Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 14:31

vanatoare in delta dunarii.

Toti cei care iubesc vanatoarea la pasaj la rata si gasca - pot posta aici . Calibre , arme , socuri , camuflaje , chematori , caini de aport , barci , locatii , samd .

Moderatori: Sly_Fox, Marius

vanatoare in delta dunarii.

Mesajde geany pe 18 Oct 2012, 10:05

se va da drumul,stie cinev?ceva zvonuri sau de la anul multi din vanatorii vor renunta sa plateasca cotizatiile si asa foarte mari.Ca-ci din vara cand am platit m-ai majoritate ne-a promis,ca-ci nu se pune problema,sa nu se de-a drumul.
geany
Membru activ
 
Mesaje: 78
Membru din: 29 Iul 2012, 07:02

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde madalin122582 pe 18 Oct 2012, 10:57

Prietene, incep sa-l inteleg pe adminul acestui site cand isi mai pierde rabdarea cu astfel de specimene.
In primul rand, acest subiect are deja cel putin 3 topicuri deschise. Nici macar nu te-ai obosit sa cauti raspunsul la intrebarea ta:
http://www.vinatorul.ro/public/forum/viewtopic.php?f=37&t=11583&p=169067&hilit=delta#p169067
http://www.vinatorul.ro/public/forum/viewtopic.php?f=55&t=11398&p=166992&hilit=+delta#p166992
http://www.vinatorul.ro/public/forum/viewtopic.php?f=55&t=11398&p=166957&hilit=+delta#p166957

In al doilea rand, te rog sa nu-ti mai bati joc de limba romana. Nu sti gramatica? Nu-i bai. Dar scrie macar complet toate cuvintele. Sau macar cu majuscula primul caracter. Vezi ca ai un buton "Previzualizeaza". Asa ai vedea si tu in ce hal arata topicul deschis de tine. Asa suntem noi romanii: nu-l lucrul nostru, putem sa ne pisam pe el
Dac-as fi moderator pe aceasta sectiune ti-as sterge postul definitiv :twisted:
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde geany pe 18 Oct 2012, 12:05

Multi sunteti angajati,ajvps care incearca sa ne minta.am incheiat discutia nici nu mai intru pa acest forum. :twisted:
geany
Membru activ
 
Mesaje: 78
Membru din: 29 Iul 2012, 07:02

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde violiv pe 18 Oct 2012, 12:39

Nu-i nevoie sa nu mai intri, numa nu mai scrie :mrgreen:
violiv
Veteran
 
Mesaje: 8515
Membru din: 18 Iul 2006, 10:11
Locaţie: Constanta

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde dan_dumitrescu pe 18 Oct 2012, 12:51

geany scrie:Multi sunteti angajati,ajvps care incearca sa ne minta.am incheiat discutia nici nu mai intru pa acest forum. :twisted:


Foarte tare! :lol:
Life is hard.It's harder when you're stupid. John Wayne
dan_dumitrescu
Veteran
 
Mesaje: 429
Membru din: 10 Ian 2010, 12:22
Locaţie: Targoviste

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde GARFIELD pe 18 Oct 2012, 13:00

E unii care nu mai trebuieste sa stie sa citeste...ca...de...a facut romana cu femeia de servici la scoala!!! :mrgreen:
GARFIELD
Membru activ
 
Mesaje: 63
Membru din: 05 Noi 2011, 14:32

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde Sly_Fox pe 18 Oct 2012, 13:04

geany scrie:Multi sunteti angajati,ajvps care incearca sa ne minta.am incheiat discutia nici nu mai intru pa acest forum. :twisted:

Te superi degeaba, ai primit doar o avertizare sa postezi unde trebuie. Din moment ce sunt deschise topicuri pe subiect, nu mai are rost sa deschizi altul.
In privinta scrisului nu stiu ce sa spun, esti cumva de alta nationalitate?
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde acsph pe 18 Oct 2012, 13:06

violiv scrie:Nu-i nevoie sa nu mai intri, numa nu mai scrie :mrgreen:


sau semneaz-o anonima.. :lol:
Muget,deci exist !
acsph
Veteran
 
Mesaje: 689
Membru din: 21 Sep 2012, 10:03
Locaţie: Ploiesti

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde nagant pe 18 Oct 2012, 14:00

