Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 28 Mar 2024, 10:02

ajutor postat foto

Ajutor si suport tehnic, tutoriale si exemple practice pentru cei care sunt noi pe forum sau nu se descurca sa posteze poze, sa deschida un topic nou sau in general nu sunt lamuriti cum se utilizeaza forumul.

ajutor postat foto

Mesajde iantonescu pe 12 Mai 2008, 18:47

salut
imi poti spune te rog cum pot posta fotografii pe forum?
iantonescu
 
Mesaje: 9
Membru din: 03 Mai 2008, 06:54

Mesajde george_ciprian86 pe 12 Mai 2008, 21:28

Le puteti pune aici: http://www.imageshack.us/

Procedati in modul urmator :

Imagine

Intrati pe site, apoi apasati " Browse " ( 1 ), dupa care o sa va apara fereastra de "file upload" ( 2 ) in care trebuie sa selectati poza pe coare doriti sa o uploadati din calculatorul dumneavoastra. Dupa ce ati selectat poza apasati " Open ". Acum treceti la pasul ( 3 ) si apasati " host it ".

Dupa ce ati apasat " host it " o sa va apara imaginea urmatoare:

Imagine

Aici apasati click stanga si apoi click dreapta - copy pe " Thumbail for forums 1 ". Apoi va duceti unde doriti sa puneti poza in postare, apasati click drapta - paste .

Asta e tot. Si in felul asta imaginile nu mai sunt gazduite de serverul site-ului http://www.vinatorul.ro.
Avatar utilizator
george_ciprian86
Veteran
 
Mesaje: 1225
Membru din: 15 Mar 2006, 12:32

Re: ajutor postat foto

Mesajde Ursus2006 pe 27 Dec 2008, 20:51

Alooo, macar jumate de ora sa fie lasata o postare, adica sa poata fi modificata ! Ca in 5 minute, parca e prea scurt, ma gandesc la mine si la altii, care nu scriu pe hartie si apoi pun pe forum. Daca de exemplu, il fac pe unul " troaca de porci" si mi se pare ca nu l-am facut destul, trebuie sa reiau de la capat dupa 6 minute. Ce spuneti ? :lol:
MELANISM: orice, cu conditia sa fie vopsit de catre doamna Melania!
Avatar utilizator
Ursus2006
Veteran
 
Mesaje: 2473
Membru din: 08 Iun 2005, 17:21
Locaţie: Deva. HD

Re: ajutor postat foto

Mesajde Alin3006 pe 03 Ian 2009, 03:34

Ursus2006 scrie:Alooo, macar jumate de ora sa fie lasata o postare, adica sa poata fi modificata ! Ca in 5 minute, parca e prea scurt, ma gandesc la mine si la altii, care nu scriu pe hartie si apoi pun pe forum. Daca de exemplu, il fac pe unul " troaca de porci" si mi se pare ca nu l-am facut destul, trebuie sa reiau de la capat dupa 6 minute. Ce spuneti ? :lol:


Spunem ca ar trebui sa te gandesti mai bine INAINTE sa scrii si ca nu e ok sa-ti faci prietenii " TROACA DE PORCI" !! Ar fi utila jumatea de ora ca sa STERGI troaca aia! 8)
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde sorry_nellu pe 26 Ian 2009, 17:45

Frumos ai argumentat Aline, dar sa fie juma' de ora. Poate omul chinuit de remuscari e napadit de lacrimi si nu nimereste tastele. Zau, il inteleg si ii impartasesc opinia! Poate te inmoi si tu! Ce zici?
"Decat sa dai pomana calicilor sambata, mai bine da ceva de baut mahmurilor, marta." I. Creanga
Avatar utilizator
sorry_nellu
Veteran
 
Mesaje: 623
Membru din: 10 Ian 2007, 09:36

Re: ajutor postat foto

Mesajde Alin3006 pe 26 Ian 2009, 18:29

Ma inmoi un pic. O sa fie 5 minute. E arhisuficient sa gasesti o batista! :D :wink:
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde catalinim pe 29 Ian 2009, 17:56

Ursus2006 scrie:Alooo, macar jumate de ora sa fie lasata o postare, adica sa poata fi modificata !


