Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 29 Mar 2024, 14:15

Cenzura pe forum ?!

Forum dedicat discutiilor de interes general , cu specific vanatoresc , deschis tuturor iubitorilor si practicantilor acestei nobile arte . Va stam la dispozitie 24/24 ore !

Moderatori: adrian_ppp, biriuck, Sly_Fox, CCM, von BRAUN, Mircea-B

Cenzura pe forum ?!

Mesajde OVI762 pe 07 Mar 2019, 09:35

Scurt si la obiect.Vad ca un coleg acuza ca pe forum se practica cenzura,sub diverse forme.Eu zic ca nu.Voi ce ziceti?Da,nu,poate,Soros,extraterestrii,care ce crede.
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Cenzura pe forum

Mesajde mariusk pe 07 Mar 2019, 09:48

Statul paralel este de vina! Casele lui Iohanis si Kovesi.Eu cred ca stiu cine ne cenzureaza dar nu pot sa spun. :mrgreen:
mariusk
Membru important
 
Mesaje: 215
Membru din: 29 Ian 2016, 17:29

Re: Cenzura pe forum

Mesajde Sly_Fox pe 07 Mar 2019, 09:55

Cenzură? Care cenzură? Cred că moderatorii au obrazul prea fin și răbdare până la cer cu unii plecați cu pluta. Propun să nu se mai aștepte prea mult când radarul identifică o căpușă infiltrată pentru a căpușa forumul. Am înțels forum public, libertate, dar bunul simț? Bunul simț ar trebui să primeze pe forum, iar cine nu îl are trebuie îndepărtat și încă rapid, fără sondaje și amânări. S-a ajuns în lumea aceasta ca un animal să aibă mai multe drepturi decât un om, ca un străin să aibă mai multe drepturi ca un nativ, ca o lichea să primească pensie și foloase stând ca o pleoșniță, în timp ce unul care se scoală cu noaptea în cap să se ducă la muncă să fie superimpozitat și suprataxat, s-a ajuns ca democrația și drepturile omului să fie înțelese prost, iar jigodiile să aibă mai multe drepturi decât oamenii de bună credință.
Fiecăruia ceea ce merită! M-am săturat ca un colectiv întreg să stea după un nașparliu, fie că este un hoț, violator, delapidator sau terorist doar pentru că acesta face nazuri și tipă în gura mare că are drepturi. Dreptul unui asemenea specimen este să fie îndepărtat dintr-o societate și să fie izolat. Dacă vroia drepturi trebuia să se gândească înainte de a face fapte antisociale, trebuia să știe că trăiește într-o societate și nu într-o junglă, și că acea societate are reguli.
Coborând o treaptă mai jos, de la nivelul societății la nivelul forumului, nu mai stați pe tânjeală domnilor moderatori, când vedeți un nesimțit apăsați butonul magic și gata.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Cenzura pe forum

Mesajde Sly_Fox pe 07 Mar 2019, 09:58

mariusk scrie:Statul paralel este de vina! Casele lui Iohanis si Kovesi.Eu cred ca stiu cine ne cenzureaza dar nu pot sa spun. :mrgreen:

Scuze, dar te rog putem să nu introducem politicul pe acest forum? Nu are rost să ne murdărim pe mâini la tastatură tastând cuvinte despre politică. Dacă am apreciat ceva foarte mult la acest forum este lipsa dezbaterilor pe politică, acest domeniu nu are ce căuta aici.
Mulțumesc!
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Cenzura pe forum

Mesajde laurul pe 07 Mar 2019, 10:25

Sly_Fox scrie:
mariusk scrie:Statul paralel este de vina! Casele lui Iohanis si Kovesi.Eu cred ca stiu cine ne cenzureaza dar nu pot sa spun. :mrgreen:

Scuze, dar te rog putem să nu introducem politicul pe acest forum? Nu are rost să ne murdărim pe mâini la tastatură tastând cuvinte despre politică. Dacă am apreciat ceva foarte mult la acest forum este lipsa dezbaterilor pe politică, acest domeniu nu are ce căuta aici.
Mulțumesc!

E drept ca nu are, dar la un topic dedicat se poate dezbate.
Asa cum se dezbate despre bricolaj, 8 martie sau cardul de sanatate.

