Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 10:40

copoi slovac pareri?

Dedicat in exclusivitate marii familii a copoilor ; rase existente ; rase utilizate in Romania ; pe scurt - COPOI

Moderator: mialxx

copoi slovac pareri?

Mesajde Denis26 pe 18 Noi 2016, 22:54

buna seara am tot incercat sa caut informatii despre copoiul slovac dar nimic concret,as fi interesat de un catel dar nu stiu prea multe despre aceasta rasa
Denis26
Nou membru
 
Mesaje: 38
Membru din: 22 Oct 2016, 15:05

Re: copoi slovac pareri?

Mesajde OVI762 pe 19 Noi 2016, 10:47

si noi credem la fel
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: copoi slovac pareri?

Mesajde Dacul pe 25 Noi 2016, 00:13

Salut!Am avut la grupa un copoi slovac dar din pacate a murit la trei ani.Despre comportamentul din teren numai cuvinte de lauda.Era un f bun hartuitor,odata gasit, porcul nu mai scapa de el,ii urmarea trei hotare,l-am recuperat de citeva ori de pe fondurile vecine,a fost si taiat de doua ori,(a doua destul de grava)pt ca se baga prosteste pe mistreti,nu stia de frica.Dupa primul accident am crezut ca se va mai potoli dar nu a fost asa si inevitabil a venit si al doilea care a fost destul de grav.Odata cazut ,porcul era pazit cu strasnicie.Niciunul dintre ceilalti ciini nu avea voie sa se apropie de el.Ca idee pot spune ca este o rasa f buna pt mistret,au aptitudini f bune dar conteaza f mult cum este instruit.Al nostru s-a invatat si la capre dar cind gasea mistretul nu mai vedea nimic altceva.
Dacul
Membru important
 
Mesaje: 133
Membru din: 05 Feb 2011, 19:30


Înapoi la Copoi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

Publicitate