Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 11:05

Autorizatie pt ratze

Toti cei care iubesc vanatoarea la pasaj la rata si gasca - pot posta aici . Calibre , arme , socuri , camuflaje , chematori , caini de aport , barci , locatii , samd .

Moderatori: Sly_Fox, Marius

Autorizatie pt ratze

Mesajde sebastian777 pe 12 Sep 2011, 09:53

Oare doar la AJVPS Cluj, se platesc, autorizatiile pentru grup restrans, aici intra si autorizatia la ratze (100 RON)........dupa ce ca au marit din nou tariful la cotizatie.........au gasit si metoda asta sa mai scoata niste banuti
sebastian777
 
Mesaje: 4
Membru din: 06 Mai 2011, 11:24

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde Anndrei pe 12 Sep 2011, 11:41

Cred ca doar acolo... :?
Esti inteligent daca crezi doar jumatate din ceea ce auzi; esti intelept daca stii care e jumatatea.
Anndrei
Veteran
 
Mesaje: 335
Membru din: 07 Dec 2008, 20:03
Locaţie: Bucuresti

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde billy2 pe 12 Sep 2011, 12:46

N-am auzit de asa ceva de obicei membrii vanatori ai unei avps nu platesc taxe per zi la vanatul mic.
Autorizatiile se dau celor care si-au platit cotizatia statutara .

PS : Ii rog pe colegii de la Avps Lunca Bucuresti sa ma sfatuiasca unde as putea merge la rate ,gasca pe fondurile Avps Lunca .Multumesc
Componenta cea mai importanta a unei arme este....vanatorul
Avatar utilizator
billy2
Nou membru
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Noi 2009, 11:01
Locaţie: Bucuresti

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde sebastian777 pe 12 Sep 2011, 13:58

din pacate la noi la cluj asa este...incepand de anul acesta
acuma ne mai cautam 2-3-4 colegi sa cotizam pt o autorizatie
sebastian777
 
Mesaje: 4
Membru din: 06 Mai 2011, 11:24

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde geoverde pe 12 Sep 2011, 15:59

sezonul 2010-2011 am fost membru ajvps Bistrita,taxa era pt grup 5persoane la rate 50ron /grup/zi.acum sunt la fond privat taxa/zi (joia) la rate ,zero lei pt.membrii cotizanti.
geoverde
 
Mesaje: 18
Membru din: 13 Noi 2010, 19:41

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde saddy pe 13 Sep 2011, 14:57

billy2 scrie:N-am auzit de asa ceva de obicei membrii vanatori ai unei avps nu platesc taxe per zi la vanatul mic.
Autorizatiile se dau celor care si-au platit cotizatia statutara .

PS : Ii rog pe colegii de la Avps Lunca Bucuresti sa ma sfatuiasca unde as putea merge la rate ,gasca pe fondurile Avps Lunca .Multumesc



Billy2 daca te intereseaza un fond de vanatoare de la lunca pe langa bucuresti stiu ca au la vanatorii mici si curge neajlovu pe acolo acum nu stiu daca gasim rate si gaste in zona

P.S. Daca mai este vreun coleg de la lunca care poate sa ne dea mai multe informatii si poate chiar facem o iesire
saddy
 
Mesaje: 3
Membru din: 20 Oct 2010, 21:09

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde billy2 pe 14 Sep 2011, 09:36

Billy2 daca te intereseaza un fond de vanatoare de la lunca pe langa bucuresti stiu ca au la vanatorii mici si curge neajlovu pe acolo acum nu stiu daca gasim rate si gaste in zona

P.S. Daca mai este vreun coleg de la lunca care poate sa ne dea mai multe informatii si poate chiar facem o iesire[/quote]

Cea mai buna zona pe Neajlov pt rate si chiar gaste este cea intre Calugareni si Comana (Delta Neajlovului) dar din pacate este fondul Avps Bradul iar zona intre Comana si Colibasi (fond Lunca ) nu prea tine rate si Neajlovul si Argesul au cursuri FF repezi si greu accesibile (adevarate rape)
Avatar utilizator
billy2
Nou membru
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Noi 2009, 11:01
Locaţie: Bucuresti

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde marinsorinmarian pe 14 Sep 2011, 09:50

fondul de vanatoare vadu lat. sa auzim d bn. :D :D
Avatar utilizator
marinsorinmarian
Nou membru
 
Mesaje: 40
Membru din: 04 Mar 2011, 17:00

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde billy2 pe 14 Sep 2011, 10:48

marinsorinmarian scrie:fondul de vanatoare vadu lat. sa auzim d bn. :D :D



Poti da mai multe detalii?(denumiri locatii,traseu,coordonate)
Multumesc
Componenta cea mai importanta a unei arme este....vanatorul
Avatar utilizator
billy2
Nou membru
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Noi 2009, 11:01
Locaţie: Bucuresti

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde cristian pe 14 Sep 2011, 13:17

saddy scrie:
billy2 scrie:N-am auzit de asa ceva de obicei membrii vanatori ai unei avps nu platesc taxe per zi la vanatul mic.
Autorizatiile se dau celor care si-au platit cotizatia statutara .

PS : Ii rog pe colegii de la Avps Lunca Bucuresti sa ma sfatuiasca unde as putea merge la rate ,gasca pe fondurile Avps Lunca .Multumesc



Billy2 daca te intereseaza un fond de vanatoare de la lunca pe langa bucuresti stiu ca au la vanatorii mici si curge neajlovu pe acolo acum nu stiu daca gasim rate si gaste in zona

P.S. Daca mai este vreun coleg de la lunca care poate sa ne dea mai multe informatii si poate chiar facem o iesire

Mai spre iarna gasiti rate aici sau in dreptul localitatii Izvoru-mai sus de Vanatorii Mici. Gaste, slabe sperante.
In acea zona Neajlovul nu curge repede.
IJ 43 EM 12/70 ,Ejectoare, Dreapta 0.5 shock, Stanga 1.00 shock
cristian
Veteran
 
Mesaje: 328
Membru din: 12 Iun 2006, 19:19
Locaţie: Bucuresti

Re: Autorizatie pt ratze

Mesajde billy2 pe 14 Sep 2011, 15:02

Multumesc Cristian
Mai astept si alte sugestii
Componenta cea mai importanta a unei arme este....vanatorul
Avatar utilizator
billy2
Nou membru
 
Mesaje: 30
Membru din: 22 Noi 2009, 11:01
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Rata si Gasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori

Publicitate