"Cenzura" a existat si va exista pe acest forum si se numeste regula. De aia sunt moderatori ca sa "cenzureze", sa aplice regulile.
Au fost sterse anunturi de vanzare care miroseau a comert, postari mitocanesti, postari scrise la betie, calomnii, postari offtopic etc.
Daca moderatorii isi fac treaba si respecta regulile de postare, se vor mai sterge.

Toate acuzatiile de "cenzura" vin din tabara antiagvps. dar topicul acestei organizatii este gol, ca deh, e mai usor sa acuzi aiurea pe topicul de munitie decat sa postezi decent , cu subiect si predicat la topicul respectiv.
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde salus pe 07 Mar 2019, 10:46

Atenționările cu privire la limbaj, sau atunci când se întâmplă ca unii dintre noi să ”o cam ia pe arătură”, sunt normale și nu le putem numi cenzură.
Nu am simțit niciodată că aș fi cenzurat, deși am sărit calul de câteva ori! Până la urmă este un spații privat, ia muzica o alege proprietarul și nu invitatul!
În schimb, am observat o formă de ”agresiune” asupra unora care intră pentru prima dată pe forum sau asupra cărora pun diverse intrebări.
Consider că educația nu o faci cu parul în mână ci doar ”corecția”.
Cum acest forum are și un rol educațiv, apreciez că am putea fi mai blânzi cu ”începătorii”.
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde AXP pe 07 Mar 2019, 10:54

salus scrie:Atenționările cu privire la limbaj, sau atunci când se întâmplă ca unii dintre noi să ”o cam ia pe arătură”, sunt normale și nu le putem numi cenzură.
Nu am simțit niciodată că aș fi cenzurat, deși am sărit calul de câteva ori! Până la urmă este un spații privat, ia muzica o alege proprietarul și nu invitatul!
În schimb, am observat o formă de ”agresiune” asupra unora care intră pentru prima dată pe forum sau asupra cărora pun diverse intrebări.
Consider că educația nu o faci cu parul în mână ci doar ”corecția”.
Cum acest forum are și un rol educațiv, apreciez că am putea fi mai blânzi cu ”începătorii”.


+1*
Subscriu la spusele de mai sus, ale colegului nostru.
22LR; 9x19; 308Win; 9,3x62; 6,5x55; 12;
AXP
Veteran
 
Mesaje: 694
Membru din: 03 Iul 2014, 11:25
Locaţie: Cluj

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde ventura pe 07 Mar 2019, 11:04

+2 :-bd
Nu fi victimă. Nu fi nici criminal. Dar mai cu seamă nu fi spectator.
Avatar utilizator
ventura
Veteran
 
Mesaje: 1271
Membru din: 01 Mai 2008, 20:12
Locaţie: Focsani

Re: Cenzura pe forum

Mesajde the_mav pe 07 Mar 2019, 12:17

laurul scrie:Toate acuzatiile de "cenzura" vin din tabara antiagvps. dar topicul acestei organizatii este gol, ca deh, e mai usor sa acuzi aiurea pe topicul de munitie decat sa postezi decent , cu subiect si predicat la topicul respectiv.

Acum am vazut topicul asta. Cum spuneam din cand in cand, parca mi-as lua floricele :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: si mi-as face o cafea.

Divagatie: Pozitia mea fata de AGV cred ca e cunoscuta de multe persoane, de multa vreme; cand/daca mi-o voi schimba am sa anunt pe cei interesati, dar daca s-ar intampla asa ceva, sigur nu ar fi peste noapte :mrgreen: .
Acum nu stiu daca laur mai sus facea trimitere la organizatia/federatia/asocierea/etc cealalta de "reprezentare" a asociatiilor nonagv de vanatoare - ca si acolo pozitia mea a fost foarte clara fata de ei, cu search chiar aici pe forum cu ani in urma se poate vedea tot.

