Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:07

Noua Zeelanda

Aici puteti gasi posibilitati si oferte de a vana in alte tari ale lumii - discutii , impresii , feed back , trofee , samd

Moderatori: mialxx, popaliviu

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 26 Iul 2009, 10:21

sorin flutur scrie:vanatorule de cerbi..nu ne povestesti nimic despre vanatoarea de porci cu cainii si cutitul...ce porci aveti si ce caini se folosesc....

Nu povestesc Sorine pt ca din punctul meu de vedere porcii nu sunt decat niste porci(in acelasi sens in care ne alintam cate un confrate numindu-l "bai porcule")In cazul in care aceasta parere imi va atrage banarea de pe forum sa stiti ca mi-a facut mare placere sa stau de vorba cu voi. :lol:
Eu de can vanez aici(adica 5 ani de la prima iesire) am impuscat un singur porc ,care trebuie sa recunosc la fel ca toti porcii afost extraordinar de gustos.Am o poza pe undeva pe care promit sa o caut ca sa ii vezi cum arata.
Baietii care vaneaza porci,in general nu vaneaza nimic altceva.Fiecare vanator are cam 3-4 caini care sunt antrenati si crescuti exclusiv pt asa ceva.Ies cu ei pe munte si cainii merg intr-una pana can iau urma unui porc,in momentul ala fug dupa el(in desis)il prind si il apucad de cap si de testicule si il tin pe loc,vine vanatorul si in timp ce cainii il tin de cap de data asta el il apuca de un picior din spate cu o mana si cu cealalta ilinjunghie in inima.Porcul guita ca dracu dupa care moare.I se scot matele dupa care il incarca in spate ca pe rucsac si il cara la masina.intreg.uite aici o poza de la o competitie locala de vanatoare
Imagine
cred ca cel paibine ste sa te duci pe google si sa cauti pig hunting in new zealand si o sa vezi si cum arata porcii si cainii si vanatorii :D
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sorin flutur pe 26 Iul 2009, 11:12

am vazut pe net...am crezut ca ai participat live ca sa ne povestesti cum a fost...
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 26 Iul 2009, 13:15

sorin flutur scrie:am vazut pe net...am crezut ca ai participat live ca sa ne povestesti cum a fost...

am participat o singura data si am ocazia sa particip oricand pt ca am 2 amici care vaneaza cu caini.
singura problema pe care o vad eu sorine este ca animalul nu este al meu ci al cainelui.cainii fac 99% din vanatoare si ii respect la maxim pt asta.sincer.
si ideea cum ca e animalul meu pt ca eu l-am omorat este falsa pt ca si cainii ar face exact acelasi lucru dar mai incet si mai neplacut pt porcul in cauza.
asta e parerea mea.ce este insa adevarat este faptul ca genul asta de vanatoare produce foarte multa adrenalina si unii (nu a fost cazul meu) devin dependenti cea ce nu este nicidecum un lucru rau.
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Alin3006 pe 27 Iul 2009, 10:47

Omule,

Exceptional!! Multumim ca ne-ai dat posibilitatea sa vedem asa ceva macar in poze! Nu o sa fac un articol de prima pagina ci o intreaga sectiune, desi va dura putintel. Am ramas mut....
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 28 Iul 2009, 10:30

PESCUIT :D
Salut!
M-am gandit sa luam o mica pauza de la vanat,ca sa ne mai odihnim picioarele si sa trecem la pescuit.Asta nu inseamna nicidecum ca nu ne vom intoarce la vanatoare sau ca cine are vreo intrebare legata de vanatoare ar trebui sa astepte in vreun fel.Nu! :D
PESCUITUL aici se poate imparti in mare in 2 grupe
-pe rau la somon si pastrav
-la ocean,foarte multe specii dar in special rechini
Pt inceput o sa fac un mic fotoreportaj la rechin si mai departe cu somoni si apoi pastravi.
Imagine
Asta e momentul in care am intepat.Revin si spun ca e chiar relaxant dupa niste partide de vanatoare cu zeci de kilometri batuti,sa stai pur si simplu pe plaja ,cu o bere si sa vina prada la tine...
Imagine
..este de preferat sa fii 2 pt ca desi dupa o ora de dril si alergat pe plaja il aduci la mal,nu reusesti sa il tarasti(firul tine numai 50kg)peste ultimul prag.asa caunul(in acets caz eu)se baga in apa si cand se intoarce cu coada,il apuci de coada si ...

