Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 04:54

Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Discutii despre armament cu glont , munitii , calibre , etc . Multiple compartii intre arme , munitii pentru arme , tipuri de vanat , balistica , samd .

Moderator: liviur

Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Mesajde mariusONE pe 04 Noi 2016, 10:30

Bună ziua, a schimbat careva patul blaser ului r93 cu unul grs? Merge upgrade-ul pentru cel cu pat și antepat sau doar professional.
De curând am găsit o alternativa pe frankonia care aduce cu professional succes.
http://m.frankonia.de/Schaft+f%C3%BCr+R ... Blaser+r93
As vrea sa fac un upgrade dar nu găsesc nicăieri informația pt grs dacă merge sau nu pe un răspuns 93 cu pat și antepat.
Multumesc,
Marius
mariusONE
Membru activ
 
Mesaje: 103
Membru din: 04 Ian 2014, 13:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Mesajde bogus pe 04 Noi 2016, 10:37

:lol: pai nu aduce, este un pat Professional Success original
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Mesajde mariusONE pe 04 Noi 2016, 10:52

bogus scrie::lol: pai nu aduce, este un pat Professional Success original

Ar trebui sa fie la fel. Pe frankonia poza este de la r8.
mariusONE
Membru activ
 
Mesaje: 103
Membru din: 04 Ian 2014, 13:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Mesajde bogus pe 04 Noi 2016, 11:00

o fi gresit ei poza dar scriu destul de clar ca e pat Blaser pentru Professional Succces, daca scriau pat pentru Blaser era altceva
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Mesajde bogus pe 04 Noi 2016, 11:05

S eu imi doresc foarte mult un Proffessional Succes dar singura mea solutie este upgradul la R8 deoarece sunt stangaci
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1201
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Mesajde mariusONE pe 04 Noi 2016, 11:14

bogus scrie:S eu imi doresc foarte mult un Proffessional Succes dar singura mea solutie este upgradul la R8 deoarece sunt stangaci

Grs pentru LH și are în plus și obrazar reglabil.sau Kkc,
mariusONE
Membru activ
 
Mesaje: 103
Membru din: 04 Ian 2014, 13:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Mesajde violiv pe 04 Noi 2016, 11:51

GRS merge doar la varianta Profi, adica inlocuieste patul de plastic. N-am vazut sa existe pentru R 93 cu pat lemn + antepat. Daca ai aceasta varianta de arma e mult mai usor si mai ieftin sa lucrezi un pat de lemn cu forma dorita, la unul din mesterii nostrii .... chiar pe forum s-au postat de-a lungul timpului diverse realizari in domeniu iar preturile oscilau intre 1500-2000 lei. Si nu-i nicio dificultate sa ti-l faca si pentru stangaci si la lungimea dorita. Pe eGun sint ceva mesteri ce ofera paturi din lemn sau chiar laminat, "cu gaura" pentru R 93 original cu lemn iar preturile sunt de pe la 400 E in sus, functie si de calitatea lemnului.
Patul Profi Succes pentru R 93 s-a comercializat o perioada limitata, e mult mai putin ergonomic decat cel de la R 8 si se gaseste greu, cu bani multi. Ce ai gasit la Frankonia este patul intreg + sasiul armei si, dupa cum vezi, costa cam cat R 93 Profi s-h.
Pentru R 8 a aparut si patul Succes (fara Profi) adica aproape exact aceeasi forma dar facut din lemn, tot pat+uluc de montat pe sasiul mai larg.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Pat Grs pentru Blaser r93 sau professional succes?

Mesajde mariusONE pe 07 Noi 2016, 11:20

violiv scrie:GRS merge doar la varianta Profi, adica inlocuieste patul de plastic. N-am vazut sa existe pentru R 93 cu pat lemn + antepat. Daca ai aceasta varianta de arma e mult mai usor si mai ieftin sa lucrezi un pat de lemn cu forma dorita, la unul din mesterii nostrii .... chiar pe forum s-au postat de-a lungul timpului diverse realizari in domeniu iar preturile oscilau intre 1500-2000 lei. Si nu-i nicio dificultate sa ti-l faca si pentru stangaci si la lungimea dorita. Pe eGun sint ceva mesteri ce ofera paturi din lemn sau chiar laminat, "cu gaura" pentru R 93 original cu lemn iar preturile sunt de pe la 400 E in sus, functie si de calitatea lemnului.
Patul Profi Succes pentru R 93 s-a comercializat o perioada limitata, e mult mai putin ergonomic decat cel de la R 8 si se gaseste greu, cu bani multi. Ce ai gasit la Frankonia este patul intreg + sasiul armei si, dupa cum vezi, costa cam cat R 93 Profi s-h.
Pentru R 8 a aparut si patul Succes (fara Profi) adica aproape exact aceeasi forma dar facut din lemn, tot pat+uluc de montat pe sasiul mai larg.

Mulțumesc pentru răspuns domnule Violiv. Am văzut câteva variante pe egun. Chiar multe as putea spune. Cum aflu care sunt utilizatori serioși, au vreo garanție asa cum sunt cei pe ebay? Ma descurc greu cu germana și traducere sunt slabe, asa ca dacă exista vreun coleg care comanda de pe egun și vrea sa ma ajute plătesc și un comision :)
mariusONE
Membru activ
 
Mesaje: 103
Membru din: 04 Ian 2014, 13:55
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Arme de vinatoare cu glont

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 60 vizitatori

Publicitate