Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 07:33

Atentie marita in aceasta perioada la ...laţuri!

Subiect dedicat combaterilor organizate sau in grup restrins la principalii daunatori ai vanatului in extra sezon . Acces la autorizatii , probleme , etc .

Moderatori: Ghinda, CCM

Re: Atentie marita in aceasta perioada la ...laţuri!

Mesajde chivi pe 14 Feb 2012, 23:32

Intr-una din batai, la o vanatoare de mistreti, au sarit din fata mea cateva capre. Dupa cateva momente, au incep sa se auda niste scancete, ma apropiam si ele tot acolo se auzeau. Una se prinsese intr-un nenorocit de lat. Am simtit asa un sentiment matern )))) :lol: cand i-am dat drumul, am zis ca noi nu doar luam vieti, avem puterea, uneori, sa si daruim. Am fost atat de euforic ca am si uitat ca am aparatul in buzunar. Am adunat in ziua aia 11 laturi din padure si am eliberat o capra dintr-unul dar, desi paznicul era cu noi la vanatoare, nu am auzit pe unul din conducerea filialei sa se fi aratat interesat. Ii doare la vasile pe toti
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Desteapta-te, ROMANE !!! Deci, inca dormim
Avatar utilizator
chivi
Veteran
 
Mesaje: 414
Membru din: 10 Aug 2009, 17:24

Re: Atentie marita in aceasta perioada la ...laţuri!

Mesajde GeKados pe 14 Feb 2012, 23:49

Felicitari pt reusita...cel putin ai mai luat din ele si ai eliberat si un animal.... Asta e ceva. Probabil ca situatia se cunoaste foarte bine si de aceea nu sunt interesati si nu se iau masuri..
Avatar utilizator
GeKados
Veteran
 
Mesaje: 773
Membru din: 07 Sep 2010, 23:00

Re: Atentie marita in aceasta perioada la ...laţuri!

Mesajde GeKados pe 14 Feb 2012, 23:58

Am uitat, vroiam sa va povestesc ceva.. Zilele trecute un coleg de serviciu, venind vorba de iepuri si nestiind ca sunt vanator, mi-a povestit cu are el la tara laturi puse peste tot prin gradina .. Si nu era iarna sa prinda 7 - 10 iepuri ... La final, pana sa incep sa-l "blagoslovesc" putin mi-a zis ca anul asta nu prea mai sunt iepuri...nu a mai gasit decat vreo 2! Foarte trist pt el nu-i asa..? :evil:

Deci ..cum naiba sa mai fie vanat in conditiile in care o parte din sateni au asemenea "pasiuni"..???
Avatar utilizator
GeKados
Veteran
 
Mesaje: 773
Membru din: 07 Sep 2010, 23:00

Anterior

Înapoi la Combatere !

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori

Publicitate