Imagine

...cu ajutorul urmatorului val il aduci spre mal si in secunda urmatoare....

Imagine

....il injunghii....
Imagine
...inainte sa se intoarca spre tine.....
Imagine
...in sfarsit s-a linistit... :D
Imagine
..si resturile inapoi la fratii lui ! :D
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde val pangica pe 28 Iul 2009, 23:34

@deer hunter

Scuze - am fost si eu in concediu si nu ti-am putut raspunde . Orice material ( pe cite pagini vrei tu si cu cite poze vrei sa-l imbujorezi ) este bine venit . Poti sa-l trimiti la e-mailul meu valpangica@vinatorul.ro - numai sa stii sa-mi dai linkurile catre poze , care trebuiesc incarcate pe un server public ( la alegerea ta ) . Pozele despre pescuit sunt super OK - continua si aceasta sectiune , pentru ca traiesti intr-o tara care merita sa-si prezinte oferta completa !

Cu mare prietenie !!!
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Tranan pe 29 Iul 2009, 01:27

Am fost extrem de impresionat de pozele si descrierile tale. Extraordinar!
Stateam la ora 01.30 noaptea pe terasa si iti citeam descrierile, iti vedeam pozele si aproape ca ma treceau lacrimi in ochi vazand prin ce colturi ale lumii s-au raspandit romanii. Nu au impanzit numai Europa, ci si America, Africa de Sud, Australia si acum vad ca si Noua Zeelanda. Sunt mandru de a apartine unei natiuni cu un spirit atat de intreprinzator si aventurier.

In ce priveste pozele...ce sa mai zic...mi-am dorit dintotdeauna sa merg prin munti in Noua Zeelanda, inca de mic de cand citeam cartile despre Sir Edmund Hillary, si daca da Domnul poate ca o voi face candva. Natura e extraordinara. Cred ca numai Norvegia poate rivaliza cu ea. Super!

Mi-a placut sa vad calatoria pe care ai facut-o pe taramul binoclurilor. :D Primul pe care am vazut ca l-ai avut a fost unul care parea chinezesc, dupa aceea am vazut ca ai trecut la Pentax si acum un Ultravid HD 8x42. Eu detin acelasi binoclu si sunt extrem de multumit de el. Isi face treaba cu bravura. Inteleg de ce este important pt. tine, tinand cont de zonele in care vanezi.
SAKO Sintetic este o arma extrem de indragita de unii aici la noi si badjocorita de altii, dar cred ca are avantaje foarte bune netrebuind sa fie intretinuta prea mult.
Mi-a placut mult echipamentul tau, si se vede ca ai umblat mult pe multe si stii ce trebuie folosit.

Parerea mea personala este ca ar trebui sa te induri de mai multi de pe forumuri si sa-i ajuti sa-si gaseasca o "maoara" ca sa-si scoata o viza neo-zeelandeza. Iti dai seama ce ravagii ar face @sorin-flutur printre potarnicile de la voi si in lipsa de sitari s-ar multumi el si cu o pasare Kiwi. :lol:
I DON'T NEED SEX! The state screws me everyday
Avatar utilizator
Tranan
Veteran
 
Mesaje: 1657
Membru din: 01 Feb 2009, 21:13
Locaţie: SUEDIA

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 29 Iul 2009, 05:01

val pangica scrie:@deer hunter

Scuze - am fost si eu in concediu si nu ti-am putut raspunde . Orice material ( pe cite pagini vrei tu si cu cite poze vrei sa-l imbujorezi ) este bine venit . Poti sa-l trimiti la e-mailul meu valpangica@vinatorul.ro - numai sa stii sa-mi dai linkurile catre poze , care trebuiesc incarcate pe un server public ( la alegerea ta ) . Pozele despre pescuit sunt super OK - continua si aceasta sectiune , pentru ca traiesti intr-o tara care merita sa-si prezinte oferta completa !

