Vinatorul.ro
Jurnal de vânătoare
Acum este 18 Apr 2024, 05:02

The Fishing and Hunting Channel

Urmareste LIVE cele mai tari posturi TV : vanatoare, pescuit si aventuri in natura pe vanatorul.ro

Moderatori: adrian_ppp, popaliviu

The Fishing and Hunting Channel

Mesajde florin.pirvu pe 17 Apr 2014, 15:09

Imagine
Incepand cu data de 15 Mai 2014 posturile de televiziune PV TV (Pescuit si Vantaoare TV) si Fishing & Hunting Channel vor fuziona, devenind un singur canal, The Fishing & Hunting Channel.

Mai multe detalii AICI.
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde florinsarca pe 18 Apr 2014, 07:28

Se ştie cumva pe ce reţele de televiziune va putea fi vizionat?
Avatar utilizator
florinsarca
Membru important
 
Mesaje: 161
Membru din: 12 Mar 2014, 18:30
Locaţie: Hunedoara

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde florin.pirvu pe 18 Apr 2014, 09:15

Salutari,

Cam toti marii operatori/distribuitori vor avea in grila de programe acest post asa ca nu va faceti griji ca ne veti vedea cu siguranta :D
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde armi pe 18 Apr 2014, 09:58

Dupa aceasta fuziune sper in cresterea calitatii emisiunilor si documentarelor, nu doar asa facute de f.... mama masii!
Pe Youtube am vizionat filmari calitative ce nu pot fi comparate cu ce se difuzeaza pe PVTV sau F&H.
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde scirocco pe 18 Apr 2014, 10:48

Eu,personal,as fi preferat doua canale de specialitate.Asa cum erau ele,mutai de pe un canal pe celalalt,daca nu iti convenea,acu'...ne mutam pe Trinitas sau OTV. :lol: :lol:
Asta-i viata,nu poti avea pe toate

P.S Vorba lui @armi: Macar sa se ridice calitatea.
Tragi,nu tragi...vremea... trece!!!
Avatar utilizator
scirocco
Veteran
 
Mesaje: 2046
Membru din: 31 Iul 2006, 13:17
Locaţie: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde adisan77ro pe 18 Apr 2014, 12:38

De accord, sau macar sa nu ruleze in mod enervant aceleasi si aceleasi reportaje. Inteleg ca astfel de materiale se produc greu, dar totusi se simte nevoia de cate ceva nou macar din cand in cand. Sper ca ( chiar in lipsa unei concurente reale) aceasta fuziune sa dovedeasca a avea capacitatea unei noi abordari si din aceasta perspectiva.
RABDAREA incepe atunci cand nu mai ai RABDARE
adisan77ro
Veteran
 
Mesaje: 715
Membru din: 15 Noi 2011, 13:56
Locaţie: Cluj-Napoca

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde florin.pirvu pe 18 Apr 2014, 14:06

Cu cea mai mare placere ma ofer sa fac si eu unele extraordinare daca gasim pe cineva sa plateasca toate costurile de productie. Un film bun, dar bun gen National Geographic sau Animal Planet se filmeaza in luni, saptamani sau ani si se vinde cu minim 50.000 euro pana la sute de mii. Acolo lucreaza o echipa formata din sunetist, cameramani, regizor, prezentator...la noi se aloca cateva zile de filmare cu un buget restrans (foarte restrans) si suntem 3,eu si cameramanii.
Cate cadre senzationale credeti ca se pot filma in cateva zile? Va spun eu, de multe ori niciunul, vanatul nu sta legat de pom, uneori sta in tarc, dar aia este o alta poveste, vanatul nu are program fix sa stii la ce ora unde il gasesti, apoi sunt alti factori pe care nu ii putem controla, gen vreme etc si care daca ai programata o filmare de 3 zile intre 10 si 13 sa zicem, trebuie sa o faci...e complicat putin. De afara pare frumos de multe ori, dar nu e usor, insa pt mine e si pasiune si asta ma motiveaza. Am avut film facut mergand weekend de weekend timp de 2 luni in diverse locuri pentru ca nu reusisem sa avem in cadru un mistret, de fiecare data au iesit prin cu totul alte locuri decat unde erau asezate camerele. Nu cred ca ar fi fost interesant un film despre mistreti in care sa nu se vada si personajele principale..

