Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 18:06

Lanterna "ideala"

Tot ce tine de echipamentul pentru teren al unui vanator , mai putin armamentul . Nici nu stim cite ne vin in ajutor - important este sa le gasim .

Moderatori: liviur, george_ciprian86

Re: Lanterna "ideala"

Mesajde all3xx pe 27 Dec 2012, 10:15

nu vreau sa intru in polemica pentru ca inteleg atitudinea de ati apara produsele pe care le vinzi.
Nu am zis ca Sunwayman sau mai stiu eu care nu sunt calitative dar iti spun ca si Crelant este fix in aceeasi clasa. Daca nu ar fi calitative nu ar avea garantie 24 de luni.
Referitor la scaderea intensitatii luminii dupa primele minute de folosire iti spun ca esti in mare eroare. Acest lucru nu se intampla. Bine, multi inca au intiparita in minte ideea ca ce e mai scump e mai bun....nu e mereu asa. Chiar de multe ori nu e asa, Incearca noile modele de lanterne Crelant si mai vorbim.
all3xx
 
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mai 2012, 23:02
Locaţie: Corbu, Romania

Re: Lanterna "ideala"

Mesajde Olight pe 27 Dec 2012, 11:59

Produsele vorbesc de la sine nu trebuie sa le apar, si calitatea lor pot confirma si utilizatorii lor.
Garantie de 24 luni poate sa aiba si un produs prost, daca ai noroc ca nu se strica...din pacate deja am avut doua drivere duse la Crelant...nu cred ca vrei sa stii cum se comporta ele in fata unui luxmetru.Si iti voi demonstra ca am dreptate legat de scaderea intensitatii dupa primele minute, atit la Nitecore cat si la Crelant.Si chiar daca multi au intiparita in minte ca ceea ce e scump e si mai bun, de multe ori e chiar asa.
Copii Sunwayman nu doresc sa incerc, chiar daca saptamanal primesc mailuri de la ei.
Armytek JetBeam JahnkeKeeppower Lumintop MANKER Olight
Avatar utilizator
Olight
Membru important
 
Mesaje: 225
Membru din: 18 Aug 2010, 22:10
Locaţie: DEVA

Re: Lanterna "ideala"

Mesajde all3xx pe 28 Dec 2012, 09:19

Olight scrie:Produsele vorbesc de la sine nu trebuie sa le apar, si calitatea lor pot confirma si utilizatorii lor.
Garantie de 24 luni poate sa aiba si un produs prost, daca ai noroc ca nu se strica...din pacate deja am avut doua drivere duse la Crelant...nu cred ca vrei sa stii cum se comporta ele in fata unui luxmetru.Si iti voi demonstra ca am dreptate legat de scaderea intensitatii dupa primele minute, atit la Nitecore cat si la Crelant.Si chiar daca multi au intiparita in minte ca ceea ce e scump e si mai bun, de multe ori e chiar asa.
Copii Sunwayman nu doresc sa incerc, chiar daca saptamanal primesc mailuri de la ei.



Dupa cum spuneam nu vreau sa intru in polemica. Asta cu doua drivere duse la Crelant...povesti.
Probabil ca cei care folosesc in prezent Crelant ori Nitecore pot confirma ca te inseli. SI acum sa fim sinceri....pretul foarte mare al lanternelor Sunwayman , Thrunite...etc este de multe ori si rezultatul unui adaos comercial chiar si de 300%.
Imi amintesc ca anul trecut lanterna Crelant V9 se afla in magazinul tau si o laudai foarte tare si era la un pret de 380 lei pe cand in alte magazine era in jur de 200 lei.....pot sa mai spun ceva??
all3xx
 
Mesaje: 13
Membru din: 31 Mai 2012, 23:02
Locaţie: Corbu, Romania

Re: Lanterna "ideala"

Mesajde Olight pe 03 Ian 2013, 12:55

Nu sunt povesti cu driverele duse, sunt pe bune din pacate.
Adaos nu este cat crezi tu, dar nu e cazul sa discutam despre asta mai ales aici.
Da, anul trecut V9 comparat cu alte lanterne din gama lui era chiar performanta, dar cum au aparut alte modele V9 a cam ramas cu mult sub ele. Legat de pret, nu cred ca sunt dator nimanui cu explicatii.Incerc sa fiu atent mai mult la calitate iar pretul va fi ca peste tot in europa- la noi nu e valabil ca fiecare doreste sa vanda cat mai mult chiar si sub pretul pietii numai sa vanda:)
Armytek JetBeam JahnkeKeeppower Lumintop MANKER Olight
Avatar utilizator
Olight
Membru important
 
Mesaje: 225
Membru din: 18 Aug 2010, 22:10
Locaţie: DEVA

Re: Lanterna "ideala"

Mesajde Alin3006 pe 24 Ian 2014, 13:34

Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Anterior

Înapoi la Echipamente pentru vanatoare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori

Publicitate