Mesajul unui manelist pentru prietena lui:

Esti frumoasa ca o stele,

Tu mi-ai rupt inima-n doi,

Toate sufletele mele,

Bate pentru tu si noi!
nagant
Nou membru
 
Mesaje: 35
Membru din: 13 Sep 2011, 09:04

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde VanatorMd1974 pe 18 Oct 2012, 15:44

Vanatoarea in Delta Dunării interzisă definitiv! Nu mai visati!
VanatorMd1974
Membru activ
 
Mesaje: 60
Membru din: 12 Sep 2012, 17:38

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde dant pe 18 Oct 2012, 16:05

Lasati-l sa se supere ! Poate n-o sa mai chinuie limba asta romaneasca incercand sa "scrijeleasca" ceva, si cel mult , asa cum a spus si maestrul Violiv , doar va asculta .
dant
Membru activ
 
Mesaje: 62
Membru din: 12 Mar 2010, 14:12
Locaţie: Bucuresti

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde bogdan_daniel pe 18 Oct 2012, 21:34

dant scrie:Lasati-l sa se supere ! Poate n-o sa mai chinuie limba asta romaneasca incercand sa "scrijeleasca" ceva, si cel mult , asa cum a spus si maestrul Violiv , doar va asculta .

Sunt perfect de acord! :!: Macar de-ar citii si altii si ar lua aminte!
Avatar utilizator
bogdan_daniel
Veteran
 
Mesaje: 456
Membru din: 16 Iul 2010, 16:49

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde bogdanBT pe 18 Oct 2012, 21:52

Maestru' Violiv, maestru si la misto-uri. Ha, ha, ha, auzi...poti sa intri da' nu ne mai deranja. Fain.
bogdanBT
Membru important
 
Mesaje: 131
Membru din: 09 Apr 2010, 23:04

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde gherghisan pe 18 Oct 2012, 22:16

e grele cu gramatica...ce sa mai zicem cu manuirea armelor de foc.... trist este ca UNII TRAG ASA CUM VORBESC
You can go a long way with a smile. You can go a lot farther with a smile and a gun.
gherghisan
Membru important
 
Mesaje: 193
Membru din: 04 Mai 2008, 20:25
Locaţie: CONSTANTA

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde bogdanBT pe 19 Oct 2012, 08:25

Din spirit educational, ar trebui sa procedam la fel ca la vanatoare...un an la gonasi (il lasam pe forum numa' sa bata din palme), examen cu moderatorii, iar la prima postare cat de cat corecta - BOTEZUL !!!
bogdanBT
Membru important
 
Mesaje: 131
Membru din: 09 Apr 2010, 23:04

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde armi pe 19 Oct 2012, 10:53

Poate cineva sa imi traduca si mie ce vrea sa afle acest "Specimen" de om? Nu am inteles nimic din intrebarea "Specimenului"!!!!!!
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde tehărău pe 19 Oct 2012, 12:49

Am mai atentionat in doua postari anterioare cam pe aceeasi tema si devin din ce in ce mai suspicios ca suntem bruiati premeditat.
Nu poti fi chiar atat de troglodit, dar sa ai idei sa deschizi subiecte noi...
Si toate de la abia intrati pe forum...
Poate sunt eu din cale afara de suspicios, dar n-ar strica ca moderatorii sa constientizeze si posibilitatea asta.
Cum adica, pana acum intalneam cate o prostie scrisa la cateva luni bune si deodata ba geani, ba ionut vanatorul, ba nustiucum (ca n-am timp sa caut) s-au gasit sa intrebe cate o gogomanie intr-o gramatica de te baga-n boale, unul dupa altul ?!?
S-ar putea sa exagerez dar m-am enervat! Scuze.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde Don pe 19 Oct 2012, 18:52

