Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 08:04

curiozitate de 1 martie!!

Loc in care se vor arhiva topicuri interesante la vremea lor , dar cu valoare mai mult sentimentala pentru membrii forumului .

curiozitate de 1 martie!!

Mesajde tavi pe 01 Mar 2012, 18:58

stie cineva cate ,,reprezentante ale frumusetii'' :D poseda permis de vanatoare in Romania ?
nu arma te face vanator!!!
tavi
Membru activ
 
Mesaje: 89
Membru din: 17 Dec 2008, 10:51
Locaţie: Retezat

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde violiv pe 01 Mar 2012, 19:18

Habar n-am....de vazut am vazut cateva "reprezentante ale frumusetii" da' putine din ele se impacau cu vanatoarea, cele care stiau mai aveau nevoie doar de barba altfel cu greu ai fi descoperit ca-s reprezentante ale sexului opus. :mrgreen: :twisted:

Pe jumate glumesc, da' la partea asta ca si la Formula I, am zis ca atunci cand reprezentantele frumusetii vor fi o prezenta constanta ma las si m-apuc de matura, aspirator, etc.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde DART pe 01 Mar 2012, 19:35

Hmmmmm.....sa stii violiv ca am vazut unele reprezentante ale sexului f.frumos care ii faceau de rusine pe multi barbati/vanatori/taleristi/”glontari”/etc.Frumoase foc si unele chiar la sprituri erau tari,mult mai tari decat multi barbati care aveau pretenti in .....domeniu :oops: .
Avatar utilizator
DART
Veteran
 
Mesaje: 1566
Membru din: 15 Iul 2008, 13:38
Locaţie: Timisoara

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde tavi pe 01 Mar 2012, 22:41

dupa ce vei viziona cateva imagini cu aceste doamne si domnisoare sigur i-ti vei schimba parerea despre femeile vanator!!! http://www.facebook.com/groups/220845001292032/
nu arma te face vanator!!!
tavi
Membru activ
 
Mesaje: 89
Membru din: 17 Dec 2008, 10:51
Locaţie: Retezat

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde cezar2003 pe 02 Mar 2012, 08:57

Fara vreo suparare au si barbatii un hoby doar al lor, care pe de alta parte le face casnicia sa functioneze si se gaseste cate o cucoana mai cu mot si vrea sa intre in hora.

E penibil sa vezi 30 de domni si 1 doamna, ce au in comun sa discute .. .. ?


Nu sunt foarte mare misogin dar domeniul asta e al barbatilor, in plus se pot intampla accidente de genul: http://www.youtube.com/watch?v=XktBT42WVwE
cezar2003
Membru activ
 
Mesaje: 80
Membru din: 25 Noi 2011, 16:18

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde violiv pe 02 Mar 2012, 09:20

DART scrie:Hmmmmm.....sa stii violiv ca am vazut unele reprezentante ale sexului f.frumos care ii faceau de rusine pe multi barbati .


Pai tocmai de aia....sa ne facem naibii de ras intre noi :twisted: :cry: :oops:
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde jon2004 pe 02 Mar 2012, 09:24

Si totusi , Diana nu avea barba ..... :D
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde tonif pe 02 Mar 2012, 09:27

cat de misogini puteti fi !!!

eu in fiecare zi ma rog fierbinte sa se apuce nevasta-mea de pescuit sau de vanatoare, si sa nu mai maraie de fiecare data cand plec ( a se citi in fiecare weekend), ci sa traga ea de mine : ' hai, nu mergem sa puscam ceva ? da la un salau cand ma mai duci si pe mine ? "

si totusi nu se intampla :(
tonif
Veteran
 
Mesaje: 446
Membru din: 22 Dec 2009, 09:49

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde DART pe 02 Mar 2012, 09:48

Pt.violiv....si nu numai

Da,la acest aspect nu m-am gandit,hmm.... ce inseamna experienta :roll:
Avatar utilizator
DART
Veteran
 
Mesaje: 1566
Membru din: 15 Iul 2008, 13:38
Locaţie: Timisoara

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde tavi pe 02 Mar 2012, 10:26

va spun eu am cunoscut femei care nu se fac de rusine atunci cand ies in teren si care practica cu pasiune vanatoarea , doar la noi atunci cand aduci vorba de femei care fac vanatoare te starneste rasul , vecinii nostrii maghiari vad altfel problema , sunt aproximativ 1000 de femei ce poseda permis de vanatoare si care atunci cand se tine vreun eveniment cinegetic i-ti este mai mare dragul sa le privesti ....
nu arma te face vanator!!!
tavi
Membru activ
 
Mesaje: 89
Membru din: 17 Dec 2008, 10:51
Locaţie: Retezat

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde tavi pe 02 Mar 2012, 10:29

si ca o curiozitate , in Timisoara a luat fiinta recent clubul de vanoare Diana ,ai carui membrii sunt niste doamne stimabile ce stiu cu ce se mananca vanatoarea , in concluzie ....se paote
nu arma te face vanator!!!
tavi
Membru activ
 
