Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 03:53

Carabine CZ

Discutii despre armament cu glont , munitii , calibre , etc . Multiple compartii intre arme , munitii pentru arme , tipuri de vanat , balistica , samd .

Moderator: liviur

Re: Carabine CZ

Mesajde bliviu pe 02 Apr 2013, 13:58

Imagine

Uploaded with ImageShack.us
In sfarsit am reusit sa pun poza :roll:
Avatar utilizator
bliviu
Veteran
 
Mesaje: 329
Membru din: 17 Mar 2013, 21:44

Re: Carabine CZ

Mesajde bliviu pe 04 Apr 2013, 20:00

Nu cred ca se vede mare lucru si nici nu am altele .Oricum cred ca suporti medii sint buni ca sa nu am probleme.Imi plac cei cu demontare rapida .Ai un nr de tel de la aia de la oradea sa vad daca ii trimit prin curier si sa vorbesc cu cineva daca zici ca sint speciali pentru cz
Avatar utilizator
bliviu
Veteran
 
Mesaje: 329
Membru din: 17 Mar 2013, 21:44

Re: Carabine CZ

Mesajde violiv pe 27 Apr 2013, 22:52

Noua achizitie: CZ 527 FS in 223 R, optica Bushnell Elitte 3200 Tactical 10x40 pe inele Warne fixe.
Munitie Geco FMJ 3,6 g. La 100 m trage ca o Blaser.


Imagine

A fost a doua sedinta de trageri, la interval de cateva zile. La prima reglasem luneta. Dupa prima sedinta teava a fost curatata cu eter si atat, neunsa. Primul foc al zile cu ~ 1 cm mai sus decat urmatoarele doua, trase la interval de circa 1 minut. Am ochit in centrul tintei.


Imagine

Aceeasi arma, alt tragator. Focul 2 a fost un fir de par scapat. Ochiul lui vede un pic altfel tinta de unde si diferenta de ~ 2 cm in plasarea grupajului.

Un fel de confirmare ca CZ poate si 1/2 MOA din doua focuri si incepe sa largeasca un picut la urmatoarele. Mai mult de atat chiar nu-i nevoie pentru vanatoare.

Pentru cine zicea ca CZ-urile nu trag bine .....

p.s. poze cu arma pe maine.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Carabine CZ

Mesajde Sly_Fox pe 28 Apr 2013, 16:32

Cine spunea ca CZ-urile nu trag bine sa vorbeasca acum, sau sa taca pe vecie. :D

Asteptam pozele cu arma.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Carabine CZ

Mesajde Don pe 28 Apr 2013, 17:06

Nu precizia este problema CZ-ului!!!
Problemele la 550 sunt greutatea mare,echilibrarea proasta si croiala patului(cu exceptia American),
pentru vanatoarea la dibuit fiind tare neadecvata in comparatie cu Tikka,Prohunter,Winchester si
altele nu prea scumpe...Sunt curios cum sta 527 la capitolul asta!
Asa cum spunea si Vio intr-o alta interventie,mai toti care au facut testari din menghina si apoi din
pozitii mai "precare" au sesizat mari diferente intre modul cum poti aborda trasul mai din scurt la
550 fata de celelalte pomenite tocmai datorita greutatii,echilibrarii si croielii patului,sa vedem si
noile modele ale firmei la teste!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: Carabine CZ

Mesajde GeKados pe 28 Apr 2013, 19:09

Dintre toate CZ-urile , FS este preferata mea (ca si aspect pentru ca nu detin una)..
Avatar utilizator
GeKados
Veteran
 
Mesaje: 773
Membru din: 07 Sep 2010, 23:00

Re: Carabine CZ

Mesajde violiv pe 29 Apr 2013, 09:45

De mult voiam o carabina intr-un calibru mic, ieftin si usor de tras dar care sa si poata trage decent.
Am una in 5,6x39 dar care nu-i buna decat pana la 150 m din motive de arma si munitie.

Am incercat multe, era cat pe ce sa ma opresc la o AXIS inox care tragea excelent dar mi s-a parut prea mare in culata pentru calibrul asa mic. O alta optiune a fost o BRNO ZK, basculanta in 222 R. N-a fost sa fie.
In urma unei vizite la Oradea, din toate armele cu care ne-am jucat, "jumatatii" mele i-a placut numai CZ-ul 527 stutzen. Cum CZ 527 era in top 3 si in alegerile mele cu Varmint Laminat, Sintetic si FS in ordinea preferintelor si cum mi-a iesit in cale o stutzen pe care o stiam de mult, o testasem si stiam ce poate si la pret foarte bun (apropo, ansamblul arma, montura, luneta, toc a iesit un pic peste 3000 lei :wink: ) n-am mai stat pe ganduri.
S-a dovedit una din cele mai bune investitii din ultimii ani, arma la total are ~3600 g, e incredibil de micuta si manevrabila, poate trage cu ea chiar si un copil mai rasarit si, cel mai important, a primit acceptul doamnei mele care abea asteapta o iesire la Amis :P .

