Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 12:45

Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Sectiune dedicata informatiilor cinegetice de larg interes , care merita sa fie cunoscute de toti userii nostri

Moderatori: biriuck, Sly_Fox, CCM, the_mav, Mircea-B

Re: PROFESII/OCUPATII FORUMISTI

Mesajde Alin3006 pe 27 Mar 2009, 00:38

Cand am vazut topicul asta am ramas socat. Ma gandisem si eu la el, dar fiind intr-o perioada extrem de agitata n-am avut timp sa-l pun in practica. Se pare insa ca am inceput sa comunic telepatic cu unii dintre voi... :D :D :D
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: PROFESII/OCUPATII FORUMISTI

Mesajde 223/12 pe 27 Mar 2009, 10:25

Alin3006 scrie:am inceput sa comunic telepatic cu unii dintre voi... :D :D :D

Mai mult sau mai putin, toti comunicam ...sa spunem "telepatic", Alin, doar "ne uneste aceeasi soarta..." :roll:
Si eu m-am gandit, si inca demult, ca e bine sa ne confesam reciproc si in privintza asta, sa stim ce preocupari avem "in civilie", in afara "armatei" pe care o reprezentam...
O singura rugaminte as avea pentru toti cei care au postat sau vor posta in acest topic: aluziile "vanatoresti" sau remarcile la adresa profesiilor/ocupatiilor noastre sa nu depaseasca limitele bunului-simt: nicio profesie/ocupatie legala nu e motiv de desconsiderare sau de bashcalie... :roll: :roll: :roll:
„Puşca-i fiară nesătulă, dar celui ce ştie a o struni i se deschid porţile raiului...”
223/12
Veteran
 
Mesaje: 471
Membru din: 07 Ian 2008, 14:54
Locaţie: Locu' din care sare iepurele...

Re: PROFESII/OCUPATII FORUMISTI

Mesajde Alin3006 pe 27 Mar 2009, 15:14

Ar fi o lipsa totala de bun simt sa faci baza de profesia uni om.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: PROFESII/OCUPATII FORUMISTI

Mesajde alexandreea pe 27 Mar 2009, 15:41

Alin3006 scrie:Ar fi o lipsa totala de bun simt sa faci baza de profesia uni om.


Cu toata stima, nu cred ca ar fi trebuit deschisa discutia din 2 motive:
1) pina acum nu si-a permis nimeni sa faca lucruri de-astea;
2) sper ca suntem destul de maturi sa nu facem lucruri amintite de tine.
Si daca ar fi aparut vre-un zmeu cred ca ar fi trebuit ignorat(si asa e mult, n-ar fi meritat nici macar atit).
alexandreea
Membru important
 
Mesaje: 299
Membru din: 20 Ian 2009, 17:21
Locaţie: oltenita

Re: PROFESII/OCUPATII FORUMISTI

Mesajde 223/12 pe 27 Mar 2009, 15:49

Mi-am permis rugamintea de mai sus pentru ca prea multe topicuri bune si deosebit de interesante au fost fragmentate de discutii neprincipiale si compromise in cele din urma... alegandu-se praful :cry: de idei dintre cele mai generoase....
E adevarat, asta se intimpla mai putin pe forumul nostru. :roll:
„Puşca-i fiară nesătulă, dar celui ce ştie a o struni i se deschid porţile raiului...”
223/12
Veteran
 
Mesaje: 471
Membru din: 07 Ian 2008, 14:54
Locaţie: Locu' din care sare iepurele...