tehărău scrie:Am mai atentionat in doua postari anterioare cam pe aceeasi tema si devin din ce in ce mai suspicios ca suntem bruiati premeditat.
Nu poti fi chiar atat de troglodit, dar sa ai idei sa deschizi subiecte noi...
Si toate de la abia intrati pe forum...
Poate sunt eu din cale afara de suspicios, dar n-ar strica ca moderatorii sa constientizeze si posibilitatea asta.
Cum adica, pana acum intalneam cate o prostie scrisa la cateva luni bune si deodata ba geani, ba ionut vanatorul, ba nustiucum (ca n-am timp sa caut) s-au gasit sa intrebe cate o gogomanie intr-o gramatica de te baga-n boale, unul dupa altul ?!?
S-ar putea sa exagerez dar m-am enervat! Scuze.

Remarca lui @Teharau merita premiul pentru perspicacitate anul asta,a mai atras atentia si la alta postare
dar nu stiu de ce nu i s-a acordat atentia cuvenita,si eu cred ca e mistocaraie ieftina,menita a dilua
substanta forumului,indivizii sunt prea batuti in cap pentru a fi reali,cred ca Geani,Ionut,WDMCZ555 si
alti cativa sunt doar personaje imaginare,care arunca la misto cate o tampenie fabricata,apoi se distreaza
copios vazand cata energie consumam cu argumente,puncte de vedere documentate,pareri si impresii...ar
putea fi distractiv dar este si periculos,am explicat de ce la un alt topic inventat de unul dintre acesti
indivizi(sau un singur individ cu mai multe nume,cine stie!),nu ma mai repet!
violiv scrie:Nu-i nevoie sa nu mai intri, numa nu mai scrie :mrgreen:

Asta-i favorita mea pentru cea mai reusita replica a anului,daca vom face vreun top la final!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde Marius pe 19 Oct 2012, 19:17

Radem, glumim, luam lumea la 11 metri, dar esenta nu se schimba.
A venit un prim ministru care nu intelege vanatoarea si de capul lui a inchis delta. Maine apare altu' mai coios care interzice bautura, c-asa vrea el. Curand o sa ne trebuiasca autorizatie de futut daca apare vre-un impotent in conducerea tarii.
Tara de cacat!
Marius
Veteran
 
Mesaje: 3242
Membru din: 03 Aug 2004, 21:09
Locaţie: Bucuresti

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde Dacul pe 19 Oct 2012, 20:09

Dragi colegi care visati la exemplarele din delta,va sugerez sa stati la pinda pe margini ca nu este gard.Mi-am permis o gluma dar parerea mea este ca daca s-ar da voie la vinatoare ar lua amploare braconajul la fel ca si cu pescuitul.Nu ca n-ar exista braconaj si acuma dar probabil este din ala fara zgomot.In citiva ani s-ar face praf vinatul din delta.Apropo!Italienii abia asteapta!
Dacul
Membru important
 
Mesaje: 133
Membru din: 05 Feb 2011, 19:30

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde dan_dumitrescu pe 19 Oct 2012, 20:37

Marius scrie:Radem, glumim, luam lumea la 11 metri, dar esenta nu se schimba.
A venit un prim ministru care nu intelege vanatoarea si de capul lui a inchis delta. Maine apare altu' mai coios care interzice bautura, c-asa vrea el. Curand o sa ne trebuiasca autorizatie de futut daca apare vre-un impotent in conducerea tarii.
Tara de cacat!



:lol: :lol: :lol:
Nu v-ati prins: Dom' prim ministru a interzis vanatoarea in delta ca sa mai aibe si fratilii Nastase ce sa puste cand o iesi...daca o mai iesi... :D
Life is hard.It's harder when you're stupid. John Wayne
dan_dumitrescu
Veteran
 
Mesaje: 429
Membru din: 10 Ian 2010, 12:22
Locaţie: Targoviste

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde geany pe 19 Oct 2012, 20:54

Sa iasa ,cand il che.rog sa ma scuzati de scris ,sunt de nationalitate ,germana asa scriu ,scuze .
geany
Membru activ
 
Mesaje: 78
Membru din: 29 Iul 2012, 07:02

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde dan_dumitrescu pe 19 Oct 2012, 20:58

geany scrie:Sa iasa ,cand il che.rog sa ma scuzati de scris ,sunt de nationalitate ,germana asa scriu ,scuze .