Cu munitia Geco FMJ de 3,6 g s-a impacat foarte-foarte bine si la ~ 2,5 lei/buc. sa tot tragi.
Luneta Bushnell Elitte 3200 Tactical 10x40 nu este nici pe departe cea mai grozava la optica, seara e inutila, dar e foarte usoara si permite sa tragi la ~250 m la sticle de 2,5 l. Cu turetele alea uriase nu prea da bine pe arma si ma cam gandesc s-o inlocuiesc cu ceva mai potrivit la vanatoare.

Trecand la lucruri serioase, cam asa poate:

Imagine

In stanga, cu rosu, este primul grup al zile, tras la 150 yds~135 m, masurati cu telemtrul. Ca si in testele anterioare, primul foc al armei merge foarte putin mai sus. In dreapta, cu verde, este primul grup tras de mine. Ca si in ziua anterioara se pastreaza diferenta de plasament al grupajelor pe tinta intre mine si celalalt tragator.


La mijloc, cu albastru, este un grupulet tras de mine la 266 Yds. Din greseala am ochit in tinta din stanga, cea a colegului ... s-ar fi vazut un pic mai bine caderea si deviatia direct pe tinta mea. Vant semnificativ la travers din stanga dar in rafale si am tras cand l-am simtit "moale". Pentru apreciere v-am pus si o dimensiune a tintei.

Imagine

Practic, de la 0 la 250 m~275 yds se poate trage pe acest reglaj la orice tinta mai mare ca o cioara. Sticla de 0,5 l plina cu apa doar cade la 250 m, cea plina cu apa carbo-gazoasa inca explodeaza.
Am totusi o retinere in a folosi acest FMJ foarte tapan constructiv la tap asa ca o sa incerc cat de curand ceva mai "exploziv".
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Carabine CZ

Mesajde violiv pe 29 Apr 2013, 09:48

Ca venise vorba de constructia patului la CZ. FS-ul n-are deloc un pat propice tragerii de precizie din culcat iar manerul inchizatorului obliga la o montura inalta a lunetei, chiar daca ea are numai 40 mm obiectiv. Practic, pe aceleasi inele intra luneta cu 56 mm sticla.
Oricum, ce lipseste patului este exact palma stanga pusa intre coama si obraz la trageri din culcat. Din picioare, sezut, genunchi se poate corecta usor din miscarea mandibulei ... cum arma n-are recul nu risti sa ramai fara dinti sau limba.
E in proiect un obrazar frumos ... lemnul armei e frumos si-i pacat sa-i strici aspectul cu ceva textile...
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Carabine CZ

Mesajde Remo pe 29 Apr 2013, 14:36

Va salut domnilor colegi. Profit de subiect ca sa va fac partasi la ultima mea dilema. Poate veti binevoi sa ma ajutati la luarea unei decizii. Pe scurt: De anul trecut gravitez in jurul unei arme de calibrul .223, pentru distractie in poligon, combatere si, daca-mi adun curajul, poate si pentru caprior. De mult imi cazuse cu tronc cz-ul fs de la Oradea. Am o singura problema cu el, respectiv patul mi se parea nepotrivit pentru folosirea cu luneta. Marturiusesc ca din acelasi motiv am schimbat patul de lemn al cz-ului meu 550 cu un pat negru de plastic. Asa a aparut prima dilema - cz 527 fs sau cz 527 composite. Ambele sunt usurele, finute, au acelasi twist rate, din cate-mi amintesc composite-ul are teava un pic mai lunga. Eram pe cale sa ma decid cand ma intalnesc cu un coleg care-mi spune ca vrea sa-si vanda urgent styer-ul in .223, cu patru -cinci focuri trase (zice proprietarul). Nu am discutat detaliile pretului dar senzatia mea a fost ca l-as putea obtine la un pret bun. Nu am avut niciodata Steyr dar din cate-mi amintesc, are un tragaci mai bun ca cz-ul (tragaciul lor de fabrica e chiar enervant si nu ma pricep sa-l modific). Stiu ca are twist rate mai mare decat cz-ul (1-9) si ca are aceeasi actiune pentru toate calibrele (punct in minus fata de cz). Ce parere aveti?! Ce sa cumpar? Sau mai bine o ascult pe nevasta si nu mai cumpar nimic? :mrgreen: Multumesc pentru rabdare celor care au citit si pentru amabilitatea celor care vor raspunde.
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