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde alexandreea pe 27 Mar 2009, 16:20

Nu-i nimic, se apreciaza buna ta intentie, n-ai nici un motiv sa tescuzi, pina la urma sfatul tau era de buna credinta.
alexandreea
Membru important
 
Mesaje: 299
Membru din: 20 Ian 2009, 17:21
Locaţie: oltenita

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Ursus2006 pe 27 Mar 2009, 19:44

Bun topicul asta, chiar ma gandeam sa ma privatizez, sa-mi fac o firma de" batut campi" . Cred ca merge pe vreme de criza.
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde bogdanm pe 27 Mar 2009, 20:38

Ursule,
Cred ca ar renta... mai ales in sezon la iepure :twisted:

Bogdan
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Ursus2006 pe 27 Mar 2009, 21:07

bogdanm scrie:Ursule,
Cred ca ar renta... mai ales in sezon la iepure :twisted:

Bogdan



Si tu, Brutus?? :D Sunt sigur ca e influenta de la cei care ma cunosc! 8)
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde George08 pe 27 Mar 2009, 23:47

Auzi la Ghinda, cica e silvicultor. Toata lumea stie ca esti NAS DE PROFESIE!
Avatar utilizator
George08
Membru important
 
Mesaje: 242
Membru din: 20 Feb 2008, 19:03
Locaţie: Bucuresti

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde alexandreea pe 30 Mar 2009, 09:01

George08 scrie:Auzi la Ghinda, cica e silvicultor. Toata lumea stie ca esti NAS DE PROFESIE!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
alexandreea
Membru important
 
Mesaje: 299
Membru din: 20 Ian 2009, 17:21
Locaţie: oltenita

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Moose_Master pe 31 Mar 2009, 18:09

Nu cred ca mai exista o alta tara in care nivelul snobismului sa atinga cota atinsa in Romania. Va dau cuvantul meu ca desi roman fiind (din crestet pana in talpi) nu pot tine partea acestei natii cand vine vorba despre comportament, mentalitate si bineanteles educatie.
Pentru romani nu conteaza cine sunt si ce pot, ci conteaza hartiile pe care le am (doveditoare de inteligenta) si mai ales imaginea epatant-bolnava pe care o am in ochii celorlalti.
Chiar ieri vorbeam cu un rusnac si un bulgar despre acest aspect si imi spuneau ca nu s-au lovit de aceste lucruri cu ai lor decat rar. Si au trecut si ei prin aceleasi orori prin care am trecut cu totii.
Efectiv nu inteleg de ce trebuie sa fiu blindat de diplome si sa arat decupat din reviste ca sa dau bine ! Pe cine cred ca pacalesc in ziua de astazi cu gargarisme de-astea de manelist analfabet ?
Cum sa razi sau sa judeci un om dupa meseria pe care o are ? Care este logica ?
Aici oamenii sunt atat de simplii cum nu va puteti imagina. Aici nu te va intreba nimeni ce diplome ai, ci intrebarea suna mult mai simplu si la obiect " what are u doing for living". Adica ce faci ca sa traiesti. Ce faci si nu ce diplome ai. Si cand esti intrebat este pentru simplu motiv ca poate cel care intreaba are vreo legatura cu meseria pe care o faci si poate sa inchege o conversatie cu tine.
Am vazut romani (sarmani frustrati) care intrebati fiind ce fac ca sa traiasca, au raspuns : "pai am facut liceul de marina, apoi Politechnica, apoi m-am inscris la un MBA, dar apoi din cauza conditiilor m-am angajat janitor (un fel de administrator al unei cladiri)". Ce penibil frate ! Cel care a intrebat nu mai stia saracu' ce sa spuna. Confuzia era totala. A ingaimat un "wow" si a plecat.
Nu ascund ca am cunoscuti in Romania care si acum ma mai intreaba de ce am plecat, ce imi lipsea acasa si cum ma impac cu ideea ca eram cine eram in Romania si am ajuns ...sofer. Nu pot decat sa-i compatimesc si sa incerc sa le gasesc o scuza.

Sa nu radeti fratilor niciodata inainte de momentul cand chiar trebuie sa radeti, pentru ca s-ar putea uneori sa va stea rasul in gat. Eu mi-am luat bobarnacele si scatoalcele de rigoare cu varf si indesat cand inca mai eram dominat de educatia gen "pui de lei".
Inainte de a fi inginer, doctor, dulgher sau frizer, esti om(sau ar trebui sa fi). Daca nu reusesti sa fi om, degeaba ai o meserie rupta din soare, ca pana una alta traiesti intre oameni.