Eu chiar nu inteleg de ce persista aceasta restrictie.
Este singurul forum la care am intalnit asa ceva! :shock: :evil:

P.S. Vad ca-i la moda sa punem poze pe care le pot vedea doar cei logati - exista optiunea sa pun o poza si sa o vad doar eu? :wink:
catalinim
Membru important
 
Mesaje: 236
Membru din: 28 Dec 2005, 12:56
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde bogdanm pe 29 Ian 2009, 19:50

catalinim scrie:Eu chiar nu inteleg de ce persista aceasta restrictie.
Este singurul forum la care am intalnit asa ceva! :shock: :evil:

P.S. Vad ca-i la moda sa punem poze pe care le pot vedea doar cei logati - exista optiunea sa pun o poza si sa o vad doar eu? :wink:

Este o masura de a responsabiliza userii asupra postarilor proprii. Si nu este singurul forum cu aceasta restrictie. Unele au o perioada mai mare, altele mai mica, altele iti permit editarea doar pana la urmatoarea postare. Depinde de admini si de softul de gestionare. Iar daca vrei sa-ti vezi greselile, in cazul acestui forum, exista o optiune de previzualizare. Nu este suficient?
Vizualizarea de fisiere (nu numai poze) doar de catre membrii logati (implicit inregistrati) este o masura de protejare a celui ce posteaza un fisier. Eu sunt linistit ca pot posta o poza pe care o poate vedea doar un membru inregistrat, implicit un om care a fost de acord cu termenii si conditiile site-ului. Iar daca vrei sa postezi o poza pe care vrei s-o vezi doar tu, aceasta posibilitate exista. O postezi local, pe calculator, si nu pe un forum public.

Bogdan
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: ajutor postat foto

Mesajde catalinim pe 29 Ian 2009, 20:45

bogdanm scrie:Este o masura de a responsabiliza userii asupra postarilor proprii. Si nu este singurul forum cu aceasta restrictie. Unele au o perioada mai mare, altele mai mica, altele iti permit editarea doar pana la urmatoarea postare. Depinde de admini si de softul de gestionare. Iar daca vrei sa-ti vezi greselile, in cazul acestui forum, exista o optiune de previzualizare. Nu este suficient?


Aha, acum inteleg!
Teoretic suntem initial iresponsabili si trebuie sa ni se stabileasca limitele intre care ne miscam.
Si atunci moderatorii au rol de ...? :wink:
Nu stiu care sunt "unele" si "altele", dar eu n-am intalnit si sper sa nici nu mai intalnesc. Ai dreptate, "depinde de admini"!

bogdanm scrie:Vizualizarea de fisiere (nu numai poze) doar de catre membrii logati (implicit inregistrati) este o masura de protejare a celui ce posteaza un fisier. Eu sunt linistit ca pot posta o poza pe care o poate vedea doar un membru inregistrat, implicit un om care a fost de acord cu termenii si conditiile site-ului. Iar daca vrei sa postezi o poza pe care vrei s-o vezi doar tu, aceasta posibilitate exista. O postezi local, pe calculator, si nu pe un forum public.


Am retinut, dar precizez ca nu ma simteam amenintat postand o poza pe care o poate vedea oricine navigheaza pe site (optiunea cu vizualizarea doar de catre membri este ... doar pentru palmares :wink: , sa fim seriosi!) si ma voi abtine la a mai posta, in situatia in care discriminarea (existenta totusi, dupa parerea mea) se mentine!

P.S. Incercati si un sondaj pe bune cu cele 2 probleme, sa vedem ce iese? :roll:

P.P.S. La "vanzari-cumparari" vad ca se blocheaza topicuri pe aceleasi criterii aleatorii/posibil de iresponsabilitate a celor ce posteaza. Pentru ca nu mai pot intra pe topicul meu, anunt pe aceasta cale ca Trulock-urile s-au dat!
catalinim
Membru important
 
Mesaje: 236
Membru din: 28 Dec 2005, 12:56
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde bogdanm pe 29 Ian 2009, 21:38

catalinim scrie:Aha, acum inteleg!
Teoretic suntem initial iresponsabili si trebuie sa ni se stabileasca limitele intre care ne miscam.

