Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Iul 2019, 22:43

Swarovski z8i

Sectiune dedicata dipozitivelor de ochire - lunete de panda, lunete de goana , red dot, docter, aimpoint, dar si binocul de vanatoare, toate dispozitivele optice care ajuta vanatorul sa apropie si sa observe mai bine trofeul mult visat, sau sa plaseze un foc sigur si etic.

Moderator: Cristi

Swarovski z8i

Mesajde Andrei Pop pe 08 Aug 2016, 12:21

Buna tuturor! Am initiat acest topic cu scopul de a pune cap la cap cateva idei si pareri despre noua generatie de lunete de la Swarovski, mai precis gama z8i. Cu privire la acest segment de lunete as fi interesat indeosebi de modelul z8i 2.3-18x56. De aceea apelez la cunostintele celor care detin sau au avut ocazia sa interactioneze cu aceasta luneta si sa expuna plusurile pe care aceasta luneta le aduce fata de modelul anterior (inafara de factorul de marire) si mai ales as dori o comparatie z8i vs Leica Magnus 2.4-16x56i (generatia 2).
Multumesc mult!
Cu stima, Andrei Pop
Andrei Pop

Re: Swarovski z8i

Mesajde vinatorul iscusit pe 16 Aug 2016, 15:17

salut.am achizitionat acesta luneta de la MLD GUNS ,luna iunie ,am avut numai swarovski pana acum,adica aproape toate generatiile ,dar asta este TOP de TOP !un pic de atentie cu reglajul de la paralaxa,trebuie invatat cum s o folosesti ,dar nu se compara cu nimic din ce am avut pana acum.merita toti banii !am avut si succes,4 foc deja patru piese(ex) !cu stima !
vinatorul iscusit
Veteran

Locaţie: bucuresti

Mesajde Tranan pe 01 Sep 2016, 22:16

Eu am fost si sunt un Leica junkie intrucat lunetele lor sunt extraordinar de bune dar Z8 m-au dat gata. Sunt lunete de vanatoare care ating o perfectiune de te dau gata. Superbe!!! La ora actuala, nu au adversar.
I DON'T NEED SEX! The state screws me everyday
Tranan
Veteran

Locaţie: SUEDIA

Mesajde gunsmith pe 16 Sep 2016, 14:29

In momentul de fata exista doar doua tipuri de luneta, Swarovski si restul.
gunsmith
Membru activ

Locaţie: Bucuresti

Mesajde the_mav pe 16 Sep 2016, 20:35

gunsmith scrie:In momentul de fata exista doar doua tipuri de luneta, Swarovski si restul.

Te putem atinge :?: :?: :!: :?:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
the_mav
Veteran

Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Înapoi la Optica de vanatoare