Chiar daca cred ca sunt printre cei o idee mai vechi pe acest forum, cu un timp online zilnic mare, scriu destul de rar, in functie de timp, dispozitie, subiecte, etc, etc.
INSA de la pozitiile fiecaruia pana la cenzura pe acest forum (eu l-am cam prins de pe la inceput, in toate cele 3 etape ale lui) pot spune ca niciodata nu a existat.
Divergente, dezbateri, uneori chiar polemici, ba in anii tulburi au fost si zoaie (pe care putini poate si le mai amintesc), au fost multe ca in orice societate in care functioneaza comunicarea. Au fost si sunt biserici si bisericute, opinii si pareri unele convergente altele divergente, dar asta nu inseamna nici pe departe cenzura - din contra, in opinia mea.
Ca se tin niste reguli, consider a fi un lucru foarte bun. Ca si intre noi moderatorii exista opinii diferite - iarasi este tot o dovada a faptului ca NU exista cenzura sau dictatura pe acest forum! (exemplu aplicat: eu as cere de ieri un numar minim de postari de cateva zeci pentru postare la vanzari, alti moderator au vazut mai relaxata treaba; etc).

DAR PUMNUL IN GURA (CU/FARA PULANUL PE SPINARE SI VOLGA NEAGRA LA SCARA) NU A EXISTAT NICIODATA! :!: :!: :!:

Da, sunt de accord cu ce spune vulpoiul mai sus, poate chiar ceva in plus, inclusiv cu salus in ceea ce priveste metodele de educare si respectiv de corectie.
Sa nu uitam totodata si altceva: legea echilibrului :!: Cere cineva mai multa rabdare cu incepatorii (spre ex), atunci si respectivul incepator mi s-ar parea corect, echitabil si echilibrat sa ofere la randul sau mai multa documentare cu privire la acest forum (reguli, sectiuni, search-ul din dreapta, etc). Nu cred ca este echitabil doar sa ceri, fara a oferi nimic in schimb.

Si mai este ceva: asteptarile fiecaruia :!:
Daca cineva ar avea asteptari ca dupa ce intra intr-o camera, arunca cu rahat pe pereti, sparge 3 geamuri cu o caramida si face pipi in ventilator de umple toti peretii, in camera respectiva va mirosi a zambile proaspete de primavara - NASOL pentru omul ala ce are astfel de asteptari!
Ca cineva considera niste simple reguli drept cenzura? NASOL iarasi pentru cel ce considera asta.
-------------------------------------
Holland and Holland - pure art...
Avatar utilizator
the_mav
Veteran
 
Mesaje: 3348
Membru din: 27 Sep 2005, 10:19
Locaţie: Oltenia, Muntenia si partial Moldova

Re: Cenzura pe forum

Mesajde mariusk pe 07 Mar 2019, 13:09

Sly_Fox scrie:
mariusk scrie:Statul paralel este de vina! Casele lui Iohanis si Kovesi.Eu cred ca stiu cine ne cenzureaza dar nu pot sa spun. :mrgreen:

Scuze, dar te rog putem să nu introducem politicul pe acest forum? Nu are rost să ne murdărim pe mâini la tastatură tastând cuvinte despre politică. Dacă am apreciat ceva foarte mult la acest forum este lipsa dezbaterilor pe politică, acest domeniu nu are ce căuta aici.
Mulțumesc!

Era o gluma.Ma doare fix in pix de politica.
mariusk
Membru important
 
Mesaje: 215
Membru din: 29 Ian 2016, 17:29

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde katilinus pe 07 Mar 2019, 14:04

Sunt nou pe forum si nu ma astept ca parerea mea sa conteze foarte mult, dar fiind pus in situatia de a citi topicuri din 2007 pana in prezent, au fost cazuri in care s-ar fi impus "cenzura" mai mult decat a fost facuta. Nu stiu ce postari au fost sterse, dar cu siguranta as fi fost mai exigent.
katilinus
 
Mesaje: 11
Membru din: 18 Feb 2019, 19:34
Locaţie: Iasi

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde Mircea-B pe 07 Mar 2019, 17:52