Nu intelegi. Acum vreun an, poate si mai mult (pana s-a introdus limita), unii useri au decis ca informatiile furnizate de ei nu mai sunt publice, si si-au sters postarile. Stii cum arata un topic in care s-au discutat anumite lucruri si care, brusc, nu mai contine informatii? Uita-te pe la arhiva, o sa gasesti.

catalinim scrie:Si atunci moderatorii au rol de ...? :wink:

Moderatorii sunt voluntari de pe forum, dar sunt si ei oameni. Se mai duc la munca, la vanatoare, in concediu, nu stau non stop pe forum, sa editeze diverse chestii.
catalinim scrie:Nu stiu care sunt "unele" si "altele", dar eu n-am intalnit si sper sa nici nu mai intalnesc. Ai dreptate, "depinde de admini"!

Vrei sa-ti dau exemple, din tara si din afara? O pot face, fara probleme. Tot nu inteleg ca sugerezi...

catalinim scrie:Am retinut, dar precizez ca nu ma simteam amenintat postand o poza pe care o poate vedea oricine navigheaza pe site (optiunea cu vizualizarea doar de catre membri este ... doar pentru palmares :wink: , sa fim seriosi!)

Tu nu, dar eu ma simt amenintat cand un anonim (utilizator neinregistrat) gaseste o fotografie la vanatoare si ma suna la 12 noaptea ca sa ma injure sau imi da mail de 234 de ori pe zi sa-mi spuna ca ma "uraste". Multumit? Si apropo de palmares, nici mama nu i-a dat nimic moka lu' tata... a trebui ca el s-o ia de nevasta intai...

catalinim scrie:si ma voi abtine la a mai posta, in situatia in care discriminarea (existenta totusi, dupa parerea mea) se mentine!

Iti urez succese netarmurite!

catalinim scrie:P.S. Incercati si un sondaj pe bune cu cele 2 probleme, sa vedem ce iese? :roll:

Facem si un sondaj sa vedem daca ma lasa colegii sa-ti iau armele imprumut pe termen nelimitat?

catalinim scrie:P.P.S. La "vanzari-cumparari" vad ca se blocheaza topicuri pe aceleasi criterii aleatorii/posibil de iresponsabilitate a celor ce posteaza. Pentru ca nu mai pot intra pe topicul meu, anunt pe aceasta cale ca Trulock-urile s-au dat!

In momentul in care se da un anunt, regula spune ca acel topic va fi inchis. Din ce cauza unele se inchid mai repede si altele mai greu gasesti putin mai sus, la rolul moderatorilor.

Rog moderatorul sa imi editeze posturile daca am luat-o pe aratura.
Cu stima,
Bogdan
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: ajutor postat foto

Mesajde catalinim pe 29 Ian 2009, 22:25

Nu stiu in ce calitate mi te adresezi, ca nu te vad administrator sau moderator la acest topic si nici eventual moderator la topicurile la care am facut referire anterior.

Daca apreciezi ca intervii ca simplu forumist, toata stima dar te rog sa te abtii, pentru ca eu ma adresez "adminilor" si putin imi pasa de angoasele tale referitoare la ce i-a dat mama ta tatalui moka sau cine te-a amenintat de 234 ori pe zi.

In situatia in care apreciezi ca pozitia ta excede cele de mai sus, din nou te rog sa te abtii, pentru ca nu ma adresez portarilor sau hamalilor. :wink:

Ca ultima postare, urez tuturor forumistilor (potential iresponsabili in tonul site-ului :wink: ) sa fiti sanatosi si veseli si vanat in cuiul catarii!

P.S. Incercati totusi sondajele sugerate! :mrgreen:
catalinim
Membru important
 
Mesaje: 236
Membru din: 28 Dec 2005, 12:56
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde Ghinda pe 30 Ian 2009, 08:43

Pacat Catalin! Dragoste cu forta nu se poate!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7668
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde val pangica pe 30 Ian 2009, 09:30

@Catalin

Draga prietene , ce s-a intimplat asa grav in ultima perioada ? Nu inteleg ce te supara ? Sincer !

Nu iti poti edita anuntul de vinzare - cumparare - pentru ca mesajele se inchid , din motive de protectie a celor care vor sa si vinda ceva si sa nu ii comenteze binevoitorii anuntul cu replici de genul - "e scump , mai ieftin nu lasi , suna-ma tu ,samd " . Anuntul sta pe Forum cca 30 zile - dar sincer , apropo tot de moderare :lol: , sunt anunturi si de 3-4 luni nesterse .
Cit priveste editarea - nu inteleg ce te supara , daca ai numai 5 minute sa iti editezi ce ai scris prima data . Editarea este pentru ortografie si gramatica - in rest la ce iti trebuie sa editezi un mesaj , la 3 ore dupa ce l-ai scris ?
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde bogdanm pe 30 Ian 2009, 10:17

Cataline,

Am incercat sa-ti raspund la intrebari. Daca nu ai inteles, puteai sa-mi spui, si-ti mai explicam inca odata. La nevoie, pot sa si desenez :wink:
Inainte insa de asta, tu trebuie sa intelegi ca toti de aici suntem diferiti.