Cand mergi cu camerele la filmare, nu prea mai ai timp sa fi vanator..tb sa ai grija ce se filmeaza, cum se filmeaza, placerea de a vana ramane pe ultimul loc.

E mult de povestit, dar se vrea si se schimba usor usor calitatea filmelor tocmai ca ne pasa.

Oricand aveti ceva de criticat, reprosat sau laudat .. florin.pirvu@pvtv.ro

De asemenea sunt deschis si altor idei si subiecte decat celor pe care am reusit sa le punem in filmele noastre.











armi scrie:Dupa aceasta fuziune sper in cresterea calitatii emisiunilor si documentarelor, nu doar asa facute de f.... mama masii!
Pe Youtube am vizionat filmari calitative ce nu pot fi comparate cu ce se difuzeaza pe PVTV sau F&H.
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde armi pe 18 Apr 2014, 18:27

Da nimic de spus, se pot vinde si cu peste 50.000 de euro DAR, si costurile de afara sunt altele, in plus ca majoritatea filmeaza pe alte continente nu la 50-250 Km de casa. Iar cand spuneam de filmuletele de pe Youtube ma refeream la filmari facute de amatori pasionati, nu de prefesionisti platiti sa faca asta PROFESIONAL. In plus de asta eu personal nu astept doar cadre cu impuscarea piesei ci si prezentari de produse facute profesionist, reportaje de la targuri de profil din vecinatatea Romaniei ( Ungari, Austria, Germania ca sa nu va coste prea mult) emisiuni facute cu invitati profesionisti din industria vanatorii etc

Nu o sa iti trimit email si nici PM fiindca nu am nimic personal du Dvs. ci doar sunt dezamăgit de calitatea programelor in general.

PS/ incercati si vanatoare de capra negra, cocos de munte, sitar/becatina
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde iliealexandruionut pe 18 Apr 2014, 19:33

florin.pirvu scrie:Cu cea mai mare placere ma ofer sa fac si eu unele extraordinare daca gasim pe cineva sa plateasca toate costurile de productie. Un film bun, dar bun gen National Geographic sau Animal Planet se filmeaza in luni, saptamani sau ani si se vinde cu minim 50.000 euro pana la sute de mii. Acolo lucreaza o echipa formata din sunetist, cameramani, regizor, prezentator...la noi se aloca cateva zile de filmare cu un buget restrans (foarte restrans) si suntem 3,eu si cameramanii.
Cate cadre senzationale credeti ca se pot filma in cateva zile? Va spun eu, de multe ori niciunul, vanatul nu sta legat de pom, uneori sta in tarc, dar aia este o alta poveste, vanatul nu are program fix sa stii la ce ora unde il gasesti, apoi sunt alti factori pe care nu ii putem controla, gen vreme etc si care daca ai programata o filmare de 3 zile intre 10 si 13 sa zicem, trebuie sa o faci...e complicat putin. De afara pare frumos de multe ori, dar nu e usor, insa pt mine e si pasiune si asta ma motiveaza. Am avut film facut mergand weekend de weekend timp de 2 luni in diverse locuri pentru ca nu reusisem sa avem in cadru un mistret, de fiecare data au iesit prin cu totul alte locuri decat unde erau asezate camerele. Nu cred ca ar fi fost interesant un film despre mistreti in care sa nu se vada si personajele principale..

Cand mergi cu camerele la filmare, nu prea mai ai timp sa fi vanator..tb sa ai grija ce se filmeaza, cum se filmeaza, placerea de a vana ramane pe ultimul loc.

E mult de povestit, dar se vrea si se schimba usor usor calitatea filmelor tocmai ca ne pasa.