De ce apar clinciuri?!
Traim intr-o lume perfecta. Tot ceea ce ne inconjoara trebuie sa fie perfect! Noi avem asteptari...perfecte! Cerem perfectiune. De la oricine: vecini, prieteni, forumisti etc. Noi? Ce facem? Noi, nu facem nimic. Pentru ca suntem perfecti!!! Noi avem asteptari perfecte! La orice. Din orice. Si asa arata o lume perfecta!! M-am linistit... :cry: Am 80% baterie incarcata pe telefon. Inseamna ca ziua mea nu e perfecta..Si nici rezervorul la masina nu e plin... Dezastru...n-am nici FMJ-uri in rastel!!! :mrgreen:
12/70, 12/76, 30.06, 9,3x62
Avatar utilizator
Mircea-B
Membru important
 
Mesaje: 137
Membru din: 27 Iun 2017, 13:34
Locaţie: Bucuresti/Buzau

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde romaniac pe 07 Mar 2019, 18:27

Stati linistiti ca nu va cenzureaza nimeni! Cum s-a spus mai sus, respectam niste reguli. Cea mai sensibila situatie e la vanzari cand unii proaspat veniti cred ca suntem OLX. Treaba e ca sunt multi care posteaza la vanzari prima data si nici nu se mai logheaza pentru altceva, asteapta doar telefoane pentru vanzare.
De ce am intocmit noi aceasta regula de introducere si mai multe postari pana la a vinde ceva? Simplu. Vrem sa protejam membrii de "shpertzari" sau cum le-ati mai zice.
Din cand in cand ma mai plictisesc si eu sa spun unuia care a "scapat" cateva zile dupa o postare si doar sterg anuntul si nu il banez, ii mai dau o sansa si de cele mai multe ori nu mai viziteaza site-ul veci.
Deci cum ziceam, nu suntem OLX, in rest nu vad unde, cum si cand noi am cenzurat ceva. Daca aveti ceva dovezi le putem discuta!
respecte
Avatar utilizator
romaniac
Veteran
 
Mesaje: 1803
Membru din: 05 Aug 2008, 21:33
Locaţie: WI

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde tehărău pe 07 Mar 2019, 23:58

Interesant topic!
Știți mesajele alea care va vin cu "părerea dvs e importantă pentru noi"? În cazul de față chiar e!

Am fost aleși ca moderatori ca așa a considerat @Alin, să-i dea Dumnezeu sănătate! Cum a crezut el, flerul lui. Nu ne cunoașteam, noi moderatorii între noi. Nu ne cunoaștem toți nici acum. Dar va pot spune ca ne pasă. Și ca nu se iau decizii fără consultare între noi. Iar la consultările alea se găsește unul sa zică ca nu pică bine dacă banam, cenzuram etc. și rar se pica pe soluția chiuretajului.
Apoi, noi moderatorii, avem uneori păreri total diferite. Și pe topicuri dar și în viață, ne contrazicem crunt. Dar n-am întâlnit unul sa nu îmi răspundă la telefon sau sa nu ma servească dacă îl rog ceva. Și rar, când bem un șpriț, o facem cu placere.

Daca exista cenzură? Da există! Eu am fost cenzurat de două ori. Prima data de @Madalin xxl. Încercam sa îl imbunez pe @Don (sa ii fie țărână ușoară ca tare îmi e dor de cum scria!) care avea o dispută cu cineva care nu contează. Și Mada a șters tot, la grămadă :). A doua oara m-a prins o postare într-o pasă rea și am zis niște lucruri verde-n ochi! Tot despre forum și despre cei ce vorbesc aiurea. Și care ar trebui sa se rușineze pentru ceea ce afirmă uneori. Drept urmare, @Madalin xxl a considerat ca e mai bine sa fie pace, așa că mi-a șters postarea... Drept pentru care nu e data să mă găsesc cu el și sa nu-i aduc aminte... :)
Deci, printre multe alte postări șterse, se afla și ale mele. Asta e, adevărurile istorice trebuiesc consemnate :)).

Nu neg ca am cam scăldat-o cu ștergerea postarilor. Am fost pentru explicații, pentru argumentare, pentru a lăsa timpul sa spună cine are dreptate și cine nu. În ultima vreme am început sa cred ca am greșit. Cei ce acum 5 ani au fost banati, sunt banati în continuare de pe celelalte platforme de socializare. Cei ce afirmau bazaconii în trecut, cu toate ca e clar ca nu aveau dreptate, continua sa o facă și acum. Și atunci, de ce această pierdere de timp și energie?!?
Părerile exprimate pe acest topic, pana în prezent, arată că ar trebui sa ne despărțim de cei ce derapează, mult mai repede. Eu chiar voi tine seama de ceea ce exprimați aici.