Cu mare prietenie !!!

Salut!
Nu stiam ce s-a intamplat si imi era sa nu incalc vreo regula de a forumului si sa fiu acuzat ca imi lipseste "eleganta pescarului batran"(citatul este din OPERATIUNEA MONSTRUL,un film de aur :lol: )
Am sa ma achit cu mare placere si onoare in acelasi timp de invitatia cu materialul si in cazul in care imi voi prinde urechile cu fotografiile voi striga dupa ajutor.
:D
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 29 Iul 2009, 07:00

@ Tranan
Apropo de Sir Ed sa stii ca nu am intalnit/citit/auzit de cineva care sa se bucure de mai mult respect si sa fie efectiv iubit de o masa atat de mare si atat de eterogena de oameni.Este un personaj absolut fascinant.
Am avut onoarea pot spune sa dorm intr-unul din refugiile din munti in care a stat 2 veri in preioada premergatoare expeditiei pe Everest.
In ceea ce priveste binoclurile ,prima pereche mi-a dat-o un prieten sa o am la inceput.Pentaxul l-am cumparat si sa stii ca desi sunt niste binocluri ieftine ,eu am fost foarte multumit de el,poate si din cauza ca avand lentila de 50 de mm compensa calitatea inferioara a lentilelor prin luminozitate ridicata.Cu toate astea foarte greu pt genul meu de vanatoare in care conteaza fiecare gram extra pe care il am de carat.Are loc special in suflet ca am avut multe momente frumoase.Nu mi-am mai cumparat altceva pt ca am stiut exact ce vreau si in momentul in care am avut banii am facut-o.Cam asta e abordarea mea in general cu tot gear-ul.Despre Ultravid HD 10X42 nu pot comenta decat ca am fost orb inainte.Oricum am vazut ca ai cunostinte net superioare despre optice in general asa ca ma indoiesc cati-as putea spune vreun lucru nou in domeniu :D
Cu arma sunt foarte fericit si aici au reputatia de a fi nr1.Modelul sintethic/stainless.Asta este din cauza conditiilor de vanatoare ce de multe ori sunt extrem de dure si a faptului ca ai 4 anotimpuri intr-o zi.Este foarte usor de intretinut care este un plus major(cel putin in ceea ce ma priveste)

Pe sorin cred ca gastele canadiene l-ar innebuni mai tare :D .Da oricum vad ca nu mai vorbeste cu noi decand l-am suparat cu comentarile mele despre porci :( :wink: .
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 29 Iul 2009, 08:36

PESCUIT LA SOMON
Am sa fac o mica introducere pt cei nefamiliarizati cu specia si imi cer scuze anticipat de la cei ce se vor plictisi :D .
Somonul este un peste care isi petrece cea mai mare parte a vietii in ocean si migreaza inapoi la apa dulce pe rauri numai pt depunerea icrelor.Are un ciclu de viata vazut de multi ca tragic si romantic in acelasi timp.Odata ajunsi la maturitate sexuala incep si se aduna in fata gurilor de varsare si atunci cand conditiile ii permit incepe migratia pe rau catre izvoarele acestuia.Este foarte interesant faptul ca pestii se intorc pt depunerea icrelor exact in acelasi rau si in acelasi paraias in care si-au ineput viata.O data intrati pe rau somonii nu se mai hranesc absolut deloc si singurul lucru care il fac este sa inoate spre izvoare.sSingura sursa de energie este grasimea acumulata in ocean.Pe masura ce calatoresc in amonte culoarea lor incepe sa se schimbe de la un argintiu foarte stralucitor catre un plumburiu din ce in ce mai intunecat pana la negru.O data ajunsi in zona izvoarelo,in apa ca lacrima si rece ca gheata isi gasesc un partener,fac un cuib in pietricelele din albia raului si isi depun icrele.Dupa acest moment stau in continuare langa cuib si la scurt timp mor si putrezesc urmand ca la scurt timp sa devina sursa de hrana pt alevini.O data ajunsi la cativa centimetri acestia isi incep calatoria in aval spre ocean si intregul ciclu se repeta.
Faptul ca somonul nu se hraneste in rau si este transformat intr-o masina a carei singur scop este perptuarea vietii,il face ca in momentul in care este prins sa lupte efectiv pana la ultima picatura de energie.
Tinde sa fie foarte activ la schimbarea de lumina dar nu este o regula absoluta.
Imagine
Dimineata pe rau...