Re: Carabine CZ

Mesajde violiv pe 29 Apr 2013, 15:12

CZ 527 sintetic are cateva mici modificari fata de celelalte variante. Teava este un picut mai groasa, de 56 cm fata de 50 sau 60, are magazia un pic mai mica si aproape ca nu depaseste linia patului, are 6 ghinturi fata de 4 la celelalte si trage optim cu proiectile de 4 g fata de 3,2-3,6 g cum trag celelalte. E usoara, placuta si trage bine. Ar fi fost varianta mea preferata dar nu prea ne-am suprapus asa c-am ajuns la stutzen .... cu atat mai mult cu cat a fost si alegerea doamnei mele :P Numa ca n-o gasesti in momentul asta nicaieri.

Steyr e un pic alta mancare de peste. Tot ce ai avea de criticat la CZ, adica finisari un pic imprecise, manevrare mai greoaie si cu frecari a inchizatorului, tragaci nu tocmai grozav e perfect la Steyr. Desi foloseste o actiune ca pentru 300 wm aceasta are modificari importante: teava este infiletata mai mult in culata si ajunge mult mai in spate decat la calibrele mari, fereastra de ejectie este micuta, profilata pentru calibru, cursa inchizatorului este semnificativ mai scurta. Rezulta o arma absolut beton, aproape toata camera cartusului fiind practic integrata in culata. Patul este de departe cel mai bun pat pe care-l gasesti la o arma de serie in magazinele noastre. Tragaciul mie nu mi-a placut dar are un accelerator foarte bun. Manevrarea este ca prin unt, absolut fara niciun efort, practic e suficient sa inclini arma ca sa lucreze. Spre deosebire de CZ cu montura ei particulara pe o culata scurta ce nu-ti permite montarea oricarei lunete, Steyr foloseste baze de A-Bolt pe care le gasesti usor si pui ce luneta vrei pe ea.
Trage ca-n vis, asta e foarte drept. Ce i s-ar putea imputa? O masa semnificativ mai mare decat la CZ si dimensiuni pe masura armelor mari. Daca nu ai o palma suficient de mare pistoletul gros si plasat cam in spate te poate jena, abea ajungi cu varful degetului la tragaci.
Cu un pic de vreme in urma a fost in raft la pret de dumping in magazinele Arrow - lichidare de stoc pe la 4700 lei adica un pret excelent oriunde in UE. Daca o scoti sub 1000 E nu e de scapat. Apoi duci doamna in poligon si-o pui sa traga si nu te mai cearta ... garantat. :mrgreen:
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Carabine CZ

Mesajde Remo pe 01 Mai 2013, 13:02

Multumesc mult pentru raspuns. Voi negocia nitel Steyer-ul. Daca nu-mi iese, voi vedea daca au la Oradea CZ-ul sintetic. Daca nici asta nu-mi iese, voi bea toti banii :mrgreen:
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

Re: Carabine CZ

Mesajde bliviu pe 07 Mai 2013, 21:11

Violiv. Sa inteleg ca te lasa sa probezi o arma inainte de a o cumpara la Oradea. Grupajele sint de toata frumusetea. Sper sa pot trage asa cind o sa fiu mare :D
Avatar utilizator
bliviu
Veteran
 
Mesaje: 329
Membru din: 17 Mar 2013, 21:44

Re: Carabine CZ

Mesajde violiv pe 08 Mai 2013, 07:48

Niciun magazin de la noi nu te lasa sa probezi arma inainte de a o cumpara. Nu au nici macar vreun exemplar "demo" ca sa poti proba.
Numai la unele s-h ai acceptul proprietarului sa mergeti impreuna in poligon si sa incerci arma.
CZ-ul de mai sus a fost luat s-h, de la un prieten - stiam arma de cativa ani, odata i-am si reglat-o si am vazut ce poate asa ca atunci cand s-a decis s-o vanda am zis "DA!" pe loc. S-a dovedit c-am avut dreptate sa marsez, m-am facut cu o jucarioara de puscuta, numa buna de dus peste tot si care trage exact la fel de bine ca o Blaser dar la sfert de pret.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Carabine CZ

Mesajde radubichis pe 08 Mai 2013, 16:53

violiv scrie:Niciun magazin de la noi nu te lasa sa probezi arma inainte de a o cumpara. Nu au nici macar vreun exemplar "demo" ca sa poti proba.
.