O zi buna,
Bogdan
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Re: ajutor postat foto

Mesajde Adrian S pe 30 Ian 2009, 20:55

catalinim scrie:te rog sa te abtii, pentru ca nu ma adresez portarilor sau hamalilor. :wink:

Rusinica... :(
Adrian S
Veteran
 
Mesaje: 1210
Membru din: 02 Aug 2007, 10:08
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde Alin3006 pe 02 Feb 2009, 16:11

Adrian S scrie:
catalinim scrie:te rog sa te abtii, pentru ca nu ma adresez portarilor sau hamalilor. :wink:

Rusinica... :(


Da, urat spus! Daca ai impresia ca esti prea bun sau prea destept si ca se fac abuzuri pe acest forum esti liber sa nu-l mai vizitezi! Regulile sunt reguli si au toate un rost, chiar daca nu e evident pentru oricine.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde jon2004 pe 02 Feb 2009, 21:00

catalinim scrie:Nu stiu in ce calitate mi te adresezi, ca nu te vad administrator sau moderator la acest topic si nici eventual moderator la topicurile la care am facut referire anterior.

Daca apreciezi ca intervii ca simplu forumist, toata stima dar te rog sa te abtii, pentru ca eu ma adresez "adminilor" si putin imi pasa de angoasele tale referitoare la ce i-a dat mama ta tatalui moka sau cine te-a amenintat de 234 ori pe zi.

In situatia in care apreciezi ca pozitia ta excede cele de mai sus, din nou te rog sa te abtii, pentru ca nu ma adresez portarilor sau hamalilor. :wink:

Ca ultima postare, urez tuturor forumistilor (potential iresponsabili in tonul site-ului :wink: ) sa fiti sanatosi si veseli si vanat in cuiul catarii!

P.S. Incercati totusi sondajele sugerate! :mrgreen:



Tot ceea ce ai scris a fost off-topic, agresiv dpdv al limbajului si egocentrist si, cel putin pentru mine, postarile tale mi-au produs disconfort.

Cred ca putina moderatie in comportament nu ar strica.
Totodata, cred ca ar trebui studiata, de catre administratorul site-ului, posibilitatea folosirii unui filtru de catre utilizatori, pentru a scapa de postarile celor nedoriti. Ceva in genul forumului de la vanguard.ro.

In rest, numai de bine!
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Re: ajutor postat foto

Mesajde jon2004 pe 02 Feb 2009, 21:03

Am uitat sa precizez ca postarea de mai sus apartine userului @catalinm si era scrisa undeva prin 2006 !
Ce sa-i faci , odata cu trecerea timpului oamenii se mai schimba ! Uneori in bine , alteori ........

Inca odata postarea respectiva , de aceasta data cu ghilimelele de rigoare :

"Topicul era despre armele turcesti.
Tot ceea ce ai scris a fost off-topic, agresiv dpdv al limbajului si egocentrist si, cel putin pentru mine, postarile tale mi-au produs disconfort.

Cred ca putina moderatie in comportament nu ar strica.
Totodata, cred ca ar trebui studiata, de catre administratorul site-ului, posibilitatea folosirii unui filtru de catre utilizatori, pentru a scapa de postarile celor nedoriti. Ceva in genul forumului de la vanguard.ro.

In rest, numai de bine!"
20
16
12
22LR
222RemMag
6,5x57
6,5x65
8x57
9,3x62
jon2004
Veteran
 
Mesaje: 1743
Membru din: 19 Aug 2004, 12:04
Locaţie: BARLAD,VASLUI

Re: ajutor postat foto

Mesajde catalinim pe 02 Feb 2009, 22:39

Egocentrist, agresiv in limbaj, greu de cap, schimbator 2006-2009, luati-o cum vreti, eu imi asum proprietatea cuvintelor si le iau pe toate cu mine, asa cum le-am scris.
Incercati totusi sa nu-mi trunchiati mesajele pentru prezentarea favorabila a palmaresului - vad ca nu se vrea a se intelege ceea ce scriu; Bogdan a inteles la un moment dat si a ales una din variantele la care am facut referire in una din postarile mai dure din clinciul cu el si sper sa nu stearga mesajul, ca doar este ceva moderator, nu :wink:

Cand "s-au despartit apele" v-am luat vehement apararea, in ideea de a nu distruge ceva odata construit, dar nu pot fi de acord cu perpetuarea unor interdictii ce duc spre acumulare. Acumulare ca sa ce?
Credeam ca suntem o comunitate care schimba informatii si nu postam aici pentru acumulare de capital pentru viitor!
Imi cer scuze inca odata celor care au fost jenati prin postarile mele 2005-2009 pentru ca eu sunt egocentrist, agresiv in limbaj, greu de cap, schimbator, dar nu-mi asum pentru viitor postura de negru pe plantatie!

Repet - consider absolut necesar sondajul: "Sunteti de acord cu modificarea postarilor personale fara limita de timp?" si sunt de acord cu actiunea strict in consecinta a administratorilor, indiferent de rezultatul votului.
catalinim
Membru important
 
Mesaje: 236
Membru din: 28 Dec 2005, 12:56
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde Alin3006 pe 03 Feb 2009, 13:39

Catalin,

Hai sa lamurim niste chestii. Asta ESTE un forum public, dar nu este un BUN PUBLIC. Are niste proprietari. Nu ne-am batut cu pumnul in piept niciodata ca suntem ATAT de democrati, incat sa toleram orice oricui. Din acest motiv am setat - acum mult timp - niste reguli de conduita. Unii au ales sa nu le respecte si au plecat, altii au inteles sa le respecte si au ramas. Nu cerem decat bun simt si respect unul fata de altul.
Presupun ca daca vine cineva la tine acasa si face urat il dai pe usa afara. Considera ca esti in living-ul cuiva la o petrecere. Si comporta-te ca atare. Adica civilizat.
Aici nu ne balacarim, nu ne desconsideram, nu ne facem " portari " sau mai stiu eu cum. Apropo de " despartit apele " - multumim pentru pozitia ta, dar sa stii ca sunt unii de care zicem bogdaproste c-am scapat. Ne e mai bine asa si dovada cea mai clara e traficul. Poti face o comparatie daca esti curios.
Deci - atata timp cat respecti pe altii vei fi respectat; atata timp cat vei posta decent- nu-ti va sterge nimeni postarile. Sunt in momentul de fata peste 30.000 de oameni care citesc ce scriem noi, asa ca hai sa fim civilizati, ok?
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde Alin3006 pe 03 Feb 2009, 13:49

PS. Daca ai senzatia ca a fi moderator echivaleaza cu a fi portar, hamal sau sambelan esti profund in eroare.
Oamenii astia fac un voluntariat care le rupe din timpul lor, din timpul alocat in mod normal bussines-ului sau job-ului propriu, al familiilor si copiilor lor, din timpul liber sau din cel pe care ar putea sa-l petreaca la vanatoare din PASIUNE !!! Nu le da nimeni nici un ban sau vreun avantaj pentru asta! Oamenii astia fac EDUCATIE ! Pentru ca tu si altii ca tine sau ca mine sa faca parte din ceea ce ai numit tu comunitate!! Si pentru ca aceasta comunitate - care e platita ( ca are si ea niste costuri ) din banii nostri nu din ai tai - sa existe si sa functioneze cu toate avantajele ei - oamenii astia chiar pun osul. Dar daca vrei neaparat o pozitie OFICIALA - acum o ai! De la proprietarii forumului!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde Alin3006 pe 03 Feb 2009, 13:52

PPS. Legat de moderatori : ai putea invata multe de la oricare dintre ei. Si ai putea sa incepi cu notiunea de responsabilitate. Macar in ceea ce priveste propriile afirmatii. In felul asta nu ai mai avea nevoie de mai mult de 5 minute pentru modificarea postarilor proprii!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde catalinim pe 03 Feb 2009, 14:20

Ok, ti-am inteles punctul de vedere.
Nu sunt de acord cu el, dar sunteti proprietarii forumului asa ca vi-l respect. Faceti cum vreti!
catalinim
Membru important
 
Mesaje: 236
Membru din: 28 Dec 2005, 12:56
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde Alin3006 pe 03 Feb 2009, 14:34

catalinim scrie:Ok, ti-am inteles punctul de vedere.
Nu sunt de acord cu el, dar sunteti proprietarii forumului asa ca vi-l respect. Faceti cum vreti!