Ma rog, asta e o alta parere personala.

Moose_Masta
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde alexandreea pe 01 Apr 2009, 10:01

Moose!Chiar nu cred ca este fondat comentariul tau.Nu ride nimeni de nimeni, deocamdata, cel mult se fac niste glume.
Si n-am vazut in acest topic ca s-ar bate cineva cu pumnii in piept ca ar avea nus-ce diploma.
Au prezentat forumistii destul de sumar chiar profesiile lor, iar comentarii rautacioase chiar n-am vazut.
Poate te referi la general, dar chiar si asa, eu cred ca sunt mai multi oameni cu capul pe umar, iar ceece ce ai spus tu nu prea caracterizeaza natiunea romana( decit daca vrei cu tot dinadinsul sa exploatezi niste exemplare care nu se pot numi nici roman si nici poate om).
Stima !
alexandreea
Membru important
 
Mesaje: 299
Membru din: 20 Ian 2009, 17:21
Locaţie: oltenita

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde keops pe 01 Apr 2009, 12:59

Nefondat, nefondat dar contine foarte mult adevar.
::))
Si mai lasati-o cu patriotismul asta de 2 lei.
Sintem un popor destept, muuuult mai capabil decat alte popoare, dar avem niste drumuri de kko, legi la fel, institutii din acelasi material.
Keops
keops
Membru activ
 
Mesaje: 98
Membru din: 15 Mai 2008, 09:13
Locaţie: Giurgiu

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde alexandreea pe 01 Apr 2009, 14:02

keops scrie:Nefondat, nefondat dar contine foarte mult adevar.
::))
Si mai lasati-o cu patriotismul asta de 2 lei.
Sintem un popor destept, muuuult mai capabil decat alte popoare, dar avem niste drumuri de kko, legi la fel, institutii din acelasi material.

Ce ai keops?Te-a lovit trenul?Unde ai vazut tu patriotism la ce-am spus eu?
Nu suntem itr-adevar mindria mapamondului, dar mie unu, nu stiu, parereile sun impartite, nu cred ca suntem nici oaia neagra.Prin urmare,nu ne laudam, dar nici sa ne aruncam singuri in mocirla, sa ne vaicarim in continuu.
Normal ca suntem un popor destept comparativ cu altele,dar si mai fraier ca altele, avem si noi valorile si uscaturile noastre.
Daca se intimpla o frauda in Germania, nu prea comentam noi, dar daca se intimpla la noi, imediat iesim si spunem sa suntem un popor nu stiu de care.....

hai fratilom sa fim un pic mai realisti.
alexandreea
Membru important
 
Mesaje: 299
Membru din: 20 Ian 2009, 17:21
Locaţie: oltenita

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde keops pe 01 Apr 2009, 14:11

Scuze pentru postare, poate am lezat mindria ta nationala.
Despre realism vorbeam,
Platesti impozitele, te tratezi in spitalele noastre de stat, stai la cozi pe la toate ghiseele(si la care trebuie si la care nu trebuie),rupi masina pe niste drumuri mai scumpe decat oriunde in lume, faci 4 ore pe centura Bucurestiului zilnic pina la locul de munca si pina acasa?
Daca da si chiar i-ti place, felicitari, esti realist.
Asta este ultimul post in cadrul acestui topic, ideea cu profesiile noastre nu este rea.
Dar la modul la care a postat colegul nostru de peste Balta cea mare, (cum ne castigam existenta)
In rest:'' stima noastra si mindria"
Keops
keops
Membru activ
 
Mesaje: 98
Membru din: 15 Mai 2008, 09:13
Locaţie: Giurgiu

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde alexandreea pe 01 Apr 2009, 14:37