Viorel ,nu generaliza ,mai sunt si exceptii :wink:
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Carabine CZ

Mesajde bliviu pe 23 Mai 2013, 21:57

Inca un motiv sa ii fac o vizita lui Radu in august .Sper sa aiba timp de mine
Avatar utilizator
bliviu
Veteran
 
Mesaje: 329
Membru din: 17 Mar 2013, 21:44

Re: Carabine CZ

Mesajde bliviu pe 28 Aug 2013, 22:12

Revin dupa concediu cu un salut la toti colegii :wink: Am rezolvat problema cu cz -ul meu :D Cu suportii recomandati de Violiv si adusi de Radubichis la Pitesti si cu ajutorul lui Tibi-Anghel si a altor doi colegi carora le multumesc pe aceasta cale.Problema era ca suportii erau montati gresit :( Acum sunt multumit si cu arma reglata :lol: A facut si o victima un caprior la Olteanca Dragasani la exact 110 m masurati cu telemetrul foc curat si piesa cazuta in foc .
Avatar utilizator
bliviu
Veteran
 
Mesaje: 329
Membru din: 17 Mar 2013, 21:44

Re: Carabine CZ

Mesajde bliviu pe 28 Aug 2013, 22:25

Imagine

Imagine
Primele doua sint una si aceasi dupa reglarea definitiva dupa focul trei se muta putin in jos si stinga am tras fara pauze intre focuri
Imagine A treia poza ar fi trbuit sa o pun prima si focul 1 a fost asa cum o reglasem la Pitesti 22 cm stinga si 12 jos si al doilea dupa clicurile date. :D Multumit am plecat acasa.Am tras la 150 m din culcat munitie rws 175 gr teilmantel
Avatar utilizator
bliviu
Veteran
 
Mesaje: 329
Membru din: 17 Mar 2013, 21:44

Re: Carabine CZ

Mesajde simi pe 28 Aug 2017, 11:19

buna ziua,

Sunt posesorul unui CZ 550 lux cal 30-06 si am nevoie va rog de cateva indrumari:
- am folosit pana acum cartuse Norma Orix 11,7 gr cu rezultate foarte bune atat ca precizie cat si ca stopare. Am inteles ca se potivesc cu tipul armei. Problema este ca in Timisoara nu se mai gaseste acest tip de munitie. Ce alta marca de cartus recomandati ?
- pentru montare luneta goana( 1-6.5x24) ce tip de suporti recomandati?

Multumesc
simi
 
Mesaje: 8
Membru din: 20 Aug 2013, 14:41

Re: Carabine CZ

Mesajde Andrei0794 pe 28 Aug 2017, 13:19

Incearca Geco Plus!Merg foarte bine din CZ si au stoping foarte bun!
Blaser R8 30-06,9.3x62
Merkel Suhl 12/70
Andrei0794
Membru important
 
Mesaje: 154
Membru din: 14 Feb 2014, 21:41

Re: Carabine CZ

Mesajde laurul pe 28 Aug 2017, 13:26

-Sako Arrowhead II- l-am tras sapte ani din CZ550 fara reprosuri.
-Warne Maxima Fixed Mounts- impecabile.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3077
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Carabine CZ

Mesajde pipabh pe 28 Aug 2017, 22:40

Tragi o fuga pana la Oradea si te dotezi cu Norma pt urmatorii ani! :D
pipabh
Veteran
 
Mesaje: 1656
Membru din: 27 Oct 2012, 07:49

Re: Carabine CZ

Mesajde zforis pe 29 Aug 2017, 00:36

1. RWS Evo Green 8.8g - recul mic, foarte precis (0.5 MOA sau mai bine), razant, nu strica multa carne. Puterea de stopare? Depinde de vanat, distanta, si metoda de Vanatoare :-), si lovitura :-). Foarte scump! Am inceput sa folosesc anul asta... Pana acum 3 tapi au ramas in foc sau au mai facut cativa pasi. Astept sa vad ce face in mistret.