Oricand aveti ceva de criticat, reprosat sau laudat .. florin.pirvu@pvtv.ro

De asemenea sunt deschis si altor idei si subiecte decat celor pe care am reusit sa le punem in filmele noastre.











armi scrie:Dupa aceasta fuziune sper in cresterea calitatii emisiunilor si documentarelor, nu doar asa facute de f.... mama masii!
Pe Youtube am vizionat filmari calitative ce nu pot fi comparate cu ce se difuzeaza pe PVTV sau F&H.

salut!

interesant ar fi sa faceti o serie de emisiuni in care sa aratati actiuni de ingrijire a fondurilor de vanatoare..mers prin tara,din asociatie in asociatie si in fata camerelor baietii sa zica :avem x tone de porumb,fan..etc...iar voi :hai sa vedem si noi si sa aratam lumii cum se administreaza fondurile dvs!!!!..cred ca ai prins ideea..dar gen serial si in timp sa cam treceti pe la toata lumea asa sa i mai puneti in miscare..

cu respect.
citeste mult..invata..si mai apoi incearca!
iliealexandruionut
Veteran
 
Mesaje: 781
Membru din: 10 Mar 2012, 14:26

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde armi pe 18 Apr 2014, 20:56

@iliealexandruionut, ca sa faca asa ceva trebuie sa fie gestionarul fondului de acord cu asa ceva! si sigur nu vor fi! :mrgreen:
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde florin.pirvu pe 19 Apr 2014, 09:06

Totul, dar absolut totul este legat de bugete..banii astia.... sa mergi la taguri costa, sa vanezi capra neagra costa, mistret costa, absolut totul costa.... acum sigur multi vor spune ca exagerez. Cativa de aici stiu ce diurna avem pe zi, ce buget de filmare si au inteles. In limita a ceea ce se poate face am facut si voi face si mai departe din ce in ce mai mult. Sa ai un invitat costa si el chiar daca omul nu vrea bani pt asta, tot trebuie sa oferi ceva la schimb.

Anul acesta sper sa reusim si capra neagra si cerb si sitar/becatina/sturzi/ciocarlie si alte vanatori care inca nu s-au facut pe postul nostru, pe langa altele.

Din partea mea e toata bunavointa.
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde armi pe 19 Apr 2014, 10:13

abia astept!
"Through Performance to Type"
Avatar utilizator
armi
Veteran
 
Mesaje: 479
Membru din: 31 Ian 2007, 18:26
Locaţie: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde hul-hul pe 20 Apr 2014, 06:20

Hristos a-nviat!!!
Sperăm totodată să nu mai fim nevoiţi să vizionăm materiale create în limba română şi suprapuse cu limba maghiară.
Am văzut pe F&H astfel de emisiuni.Vreau să înţeleg şi eu ce zice omul acela,nu să mă chinui să-i citesc pe buze.
hul-hul
Membru important
 
Mesaje: 126
Membru din: 21 Mai 2010, 05:07
Locaţie: Reşiţa

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde florin.pirvu pe 20 Apr 2014, 10:01

Adevarat a Inviat!!! Sigur nu se va intampla la noi asemenea erori cu suprapunerea limbii maghiare peste limba romana...

Cat despre a filma ingrijirea si procuparea celor ce detin fonduri de vanatoare pentru acestea... sa uitam pt moment. In afara de cativa ce chiar fac ceva cu fondurile pe care le gestioneaza si care m-au si invitat si mi-au deschis usa de cate ori am vrut sa filmam, restul nici macar nu ma lasa sa filmez pe fondurile lor fie ele private sau inca afiliate la AGVPS. Nu vreti sa stiti de cate refuzuri si usi inchise m-am lovit si probabil ma voi lovi mai departe. Am avut nenumarate experiente de genul acesta, mergand sa cer o autorizatie la diverse asociatii pentru a face o emisiune, ca raspunsul sa fie : " Nu ne trebuie domne noua filmari, publicitate, daca vreti sa vanati la noi, vedem daca mai avem cota, platiti hartia si mergeti, da' daca avem cota"... Mai avem mult pana a fi deschisi si macar pe aproape ca si interes si nivel de tarile care ne inconjoara in materie de vanatoare. Nu spun ca am ajuns pe la toate asociatiile, insa din cele la care am ajuns si am incercat sa obtin permisiunea de a filma, le pot numara pe degete pe cele ce au fot deschise la idee. Ma rog, sa speram ca in timp se mai schimba lucrurile si pe la noi, pana atunci mergem inainte.
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde florin.t pe 22 Apr 2014, 10:08