Despre cei nou veniți. Domnilor, ceea ce nu știți dumneavoastră e ca acest forum are și dușmani. Au fost atacuri prin care s-a incercat sa fie șterse datele, să nu se mai poată posta etc. Am mai vorbit despre troli. Își fac băieții ăștia buni un cont, scriu trei postări și apoi încep sa frece manganul. Jignesc, acuză, pun întrebări aiurea. Și atunci e normal sa existe o oarecare tendința de a privi suspicios orice nou venit. Nu prea ai de unde sa știi cine e și ce gânduri are cel nou. Mai ales când întra într-un anumit fel pe teren.

As încheia și nu am poanta. E prea serios topicul ca să o dau în glumă.

Va mulțumesc pentru feedback și îmi cer scuze celor care au fost deranjați de postarile mele. Poate nu am fost mereu îndeajuns de echilibrat. Chiar îmi pare rău că oameni care aveau ce spune au preferat sa nu mai scrie.
Pe de alta parte nu pot sa ignor un contra exemplu. Cu @blakcrotal m-am certat pe forum mult și răspicat. Asta nu a însemnat ca nu putem avea dialog privat prietenesc. Vedeți voi, prin asta se deosebește acest forum de altele: bună creștere, educația, cultura, bunul-simț, toate contează mult mai mult decât atotcunoasterea afișată cu emfaza.

Va mulțumesc pentru implicare și aștept cu interes și părerile acide.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde laurul pe 08 Mar 2019, 07:43

Mada XXL...
:)) :)) :))
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde salus pe 08 Mar 2019, 10:29

Trăim într-o societate în care nu prea ai șanse să nu acumulezi frustrări.
Cum fotbal și stadioane nu mai prea avem, sezonul de vânătoare este scurt :( , acasă nu este ok să-ți verși nervii, ....., ne mai descărcăm și noi în fața calculatorului. #:-s :oops:
Poate o secțiune special dedicată ”înjurăturilor”, frustrărilor ....., ar fi o soluție. În felul ăsta se elimină percepția de cenzură. Cine intră acolo își asumă!
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde Croco pe 08 Mar 2019, 10:57

salus scrie:Trăim într-o societate în care nu prea ai șanse să nu acumulezi frustrări.
Cum fotbal și stadioane nu mai prea avem, sezonul de vânătoare este scurt :( , acasă nu este ok să-ți verși nervii, ....., ne mai descărcăm și noi în fața calculatorului. #:-s :oops:
Poate o secțiune special dedicată ”înjurăturilor”, frustrărilor ....., ar fi o soluție. În felul ăsta se elimină percepția de cenzură. Cine intră acolo își asumă!


Anger management...
Excelenta idee. Cine deschide topic acolo sa si-o ia!(si cine comenteaza) :lol: :lol: :lol: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
Avatar utilizator
Croco
Veteran
 
Mesaje: 540
Membru din: 18 Ian 2019, 13:48
Locaţie: Ilfov

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde bogus pe 08 Mar 2019, 11:11

Exista deja o astfel de sectiune, deschideti un topic acolo si va fi tratat ca atare
http://www.vinatorul.ro/public/forum/viewforum.php?f=136
Blaser R93 Professional 8x68S / .223 Remington
Beretta ES 100 12/76/76
Nissan Terrano R20 ZD30
Avatar utilizator
bogus
Veteran
 
Mesaje: 1200
Membru din: 01 Oct 2013, 09:31
Locaţie: Cluj Napoca

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde salus pe 08 Mar 2019, 13:08

Uite că nu știam de această secțiune!
Defapt, cred că am vazut-o dar n-am fost curios...
Poate un titlu mai sugestiv ( vrei să înjuri? intră aici!)
Si nu-i mai banați repede pe cei cu poftă de scandal! Dați-ne posibilitatea (satisfacția) să ”interacționăm” o perioadă cu ei! Poate și o atenționare că avem ”CARNE PROASPĂTĂ” la secțiunea cu pricina. :ymdevil:
Îndreptarea păcătosului nu moartea lui! Cel putin încercăm! Dacă salvăm 1 din 100, este o reusită pentru neamul românesc, în aceste vremuri.
salus
Veteran
 