Asa e.Fiecare vede in felul lui lucrurile.
Oricum esti din Giurgiu, cind treci Dunarea,mergi la Ruse si parca vezi ceva mai rau peacolo, daca nu cumva datorita noua o fi peacolo ceva mai rau decit la noi.
Si ca Bulgaria sunt si alte zeci de tari.Spuneam ca trb. sa vedem si binele si raul, dar...........
alexandreea
Membru important
 
Mesaje: 299
Membru din: 20 Ian 2009, 17:21
Locaţie: oltenita

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Moose_Master pe 01 Apr 2009, 16:38

Alexandreea, ai intuit corect cand ai spus ca ma refer in general si nu la ce s-a postat la cest topic. Spre marele meu(si al tau) noroc, pe acest forum nu intalnesti specimenele la care eu ma refer. Pacat insa ca nu toata lumea este ca aici. Sunteti doar o farama in marea plaja. De-aia si stau si continui sa urmaresc si sa postez in cadrul acestui forum.
Cat despre cat de mult ma insel, se poate discuta. Dar asa cum am spus-o in mai multe randuri, trebuie sa aduci si argumente in momentul in care afirmi sau contrazici. Eu iti aduc cate argumente vrei tu (mai multe decat poti sa duci) pentru a-mi sustine afirmatia. Te rog fa-o si tu apoi discutam.
In Romania anilor 2000 (plus sau minus 3 ani) citeam o statistica care prezenta Romania ca tara cu cele mai multe universitati (particulare si de stat) din lume. "Ce cheste!" Sa vezi si sa nu crezi setea de cultura a romanilor. Apoi tot aceeasi statistica prezenta Romania ca tara cu cele mai putine universitati recunoscute in lume din Europa. Iarasi "ce cheste!".
Inainte sa plec lucram la una dintre cele mai mari companii din lume prezente finalmente si in Romania. Mai toti colegii mei ajunsi in niste functii importante, dar neavand studii superioare, au dat buzna sa se inscrie la fel de fel de universitati cu specialitati care mai de care mai de marketing si management ca sa ...ce ? Ca sa dea bine in cazul in care cineva i-ar fi intrebat ce pregatire au. In fapt, in lumea adevarata a banilor nu te intreaba nimeni ce pregatire ai. Dar fi sigur ca te va pune la incercare sa vada ce sti sa faci.

Revenind la topic, cred ca fiecare vanator indiferent de activitatea pe care o desfasoara zi de zi, are ceva ce nu se preda la nici o universitate din lume. Si repet, orice ai fi are prea putina importanta in comparatie cu ceea ce faci. Esti ceea ce faci. Si nu ceea ce scrie in hartii despre tine.
Din fericire nu pot spune ca s-au facut referiri rautacioase in cadrul topicului si asta era de asteptat pe un forum unde posteaza vanatori. Postarea mea extinsa a fost la modul general. Si chiar daca sunt si cativa oameni in adevaratul sens al cuvantului, totusi in calcul se iau doar rezultatele. Iar la rezultatele Romaniei te las pe tine sa judeci concluziile. Uitate in jurul tau si apoi decide.

Respect

Moose_Masta

P.S. Poate v-am mai spus-o pe-asta. Acum vreo doi ani primisem un mesaj pe e-mail cu un clip de cateva minute bune despre cat de tari si de inegalabili sunt romanii. Ceva de genul : stiati ca ? Si erau apoi insiruite tot felul de mascari si minciuni care mai de care mai aberante. Cea mai cea a fost una in care se afirma ca la Microsoft a doua limba vorbita in cadrul firmei este romana (vezi Doamne atat de multi romani lucreaza la Microsoft). "Ce cheste".... Cred ca nu a existat om pe care sa-l cunosc si care sa nu-mi trimita mesajul inflacarat-glorios despre calitatile infailibile ale romanilor.
Ce era cel mai trist era ca totul se petrecea dupa '89, cand erau tone de canale informationale libere si deci puteam lesne sa ne invatam adevarata istorie.
Si cu toate astea, vreau sau nu, am fost, sunt si voi muri roman. Si in virtutea acestui fapt am dreptul sa-mi judec natia din al carui suflet sunt bucatica rupta.
Moose_Master
Veteran
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Oct 2008, 02:40

