Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 16 Apr 2024, 08:14

pret carabina browning cal 7 rem mag semi

Loc in care se vor arhiva topicuri interesante la vremea lor , dar cu valoare mai mult sentimentala pentru membrii forumului .

pret carabina browning cal 7 rem mag semi

Mesajde OviGal pe 23 Oct 2013, 14:06

Salutare. As avea nevoie de un pret pt browning semi auto cal 7 rem mag. Pret pt arma noua neechipata. Am gasit la 1100 eu si as vrea sa stiu daca e un pret corect. Detine cineva acest tip de arma in acest calibru? As vrea cateva detalii. Multumesc
"Nici viitorul nu mai e ce-a fost"
Avatar utilizator
OviGal
Membru important
 
Mesaje: 149
Membru din: 28 Dec 2010, 10:54
Locaţie: Bistrita

Re: pret carabina browning cal 7 rem mag semi

Mesajde violiv pe 23 Oct 2013, 16:16

In catalogul pentru UE nu mai apare varianta moderna in 7 RM, e disponibila doar pentru USA. Proabil ai gasit un model mai vechi, BAR II cu carcasa de otel sau poate aliaj usor.
O BAR noua este ~7500 lei acum in magazin, cu tot cu accize. Pretul unei arme s-h variaza foarte mult functie de o gramada de factori. Daca arma e "ca noua", bine intretinuta si fara probleme, atunci 1100 e exact pretul corect .... fara acciza.

Detalii? O mecanica cu jumate de secol in spate si care functioneaza aproape ireprosabil, cam singura semi in acest calibru. Trage bine de tot dar e lunga de tot si grea si mai si. La noi este un vanator ce are una dar n-o foloseste la goana ci ca arma de panda.
Dintre toate semi ce se intalnesc astazi, BAR intr-un calibru magnum si cutie de otel cred ca ofera cea mai placuta senzatie la atingere - masiva, finisata perfect, trage OK, traiesti cu senzatia ca e o arma pe care te bazezi o viata nu un produs de plastic de mileniul III bun pana anul viitor.

Daca este varianta noua "longtrac" atunci e identica practic cu cele in 30-06, 9,3. etc - carcasa dina liaj usor, forma ceva mai moderna, mecanica practic neschimbata.
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8519
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: pret carabina browning cal 7 rem mag semi

Mesajde OviGal pe 25 Oct 2013, 13:49

Multumesc pt ajutor. O achizitionez si o sa atases o imagine dupa ce intru in posesie.
"Nici viitorul nu mai e ce-a fost"
Avatar utilizator
OviGal
Membru important
 
Mesaje: 149
Membru din: 28 Dec 2010, 10:54
Locaţie: Bistrita


Înapoi la Arhiva forumului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

Publicitate