Sper sa gasiti si alti traducatori sau macar sa dati materialele unor vanatori sa le adapteze sa nu mai auzim de "goniri", "vanate" (in loc de specii de vanat),cerbul caprior, de glont de 110 grame, de "pusca dubla calibrul 12 milimetri" , si alte tot felul de traduceri traznite facute de persoane care habar n-au de vanatoare si arme si de multe ori si de limba romana. Eu ma uit des pe cele doua dar tot n-am inteles pvtv e post romanesc sau unguresc ? ... oricum reportajele se alterneaza de mult pe un canal si pe altul.
florin.t
Veteran
 
Mesaje: 1227
Membru din: 10 Oct 2005, 09:06
Locaţie: malu' Crisului

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde florin.pirvu pe 23 Apr 2014, 21:23

PVTV inseamna Pescuit si Vanatoare TV si cu asta am lamurit cat de romanesc sau unguresc e. Actionarul e roman, post romanesc. Materialele nu au cum sa fie aceleasi din moment ce noi nu am lucrat pt F&H, dar ma rog, pot exista asemanari. Traducerile PVTV nu cred ca au avut asemenea probleme de termeni etc, oricum si pe viitor vor fi mai atent verificate si adaptate. Merci
fiecare vanatoare e o poveste, fiecare vanator e o culegere de povesti...
florin.pirvu
Nou membru
 
Mesaje: 33
Membru din: 20 Feb 2012, 22:02

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde hunterkris01 pe 24 Apr 2014, 12:19

Si sa speram,ca daca tot filmati emisiuni,sa le si dati :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
hunterkris01
Membru activ
 
Mesaje: 118
Membru din: 13 Mar 2013, 14:36
Locaţie: BUCURESTI/ILFOV

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde cristiSZK pe 08 Aug 2014, 19:15

BUNA,

Poate ne spuneti si cum putem viziona online acest canal. Mai sunt si altii care in strainatate nu prind toate canalele dar am fi interesati sa le vedem.
cristiSZK
Nou membru
 
Mesaje: 29
Membru din: 22 Mai 2013, 20:58

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde Ghinda pe 10 Aug 2014, 11:14

La ce am vazut in ultima perioada ii puteti spune pescuit si poate un pic vanatoare TV. Iar calitatea, a scazut, cel putin asa se vade la mine!
Nu te certa niciodata cu un prost. S-ar putea cei din jur sa nu vada diferenta...
Ghinda
Veteran
 
Mesaje: 7685
Membru din: 14 Dec 2006, 22:35
Locaţie: Bucuresti

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde Zeres Ciprian pe 15 Mar 2015, 16:00

Stiti cumva, se mai difuzeaza emisiuni se vanatoare pe canalul asta, sau are denumirea neactualizata? De cateva zile sunt nevoit sa stau mai mult acasa si de cate ori pun pe acest canal, e numai pescuit.
Zeres Ciprian
Veteran
 
Mesaje: 411
Membru din: 07 Oct 2008, 16:59

Re: The Fishing and Hunting Channel

Mesajde predaoctavian pe 16 Mar 2015, 22:57

Zeres Ciprian scrie:Stiti cumva, se mai difuzeaza emisiuni se vanatoare pe canalul asta, sau are denumirea neactualizata? De cateva zile sunt nevoit sa stau mai mult acasa si de cate ori pun pe acest canal, e numai pescuit.


Sunt si emisiuni de vanatoare, dar nu asa dese ca cele cu pescuit,uite un program tv aici.
http://fishingandhuntingtv.com/ro/program-fh-marti :mrgreen:
Nimic.
Avatar utilizator
predaoctavian
Nou membru
 
Mesaje: 21
Membru din: 20 Sep 2011, 05:21
Locaţie: Bucuresti


Înapoi la Hunting TV LIVE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

Publicitate