Mesaje: 89
Membru din: 17 Dec 2008, 10:51
Locaţie: Retezat

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde Jicol Dilo pe 02 Mar 2012, 11:55

tonif scrie:cat de misogini puteti fi !!!

eu in fiecare zi ma rog fierbinte sa se apuce nevasta-mea de pescuit sau de vanatoare, si sa nu mai maraie de fiecare data cand plec ( a se citi in fiecare weekend), ci sa traga ea de mine : ' hai, nu mergem sa puscam ceva ? da la un salau cand ma mai duci si pe mine ? "

si totusi nu se intampla :(


Sa stii ca si femeile practica vinatoarea... Mai mult "la picior" dar se pot organiza si in grupe restrinse de 2-3, iar fodurile lor de vintoare sint de obicei Mall-urile... Termenul corect pentru acest tip de vinatoare este shopping iar speciile de vinat vizate se cheama promotii, oferte, outlet, etc... Ce ma oftica pe mine este ca, spre deosebire de noi, la ele sezonul este deschis tot anul fara nici o restrictie...

Alin - SV
"Ca ale Mele sint toate fiarele pamintului,..." Psalmul 49:11
http://www.punte-spate.ro
Avatar utilizator
Jicol Dilo
Veteran
 
Mesaje: 436
Membru din: 03 Apr 2010, 19:32
Locaţie: Bucovina

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde tehărău pe 02 Mar 2012, 12:08

Hai ca iar mi-ati adus aminte de una tare care se cam potriveste cu "baba si mirtaliera":

Cam dupa revolutie. Incepuse lumea sa se mai emancipeze, sa aiba tupeu si sa faca arogante...
La o sala de fiare ca vai de lume la dotarile de pe atunci, mergeam cativa "clopotari" cand aveam timp si tragem de ele. De la o vreme mai aparea si cate o "w" (simbol destul de semnificativ pt organul cu care le denumim uzual pe dame si pe care il propun pentru adoptare in scrierea pe net), venea de 2-3 ori cat sa faca febra musculara si valea, n-o mai vedea nimeni. Si la sala aia era tarabostes unu Adi de vreo 2 merti si 130 Kg de muschi (e vanator de-al nostru si el, nu l-am mai vazut de vreo doi ani, salutari Mafi!). Si dihania asta era cu regim special, ca era mare rau! De exemplu, cand facea varf cu fiare dalea de se indoia bara, noi lasam fiarele si faceam liniste ca de, sa se concentreze muschiu lui... Si intr-o zi umple asta bara de fiare de ziceai ca are boghiu de tren, nu altceva!! Si da sa o salte...
Si w tocmai zdrangane niste fiare ca nu mai putea sa le salte (ea avea max vreo 50 de Kg cu adidasi cu tot...) Se uita asta stramb, balangane din maini si se opinteste iar... si w zbanga, iar fu.e niste gantere...
Goriloiu' zvarle fieru'! Am zis ca am bel.t-o ori vreunu din noi, ori aia! Rasuflam usurati ca se indreapta spre w si nu arata furie ci merge calm si leganat, ca orice gorioi cu peste 50cm la brat... Hai ca-i explica, gandesc eu si gata...
-Papusa, cum te cheama pe tine? o intreba goriloiul de la o distanta foarte mica, cam de la limita intimitatii...
-Mariana...! raspunse asta uda toata si nu numai de la transpiratie, ca era mare lucru sa te bage tocmai ala in seama...
La care goriloiu cu acelasi glas dulce, calm si plin de conotatii erotice:
-Mariana, daca-ti f...t unaaa....
N-am mai vazut-o pe Mariana de atunci niciodata...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde Makulu pe 02 Mar 2012, 13:03

:lol: :lol: :lol: Salut !
Tare rau povestea cu Mariana,cam asa se intampla cand cineva se duce in locuri in care nu prea are ce cauta.
Si eu fac sala de cativa ani dar in sala unde merg eu fetele au un spatiu amenajat cu biciclete,banda si diverse aparate la distanta fata de "fierul brut".
Avatar utilizator
Makulu
Nou membru
 
Mesaje: 25
Membru din: 22 Dec 2009, 21:50

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde chriss_hunter29 pe 02 Mar 2012, 16:14

@teharau
foarte tare :lol:
chriss_hunter29
Veteran
 
Mesaje: 792
Membru din: 18 Noi 2008, 09:24
Locaţie: bucuresti

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde Sly_Fox pe 02 Mar 2012, 18:46

Ce se intampla oare daca Mariana ar fi fost vanatorita? Eu zic ca daca era o fire mai aprinsa iar fi ingreunat boasele fantelui cu vreo cateva alice de 1,9mm . :D
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde tehărău pe 03 Mar 2012, 07:01

Sly_Fox scrie:Ce se intampla oare daca Mariana ar fi fost vanatorita? Eu zic ca daca era o fire mai aprinsa iar fi ingreunat boasele fantelui cu vreo cateva alice de 1,9mm . :D


Nene Vulpe, gentilomu' din mata i-a si pus gand rau bietului om...
Nu suntem bre misogini! Da asa imi place mie, s-o dau in caterinca cand e vorba de vanatoare, ca amandoua se impaca bine si rezulta distractie... Ca pe forum pe aci nu prea am eu cu ce sa ma laud, macar mai inveselesc un pic crestinu'. Si daca treaba mai are si talc, s-o mai gasi vreunu sa si bage cate ceva la cap...