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde alexandreea pe 01 Apr 2009, 16:50

Moose_Master scrie:Alexandreea, ai intuit corect cand ai spus ca ma refer in general si nu la ce s-a postat la cest topic. Spre marele meu(si al tau) noroc, pe acest forum nu intalnesti specimenele la care eu ma refer. Pacat insa ca nu toata lumea este ca aici. Sunteti doar o farama in marea plaja. De-aia si stau si continui sa urmaresc si sa postez in cadrul acestui forum.
Cat despre cat de mult ma insel, se poate discuta. Dar asa cum am spus-o in mai multe randuri, trebuie sa aduci si argumente in momentul in care afirmi sau contrazici. Eu iti aduc cate argumente vrei tu (mai multe decat poti sa duci) pentru a-mi sustine afirmatia. Te rog fa-o si tu apoi discutam.
In Romania anilor 2000 (plus sau minus 3 ani) citeam o statistica care prezenta Romania ca tara cu cele mai multe universitati (particulare si de stat) din lume. "Ce cheste!" Sa vezi si sa nu crezi setea de cultura a romanilor. Apoi tot aceeasi statistica prezenta Romania ca tara cu cele mai putine universitati recunoscute in lume din Europa. Iarasi "ce cheste!".
Inainte sa plec lucram la una dintre cele mai mari companii din lume prezente finalmente si in Romania. Mai toti colegii mei ajunsi in niste functii importante, dar neavand studii superioare, au dat buzna sa se inscrie la fel de fel de universitati cu specialitati care mai de care mai de marketing si management ca sa ...ce ? Ca sa dea bine in cazul in care cineva i-ar fi intrebat ce pregatire au. In fapt, in lumea adevarata a banilor nu te intreaba nimeni ce pregatire ai. Dar fi sigur ca te va pune la incercare sa vada ce sti sa faci.

Revenind la topic, cred ca fiecare vanator indiferent de activitatea pe care o desfasoara zi de zi, are ceva ce nu se preda la nici o universitate din lume. Si repet, orice ai fi are prea putina importanta in comparatie cu ceea ce faci. Esti ceea ce faci. Si nu ceea ce scrie in hartii despre tine.
Din fericire nu pot spune ca s-au facut referiri rautacioase in cadrul topicului si asta era de asteptat pe un forum unde posteaza vanatori. Postarea mea extinsa a fost la modul general. Si chiar daca sunt si cativa oameni in adevaratul sens al cuvantului, totusi in calcul se iau doar rezultatele. Iar la rezultatele Romaniei te las pe tine sa judeci concluziile. Uitate in jurul tau si apoi decide.

Respect

Moose_Masta

P.S. Poate v-am mai spus-o pe-asta. Acum vreo doi ani primisem un mesaj pe e-mail cu un clip de cateva minute bune despre cat de tari si de inegalabili sunt romanii. Ceva de genul : stiati ca ? Si erau apoi insiruite tot felul de mascari si minciuni care mai de care mai aberante. Cea mai cea a fost una in care se afirma ca la Microsoft a doua limba vorbita in cadrul firmei este romana (vezi Doamne atat de multi romani lucreaza la Microsoft). "Ce cheste".... Cred ca nu a existat om pe care sa-l cunosc si care sa nu-mi trimita mesajul inflacarat-glorios despre calitatile infailibile ale romanilor.
Ce era cel mai trist era ca totul se petrecea dupa '89, cand erau tone de canale informationale libere si deci puteam lesne sa ne invatam adevarata istorie.
Si cu toate astea, vreau sau nu, am fost, sunt si voi muri roman. Si in virtutea acestui fapt am dreptul sa-mi judec natia din al carui suflet sunt bucatica rupta.



