Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 05:01

Problema la nas cu un brac german ...

Puteti cere sfatului medicului veterinar in ceea ce priveste cresterea , hrana si afectiunile cainilor Dvs. Secţiune sponsorizată de clinica veterinară Trivetorex.

Moderator: mialxx

Problema la nas cu un brac german ...

Mesajde Katalin pe 11 Iun 2010, 14:26

Va salut,

Bracita mea are 11 luni si are o problema la nas ...la ambele nari. Atasez poze mai jos...

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Acelasi lucru la ambele nari...e ca o iritatie...sau o ciuperca nuj exact. A mai avut chestia asta acum vreo 2 luni doar la o nara... Am fost la un medic veterinar a vazut o...si mi a zis ca nu i mare lucru... iar reteta a fost cam asa:

- sa o spal cu ceai de musetel de 2 ori pe zi si pe urma sa i dau pe rana acolo cu "OXIDERM" parca se numeste...e o solutie care se pulverizeaza...

am facut treaba asta... dar nu pot spune ca i a trecut prima data de la tratament. Adica i a trecut dar dupa vreo luna parca...asa fara sa mai fac nimic.

As vrea sa stiu ce e asta ...ce pericole reprezinta...si cum pot sa scap de iritatia asta.

Mersi mult,
Catalin
==========================
Mai Taie Din Ele Da-le Dracului
Katalin
Veteran
 
Mesaje: 436
Membru din: 14 Dec 2008, 16:52
Locaţie: Bucuresti

Re: Problema la nas cu un brac german ...

Mesajde wachtelfeld pe 13 Iun 2010, 09:27

Trebuie un consult de specialitate si eventual niste analize.Din poze este greu sa iti dai seama despre ce este vorba.Oricum din ce vad cred ca este vorba de o carenta metabolica.
wachtelfeld
Veteran
 
Mesaje: 2476
Membru din: 07 Mai 2004, 23:17
Locaţie: bucuresti


Înapoi la Sfatul medicului veterinar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

Publicitate