Imagine
....la locul stiut...
Imagine
... :D ...
Imagine
...alta dimineata...
Imagine
...si peste ziua....
Imagine
...si un pic mai tarziu in aceeasi zi.. :D :D
Imagine
....culoarea apei este data de faptul ca izvorasc din ghetari din zonele stapanite de tahr si capre negre...
Imagine
... seara...
Imagine
...tot seara...
Imagine
...pe balta...
Imagine
..si acasa cu unul proaspat din ocean :D :D :D
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde bogdanm pe 29 Iul 2009, 10:51

Daca imi este permis, pun si eu o intrebare (de nepescar).
Daca somonul nu se hraneste in timpul "migratiei", cum il prinzi la undita?
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sorin flutur pe 29 Iul 2009, 11:06

la grebla :D
acuma stiu ce am de facut....bag niste informatii ca am un infractor in Suedia...in sezonul de sitari...de acolo o tai direct in Noua Zeelanda la potarnichi...si kiwi...
kiwi e pasarea aia cu blana?
Deer hunter...ce potarnichi aveti acolo?
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sorin flutur pe 29 Iul 2009, 11:08

de gaste nu sunt pasionat...o avea pointerul nasul "lung"....da nici chiar pana la distanta la care il suporta gasca :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 30 Iul 2009, 03:54

bogdanm scrie:Daca imi este permis, pun si eu o intrebare (de nepescar).
Daca somonul nu se hraneste in timpul "migratiei", cum il prinzi la undita?

Este absolut permis si este o intrebare absolut de pertinenta pe care am pus-o si eu si iti voi da cele 2 raspunsuri pe care le-am primit:
1) este o continuare a reflexului de atac asupra hranei pe care il are din timpul vietii in ocean.poate fi verosimila deoarece musca extrem de subtil pt un rapitor(95% sunt prinsi la blincher exact ca cel de stiuca si de culoare argintie) si scuipa lingurita dupa cel mult doua secunde.nici o data nu au tendinta de o inghiti,dovedita prin faptul ca mai putin de 1% din capturi au ancorita in gat cum se intampla cu 60% din pastravi spre exemplu.
2) ataca din cauza ca sunt foarte teritoriali bazata pe faptul ca nu tolereaza prezenta altor specii in preajma.
Asta este ce mi s-a spus si mie asa ca iti raspund intocmai :? :)
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 30 Iul 2009, 03:59

sorin flutur scrie:la grebla :D
acuma stiu ce am de facut....bag niste informatii ca am un infractor in Suedia...in sezonul de sitari...de acolo o tai direct in Noua Zeelanda la potarnichi...si kiwi...
kiwi e pasarea aia cu blana?
Deer hunter...ce potarnichi aveti acolo?

:lol: :lol:
aia cu blana si fara aripi si monument national.
avem potarnichii exact ca ale noastre dar nu asa numeroase.astia nu le impusca pe motiv ca au pieptul mic.spun asta pt ca si de la rate,gaste si lebede nu iau altceva decat pieptul. :)
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde bogdanm pe 30 Iul 2009, 08:46

the deer hunter scrie:
bogdanm scrie:Daca imi este permis, pun si eu o intrebare (de nepescar).
Daca somonul nu se hraneste in timpul "migratiei", cum il prinzi la undita?

