Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 19 Apr 2024, 00:58

Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Discutii despre armament cu glont , munitii , calibre , etc . Multiple compartii intre arme , munitii pentru arme , tipuri de vanat , balistica , samd .

Moderator: liviur

Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Mesajde silviuvida pe 28 Aug 2013, 21:38

ce parere aveti incepator ............multumesc
silviuvida
 
Mesaje: 2
Membru din: 28 Aug 2013, 20:42

Re: Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Mesajde silviuvida pe 28 Aug 2013, 21:47

ma ajuta cineva?
silviuvida
 
Mesaje: 2
Membru din: 28 Aug 2013, 20:42

Re: Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Mesajde bogdan_daniel pe 29 Aug 2013, 08:58

Buna ziua caciula!
Pai cum sa stea cineva "drepti" daca nici macar nu stiu cum te cheama?
Avatar utilizator
bogdan_daniel
Veteran
 
Mesaje: 456
Membru din: 16 Iul 2010, 16:49

Re: Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Mesajde Linx-Linx pe 29 Aug 2013, 11:26

@bogdan_daniel, te felicit! Mare dovada de toleranta ai dat.

@silviuvida, nu mi-o lua in nume de rau, pentru ca iti spun la cel mai prietenesc mod posibil, dar ar trebui sa zici mersi ca dupa prima postare nu te-a trimis cineva, undeva. Si cred ca a doua postare se cuvenea sa fie scuzele pentru prima. Daca citeai cate ceva pe forum, ai fi observat ca cei cu expertiza reala in ati da un raspuns sunt, fara exceptie, obisnuiti cu alt mod de comunicare. Se vede din postarile lor ca au depasit de mult modul asta de exprimare. La modul la care ai abordat, se poate trezi eventual vreun inept d'asta care se baga in seama la orice topic doar de dragul de a adun numar de postari, sa nu-i mai zica "membru incepator" sau ceva de genu'.
Nu vreau sa fiu lupul moralist, eu de felul meu sunt un mare "golan" dar am invatat si eu de la altii, carora le sunt recunoscator, ca daca nu esti capabil sau dispus sa oferi mai mult, macar vorbeste frumos...

Hai, sa ai o viata frumoasa!
prietenia buna se tine cu socoteala cinstita
Avatar utilizator
Linx-Linx
Nou membru
 
Mesaje: 52
Membru din: 29 Iun 2009, 18:54

Re: Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Mesajde liviur pe 29 Aug 2013, 14:11

daca omul s-a aruncat ca gaina la scuipat, fara sa citeasca regulile formului, nu e primul si probabil nici ultimul si ca sa fim on topic, am avut Steyr classic in 30-06, arma foarte buna, precisa pe care am vandut-o numai pentru ca vroiam 8x68 si la Steyr magnumurile (cu teava de 65cm) sunt foarte, foarte lungi. Rossler din ce stiu sunt arme bune, cu un pret nu foarte mare, finisajele mai slabe ca la steyr classic, altceva nu pot spune ca n-am tras cu vreuna.
Dar ar trebui sa fii mai explicit cand vrei sa stii ceva despre o arma sau alta.
Toţi îţi vor binele, nu-i lasa sa ti-l ia !
liviur
Veteran
 
Mesaje: 833
Membru din: 23 Oct 2010, 07:40
Locaţie: Buc-Branesti

Re: Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Mesajde iliealexandruionut pe 29 Aug 2013, 17:10

bine ai venit printre noi si catare plinaaaaa!...nasol mod de a intra aici..mi am luat o si eu la inceput :lol:
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Mesajde bogdan_daniel pe 31 Aug 2013, 20:50

iliealexandruionut scrie:bine ai venit printre noi si catare plinaaaaa!...nasol mod de a intra aici..mi am luat o si eu la inceput :lol:

Nu-i bai... mai intra odata... cu alt user :lol:
Avatar utilizator
bogdan_daniel
Veteran
 
Mesaje: 456
Membru din: 16 Iul 2010, 16:49

Re: Steyr vs Rosssler titan 6 30 06

Mesajde liviu35 pe 03 Sep 2013, 12:18

Am vazut si eu Rossler la MLD, iar la prima vedere pare o pusca ok, chiar mi se pare mai bine finisata decat tikka ( brunaj, pat , tragaci) . Cursa boltului este un pic mai greoaie decat la Blaser si Merkel, dar si pusca costa de vreo 3-4 ori mai putin. La fel e si cursa tragaciului, care, de exemplu la Merkel Helix mi s-a parut de vis. La rosslerul cu bolt normal, cursa boltului e insa foarte lina, parca nu chiar ca la steyr sau tikka, dar nu sunt diferente mari. Mi se pare o arma cinstita la pretul de aprox. 1000E ( varianta cu bolt normal), 1500 E(varianta cu bolt linear) dar, repet, nu e nici Blaser nici Merkel .

PS. Baietii de MLD sunt foarte amabili, iti arata tot ce vrei sa vezi, iti dau lamuriri, te lasa sa vezi armele, sa le tii in mana, nu vreau sa le fac reclama ca au deja banner, dar chiar in putine magazine primesti informatii ca atata amabilitate.
liviu35
Membru important
 
Mesaje: 198
Membru din: 25 Noi 2008, 13:47
Locaţie: Dobroesti,Ilfov


Înapoi la Arme de vinatoare cu glont

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 33 vizitatori

Publicitate