Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 15:20

Castiov Francisc un model de altruism

Sectiune dedicata fenomenului cinegetic in mass media . Puteti gasi aici linkuri interesante , ziare si reviste cu profil cinegetic , samd .

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, Mircea-B

Castiov Francisc un model de altruism

Mesajde blackcrotal pe 14 Mar 2014, 07:16

Salut,
Prin bunavointa colegului @Ursus2006 am aflta de adresa de mail a dlui Castiov Francisc si i-am trimis un e-mail. Am avut oarece retineri pentru ca performantele profesionale din Romania, Canada si USA il recomanda ca un teoretician dar si practician de frunte la nivel international in domeniul Economiei Vanatului si ma intrebam eu daca are sa se coboare la nivelul unui om obisnuit care deocamdata nici macar vanator nu este.
Am solicitat sa-mi comunice cum pot sa achizitionez cartea dlui " Ecologia si gospodarirea VANATULUI DIN SPATIUL AGRICOL FAZANUL si POTARNICHEA " .
Am primit raspuns de la dl Castiov surprinzator ( pt mine) de repede si a fost emotionant de degeros :

Cat ce priveste “Ecologia fazanului” va pun un pdf. In anexa. Treaba se distribuie gratis, numai sa aiba cine o aplica in RO.

Am pus-o si pe Internet aici:
http://www.scribd.com/doc/195331296/Faz ... re-Castiov
Iar daca aveti timp si interes puteti sa va delectati si cu “Scrisori vanatoresti.”
http://www.scribd.com/doc/195336679/SCR ... TI-CASTIOV


Dar din dar , Rai se face spune un vechi proverb . Am primit si dau mai departe cu speranta ca macar cei care au avut curajul sa investeasca intr-un fond de vanatoare au sa descarce atat cartea cat si Scrisorile Vanatoresti.
Multumesc inca o data dlui Castiov pentru generozitate iar voua colegii mei va doresc lectura placuta
Razvan
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti

Re: Castiov Francisc un medel de altuism

Mesajde UlissePro pe 14 Mar 2014, 08:07

Multumiri!
Numai bine.
R93 .243W & .300WM
F3 20/76
Avatar utilizator
UlissePro
Veteran
 
Mesaje: 916
Membru din: 27 Aug 2010, 15:14
Locaţie: Constanta

Re: Castiov Francisc un model de altruism

Mesajde Ursus2006 pe 17 Mar 2014, 08:24

La ce pagina s-a ajuns cu "cetitul" ?? :mrgreen:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Castiov Francisc un model de altruism

Mesajde blackcrotal pe 17 Mar 2014, 09:42

Ursus2006 scrie:La ce pagina s-a ajuns cu "cetitul" ?? :mrgreen:

Salut,
Eu am dat mai departe ce am primit . Se pare ca lectura i-a captivat pe foarte multi asa ca eu cred ca nu trebuie deranjati . :lol:

Oricum pt mine este exact ceea ce cautam de foarte mult timp.
Razvan
Razvan
blackcrotal
Veteran
 
Mesaje: 740
Membru din: 30 Dec 2013, 07:55
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Revista presei

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

Publicitate