Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 17:29

docter G

Sectiune dedicata dipozitivelor de ochire - lunete de panda, lunete de goana , red dot, docter, aimpoint, dar si binocul de vanatoare, toate dispozitivele optice care ajuta vanatorul sa apropie si sa observe mai bine trofeul mult visat, sau sa plaseze un foc sigur si etic.

Moderator: liviur

docter G

Mesajde dco pe 24 Dec 2018, 18:05

Foloseste cineva, a incercat sau a vazut la noi? Merita achizitionat in comparatie cu docter 3?

Sa aveti un Craciun fericit si plin de daruri de la Mosul!
dco
Nou membru
 
Mesaje: 56
Membru din: 16 Iul 2013, 16:27

Re: docter G

Mesajde violiv pe 25 Dec 2018, 19:34

L-am vazut la IWA 2017 atunci cand l-au anuntat. Sint acusi 2 ani si nu l-am vazut la vanzare.
Pro:
- ajustare manuala a intensitatii luminoase, intr-o maniera suficient de facila dar care necesita doua degete fata de concurenta unde e suficient unul si numai 4 trepte fata de 5 la concurentul direct. Nu am fost niciodata foarte incantat de cum isi ajusteaza singure intensitatea, III tocmai de asta mi s-a parut a fi net superior....daca e dupa dorinta e mai bine pentru mine
Contra:
- e semnificativ mai mare. Daca tot nu privesti prin cadrul dispozitivului, pe care practic nici nu-l remarci in momentul ochirii, de ce ar trebui un cadru mai mare? N-am inteles dar mi-a placut si cum arata si cum se poarta.

N-am nicio idee de pret sau de data de punere in vanzare.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: docter G

Mesajde dco pe 26 Dec 2018, 16:09

Multumesc de raspuns, speram sa il fi folosit cineva ... este la vanzare, se poate comanda, apare in catalog. De asta ma mir ca nu se prea discuta de el.
dco
Nou membru
 
Mesaje: 56
Membru din: 16 Iul 2013, 16:27

Re: docter G

Mesajde violiv pe 26 Dec 2018, 18:08

Apare in catalog dar nu se poate comanda...
Intreaba la Arrow, MLD, Elitehunting si altii care lucreaza cu Docter....
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: docter G

Mesajde dco pe 27 Dec 2018, 22:08

Intrebasem la MLD si mi s-a zis ca se poate comanda, imi zisese si un pret ... probabil s-a grabit baiatul. Atunci se explica de ce nu l-a luat nimeni.
dco
Nou membru
 
Mesaje: 56
Membru din: 16 Iul 2013, 16:27

Re: docter G

Mesajde violiv pe 28 Dec 2018, 07:05

Mai intreb o data.
Poate l-au pus la vanzare, totusi.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta


Înapoi la Optica de vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori

Publicitate