Este absolut permis si este o intrebare absolut de pertinenta pe care am pus-o si eu si iti voi da cele 2 raspunsuri pe care le-am primit:
1) este o continuare a reflexului de atac asupra hranei pe care il are din timpul vietii in ocean.poate fi verosimila deoarece musca extrem de subtil pt un rapitor(95% sunt prinsi la blincher exact ca cel de stiuca si de culoare argintie) si scuipa lingurita dupa cel mult doua secunde.nici o data nu au tendinta de o inghiti,dovedita prin faptul ca mai putin de 1% din capturi au ancorita in gat cum se intampla cu 60% din pastravi spre exemplu.
2) ataca din cauza ca sunt foarte teritoriali bazata pe faptul ca nu tolereaza prezenta altor specii in preajma.
Asta este ce mi s-a spus si mie asa ca iti raspund intocmai :? :)

Merci. Are sens.
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sorin flutur pe 02 Aug 2009, 15:46

cam liniste...cred ca Deer hunter jupuieste si cara la greu...sau se racoreste cu un rechin :D
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Marius pe 03 Aug 2009, 07:25

the deer hunter,
Postarile tale sunt un serios motiv de parere de rau ca nu-s mai tanar cu vreo 20 de ani!
Superb!
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde the deer hunter pe 03 Aug 2009, 11:08

Nu am disparut niciunde doar un pic de alergat cu gospodaria
Nu jupoi nimic sorine pt ca august se topeste zapada si e pericol extrem de avalanse.Asta a rezultat in moartea a 4 vanatori in ultimele 6 zile si inca 2 sunt disparuti. :( .
@marius
ba nu,sper sa constituie un serios motiv de parere de bine ca nu esti cu vreo 20 de ani mai batran :D
take no prisoners
the deer hunter
Nou membru
 
Mesaje: 48
Membru din: 12 Mai 2007, 11:32
Locaţie: NEW ZEALAND

Re: Noua Zeelanda

Mesajde viezure pe 13 Aug 2009, 13:43

Salutare,

Este extraordinar ce vad in acest post... muuulte animale, muuulti pesti, totul for free si totusi oamenii sunt atat de calculati si responsabili incat acestea nu sunt puse in pericol :)
Acum vine o intrebare fireasca: pentru turisti care este regimul armelor si munitiilor (adica ventit ca turist ptr o perioada x) care este procedura pentru a putea vana / pescui - se pot inchiria arme/ obtine autorizatie pe perioada vacantei ptr vanatoare/pescuit?
Realizez ca este f scump dar este o ocazie unica in viata cuiva pasionat de vanatoare si natura sa ajunga in acele locuri MINUNATE!
Pe langa costul biletelor de avion cazarea si restul celor necesare se pot realiza la preturi rezonabile pe plan local (agentiile incarca f mult tarifele)?

Numai bine,
Si la cat mai multe vanatori/ pescuieli reusite,
viezure
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 11 Iul 2007, 15:56

Re: Noua Zeelanda

Mesajde grigguti pe 26 Aug 2009, 21:15

Traiesc sa vad si asa ceva ... este aproape incedibil, imi povestise cineva una-alta despre Noua Zeelanda, dar nu mi-am imaginat totusi ce vad aici ... cred ca vb pentru toti cand spun ca sunt stupefiat si as renunta la tot pentru a ma muta acolo ... m-as face spalator de parbrize, usier, orice, doar sa am sub ochi asemenea frumuseti ... sa scap de vacarmul Bucurestiului jegos, de stocuri de marfa, furnizori si OP-uri ...

la dracu cu tot ...

hai sa ne mutam pe rand ...
grigguti
Veteran
 
Mesaje: 799
Membru din: 13 Sep 2008, 12:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Ghinda pe 28 Aug 2009, 14:25

Mai povestim pe miercuri! :wink:
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Noua Zeelanda

Mesajde radubichis pe 30 Aug 2009, 19:45

bogdanm scrie:Daca imi este permis, pun si eu o intrebare (de nepescar).
Daca somonul nu se hraneste in timpul "migratiei", cum il prinzi la undita?


