Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 15:41

Zazanie intre forumisti!

Loc in care se vor arhiva topicuri interesante la vremea lor , dar cu valoare mai mult sentimentala pentru membrii forumului .

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 11 Iun 2009, 13:43

Stau cu cartus pe teava de ieri dupa masa, cata mi-o falit sa nu-l "slobod "pe tava! :lol:
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde romaniac pe 11 Iun 2009, 15:22

Ursule.... FC Arges - Dinamo 5-2 tzine de zazanie ? :evil:
Avatar utilizator
romaniac
Veteran
 
Mesaje: 1803
Membru din: 05 Aug 2008, 21:33
Locaţie: WI

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Ursus2006 pe 11 Iun 2009, 15:30

romaniac scrie:Ursule.... FC Arges - Dinamo 5-2 tzine de zazanie ? :evil:


Daca si de dincolo " de baltoaca" s-a auzit de Dinamo, nu stiu cum " mai scot camesa" , dar lasa Tibi, ca nu furam ! :lol:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 11 Iun 2009, 15:35

@romaniac
Eu nu ma bag , dar cand intra Ursu,.....ma iau caldurile deja!

Nu cred ca scorul e problema acum si faptul ca , cainii rosii au rupt voliera si era sa-si sfasie proprii catelusi, nu cred ca meritau astfel de tratament. Pana mai alaltaieri ,era totul bine si frumos si acu sa-i scuipe de la 2 m. chiar intr-o partida oficiala,mi se pare prea mult. Si daca tot sunt aici sa pun si clasamentu:
1) U. Urziceni-CL
2)P.TIMISOARA CL
3)D.Bucuresti UL
Restul de echipe sa fie sanatoase numai 3 locuri sunt pe podium, se pare ca Steaua a ramas la restu, sau resturi nici nu stiu? Ma putetzi ajuta si voi! :evil: :evil:
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde VANATORU77 pe 11 Iun 2009, 15:36

:lol: :lol: Ursule am postat in acelasi timp. De ce mo fost frica nu am scapat !
E mai bine sa fi invins, acolo unde victoria e pagubitoare.(P-S).
Avatar utilizator
VANATORU77
Veteran
 
Mesaje: 511
Membru din: 06 Ian 2009, 00:49
Locaţie: Gradinari C-S

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde val pangica pe 11 Iun 2009, 15:46

@Violiv

vad ca imi cauti zizanie :lol: :lol: - si dai citate din arhiva aia veche rau ! . I'm watching you - sa iti caut prilej de zizanie si sa-ti fac o aroganta !! :lol: :lol: :lol: Pe bune acum , sa stii ca mie chiar imi place NESPUS vanatoarea ( mai mult de 10 % :lol: :lol: ) si chiar o practic asiduu , in limita timpului lber pe care il am , dar nu am mai postat o vreme din motivele pe care le stii si tu , strict legate de a nu monopoliza acest Forum ( pe care din dragoste fata de vinatoare l-am creat ) de ispravile mele bune sau rele . Poate am lasat o parare gresita vizavi de cit si ce vinez , am cazut in extrema cealalta , dar vezi ca lucrez la acest aspect , cautind sa pastrez un echilibru vizavi de colegii nostri dragi .

Cit priveste Dinamo , am spart la propriu o plasma TV cu ocazia meciului de la Urziceni . Fara gluma ....O echipa de alcolici , care imi fac mie tensiunea 24 cu 14 si sa mai fac Doamne iarta-ma vreun atac cerebral . Daca nici pentru bani nu joaca - atunci pentru ce piz..a masii mai imbraca tricoul ala pe care l-au purtat de alde Dinu , Dumitrache , Lucescu , Nunwailerii , Lupescu , Raducioiu , Stelea , Augustin , Multescu , Rednic , Andone , raposatii Klein si Haldan , samd ??? Cum pot eu in aceste conditii sa il fac pe feciorul meu sa fie dinamovist ? Ce sa respecte ? Spritzul si femeile , cluburile si fotbalul facut din pasiune , fara munca ???
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Ursus2006 pe 11 Iun 2009, 16:00

" Ma ia cu fiori , doar cand ma gandesc la numele celor care au evoluat la Dinamo. Val, l-ai uitat de Dorin Mateut ! 8) Fie vreme buna, fie vreme rea, caini pana la moarte si dincolo de ea...
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde val pangica pe 11 Iun 2009, 16:08

@Ursus

Mateut , Lupu , Vaiscovici , Dragnea , Custov, Mihaiescu ( ce ghinion a avut sa fie contemporan cu Fane Iovan si cu Dan Petrescu ) , Dudu Georgescu , Parcalab , Pitzi Varga ( fie-ei tarana usoara ) , Florentin Petre , Florin Tene , Tzete Moraru , si citi si mai citi ..... Jucatori tata nu epigonii ca astia de joaca astazi ! A ajuns N'Doye sa fie singurul jucator care vrea sa joace fotbal ???? Un senegalez care stie despre istoria lui Dinamo - fix nimic !??? Macar asta a avut c..ie in meciul cu Arges si a dovedita ca vrea sa isi incaseze cecul de final .
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde romaniac pe 11 Iun 2009, 17:49

