Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 11:49

gugustiucii

Loc in care se vor arhiva topicuri interesante la vremea lor , dar cu valoare mai mult sentimentala pentru membrii forumului .

gugustiucii

Mesajde eugen_gherca pe 24 Noi 2009, 19:30

se vaneaza in afara localitatilor de regula in lanurile de floarea soarelui sau pe traseul dinspre localitate spre lan si invers , buun si mai departe daca nu mai e floare ei poposesc la mine in curte sunt ca si la ei acasa alaturi de gaini , e clar ca legea nu imi permite sa ii vanez , da de ce nu imi da legea ceva boabe ca si compensatie la mesele din plin pe care le servesc , asta vara mistretii mi-ai atacat cartofii , acum aceste pasarele , a era sa uit si afurisitii aia de grauri m-au lasat fara visine , of si cat ai iubesc dar tare i-as mai impusca , deci cum e ...?
eugen_gherca
Membru activ
 
Mesaje: 107
Membru din: 24 Mar 2009, 17:53

Re: gugustiucii

Mesajde alex2810 pe 24 Noi 2009, 22:27

Asta-i viata :lol: :lol: :lol:. Nu cred ca ai ce sa le faci, cel putin din punctul meu de vedere.
alex2810
Membru activ
 
Mesaje: 69
Membru din: 18 Oct 2009, 11:14

Re: gugustiucii

Mesajde Katalin pe 24 Noi 2009, 22:50

Ehhh...ai avea ce face. Ia ti si tu o arma cu aer comprimat si ardei la ficati. Cel putin o sa i sperii si nu o sa mai vina.
==========================
Mai Taie Din Ele Da-le Dracului
Katalin
Veteran
 
Mesaje: 436
Membru din: 14 Dec 2008, 16:52
Locaţie: Bucuresti

Re: gugustiucii

Mesajde viezure pe 25 Noi 2009, 10:54

E ilegal cu arma cu AC :D (vorbea legistul din mine) - oricum atentie sa nu fie prin preajma vreun om "bine intentionat".

Numai bine,
viezure
Membru activ
 
Mesaje: 85
Membru din: 11 Iul 2007, 15:56

Re: gugustiucii

Mesajde gherghisan pe 25 Noi 2009, 14:15

salutare
varianta cu arma cu aer comprimat merge ca unsa. dupa o luna o sa evite orice zburatoare spatiul tau aerian de o sa zici ca nu e adevarat. atentie numai la vecini si la "prietenii" cu gura mare!

p.s. sa stii ca la mistret nu merge cu arma cu aer comprimat :P da cred ca stii asta deja!

atentie .... solutie ILEGALA dar eficienta si distractiva!!!
You can go a long way with a smile. You can go a lot farther with a smile and a gun.
gherghisan
Membru important
 
Mesaje: 193
Membru din: 04 Mai 2008, 20:25
Locaţie: CONSTANTA

Re: gugustiucii

Mesajde Sly_Fox pe 25 Noi 2009, 17:13

Pe la sate majoritatea oamenilor ii ignora, sunt sute de gugustiuci care mananca cu gainile si dorm prin pomii din curtile oamenilor. Aici gugustiucii sunt doborati de catre pustanii de scoala cu prastiile. :D
Au niste prastii confectionate dintr-un cracan din lemn, doua gume de le mastile de gaze si o limba de la adidas sau pantof, folosita pentru lansarea unor bile de rulment. Am vazut niste lovituri de maestru date de catre un pusti de 10 ani, cu prastia, la gugustiuc.
Asa ca Eugen pune mana si confectioneaza o prastie.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: gugustiucii

Mesajde eugen_gherca pe 25 Noi 2009, 18:13

prastie am de la firma barnett [ sper ca am scris corect ] dar loviturile lasa de dorit asa ca mai studiem
eugen_gherca
Membru activ
 
Mesaje: 107
Membru din: 24 Mar 2009, 17:53

Re: gugustiucii

Mesajde yoghi pe 25 Noi 2009, 18:44

vinde tot si mutate la bloc :D
Benelli,Krico,Marlin,Deringer,Steyr,Kettner,Winchester,Merkel,
Mauser,FN,Ruger,Liege,Sauer,S&W
Avatar utilizator
yoghi
Veteran
 
Mesaje: 3753
Membru din: 08 Noi 2006, 21:25
Locaţie: Romania

Re: gugustiucii

Mesajde amis pe 25 Noi 2009, 20:27

Mancate-ar cratima :lol:
amis
Veteran
 
Mesaje: 1149
Membru din: 05 Ian 2006, 20:51
Locaţie: Pitesti

Re: gugustiucii

Mesajde nel pe 26 Noi 2009, 10:00

Sa-i lasam in pace. Generatiile viitoare de vanatori poate ne vor multumi ...
nel
 
Mesaje: 15
Membru din: 19 Sep 2009, 13:22
Locaţie: BRASOV


Înapoi la Arhiva forumului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

Publicitate