Mesaje: 423
Membru din: 18 Mar 2010, 16:25

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde Ghinda pe 11 Mar 2019, 08:15

De ce razi Laure? Pai cam este XXL Madalin! =)) =)) =))

Am "cenzurat" si voi "cenzura" pe toti cei care vor da cu karata in cacat pe topicurile moderate de mine.
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde laurul pe 11 Mar 2019, 09:45

Ghinda scrie:De ce razi Laure? Pai cam este XXL Madalin! =)) =)) =))

Auoleu, dar de unde stii taica?!
Sper ca doar ai tras cu ochiul.... =))
cal 12 /cal 16/ 223 / 30-06 / 9,3x62
laurul
Veteran
 
Mesaje: 3066
Membru din: 27 Ian 2011, 12:05
Locaţie: Dupa vanat, oriunde!

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde OVI762 pe 11 Mar 2019, 11:13

:mrgreen: :mrgreen: no comment
este in noi
OVI762
Veteran
 
Mesaje: 2523
Membru din: 10 Noi 2009, 09:11

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde madalin122582 pe 11 Mar 2019, 17:06

"– Vazut-ai, tata? Nu mai e nici un cui. Le-am scos pe toate.
– Da fiule, dar gaurile?"

Cam asa e "cenzura" mea cu prietenul meu @teharau. Si nu trece un sprit/o vanatoare impreuna sa nu-mi aduca aminte de stergerea postarilor care m-au urmarit in ultimii ani :D
Membru ANDA
Avatar utilizator
madalin122582
Veteran
 
Mesaje: 2095
Membru din: 11 Ian 2010, 09:44
Locaţie: Rm. Valcea

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde tehărău pe 11 Mar 2019, 17:15

madalin122582 scrie:"– Vazut-ai, tata? Nu mai e nici un cui. Le-am scos pe toate.
– Da fiule, dar gaurile?"

Cam asa e "cenzura" mea cu prietenul meu @teharau. Si nu trece un sprit/o vanatoare impreuna sa nu-mi aduca aminte de stergerea postarilor care m-au urmarit in ultimii ani :D


:)
Ăsta sa ne fie noua paguba și supărarea!...
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde Sly_Fox pe 11 Mar 2019, 20:19

Colegul Tehărău este robot, i-a dat eroare de soft și a trimis postarea triplă. Memo-Memo, Tirip-Tirip! Cenzurați robotul înainte de Judgement Day.
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde biriuck pe 11 Mar 2019, 21:04

Vulpoi paracios! Vad ca ai fir rosu cu administratia ca deja l-au cenzurat pe @teherau :lol:
Corruptissima re publica plurimae leges
Avatar utilizator
biriuck
Veteran
 
Mesaje: 2694
Membru din: 05 Oct 2013, 17:49
Locaţie: Brasov/Ploiesti

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde Sly_Fox pe 11 Mar 2019, 22:20

Nu știu cu fire roșii și habar nu am cine și cum în privința administrației. :-??
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde tehărău pe 11 Mar 2019, 23:03

:))
Topic moderat.
Opriți transformarea nulităților în vedete!
http://www.ajvpsbuzau.ro/ro/descriere/
tehărău
Veteran
 
Mesaje: 3477
Membru din: 16 Mai 2009, 19:24

Re: Cenzura pe forum ?!

Mesajde Sly_Fox pe 12 Mar 2019, 12:13

Vulpea: Bineînțeles! Nimeni nu este mai presus de lege sau toți suntem egali în fața legii.
Cititorul: =)) =)) :grin: :grin:
Dacii aveau cultul morților, comuniștii au avut moartea culților, iar astăzi avem cultul hoților.
Avatar utilizator
Sly_Fox
Veteran
 
Mesaje: 5660
Membru din: 06 Sep 2008, 19:59
Locaţie: Terra, Sistemul Sol, Brațul Orion, Calea Lactee, Grupul Local, Super-roiul Virgo, Laniakea


Înapoi la Vanatoare discutii generale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 75 vizitatori

Publicitate