Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 03:38

Efectele eliminarii pradatorilor

Subiect dedicat combaterilor organizate sau in grup restrins la principalii daunatori ai vanatului in extra sezon . Acces la autorizatii , probleme , etc .

Moderatori: Ghinda, CCM

Re: Efectele eliminarii pradatorilor

Mesajde Tranan pe 19 Feb 2009, 10:44

DORU-VS scrie:Adevarat ce spui.Astazi cu ocazia vanatorii de mistreti la care am participat s-au descoperit 3 laturi, in unul dintre acestea am gasit o caprioara in stare de putrefactie.Mare pacat!In acest sezon grupa noastra a descoperit si distrus cca 58 laturi,situatie care da serios de gandit.


Ce sa mai vorbim?
I DON'T NEED SEX! The state screws me everyday
Avatar utilizator
Tranan
Veteran
 
Mesaje: 1657
Membru din: 01 Feb 2009, 21:13
Locaţie: SUEDIA

Re: Efectele eliminarii pradatorilor

Mesajde Sly_Fox pe 26 Oct 2009, 19:20

Anul acesta, impreuna cu cativa vanatori, am pacanit pradatori la greu, paznicii de vanatoare la fel, nu au iertat nimic. Caini hoinari, ciori grive, cotofene. Efectele: spre deosebire de anul trecut , anul acesta se simt urechiatii, prin tot fondul am vazut iepuri topaind.
Sezonul trecut a fost slab la iepure, anul acesta din contra se anunta mai bun. Inmultirea iepurilor sa fie pusa oare pe seama eliminarii unui numar mare de caini vagabonzi si ciori grive? Eu cred ca da.
Acum, odata cu inmultirea iepurilor a aparut alta problema si anume cresterea numarului de vulpi. Sezonul trecut rar am zarit cate una, acum colcaie. Si cumetrele nu se lasa impuscate prea usor precum hoinarii, trebuie sa trecem la combateri organizate cu gonaci si caini.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5665
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Anterior

Înapoi la Combatere !

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

Publicitate