2. Geco Express 10.7g - recul mediu, destul de precis (1 MOA), suficient de razant, putere de stopare foarte buna, hematom mare mare mare... dar vanatul ramane in foc. Ieftin. Eu am folosit aproape 2 ani aceasta munitie. De fiecare data vanatul a ramas in foc (vulpe, tap, capra, mistret). Problema mare este ca nu este o munitie constanta, sunt diferente mari intre cutii... Cel putin la mine asa a fost... +/- 4 cm la 100 de metri pe plan vertical.
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Carabine CZ

Mesajde Zeres Ciprian pe 29 Aug 2017, 07:00

RWS KS 10,7 g de la mic la mare.
Zeres Ciprian
Veteran
 
Mesaje: 411
Membru din: 07 Oct 2008, 16:59

Re: Carabine CZ

Mesajde florinsarca pe 02 Sep 2017, 14:18

Odata ce m-am obisnuit cu CZ 550 Lux am constatat ca e o arma foarte buna, in ciuda parerilor pro si contra. O am din 2015 si pana acm mi-a adus satisfactii. Cu siguranta o voi folosi in continuare. Pentru mistret si tap o consider o arma foarte buna. Bineinteles cu o optica si munitie de calitate.
Avatar utilizator
florinsarca
Membru important
 
Mesaje: 161
Membru din: 12 Mar 2014, 18:30
Locaţie: Hunedoara

Re: Carabine CZ

Mesajde biriuck pe 04 Sep 2017, 08:45

E o arma excelenta pentru orice vanat din Europa, probleme apar la diferite tipuri de vanatoare ;)
Nu prea exista plangeri cu privire la siguranta sau la cum trage. Toti cunoscutii mei ce renunta la ele, o fac pentru un singur motiv - greutatea!
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Carabine CZ

Mesajde Sly_Fox pe 06 Dec 2017, 14:39

Știe cineva de unde pot face rost de un capac metalic pentru magazia fixă la un CZ 550 30.06? Comercializează cineva asemenea piese pe la noi?
Vreau să îl schimb pe cel din plastic și să mai îngreunez arma cu câteva grame, că tot spunea ceva antevorbitorul meu de greutatea CZ-urilor. :D
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Carabine CZ

Mesajde zforis pe 06 Dec 2017, 18:17

Din pacate nici la http://www.czub.cz nu au asa ceva. Ati vorbit cu huntershop?

La http://www.czub.cz/media/attachment/fil ... 557_en.pdf
este piesa nr. 71. Insa e pentru 557, parca Dvs aveti 550.

Aici gasiti:
http://www.cz-spare.parts/floor-plate-c ... -550-metal
CZ USA Mallard 12/76,CZ 557 .30-06 S&B 4-16x,Viktor-deutsche drahthaar. https://www.pdfa.ro
Avatar utilizator
zforis
Veteran
 
Mesaje: 658
Membru din: 12 Noi 2014, 21:48
Locaţie: Timis

Re: Carabine CZ

Mesajde Sly_Fox pe 07 Dec 2017, 06:36

Mulțumesc, o să sun la Oradea să văd ce spun.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Carabine CZ

Mesajde Sly_Fox pe 16 Noi 2021, 23:17

Se pare că cei de la CZ nu mai sunt interesați de carabinele pentru vânătoare. După ce au renunțat la fabricarea excelentului model 550, acum se pare că au renunțat și la celelalte modele, respectiv la fel de celebrul model 527 dar și la modelul 557, acesta din urmă neavând o "carieră" prea lungă. Pe site-ul lor nu mai apar în ofertă și cred că se cam închide un capitol. Probabil obiectivul lor îl reprezintă piața armelor militare și de competiție, pistoalele în principal, care sunt întradevăr best of the best.
În schimb au anunțat un nou model, respectiv CZ 600. Nu am stat să cercetez ce și cum, dar nu prea cred că vor mai reveni la clasicism.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Carabine CZ

Mesajde Sly_Fox pe 16 Noi 2021, 23:47

Și încă ceva, s-a dus vremea cu CZ-uri sub mia de euro, prețurile pentru seria 600 nu mai seamănă cu vechile prețuri.
Pentru varianta CZ 600 Alpha, preț recomandat 1250 de euro.
Pentru varianta CZ 600 Ergo, preț recomandat 1400 de euro.
Pentru varianta CZ 600 Lux, preț recomandat 1350 de euro.
Pentru varianta CZ 600 Range, preț recomandat 1600 de euro.
Pentru varianta CZ 600 Trail, preț recomandat 1400 de euro.
Și asta cred că sunt prețuri așa de intrare pe piață, că pe urmă...
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Arme de vinatoare cu glont

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 64 vizitatori

Publicitate