Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 19:29

Prima arma pentru un incepator

Loc in care se vor arhiva topicuri interesante la vremea lor , dar cu valoare mai mult sentimentala pentru membrii forumului .

Prima arma pentru un incepator

Mesajde man410 pe 20 Sep 2012, 09:02

salut,as vrea sa achizitionez o arma de vanatoare si m am oprit la cz-usa mallard.are cineva un sfat?abia am promovat examenul de vanatoare.asta sa nu ma luati la baza. :D
man410
 
Mesaje: 1
Membru din: 08 Sep 2012, 16:09

Re: Prima arma pentru un incepator

Mesajde bogdanm pe 20 Sep 2012, 09:14

Buna si bine ai venit, man410.
Am mutat mesajul tau la sectiunea mai potrivita si am coafat putin titlul topicului.
Catare plina!
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Prima arma pentru un incepator

Mesajde dan_dumitrescu pe 20 Sep 2012, 16:10

La fel de bine poti opta pt cel putin inca 50 de modele de lise, cu conditia sa-ti vina bine arma si sa ai bugetul necesar. Pune mai mult info in topic daca vrei sa te ajute colegii forumisti. Ex: zona unde vanezi, buget alocat armei, bla bla bla...E ca si cand ne-ai spune ca vrei sa-ti iei masina si te-ai oprit la Skoda Fabia! Bun si noi ce-ar trebui sa-ti spunem acum? Skoda Fabia e o masina buna...Multumit? :D
Life is hard.It's harder when you're stupid. John Wayne
dan_dumitrescu
Veteran
 
Mesaje: 429
Membru din: 10 Ian 2010, 12:22
Locaţie: Targoviste

Re: Prima arma pentru un incepator

Mesajde tehărău pe 20 Sep 2012, 18:51

Bine ai venit printre membrii forumului!
Inainte de a lua o decizie, nu uita sa citesti sectiunea "referate". Apoi vor veni si intrebarile punctuale care te vor face sa nu regreti alegerea facuta. Colegii forumisti te vor ajuta in cunostita de cauza.
Altfel, poate iesi ca in bancul ala:

-A fost ma, nevastata fata mare cand ai luat-o?
-...Ma... nici nu stiu ce sa zic... ca unii au zis ca da, altii ca nu...?!?
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Prima arma pentru un incepator

Mesajde madalin122582 pe 21 Sep 2012, 08:09

Nu ca as avea ceva cu CM-ul Mallard, dar incearca si alte arme. Si cand zic sa incerci ma refer sa tragi cu ele.
Am tras acum cateva zile cu un asemenea model si nu m-a impresionat deloc. Arma nu foarte usoara, usor dezechilibrata in fata, patul mult prea drept iar catarea mare rau. La 2.700 cred ca gasesti si alte variante mai bune, chiar SH
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Prima arma pentru un incepator

Mesajde Gabriell pe 21 Sep 2012, 10:52

Ca idee generala trebuie sa stii ca italienii si francezii sunt maestrii in fabricarea armelor lise! CZ-Mallard USA (de care eram si eu fascinat la inceput) este fabricat la Huglu in Turcia!!! Timpurile in care traim dicteaza din ratiuni economice ca multe afaceri sa migreze acolo unde mana de lucru e cat mai ieftina! Nu zic acum ca tot ce fac italienii sau francezii ar fi fara cusur,dar atunci cand iti doresti sa practici aceasta pasiune cu placerea de a tine in mana ceva de calitate,merita sa studiezi atent diverse modele! Odata enuntat bugetul si destinatia armei,vei primi cu siguranta sugestii f.bune de aici,de la membrii acestui forum...
Avatar utilizator
Gabriell
Membru activ
 
Mesaje: 95
Membru din: 07 Sep 2012, 10:02
Locaţie: Romania

Re: Prima arma pentru un incepator

Mesajde liviur pe 21 Sep 2012, 17:06

madalin122582 scrie:Nu ca as avea ceva cu CM-ul Mallard, dar incearca si alte arme. Si cand zic sa incerci ma refer sa tragi cu ele.
Am tras acum cateva zile cu un asemenea model si nu m-a impresionat deloc. Arma nu foarte usoara, usor dezechilibrata in fata, patul mult prea drept iar catarea mare rau. La 2.700 cred ca gasesti si alte variante mai bune, chiar SH

2700 ce ?? E 1850 lei ! Am şi eu una.
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 833
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti


Înapoi la Arhiva forumului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Publicitate