Mai obiectiv decit ai scris acum nici ca se putea!
dar, Moose, daca ne comparam cu marile natiuni dezvoltate ale lumii e una, si e alta cind ne comparam la nivel global, avem si noi ca natiuni si sta un rol pe mapamondul asta si cred ca nu este chiar ultimul.
In rest, c-am atit , asta nu inseamna ca nu ne dorim cu totii sa ne aliniem din mai multe puncte de vedere sa devenim si noi ceva mai mult, dar nici nu pot accepta(pentru ca pur si simplu asa este), ca suntem peste tot, cei mai hoti, cei mai necivilizati, cei mai rau posibil, este evident faptul ca nici superlativul de bine nu este o realitate.Peste tot, la noi, cit si la altii, exista extreme negative si pozitive, depinde in ce proportii.
C-am asta cred eu,despre noi, in rest................numai de bine.
alexandreea
Membru important
 
Mesaje: 299
Membru din: 20 Ian 2009, 17:21
Locaţie: oltenita

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde George08 pe 02 Apr 2009, 02:13

Toti trei aveti dreptate. :D
Avatar utilizator
George08
Membru important
 
Mesaje: 242
Membru din: 20 Feb 2008, 19:03
Locaţie: Bucuresti

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde bogdanm pe 06 Apr 2009, 09:21

alexandreea scrie:
Donbazil scrie:Sal'tare!
Am asteptat sa posteze inaintea mea alt... politist.
Nu de alta da' sa ia el primele " felicitari"...
Si eu am fost timp de 29 de ani , militian si apoi, politist,- de! asa au fost vremurile - si nu mi-e rusine de ce am facut. Acum sunt pensionar , cu gradul de inspector - principal de politie ( capitan) , am o ferma apicola, 200 de stupi, sunt vanator, pescar, crescator de caini de rasa - si profesor suplinitor la scoala de la mine din comuna...
Sal'tare! Donbazil - Faget.

Don bazil, trimiti miere curata si faguri prin posta?Contra cost normal.Spun curata, ca vreau sa le dau copiilor, sunt destui care vind aroma de miere.Nu interpreta eronat!
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Ursus2006 pe 07 Apr 2009, 16:52

Donbazil, 200 de stupi?? :shock: Inseamna ca nu stii ce e ala reumatism ! :lol:
Din pacate, eu am doar 4 lazi tip Dadant verticale cu magazie deasupra, dar sunt goale.Mi-au murit famiile de albine acu' vreo 5 ani. Nici eu nu iubesc Galeria melonella, desi nu s-a intamplat din cauza lor. Ador larvele de trantor capacite ( adevaratul Apilarnil) . Dar cel mai mult , ador scobarii aia de pe Bega ( aia fara bube , ca au icre).
Poti face un topic despre apicultura, mai invatam si noi, astia tineri si nelinistiti . 8)
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Donbazil pe 20 Apr 2009, 23:13

Sal'tare!
Imi pare rau Bogdan, da nu trimit prod. apicole prin posta. Eu am contracte ferme. Nici de acasa nu prea vand, decat la obligatii. Eu o dau cu tona. Daca vrei miere adevarata, dute intr-o stupina, discuti cu meseriasu' si vezi cu ochii tai ce-ti da. La piata e altceva, dar direct de la stupina e lucru garantat. Parerea mea...
Christos a inviat!
Sal'tare!
Donbazil Faget.
Avatar utilizator
Donbazil
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 03 Ian 2009, 21:25
Locaţie: Faget / Timis

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Donbazil pe 20 Apr 2009, 23:22