Multumim de intelegere!
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde ssteffan pe 03 Feb 2009, 20:37

Exista posibilitatea de a posta poze care sunt uplodate pe alte siteuri gen "photobucket" iar acele poze pot fi vazute si de vizitatorii neinregistrati. Este un pic mai dificil. Cum acesta este un site adresat vanatorilor, multi dintre confratii nostrii trag cu arma mai bine decat cu click-ul de la mouse, asa ca s-a venit cu un ajutor prntru ei, oferind-se posibilitatea uplodarii pozelor direct pe site. Acum, este optiunea administratorilor daca acele poze pot fi vizualizate de catre toata lumea.
Din puctul meu de vedere este ok cum s-a procedat, deoarece au existat discutii referitoare la "duritatea" unora dintre poze, care pot ofensa anumite categorii de persoane. Responsabilitatea pentru pozele uplodate pe alte siteuri nu cred ca mai revine administratorilor acestui site. Inregistrandu-se, dupa cum s-a mai spus, este necesr ca utilizatorul sa fie de acord cu anumiti termeni si conditii, eliminandu-se practic acele ofense.

Consider ca acesta, este cel mai complet (si frumos) site si forum cu, si despre vanatoare din Romania, si, practic bate la fund foarte multe alte siteuri de profil de pe net.

Cu respect pentru toata echipa,

Stefan.
ssteffan
Veteran
 
Mesaje: 855
Membru din: 04 Apr 2008, 21:10
Locaţie: Giurgiu

Re: ajutor postat foto

Mesajde george_ciprian86 pe 03 Feb 2009, 20:44

ssteffan scrie:
Consider ca acesta, este cel mai complet (si frumos) site si forum cu, si despre vanatoare din Romania, si, practic bate la fund foarte multe alte siteuri de profil de pe net.



Stefan.



Eu nu cred ca bate foarte multe alte site-uri de profil. Eu sunt SIGUR ca le bate pe toate. :D
Avatar utilizator
george_ciprian86
Veteran
 
Mesaje: 1225
Membru din: 15 Mar 2006, 12:32

Re: ajutor postat foto

Mesajde val pangica pe 03 Feb 2009, 21:02

Multumim pentru aprecieri , dar munca asta este colectiva si este rodul colaborarii noastre a tuturor care ne implicam in aceasta comunitate - si astea nu sunt vorbe spuse aiurea - sunt realitati . Fara principiile noastre de dialog si fara intelegerea voastra cu privire la ele + colaborarea si munca depusa de fiecare , pentru pasiinea lui , nu aveam despre ce vorbi astazi . Eu unul va multumesc .
Respect
Avatar utilizator
val pangica
Veteran
 
Mesaje: 863
Membru din: 05 Mai 2008, 16:15
Locaţie: Bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde Alin3006 pe 04 Feb 2009, 12:49

Baieti, Val a pus degetul pe rana. Site-ul asta n-ar exista fara voi, noi suntem doar " dulaii de paza " - aici ma refer la mine si la Val doar. Multumim pentru tot.
Alin3006
Veteran
 
Mesaje: 6458
Membru din: 26 Sep 2007, 12:35
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde florins pe 18 Feb 2009, 09:26

Salutare, cu tot respectul pt. acest forum si pt. cei ce-l administreaza dar eu tot nu pricep de ce numai unele poze se pot vedea de toti utilizatorii iar unele numai de membri.
florins
Membru activ
 
Mesaje: 69
Membru din: 20 Mar 2006, 09:38
Locaţie: bucuresti

Re: ajutor postat foto

Mesajde bogdanm pe 18 Feb 2009, 11:19

Salut,
Unele poze sunt incarcate direct pe server, si pot fi vazute doar de membrii inregistrati, altele sunt incarcate pe servere externe (photobucket si altele), si pot fi vazute de catre toata lumea.

Bogdan
Weapons don't kill people, people kill people.
www.primejdie.ro
Avatar utilizator
bogdanm
Veteran
 
Mesaje: 1493
Membru din: 25 Iul 2007, 10:58
Locaţie: Bucuresti/Curtea de Arges

Următorul

Înapoi la Cum fac sa postez….

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Publicitate