Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 07:43

suport depozitare exterior Jimny

Membrii nostri sunt rugati sa-si posteze aici experientele legate de pasiunile lor extra vanatoare , legate strict de ceea ce inseamna MOTOARE !

Moderatori: Alin3006, mialxx, popaliviu, the_mav, RazvanGTC, GTC Auto SHOP

suport depozitare exterior Jimny

Mesajde yanke pe 03 Apr 2014, 22:54

Buna seara!
Posesor jimny ma confrunt cu o problema... spatiu...nu extraterestru ci... de depozitare....spetza: 1 buc Suzuki Jimny 2 vanatori in fata, scaune din spate jos pentru a sta cateii, pusti,ranitze... luat remorca pentru catei ( http://issuu.com/ellebi/docs/c37-animali-cani/1?e=0 ) dar greu tare de deplasat cu ea prin teren... hop un musunoi de furnici si rasturnat remorca...refacut capacul de fibra de sticla, alea...alea...de 4 ori in 3 luni...nu de alta....nashpa intr-un cuvant....
bineinteles o sa ziceti hilux sau l200 dar nu e cazul ca o conduce DOAMNA in timpul saptamanii asha ca ..... :idea: Nu demult am vazut pe pv-tv la colegii unguri, avand vitara in dotare, un suport in spatele masini pe care se punea ori vanatul ori o cusca de catei si parea super ok...
Stie cineva unde se poate achizitiona un asemenea suport?
yanke
Membru important
 
Mesaje: 229
Membru din: 15 Feb 2011, 21:13

Re: suport depozitare exterior Jimny

Mesajde Ray pe 04 Apr 2014, 08:28

buna dimineata,
vezi aici,
http://shop.gehetec.de/wildtraeger.html
Daca cumperi numai sistemul de prindere cam EUR 50,00 se poate face si in regie proprie.
Greutatea cu care se poate incarca depinde de cirligul de remorcare, de obicei 75 kg.
Traieste fiecare zi, ca si cum ar fi ultima. Apoi, intr-o zi, asa se va si intimpla.
Avatar utilizator
Ray
Membru important
 
Mesaje: 199
Membru din: 24 Iun 2008, 13:53
Locaţie: Alzenau

Re: suport depozitare exterior Jimny

Mesajde tibi_anghel pe 04 Apr 2014, 08:52

tibi_anghel
Membru important
 
Mesaje: 226
Membru din: 09 Dec 2005, 14:31

Re: suport depozitare exterior Jimny

Mesajde NicuNicuta pe 04 Apr 2014, 09:09

Cred ca sistemele de genu ar micsora enorm de mult unghiul de atac al masinii si o sa fii in imposibilitatea de a traversa un mic sant.
Eu persnal nu as atasa nimic exterior masinii si as incerca sa etajez portbagajul, 40 cm in partea inferioara pentru vanat(in functie de ce vanezi), si partea de sus pentru catei; sau invers. Bineinteles un sistem rezistent si bine ramforsat, daca se mai poate si dezansambla ar fi ideal.
Am vazut asa ceva la o Honda CRV, ce-i drept nu suporta greutati foarte mari si era facut din fabrica.
Cu Stimă,
Nicolae
Avatar utilizator
NicuNicuta
Membru important
 
Mesaje: 284
Membru din: 23 Ian 2011, 23:10


Înapoi la Off road si aventuri pe 2 sau 4 roti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori

Publicitate