Tu cind te duci la femei si vine
un agarici pe tine cind esti aproape sa rezolvi problema,nu-i dai in freza?
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Tranan pe 17 Sep 2009, 22:32

radubichis scrie:
bogdanm scrie:Daca imi este permis, pun si eu o intrebare (de nepescar).
Daca somonul nu se hraneste in timpul "migratiei", cum il prinzi la undita?


Tu cind te duci la femei si vine
un agarici pe tine cind esti aproape sa rezolvi problema,nu-i dai in freza?


Eu dau in freza la oricine cand e vorba de asa ceva :lol: .
I DON'T NEED SEX! The state screws me everyday
Avatar utilizator
Tranan
Veteran
 
Mesaje: 1657
Membru din: 01 Feb 2009, 21:13
Locaţie: SUEDIA

Re: Noua Zeelanda

Mesajde Blue Ranger pe 11 Oct 2009, 11:53

:shock: :shock: :shock: :
Deci, Raiul pe Pamant exista !!!
Incearca nu sa fii un succes, ci sa fii o valoare.
Albert Einstein
Avatar utilizator
Blue Ranger
Membru important
 
Mesaje: 214
Membru din: 01 Mar 2007, 13:59
Locaţie: undeva in Romanica...; inca !!!

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sorin flutur pe 28 Oct 2009, 11:46

o veste de la Deer hunter?
sper ca nu l-a prins o avalansa :?
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: Noua Zeelanda

Mesajde sorin flutur pe 16 Mar 2010, 14:10

nici o veste de la deer hunter....s-o fi indragostit si ne-a lasat cu ochii in soare :roll:
Imagine
Avatar utilizator
sorin flutur
Veteran
 
Mesaje: 3416
Membru din: 05 Iun 2006, 19:48
Locaţie: Arad

Re: Noua Zeelanda

Mesajde snake pe 17 Mar 2010, 00:45

anul trecut citeam foarte des thread-ul asta, mi s-a parut deosebit de interesant

sper sa revina deer hunter cu poze noi
snake
Nou membru
 
Mesaje: 22
Membru din: 14 Ian 2010, 13:02

Re: Noua Zeelanda

Mesajde razvan.orzescu pe 17 Mar 2010, 10:00

Si eu sper. Pe mine m-a imbolnavit !
razvan.orzescu
Membru important
 
Mesaje: 124
Membru din: 30 Noi 2009, 23:14
Locaţie: Iasi

Re: Noua Zeelanda

Mesajde cristescu_y pe 28 Mar 2010, 00:09

Salutare la toata lumea! :) Nu sunt vanator inca, :( din motive financiare in principal, dar sper sa-mi impartasesc experientele de vanatoare cu voi cat de curand. Vreau sa va spun ca am citit cu o placere enorma fiecare postare din acest topic, cuvant cu cuvant. Toate pozele si toate povestirile postate de DEER HUNTER nu au facut "decat" sa-mi hraneasca imaginatia cu o pofta nebuna si sa ma faca sa innebunesc aproape de cata pasiune, respect, rabdare, perseverenta poate sa puna un om intr-o pasiune extraordinara cum e vanatoarea. Astept si eu cu nerabdare si alte postari de la DEER HUNTER la fel de frumoase.
Ma intreb si eu, ca si voi dealtfel, din ce cauza nu mai posteaza nimic DEER HUNTER?? :( Sper sa nu i se fi intamplat ceva :( ....... sau poate doar aduna cat de multe poze si experiente de vanatoare si de pescuit ca sa le impartaseasca cu noi. :)
VIVAT NEW ZEELAND.
cristescu_y
 
Mesaje: 14
Membru din: 30 Mar 2007, 00:00
Locaţie: caras-severin (Baile-Herculane)

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Oferte si discutii despre vanatoarea in alte tari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Publicitate