Ursus2006 scrie:
romaniac scrie:Ursule.... FC Arges - Dinamo 5-2 tzine de zazanie ? :evil:


Daca si de dincolo " de baltoaca" s-a auzit de Dinamo, nu stiu cum " mai scot camesa" , dar lasa Tibi, ca nu furam ! :lol:


:lol: Ursule, vad ca n-ai uitat de tzaganu al cu 6 cai frumosi ... "No lasa Tibi... ca doraaa... nu furam!" :lol:
Avatar utilizator
romaniac
Veteran
 
Mesaje: 1803
Membru din: 05 Aug 2008, 21:33
Locaţie: WI

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Marius pe 11 Iun 2009, 19:34

Ati stricat frumusete de topic vorbind de fotbal. Huooo! :twisted: :wink: :lol:
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde cross67 pe 11 Iun 2009, 20:01

Marius scrie:Ati stricat frumusete de topic vorbind de fotbal. Huooo! :twisted: :wink: :lol:

cita dreptate ai..., si incepuse asa de frumos zazania asta.....la mine in pivnita, spatiu e destul, nisip pe jos, vreo 3 butoaie cu vin sa ne sprijine si lada cu carne de mistret si caprioara in apropiere.cred ca mai gasim si cativa fazani pt supa...........eu asteptam continuarea,adica sa se concretizeze invitatia :lol: si voi o dati in fotbal :shock:
nu este pe lume placere mai mare.........
Avatar utilizator
cross67
Veteran
 
Mesaje: 419
Membru din: 04 Sep 2007, 09:28

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde val pangica pe 11 Iun 2009, 20:09

Marius scrie:Ati stricat frumusete de topic vorbind de fotbal. Huooo! :twisted: :wink: :lol:


Scuze excelenta - ai mare dreptate ! Da-l dracu de fotbal hai sa vorbim de vinatoare sau de pivnita aia maiastra ...
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Alin3006 pe 11 Iun 2009, 20:35

Initial am crezut c-am tastat aiurea si-am nimerit la offtopic. Deci - zazanie sa fie, dar despre vanatoare.
By the way- daca vreti zazanie adevarata- intrati la topicul de caini. Acolo e treaba serioasa.... :D
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde romaniac pe 11 Iun 2009, 20:42

Pai mai baieti, zazania e zazanie.... cum am zis de fotbal o si inceput. Zazanie legata de vanatoare si arme avem destula in celelalte topicuri :twisted:
Da aveti dreptate, cum era cu pivnita aia, cu nisipi pe jos sa cazi pe moale, numa buna de un fight club sau si mai buna de un drinking club ? Daca ma invitati si pe mine imi si caut belet de caricioplan ca tare mi-ar place si mie sa umblu pe la butoaie :roll:
respecte
Avatar utilizator
romaniac
Veteran
 
Mesaje: 1803
Membru din: 05 Aug 2008, 21:33
Locaţie: WI

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde bogdanm pe 12 Iun 2009, 12:19

Hai si'oleaca politica...
Voi pe cine ati votat?







Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Ghinda pe 12 Iun 2009, 13:05

Dar voi va uitati le meciurile din divizia H? Ca vorbiti de dinamo si alte alea! Eu nu le stiu nici pe alea de pe primul loc! :lol:
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde dr.mihai.daniel pe 12 Iun 2009, 14:11

cross67 scrie:
Marius scrie:Ati stricat frumusete de topic vorbind de fotbal. Huooo! :twisted: :wink: :lol:

cita dreptate ai..., si incepuse asa de frumos zazania asta.....la mine in pivnita, spatiu e destul, nisip pe jos, vreo 3 butoaie cu vin sa ne sprijine si lada cu carne de mistret si caprioara in apropiere.cred ca mai gasim si cativa fazani pt supa...........eu asteptam continuarea,adica sa se concretizeze invitatia :lol: si voi o dati in fotbal :shock:

nu mai facem la mine in pivnita.....am sase caini in curte...da sunt cam antidinamovisti...... :lol: :lol:
sunt exact ca ala care canta din botosei........adica stelisti toti!!
dr.mihai.daniel
Membru important
 
Mesaje: 172
Membru din: 20 Mar 2009, 15:31

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde violiv pe 13 Iun 2009, 09:31

val pangica scrie:@Violiv

vad ca imi cauti zizanie :lol: :lol: - si dai citate din arhiva aia veche rau ! . I'm watching you - sa iti caut prilej de zizanie si sa-ti fac o aroganta !! :lol: :lol: :lol: Pe bune acum , sa stii ca mie chiar imi place NESPUS vanatoarea ( mai mult de 10 % :lol: :lol: ) si chiar o practic asiduu , in limita timpului lber pe care il am , dar nu am mai postat o vreme din motivele pe care le stii si tu , strict legate de a nu monopoliza acest Forum ( pe care din dragoste fata de vinatoare l-am creat ) de ispravile mele bune sau rele . Poate am lasat o parare gresita vizavi de cit si ce vinez , am cazut in extrema cealalta , dar vezi ca lucrez la acest aspect , cautind sa pastrez un echilibru vizavi de colegii nostri dragi . ??