CHRISTOS A INVIAT!
Sal'tare ursule!
Eu inca astept o vizita sa ne cunoastem personal. Chear n-ai drum catre Lugoj?
Curata lazile, pregateste-le, ca poate bagi la vara roi in iele.
Daca vii pe la Manastiur, te fac cu niste apilarnil... De-o sa-mi multumeasca ... partenera ta :lol: :lol: :lol: :lol:
Da ai grija ca nici prea mult nu e bun...Da reactii...PRIAPISM... :lol: :lol: :lol:
Despre scobari... pauza totala, discutam dupa ce se deschide pescuitu'... A fost o primavara productiva, am prins de m-am plictisit...
Daca vrei informatii pe linie de apicultura , vezi ca avem doua forumuri bunicele pe aceasta linie: STUPARITUL si APIARDEAL, - ma gasesti cu acelasi uzername si vezi cam cu ce se mananca apicultura...
Sal'tare! Numa' bine si rau la nime' !
Donbazil - Faget.
Avatar utilizator
Donbazil
Membru important
 
Mesaje: 224
Membru din: 03 Ian 2009, 21:25
Locaţie: Faget / Timis

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde radubichis pe 21 Apr 2009, 12:51

Donbazil scrie:CHRISTOS A INVIAT!
Sal'tare ursule!
Eu inca astept o vizita sa ne cunoastem personal. Chear n-ai drum catre Lugoj?
Curata lazile, pregateste-le, ca poate bagi la vara roi in iele.
Daca vii pe la Manastiur, te fac cu niste apilarnil... De-o sa-mi multumeasca ... partenera ta :lol: :lol: :lol: :lol:
Da ai grija ca nici prea mult nu e bun...Da reactii...PRIAPISM... :lol: :lol: :lol:
Despre scobari... pauza totala, discutam dupa ce se deschide pescuitu'... A fost o primavara productiva, am prins de m-am plictisit...
Daca vrei informatii pe linie de apicultura , vezi ca avem doua forumuri bunicele pe aceasta linie: STUPARITUL si APIARDEAL, - ma gasesti cu acelasi uzername si vezi cam cu ce se mananca apicultura...
Sal'tare! Numa' bine si rau la nime' !
Donbazil - Faget.

Donbazil ,are destule goange la cap ,nu cred ca-i mai trebuie altele :lol:
Avatar utilizator
radubichis
Veteran
 
Mesaje: 1761
Membru din: 31 Aug 2006, 10:23
Locaţie: Hunedoara

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde ionutmb pe 07 Oct 2012, 20:14

Vad ca e cam liniste pe threadul acesta asa ca...
in primul rand Bine v-am gasit.

E primul meu post pe forum si ma gandeam sa incep cu dreptul prin a ma prezenta.
Ionut Busan, 30 de ani, "vinitura" la Arad de vreo 11 ani, banatzean get beget si imi casting existenta uitandu-ma "in gura oamenilor".... :mrgreen:
medic dentist :D
Sunt proaspat vanator, dar cu simpatie veche pentru arta asta... :)
ionutmb
 
Mesaje: 15
Membru din: 13 Aug 2012, 16:02
Locaţie: Arad

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Ursus2006 pe 08 Oct 2012, 08:19

Bun venit pe forum! Daca esti banatean, precis nu tii cu UTA! :lol:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde ionutmb pe 08 Oct 2012, 12:09

Ursus2006 scrie:Bun venit pe forum! Daca esti banatean, precis nu tii cu UTA! :lol:



FORTA VIOLA pana la moarte :mrgreen:
ionutmb
 
Mesaje: 15
Membru din: 13 Aug 2012, 16:02
Locaţie: Arad

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde Remo pe 08 Oct 2012, 15:51

Ioai! Bine ca stim! Coloana a 5-a printre noi, aradenii!
Remo
Veteran
 
Mesaje: 359
Membru din: 02 Mar 2010, 18:34

Re: Comentarii la "PROFESII/OCUPATII FORUMISTI"

Mesajde ionutmb pe 17 Oct 2012, 20:52

:mrgreen:
ionutmb
 
Mesaje: 15
Membru din: 13 Aug 2012, 16:02
Locaţie: Arad

Următorul

Înapoi la Utilitare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori

Publicitate