Ja Ja! Naturlich! :lol: :lol: :lol: :lol:
Life is hard.It's harder when you're stupid. John Wayne
dan_dumitrescu
Veteran
 
Mesaje: 429
Membru din: 10 Ian 2010, 12:22
Locaţie: Targoviste

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde Don pe 19 Oct 2012, 21:09

Na,uite ca uneori devine distractiv cate un topic inventat si sustinut la harneala...doar ca ar trebui constituita o sectiune "Bashini,vrajeala,caterinci...",macar sa stim din prima la ce sa ne asteptam...dar
poate ca atunci n-ar mai fi asa distractiv!
Don
Veteran
 
Mesaje: 1709
Membru din: 09 Oct 2010, 17:44

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde mialxx pe 19 Oct 2012, 22:16

Weidmansheil! :D
mialxx
Veteran
 
Mesaje: 926
Membru din: 23 Aug 2010, 20:55
Locaţie: Thurgau Elvetia

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde tehărău pe 19 Oct 2012, 22:22

@Don, merci de colaborare! Şi la precedentă tot cam în duet am ripostat...

@Geany, pai ce te obosesti cu romana? Bagă direct în germană! Şi îti răspundem în ce limba vrei tu!
Daca dai copy/paste de pe forumuri germane, tot asa primeşti răspunsul!
Avem câţiva etnici germani pe forum, oameni de toată isprava, ia bagă un dialog să ne uimesti...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde Ghinda pe 20 Oct 2012, 09:32

@Marius, bag seama ca erai intaratat cand ai postat :lol:
Geany asta e nume tipic german! :lol:
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde armi pe 20 Oct 2012, 18:29

tehărău scrie:Am mai atentionat in doua postari anterioare cam pe aceeasi tema si devin din ce in ce mai suspicios ca suntem bruiati premeditat.
Nu poti fi chiar atat de troglodit, dar sa ai idei sa deschizi subiecte noi...
Si toate de la abia intrati pe forum...
Poate sunt eu din cale afara de suspicios, dar n-ar strica ca moderatorii sa constientizeze si posibilitatea asta.
Cum adica, pana acum intalneam cate o prostie scrisa la cateva luni bune si deodata ba geani, ba ionut vanatorul, ba nustiucum (ca n-am timp sa caut) s-au gasit sa intrebe cate o gogomanie intr-o gramatica de te baga-n boale, unul dupa altul ?!?
S-ar putea sa exagerez dar m-am enervat! Scuze.


Cel mai bine ar fi ca acest forum sa aiba reguli asemenatoare ca "http://forum.club4x4.ro/", acolo daca nu postezi in prezentarea mebrilor informatii despre tine ca prima postare nu ai dreptul de a posta in alte parti, apoi, la sectiunea de vanzari-cumparari daca nu ai 20 de postari/raspunsuri iarasi nu poti poasta. cred eu ca este o treaba buna!
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde dant pe 21 Oct 2012, 14:49

violiv scrie:Nu-i nevoie sa nu mai intri, numa nu mai scrie :mrgreen:

Cu siguranta , cea mai tare replica a anului ! :mrgreen:
dant
Membru activ
 
Mesaje: 62
Membru din: 12 Mar 2010, 14:12
Locaţie: Bucuresti

Re: vanatoare in delta dunarii.

Mesajde the_mav pe 21 Oct 2012, 18:16

@ALIN: pt replica de pe la inceputul topicului, F SERIOS ACUM, il propun pe violiv la Premiul 1 cu coronitza :mrgreen: - "Categoria Replica anului". :mrgreen: :mrgreen: :D :mrgreen: :wink: :lol:

si daca Marius are dreptate :!: :idea: :| :!: :?:
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Următorul

Înapoi la Rata si Gasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Publicitate