"Citatul" a fost chiar cu dedicatie zazanie :lol:
De fapt eu ma refeream la discrepanta (sa-i zicem asa) intre pasiunea ta pentru vanatoare si interesul mai mic acordat "fiarelor" pe care l-am resimtit intr-o discutie mai veche cu tine. Tocmai de asta am fost foarte bucuros cand ai luat Mauser-ul pentru ca a razbatut din postari si un pic de "suflet" catre acea arma nu numai utilitatea stricta a unui fier. Pentru mine este "multumirea suprema" ca forumist cand aud ca cineva mai cumpara o arma si, mai ales, cand o face manat si de inima nu numa de creier. Chiar daca au fost "discrete" in istorisiri, am remarcat si postarile tale privind partidele de vanatoare.
S-o stapanesti sanatos si sa vanezi inzecit!
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Marius pe 13 Iun 2009, 17:31

violiv scrie:De fapt eu ma refeream la discrepanta (sa-i zicem asa) intre pasiunea ta pentru vanatoare si interesul mai mic acordat "fiarelor" pe care l-am resimtit intr-o discutie mai veche cu tine.


Haha! Asta zazanie mi se potriveste si mie, Vio, am mai discutat-o!
Ei bine, nu m-am schimbat deloc, armele ma lasa rece (la figurat, sper! :D ).
Daca e sa ne certam pe tema asta, eu nu pot decat sa-ti doresc sa iti intregesti colectia in fiecare an cu cel putin o piesa de referinta. :wink: :D
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde violiv pe 13 Iun 2009, 18:08

Multam de urare!
Intre timp s-a mai stins pasiunea pentru achizitii....acum vreau sa-mi fac singur una :mrgreen:
Bine-nteles ca perfect legal, ceea ce e aproape imposibil dar nu 100% imposibil.... :wink:
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde val pangica pe 14 Iun 2009, 13:52

@violiv

mersi pentru urari si sa stii ca inca nu am abandonat proiectul cu Marlin-ul ! Te tin la curent .
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Moose_Master pe 14 Iun 2009, 16:41

Val, vis-a-vis de Marlin, la ce calibru te-ai hotarat pana la urma? Nu mai tin exact minte dar parca vorbeai de ceva calibru pentru rinocer. Te intreb pentru ca stiu cate eforturi se fac pentru banii aia pe care ii scoti din buget pentru o arma si ar fi pacat sa fii dezamagit.
Tot vorbesc cu niste flacai aici despre calibrele de vanatoare la lever-action comparate cu aceleasi calibre pentru pistol si am inceput si eu sa-mi pun semne de intrebare multe. Sincer nu am vazut in fata mea un animal doborat cu leveraction, dar ascult si citesc tone de informatii de la oameni cu zeci de ani in spate de reloading si pasiune pentru arme. Mai spune odata la ce calibru te-ai hotarat si apoi iti spun de ce ma intereseaza ce-i in gradina ta. Asa ca de la unchi la nepot!

Te pupa Unchiu
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde val pangica pe 14 Iun 2009, 17:16

Buna Unchiule

sincer m-am gindit la un Marlin 1895xlr in calibrul 45-70 cu o luneta de goana 1-4 . Ce zici ?
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Moose_Master pe 15 Iun 2009, 00:02

Val, iti scrisesem o tona de raspuns si cand am dat send am intrat intr-o zona fara semnal si s-a pierdut tot.
Acum nu mai am rabdare asa ca-ti scriu maine.
Mi-e ciuda ca ii invitasem cu respect pe violiv si dtpu sa-si spuna parerea. Ar fi fost super pentru tine sa citesti.
Tre sa ma duc sa ma plimb ca imi vine sa sparg laptopu'.

Te pupa Unchiu
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Zazanie intre forumisti!

Mesajde Vechio pe 15 Iun 2009, 11:43

Moose_Master scrie:Val, iti scrisesem o tona de raspuns si cand am dat send am intrat intr-o zona fara semnal si s-a pierdut tot.
........
Tre sa ma duc sa ma plimb ca imi vine sa sparg laptopu'.

Te pupa Unchiu
Şi el ţi-a băgat o strîmbă :lol: :lol: :lol:
La tăţi ni-i greu; da nu la tăţi la fel !;
Avatar utilizator
Vechio
Veteran
 
Mesaje: 1366
Membru din: 07 Oct 2005, 03:59
Locaţie: Malul Crisului

Anterior

Înapoi la Arhiva forumului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

Publicitate