniti , dar....nu cu mana goala :lol:
madalin122582 scrie:
amis scrie:Multumesc si celor care au plecat si care au uitat sa intrebe -macar din politete- daca ii costa ceva :mrgreen:
los principios no son negociables...
gomez
Nou membru
 
Mesaje: 25
Membru din: 14 Ian 2011, 22:39
Locaţie: OT

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde madalin122582 pe 07 Mar 2011, 22:01

gomez scrie:daca v-a placut ,sa mai veniti , dar....nu cu mana goala :lol:
madalin122582 scrie:
amis scrie:Multumesc si celor care au plecat si care au uitat sa intrebe -macar din politete- daca ii costa ceva :mrgreen:

Cu mana goala nu cred ca a venit nimeni. Dar cu diplomele-n mana, cu amintirile unei zile frumoase...chiar am uitat. Ma descurc eu cu dom' Gigi ca doar trec dealul :)
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde gligorescu pe 08 Mar 2011, 02:18

Multumesc si eu gazdei noastre care intotdeauna si-a pus si sufletul pe masa ca toti invitatii sa fie multumiti,va multumesc si dumneavoastra domnilor vanatori ca ati participat la acest eveniment si mi-ati dat ocazia de a va avea ca amintire,se putea mai bine din partea mea,a fost frig si eu urasc frigul,la vara va fi altceva,multumesc celor care au vizionat filmuletele de la eveniment,pentru dumneavoastra domnilor toata stima si aici partea a doua a filmului http://www.youtube.com/watch?v=DRXBA3ynM68
Avatar utilizator
gligorescu
Nou membru
 
Mesaje: 35
Membru din: 27 Apr 2007, 15:39
Locaţie: Pitesti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde gligorescu pe 08 Mar 2011, 13:29

Avatar utilizator
gligorescu
Nou membru
 
Mesaje: 35
Membru din: 27 Apr 2007, 15:39
Locaţie: Pitesti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde gligorescu pe 08 Mar 2011, 19:52

ultima parte din frumoasa intalnire a vanatorilor forumisti,editia de iarna http://www.youtube.com/watch?v=dxR4Al_LaZo
Avatar utilizator
gligorescu
Nou membru
 
Mesaje: 35
Membru din: 27 Apr 2007, 15:39
Locaţie: Pitesti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde bogdanel pe 10 Mar 2011, 00:02

gligorescu scrie:ultima parte din frumoasa intalnire a vanatorilor forumisti,editia de iarna http://www.youtube.com/watch?v=dxR4Al_LaZo


Multumim pentru imortalizari ... toate cele bune.
Dam o bere cand ne-om vedea palmele.
Avatar utilizator
bogdanel
Membru important
 
Mesaje: 288
Membru din: 13 Oct 2009, 20:29
Locaţie: Bucuresti

Re: Intalnire de constituire a '' A.V.F.C.C."

Mesajde gomez pe 10 Mar 2011, 21:49

oameni buni...,propun sa mai facem o asociatie sa avem inca un motiv in plus sa ne vedem ,asteptam ideii si propuneri ,suntem foarte multi doritori ...va asigur ca amis nu s-ar deranja de inca o petrecere...oricum mii de multumiri gazdei care da dovada de multa amabilitate in organizarea petrecerilor...
los principios no son negociables...
gomez
Nou membru
 
Mesaje: 25
Membru din: 14 Ian 2011, 22:39
Locaţie: OT

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Utilitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

Publicitate