Cu muierile la vanatoare... : sa vina nene cate or vrea! A mea ma fu.e la cap de ani buni s-o fac si pe ea vanatorita! Da poate nu mi-o lua Dumnezeu mintile nici de acu incolo!... Pe de alta parte, am fost odata la o vanatoare unde a participat una, cu barbacsu cu tot si nu era frate de loc constipata si cu fite, era chiar OK. Da daca-s mai multe??? Toate odata? Ai mata curaj sa le pui vecine de stand? Sau daca una are tolba Louis Vuitton si ailalta nu? La barbacsu nu te gandesti deloc? Oare nu-i aliceste boasele si lu ala?
D'aia zic...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde tehărău pe 03 Mar 2012, 07:09

Si pentru ca nu stiu daca am net de 8 Martie:

Sarut mana Doamnelor, catare plina si ingaduinta pentru colegii/consortii vanatori care va mai supara cu pasiunea lor!
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde violiv pe 04 Mar 2012, 12:26

tonif scrie:eu in fiecare zi ma rog fierbinte sa se apuce nevasta-mea de pescuit sau de vanatoare, si sa nu mai maraie de fiecare data cand plec ( a se citi in fiecare weekend), ci sa traga ea de mine : ' hai, nu mergem sa puscam ceva ? da la un salau cand ma mai duci si pe mine ? "

si totusi nu se intampla :(


O vorba din batrani zice cam asa: ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca :lol: :lol:

Si atunci discutiile nu vor mai fi la modul: "Unde pleci iar ???" ci "Eu ma duc la vanatoare, tu stai acasa ca trebe sa faci curat, sa gatesti la copii, sa-i ajuti la teme....si sa fie gata pana ma intorc, ca vin tarziu si obosita si o sa ai si ceva de jumulit !!!" :lol: :?

Nu cu multa vreme in urma, la o intalnire cu ceva forumisti am bagat si un pic de poligon. Unul din amicii nostri de pe forum a venit si cu sotia, vanatorita si ea. La un moment dat omul a incercat niste grupaje cu una din carabinele din dotare da' nu prea i se muscau boabele in tinta. Sa vezi atunci instrunctaj din partea doamnei: ti-am zis sa nu mai bruschezi tragaciul !!! ocheste calm, nu te grabi !!! Perfect pertinent da' eu unul am gandit ca atunci cand mi-o da consoarta indicatii SI la partea cu trasul prefer sa ma trazneasca pe loc :cry: :oops:

Cu muulti-muuulti ani in urma, pe vremea cand eram proaspat vanator si foarte proaspat insuratel, un vanator cu mult mai multa experienta in ale tineretii, vanatorii si femeilor m-a intrebat cum se impaca vanatoarea cu proaspata nevasta. Eu am raspuns candid: foarte bine ! Merge si ea la vanatoare si-i place ! :wink: L-am vazut ca se intuneca la fata si mi-a raspuns: asa am gandit si eu la vremea mea, am facut-o vanatorita, i-am luat si-o arma in 20 (rare si scumpe in vremurile alea) ..... si acum nu mai pot sa ies din camera decat cu spatele :cry: :cry:

Oi fi misogin, n-oi fi...habar n-am. Da-mi place ideea de a iesi undeva numa "cu baietii". Cum la meci, club, bodega, biserica nu pun piciorul macar vanatoarea sa-mi ramana "evadare".
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde Anndrei pe 04 Mar 2012, 16:42

:D :lol: :lol: :lol: :D
Esti inteligent daca crezi doar jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care e jumatatea.
Anndrei
Veteran
 
Mesaje: 335
Membru din: 07 Dec 2008, 20:03
Locaţie: Bucuresti

Re: curiozitate de 1 martie!!

Mesajde Anndrei pe 04 Mar 2012, 16:44

Eu ma rog de sotia mea sa-si ia pistol de autoaparare(ea are dreptul, nu ca mine doar pe colectie) si nu vrea... Avem arme in casa; e stie doar ca am "citeva" nu stie exact cite si nici ce calibre. Ma enerveaza, ca dc eram in locul ei aveam arsenal. :twisted:
Esti inteligent daca crezi doar jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care e jumatatea.
Anndrei
Veteran
 
Mesaje: 335
Membru din: 07 Dec 2008, 20:03
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Arhiva forumului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate